30 milijuna eura za izgradnju hrvatskog Share Serv

poruka: 11
|
čitano: 1.668
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "30 milijuna eura za izgradnju hrvatskog Share Serv".
16 godina
offline
30 milijuna eura za izgradnju hrvatskog Share Serv

Ne znam što će točno raditi privatni sektor? APIS IT je zaposlio hrpetinu SDP-ovaca, oduzima posao privatnicima i sada će dati neki natječaj koji će dobiti samo jedan od velikih, IBM, Microsoft, Combis... one priče da oni pomažu privatnom sektoru, DA ovim velikim i to "finim" namještanjima.

 
4 0 hvala 1
16 godina
odjavljen
offline
30 milijuna eura za izgradnju hrvatskog Share Serv

Informatizacija državne uprave... evo proljev!!!

Prije nekih 2 godine sam povrat poreza dobio 15.12! Ono što me posebno šokiralo kad sam u kolovozu te godine donosio neki papir koji je nedostajao je jedna gospođa cca 60 godina starosti. Ima dugačko ravnalo u ruci i sa kemijskom olovkom crta tablice na nekom A3 papiru. I to ona fino bolda zaglavlje tablice, podnožje, bočne linije... Pored nje stoji hrpa takvih već ispunjenih tablica. Zaključak: zašto bi netko potrošio 3 minute u excelu i napravio takvu tablicu pa ju isprintao kad god treba - kad možemo nekoga zaposliti da to radi po cijele dane sa yebenom kemijskom? Poserem se na kompletnu državnu upravu, od najnižih šalterskih štakora do ministarstva. Vjerojatno ne postoji ni jedna jedina osoba koja je tamo zaposlena mimo veze.

Freak Show Inc.
 
11 1 hvala 3
14 godina
offline
30 milijuna eura za izgradnju hrvatskog Share Serv

Mislim da je sasvim u redu da ovo odradi javno poduzeće. Na taj način se izbjegava muljaža s namještenim natječajima, kooperantima i podizvođačima. Problem je što je APIS disfunkcionalno poduzeće u isto takvom društvu. Tamo rade partijski uhljebi (a vjerojatno ih 80% zapravo i ne radi) i zato sve zajedno neće biti učinkovito niti realizirano na vrijeme a i konačna cijena projekta će biti višestruko veća od realne. Iz istih razloga ovaj pothvat neće doprinijeti oporavku i rasterećenju domaćeg tržišta koje bi onda i privatnicima dalo posla. Ipak lijepo je čuti da i naša javna uprava ulazi u 1990-te.

Moj PC  
4 1 hvala 1
16 godina
moderator
offline
Re: 30 milijuna eura za izgradnju hrvatskog Share
Pa takvih primjera iz prošlosti možeš navesti bezbroj - strava i užas na sve strane. Zato i treba nešto promijeniti, zar ne? A što može biti bolje od financiranja od strane EU pri čemu ce biti bolji sustav kontrole potrošnje love? A tko bi po tebi trebao biti nositelj projekta ako ne državna firma?
...
16 godina
odjavljen
offline
Re: 30 milijuna eura za izgradnju hrvatskog Share
Miro kaže...
Pa takvih primjera iz prošlosti možeš navesti bezbroj - strava i užas na sve strane. Zato i treba nešto promijeniti, zar ne? A što može biti bolje od financiranja od strane EU pri čemu ce biti bolji sustav kontrole potrošnje love? A tko bi po tebi trebao biti nositelj projekta ako ne državna firma?

 

Ma pozdravljam bilo kakav pomak prema naprijed ali transformacija treba biti potpuna - od vrha do dna. Problem je što u samoj informatici uvijek ima tolika enormna količina magle za prodavati.

Primjer: prije par godina sam išao na windays-e sa jednim dečkom što radi u informatičkoj službi grada Osijeka. Pitam ga kako je dobio posao. Kaže on "A vidi - politika, naravno". Pitam ja "A šta ćeš kad ta tvoja stranka izgubi izbore?". Kaže on "Ma to uopće nije problem. Nikada se nikoga ne otpušta - kad se promjeni vlast oni samo dovedu svoje ljude ovdje. Ubacimo još stolova i još računala i nikom ništa".

Još i danas mi to odzvanja u glavi... {#}

Freak Show Inc.
16 godina
neaktivan
offline
30 milijuna eura za izgradnju hrvatskog Share Serv

"ušteda" tako da treba potrošiti još 30 milijuna eura i "nove prilike za tvrtke iz privatnog sektora" tako da će APIS raditi ne više samo za pojedine Uprave nego preuzeti cijeli javni sektor. {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
30 milijuna eura za izgradnju hrvatskog Share Serv

Od kad se ICT prevodi u IKT?

My name is Legion... For we are many!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: 30 milijuna eura za izgradnju hrvatskog Share
Friday kaže...

Ma pozdravljam bilo kakav pomak prema naprijed ali transformacija treba biti potpuna - od vrha do dna. Problem je što u samoj informatici uvijek ima tolika enormna količina magle za prodavati.

Primjer: prije par godina sam išao na windays-e sa jednim dečkom što radi u informatičkoj službi grada Osijeka. Pitam ga kako je dobio posao. Kaže on "A vidi - politika, naravno". Pitam ja "A šta ćeš kad ta tvoja stranka izgubi izbore?". Kaže on "Ma to uopće nije problem. Nikada se nikoga ne otpušta - kad se promjeni vlast oni samo dovedu svoje ljude ovdje. Ubacimo još stolova i još računala i nikom ništa".

Još i danas mi to odzvanja u glavi... {#}

pa što misliš kako naša administracija neprestano raste, a samo prirodnim odljevom u mirovine i eventualnim odlaskom u privatni sektor godišnje se broj zaposlenih smanji za pet posto

u četiri godine mandata to bi dakle trebalo biti 20 posto manje zaposlenih, a kad ono - nakon isteka četiri godine, administracije je još i više, pa tako na svim faking razinama vlasti i u svim državnim i lokalnim institucijama i poduzećima, gdje god politika ima svoje prste

ovi su sad jedva dočekali kraj osmogodišnje suše (oporbenog statusa) da pozapošljavaju svoje uhljebe i to je uglavnom sve što su i radili tri godine, a one od ranije nisu smjeli dirati da ih ne prozovu za revanšizam (svoje ljude pobacaju na rukovodeća mjesta, a njihove prethodnike spuste stepenicu niže) i onda kad s jednima i drugima, podjednako nesposobnima i nevoljnima za rad, pokušaju nešto i napraviti poput projekta ili strategije ili bar nekakve reorganizacije, sve zapinje i trokira jer ne znaju, neće i boli ih k... 

a kad drugi zaposjednu banske dvore za godinu dana priča će biti ista, a isto je tako i po gradovima i selendrama, već faking 20 i kusur godina

 

 

13 godina
neaktivan
offline
30 milijuna eura za izgradnju hrvatskog Share Serv

APIS IT je navikao dobivati bespovratna sredstva, no baš me zanima kako bi se ova kaotična i politički kadrovirana firma snašla na poštenom tržištu rada. 

 
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: 30 milijuna eura za izgradnju hrvatskog Share
Sum_of_all_fears kaže...

Od kad se ICT prevodi u IKT?

 

Po mojim izvorima, vec barem 6 do 9 mjeseci {#}

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
16 godina
neaktivan
offline
30 milijuna eura za izgradnju hrvatskog Share Serv

ovo je katastrofa, naravno kao i vecina stvari koje financira EU...

ovo netko mora platiti(vjerovali ili ne EU ne dobiva lovu sa marsa), a sad se smradovima potrefilo lijepo da jos jbu sve porezne obveznike u EU, ne samo hrvatske...

 

dode mi da zicam neke ljude iz hr koji rade za google i microsoft da probaju dobiti posao u APISu pa kad ih ovi odjb zbog uhljeba da ih damo u Index. :D

 

Naravno ne bi se nista promjenilo, ali ako nista bio bi dobar clanak. :D

 
2 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice