359 sigurnosnih propusta u Androidu

poruka: 59
|
čitano: 9.860
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "359 sigurnosnih propusta u Androidu".
16 godina
offline
359 sigurnosnih propusta u Androidu

Izgleda da ce Google morat davat novce i za nalazenje propusta u Androidu... {#}

Think locally, act globally...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
359 sigurnosnih propusta u Androidu

Što nisu u testiranju ubačeni i ostalo OS-ovi pa da se možemo malo usporediti tko ima više rupa u sistemu...Valjda google će nešto od toga i zakrpati u 2.3/3.0 verziji androida, samo da ne otvori još toliko novih propusta{#}

Stoja
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
359 sigurnosnih propusta u Androidu

Ćini se da je to puno propusta al koliko sam ja pročito piše da android ima najbolje rezultate koliko ih tek onda ostali imaju

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
359 sigurnosnih propusta u Androidu

Pa zato i kažem da su trebali staviti ostatak industrije da vidimo kako oni stoje. Mislim da puno ljudi ovdje strašno zanima koliko propusta ima iOS{#}

Stoja
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: 359 sigurnosnih propusta u Androidu
voyager kaže...

Ćini se da je to puno propusta al koliko sam ja pročito piše da android ima najbolje rezultate koliko ih tek onda ostali imaju

 Navodno puno manje:

" Coverity notes that when Apple released its latest iPhone operating system in September, IOS 4.1, it was found to have a mere 24 security holes -- and nearly all of them -- 80% -- came from WebKit, "an open source web browser engine also seen on Android OS and Chrome," Andy Chou writes."

 

Ovih 1 na 1000 se odnosi samo na open source...

 

Think locally, act globally...
13 godina
neaktivan
offline
RE: 359 sigurnosnih propusta u Androidu
Stoja kaže...

Pa zato i kažem da su trebali staviti ostatak industrije da vidimo kako oni stoje. Mislim da puno ljudi ovdje strašno zanima koliko propusta ima iOS{#}

I mene to jako zanima 

13 godina
neaktivan
offline
359 sigurnosnih propusta u Androidu

A joj čovječe ovi bi se obogatili da im google da nešto za svaki od propusta !!!! :)

 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
359 sigurnosnih propusta u Androidu

hahahaha 359 propusta...pa znate vi šta je to {#} fala bogu pa sam na ios-u {#} {#}

 

p.s. nemojte mi zmjerit, ali uživio sam se s smajlićima!!!

Živi svaki dan kao da ti je zadnji !! Komjuteri su budućnost svijeta...-.-'
Moj PC  
2 4 hvala 0
16 godina
offline
RE: 359 sigurnosnih propusta u Androidu
MarinGoldstein_CRO kaže...

hahahaha 359 propusta...pa znate vi šta je to {#} fala bogu pa sam na ios-u {#} {#}

 Ali od toga su "samo" 88 kriticna...

 

Taj Android ima vise rupa od Windowsa... {#} 

 

Think locally, act globally...
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.11.2010 20:11 (SupremeCommander).
13 godina
neaktivan
offline
RE: 359 sigurnosnih propusta u Androidu
SupremeCommander kaže...
MarinGoldstein_CRO kaže...

hahahaha 359 propusta...pa znate vi šta je to {#} fala bogu pa sam na ios-u {#} {#}

 Ali od toga su "samo" 88 kriticna...

 

Taj Android ima vise rupa od Windowsa... {#} 

 

 pa opet 88 propusta, to mi je malo više previše ...kako ljudi mogu imati nešto što ima 88 kritičnih propusta...ja fala bogu to ne koristim

Živi svaki dan kao da ti je zadnji !! Komjuteri su budućnost svijeta...-.-'
14 godina
neaktivan
offline
359 sigurnosnih propusta u Androidu

{#} ovo onda dode kao VISTA. Ista konstatacija kao kolega od par postova prije... sreca pa sam na iosu.

 
1 5 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
RE: 359 sigurnosnih propusta u Androidu
MarinGoldstein_CRO kaže...

hahahaha 359 propusta...pa znate vi šta je to {#}  fala bogu pa sam na ios-u {#}  {#}

 

p.s. nemojte mi zmjerit, ali uživio sam se s smajlićima!!!

Hvala bogu da si na OS-u čiji source nije javno dostupan pa se ne zna koliko ima rupa.

Heart: _/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_ Brain: __________________________
14 godina
neaktivan
offline
RE: 359 sigurnosnih propusta u Androidu
MrBlc kaže...
MarinGoldstein_CRO kaže...

hahahaha 359 propusta...pa znate vi šta je to {#}  fala bogu pa sam na ios-u {#} {#}

 

p.s. nemojte mi zmjerit, ali uživio sam se s smajlićima!!!

Hvala bogu da si na OS-u čiji source nije javno dostupan pa se ne zna koliko ima rupa.

 iOs je savršen i on nemre imat rupe

kod mene normalno radi.....
15 godina
offline
359 sigurnosnih propusta u Androidu

Coverity (www.coverity.com), the software integrity leader, is the trusted standard for companies that have a zero-tolerance policy for software failures.

 

Nisu naveli kompanije koje su financirale ove istrazivanje.

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
359 sigurnosnih propusta u Androidu

evo android hatera...

Najbolji osjećaj je upala mišića........ Krema Foruma!!!
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: 359 sigurnosnih propusta u Androidu
Makić kaže...

evo android hatera...

Oliti ga jaTelefon worship-era (Stevo is God) !{#}

16 godina
offline
RE: 359 sigurnosnih propusta u Androidu
MrBlc kaže...
Hvala bogu da si na OS-u čiji source nije javno dostupan pa se ne zna koliko ima rupa.

 Hoces reci da zato sto je kod javno dostupan, lakse je naci rupe u njemu? Nemoj da te slucajno neki Linuxas cuje... {#}

A ako slucajno mislis da zato sto je kod javno dostupan brze bi se zakrpale te rupe, pitaj se zasto se dosad nisu zakrpale tih 359 propusta iako je kod javno dostupan mjesecima/godinama...

 

Think locally, act globally...
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.11.2010 22:06 (SupremeCommander).
14 godina
protjeran
offline
RE: 359 sigurnosnih propusta u Androidu

Pitanje je koliko iOS ima sigurnosnih propusta,

a da se za njih ne zna/ne priča...

 

Da ih nema, nebi se moglo jailbreak-ati.

A jailbreak od 3GS je razvijen u roku 24h.

 

Toliko o sigurnosti.

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
15 godina
offline
RE: 359 sigurnosnih propusta u Androidu
SupremeCommander kaže...
MrBlc kaže...
Hvala bogu da si na OS-u čiji source nije javno dostupan pa se ne zna koliko ima rupa.

 Hoces reci da zato sto je kod javno dostupan, lakse je naci rupe u njemu? Nemoj da te slucajno neki Linuxas cuje... {#}

A ako slucajno mislis da zato sto je kod javno dostupan brze bi se zakrpale te rupe, pitaj se zasto se dosad nisu zakrpale tih 359 propusta iako je kod javno dostupan mjesecima/godinama...

 

Sta ti ne zacepis koju rupu umjesto da slajfas tu na prazno... {#}

14 godina
offline
359 sigurnosnih propusta u Androidu

Ova tema će biti zanimljiva {#}

 

Idem po kokice i kolu {#}

3D Designer
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.11.2010 22:21 (Minoza).
Moj PC  
8 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: 359 sigurnosnih propusta u Androidu
Don Kihoty kaže...

Pitanje je koliko iOS ima sigurnosnih propusta,

a da se za njih ne zna/ne priča...

 

Da ih nema, nebi se moglo jailbreak-ati.

A jailbreak od 3GS je razvijen u roku 24h.

 

Toliko o sigurnosti.

Ma da je iOS bez rupa opet ima više nedostataka nego android sa svim svojim rupama...

Software is like sex... it's better when it's free (Linus Torvalds)
16 godina
neaktivan
offline
RE: 359 sigurnosnih propusta u Androidu
Minoza kaže...

Ova tema će biti zanimljiva {#}

 

Idem po kokice i kolu {#}

 Jos da se sama refresha da mogu s mirom jest.{#} 

 

on-topic: Vecina tih propusta ce biti skrpana na novijim verzijama, zahvaljujuci open-sorceu bar znamo koliko propusta ima.

 

edit: jos neznamo koliko win ima rupa, niti me iskreno zanima.

"Oh, yeah, it was sooo easy, I can't believe it... No, it wasn't" (Mika)
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.11.2010 22:30 (Pudge).
16 godina
offline
RE: 359 sigurnosnih propusta u Androidu

Sva sreća pa nisam još kupio X8 {#}

-Super potpis.Mora da je nov! -Ma ne,opran je s Perwollom.
14 godina
neaktivan
offline
RE: 359 sigurnosnih propusta u Androidu
SupremeCommander kaže......

Hoces reci da zato sto je kod javno dostupan, lakse je naci rupe u njemu? Nemoj da te slucajno neki Linuxas cuje... {#}

Hmmm pa da vidimo...

Tvrtka Coverity koja proizvodi alate za analizu softverskog koda pronašla je čak 359 potencijalnih sigurnosnih problema prilikom analize izvornog koda Androida 2.2.

Istina da security through obscurity nije bas pouzdana metoda, ali pomaze kod marketinga i ulijevanja lazne nade sigurnosti svojim korisnicima produzivajuci agoniju...

 

Ja se pitam koliko bi rupa pronasli kod konkurenata zatvorenog kôda kada bi taj kôd postao otvoren. To sto njihove rupe nitko nije vidio ne znaci da rupe ne postoje te da ih netko nece prije ili poslije primjetiti, a tada pocinje veselje.

 

SupremeCommander kaže......

A ako slucajno mislis da zato sto je kod javno dostupan brze bi se zakrpale te rupe, pitaj se zasto se dosad nisu zakrpale tih 359 propusta iako je kod javno dostupan mjesecima/godinama...

 

Pitanje je kada su ti propusti nastali, te je objasnjenje vjerojatno u tome da si do sada nitko nije dao truda studiozno proucavati kôd specificno trazeci propuste...

Pathogenic fundamentals clearly indicate that homogenous populations are most vulnerable.
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.11.2010 23:08 (rustweaver).
14 godina
neaktivan
offline
359 sigurnosnih propusta u Androidu

Sta mene briga sto si ti na iOS-u. Ako znas ili te nesto zanima onda komentarisi,nemoj pisati kako si na iOSu i takve gluposti!

 

Ja bih dodao na ovu temu nesto da ne budem totalno u offtopicu :) Mislim da su ovi podaci toliko nevazni. Sta sad ja kao necu kupiti Android phone jer on ima 359 sigurnosnih propusta? hmmm jako interesantno {#}

http://mobiyu.omgforum.net/forum.htm
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
359 sigurnosnih propusta u Androidu

"Coverity is a member of Symbian’s Platinum Partner Program. Together, Coverity and Symbian are working to improve the quality and security of wireless software based on the Symbian platform."

 

... bez komentara... {#}

 
2 0 hvala 1
15 godina
offline
RE: 359 sigurnosnih propusta u Androidu
stevan94 kaže...

Sta mene briga sto si ti na iOS-u. Ako znas ili te nesto zanima onda komentarisi,nemoj pisati kako si na iOSu i takve gluposti!

 

Ja bih dodao na ovu temu nesto da ne budem totalno u offtopicu :) Mislim da su ovi podaci toliko nevazni. Sta sad ja kao necu kupiti Android phone jer on ima 359 sigurnosnih propusta? hmmm jako interesantno {#}

Koga briga što ti hoćeš kupiti ???

14 godina
neaktivan
offline
359 sigurnosnih propusta u Androidu

Ovo me skoro pa podsjetilo na onu "slavnu"

... {#}

 

Uglavnom... Ne vidim da je na originalnom linku objavljen neki public link do detaljnje analize, nego traže registraciju da bi "poslali report"? Kakve su to lame regnow fore, čak mi se ne da ni koristiti disposable e-mail za to. {#}

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat. // Sve se hoće kad se može. ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
359 sigurnosnih propusta u Androidu

 {#}

PSN: filip99 // XF: filipscekic // Sent from my Desire.
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: 359 sigurnosnih propusta u Androidu
AlienWare1 kaže...

 {#}

hahahaha koji car {#}

Forum: http://www.elite7hackers.byethost16.com/
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice