5G mreža na 1 Tbps

poruka: 19
|
čitano: 2.645
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "5G mreža na 1 Tbps".
13 godina
neaktivan
offline
5G mreža na 1 Tbps

Isto nam je da je 99G Kad i dalje skoro svi koristimo adsl s uploadom <1Mbps

 
15 1 hvala 0
15 godina
offline
5G mreža na 1 Tbps

daujte vi to meni preko žice na desktopu, a mami si onda mobilno ... štoveć. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I&amp;#39;m not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
11 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
5G mreža na 1 Tbps

Čekam dan kada će se web stranice otvarati približno brzo kao da su lokalni folderi na disku...

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.2.2015 14:11 (g12356).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: 5G mreža na 1 Tbps
axos kaže...

Isto nam je da je 99G Kad i dalje skoro svi koristimo adsl s uploadom <1Mbps

 Kod mene na BT netu je obrnuto imam 10/20Mbps u praksi je to 8-10download ali ponekad s trzajima na videu, a upload 18 do 20 Mbps...

Tako da Vedeo gledam preko Iskona (5 Mbps ali radi), a velike mailove šaljem preko BT neta... 

12 godina
offline
5G mreža na 1 Tbps

Super. Znaci da cu svoju gigu prometa moci skinuti ne u par minuta, nego u par sekundi. Jebote gigu prometa sam imao kad sam kupio iPhone 3GS prije valjda 6 godina. U medjuvremenu su brzine narasle 10-20 puta, a nekakav prosjecni paket prometa mozda 2 puta.

 
3 1 hvala 0
12 godina
offline
5G mreža na 1 Tbps

Mozemo li ocekivati kako ce onda taj 5G biti long term standard posto traze 20 godina operative za njega ili prolazni standard poput 3Ga koji je prije otisao u penziju nego li je masovno zazivio te 4Ga koji jos nije zazivio (osim u gusto naseljenim sredinama, kojima nije ni namjenjen) a za 5 godina ga vec nasljedjuje 5g ? 

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: 5G mreža na 1 Tbps
g12356 kaže...

Čekam dan kada će se web stranice otvarati približno brzo kao da su lokalni folderi na disku...

 tesko da budes to dozivio, pogotovo ako si naviknuo na SSD... ultimativno ogranicenje je brzina svjetlosti, odnosno propagacije signala... 

ovak od oka, od Zagreba do Los Angeles-a ima 10000km, znaci da zanemaris sva druga kasnjenja i vremena obrade, slucajeve retransmisije, da posaljes 1 bit najvecom mogucom brzinom do tamo i da ti ga vrate, trebas cekati otprilike 6.66ms... brze od toga ne moze... a sad jos dodaj da internet koristi TCP, znaci, prvo 3-way handshaking, sto je oko 20ms ukupno minimalnog delay-a. Sreca da je Zemlja ipak malena. Ako navedenom delay-u dodas i sve druge koji su cesto i visestruko veci, dolazis do tromosti interneta kakva je...

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.2.2015 16:43 (Aldo).
14 godina
offline
5G mreža na 1 Tbps

Kukate na taj adsl a cijelo vrijeme ste na adsl-u? Ja nikada nisam ni bio niti ću. 

Mene veseli svaki napredak mobilnih mreža krenuo sam sa EDGE evo me na LTE danas a bit će i bolje.

 

A za ovog što je napisao da je isti promet sada i prije 6 godina nije istina prije 6 godina na pretplati nije bilo moguće za 10kn dan 20GB ili na bonove maltene flat ili vipove noćne opcije u kojoj isto možeš skršiti i par sto giga mjesečno.

 

Prema tome nije istina. 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: 5G mreža na 1 Tbps
Aldo kaže...
g12356 kaže...

Čekam dan kada će se web stranice otvarati približno brzo kao da su lokalni folderi na disku...

 tesko da budes to dozivio, pogotovo ako si naviknuo na SSD... ultimativno ogranicenje je brzina svjetlosti, odnosno propagacije signala... 

ovak od oka, od Zagreba do Los Angeles-a ima 10000km, znaci da zanemaris sva druga kasnjenja i vremena obrade, slucajeve retransmisije, da posaljes 1 bit najvecom mogucom brzinom do tamo i da ti ga vrate, trebas cekati otprilike 6.66ms... brze od toga ne moze... a sad jos dodaj da internet koristi TCP, znaci, prvo 3-way handshaking, sto je oko 20ms ukupno minimalnog delay-a. Sreca da je Zemlja ipak malena. Ako navedenom delay-u dodas i sve druge koji su cesto i visestruko veci, dolazis do tromosti interneta kakva je...

 And here we have a guy who took this thread seriously.

Swedish latin super funk.
13 godina
neaktivan
offline
Re: 5G mreža na 1 Tbps
Oldy kaže...

Kukate na taj adsl a cijelo vrijeme ste na adsl-u? Ja nikada nisam ni bio niti ću. 

Mene veseli svaki napredak mobilnih mreža krenuo sam sa EDGE evo me na LTE danas a bit će i bolje.

 

A za ovog što je napisao da je isti promet sada i prije 6 godina nije istina prije 6 godina na pretplati nije bilo moguće za 10kn dan 20GB ili na bonove maltene flat ili vipove noćne opcije u kojoj isto možeš skršiti i par sto giga mjesečno.

 

Prema tome nije istina. 

 Ma koji to paket po cijeni adsla nudi parsto gb mjesecno?

11 godina
neaktivan
offline
Re: 5G mreža na 1 Tbps
Oldy kaže...

Kukate na taj adsl a cijelo vrijeme ste na adsl-u? Ja nikada nisam ni bio niti ću. 

Mene veseli svaki napredak mobilnih mreža krenuo sam sa EDGE evo me na LTE danas a bit će i bolje.

 

A za ovog što je napisao da je isti promet sada i prije 6 godina nije istina prije 6 godina na pretplati nije bilo moguće za 10kn dan 20GB ili na bonove maltene flat ili vipove noćne opcije u kojoj isto možeš skršiti i par sto giga mjesečno.

 

Prema tome nije istina. 

 ili mozda ne zelimo svijetlit u mraku?

13 godina
neaktivan
offline
5G mreža na 1 Tbps

Flat rate i točka   ->.<-

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: 5G mreža na 1 Tbps
axos kaže...
Oldy kaže...

Kukate na taj adsl a cijelo vrijeme ste na adsl-u? Ja nikada nisam ni bio niti ću. 

Mene veseli svaki napredak mobilnih mreža krenuo sam sa EDGE evo me na LTE danas a bit će i bolje.

 

A za ovog što je napisao da je isti promet sada i prije 6 godina nije istina prije 6 godina na pretplati nije bilo moguće za 10kn dan 20GB ili na bonove maltene flat ili vipove noćne opcije u kojoj isto možeš skršiti i par sto giga mjesečno.

 

Prema tome nije istina. 

  Ma koji to paket po cijeni adsla nudi parsto gb mjesecno?

  Imaš 300 kn 30 dana pa peri. Cijena? Vi bi i brzinu koja je puno bolja od tog jada od adsl-a a platili bi 50kn? Je kako da ne. 

13 godina
neaktivan
offline
Re: 5G mreža na 1 Tbps
Oldy kaže...
axos kaže...

  Imaš 300 kn 30 dana pa peri. Cijena? Vi bi i brzinu koja je puno bolja od tog jada od adsl-a a platili bi 50kn? Je kako da ne. 

 Koji operater, koja tarifa?

14 godina
offline
5G mreža na 1 Tbps

Internet ti je pred nosom. Dnevna na bonove kod HT-a. 10kn dan. 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: 5G mreža na 1 Tbps
Oldy kaže...

Internet ti je pred nosom. Dnevna na bonove kod HT-a. 10kn dan. 

 Al umjesto da idem jednog po jednog providera ovako odma pogledam pravog. Da, nije loše 20 gb dnevno taman 300 kn. Da ne moram imati nekoliko uređaja na netu u isto vrijeme možda bi ga i uzeo. Stvano nije loša ponuda. 

14 godina
offline
5G mreža na 1 Tbps

20GB je na pretplati kada se uzima dnevna kažu da na bonove nema tog limita.

 

I sa modema se da šerati veza. Ili softwerski ili hardwerski sa 3G/4G routerom.

Ako hoćeš bolji DL a posebno UL moraš koje gov... i pregristi ionako ne vjerujem da taj adsl uz telefon plaćaš bitno manje. 

A što točno šeraš na ADSL? 1 Mb/s uploada? HM. 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: 5G mreža na 1 Tbps
Oldy kaže...

20GB je na pretplati kada se uzima dnevna kažu da na bonove nema tog limita.

 

I sa modema se da šerati veza. Ili softwerski ili hardwerski sa 3G/4G routerom.

Ako hoćeš bolji DL a posebno UL moraš koje gov... i pregristi ionako ne vjerujem da taj adsl uz telefon plaćaš bitno manje. 

A što točno šeraš na ADSL? 1 Mb/s uploada? HM. 

 Ma više korisnika je online u isto vrijeme. Ugl ovo bi mi bilo dobro povremeno rješenje. Tipa treba uploadat 50+mb i hitno je. S adsl odapnem dok uploada, a ovo bi moglo biti rješenje. Ako ne nabavim uskoro optiku definitivno idem na to.

13 godina
neaktivan
offline
Re: 5G mreža na 1 Tbps
Oldy kaže...
axos kaže...
Oldy kaže...

Kukate na taj adsl a cijelo vrijeme ste na adsl-u? Ja nikada nisam ni bio niti ću. 

Mene veseli svaki napredak mobilnih mreža krenuo sam sa EDGE evo me na LTE danas a bit će i bolje.

 

A za ovog što je napisao da je isti promet sada i prije 6 godina nije istina prije 6 godina na pretplati nije bilo moguće za 10kn dan 20GB ili na bonove maltene flat ili vipove noćne opcije u kojoj isto možeš skršiti i par sto giga mjesečno.

 

Prema tome nije istina. 

  Ma koji to paket po cijeni adsla nudi parsto gb mjesecno?

  Imaš 300 kn 30 dana pa peri. Cijena? Vi bi i brzinu koja je puno bolja od tog jada od adsl-a a platili bi 50kn? Je kako da ne. 

 Gledam kakvi su vani omjeri cijene i brzine pa si mislim da je tih 50kn još pljačka...
http://www.vecernji.hr/hrvatska/hrvati-placaju-drugi-najskuplji-pristup-internetu-u-europi-929283
http://www.glas-slavonije.hr/243869/1/Hrvati-surfaju-najsporije-u-EU-internet-je-brzi-i-u-Zimbabveu

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice