A11 Bionic na Geekbenchu bolji od Snapdragona 835

poruka: 98
|
čitano: 10.045
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "A11 Bionic na Geekbenchu bolji od Snapdragona 835 ".
10 godina
neaktivan
offline
Re: A11 Bionic na Geekbenchu bolji od Snapdragona
ATJLučko kaže...
digitall kaže...

 najzahtjevniji korisnici ne kupuju apple

  

 

Utvaram si da ste kolega krajnje ciničan, pa svejedno, ipak udovoljite mojoj skromnoj znatiželji i usrećite Apple sretan puk sa "onim" Bionic procesorom, ŠTO UZIMAJU NAJZAHTJEVNIJI KUPCI?!?! 

 Najzahtjevniji kupci ne kupuju iphone nego gledaju detalnije specifikacije koje traže. Nebudu kupili gadget jer se zove iphone. Kao što kupujes auto, kupiš motorom koji želip, dodacima koje želiš. 

 

Ja znam da idući moj mora imati brzo punjenje qc4.0

Za mene je poželjno da bude baterija 4000mah ili barem 5000 to je za m mene dodatni plus :) 

Znam da želimekran minimalno 5.9inča, svidio mi se Huawei Mate 9 koji ima toliko pa nebi ništa manje. 

Tražim da idući bude bez ruba, slutim da bi idući moj mogao zbog toga biti Huawei Mate 10 PRO. 

Želim Microsd, jer mogu odabrati najbolju karticu sa večim kapacitetom i puno jeftinije proći nego ako kupujem smartphone sa istom veličinom. Neki će reći da to ne valja ali moja iskustva su takva da su mi se pokazala odičnim rješenjem :) 

 

Ovaj dodatak nije toliko bitan, ali je plus. Da bi htio da ima bežično QI punjenje. Nažalost to guraju večinom samsunzi a rijetko ostali. Za ostale koji to nemaju postoji dodatak koji stavite ispod maske pa opet imate bežično punjenje. 

 

Korisnici iphonea nisu zahtjevni korisnici, oni ne gledaju detalje, rijetko tko od iphoneaša gleda specifikacije. Njima je čak dobro ako im apple uvali 5 puta slabiji procesor i kaže da je to superbionic procesor. Žalosno je da večina čak nisu ni svijesni da konkurencija pravi dijelove za iphone. Naprimjer samsung im pravi oled zaslone, nekad je to radio LG, recimo ista tehnologija kod optimusa 2x je bila i na tadasnjem iphoneu samo drugačije marketinško ime. Ja bratu kažem da moj ima Gorrila staklo, da isto ima i iphone. Ne vjeruje mi, već misli da pričam gluposti ali kada mi pogeldamo na stranici koja piše u detalje o hardweru onda se uvjeri da je ipak to Gorrila staklo :D 

 

Ja na iphone gledam kao klasu smartphone koji više cilja na luksuz, a kupci su bogataši kojim nije bitno što je sto unutra, već žele više luksuz nego nabrijani smarthone. 

Žalosno je da to tako daleko otišlo da čak i siromašni kupuju i to ako prodaju bubreg. 

 

10 godina
neaktivan
offline
Re: A11 Bionic na Geekbenchu bolji od Snapdragona
Torent kaže...

1. Pričali ste o napredni korisnicima a ti sad skreces sa teme.

2. Ja sam bio zadovoljan sa svakim mobitelom do sada a mijenjao sam ih iz hira a ne potrebe. Svi koliko znam rade i dan danas bez problema...

3. Svi flagship androidi unazad par godina imaju dvogodisnuju podrsku. Uostalom ako ti je to bitno kuis nexus ili pixel i miran. Izbor....

4. Customizacija nije sminkanje vec produktivnost. Ja na prvi ekran stavim meni bitne aplikacija i widgete a ti ces staviti neke potpuno druge u skladu sa tvojim potrebama. Izbor....

5. Vise rama je dalko korisnije nego jaci cpu jer sa vise rama bolej ti radi multitasking a sa jacim cpu igre ili...? Multitasking, produktivno izbor....

6. Pricas o androidima od prije 5 godina? Ooooooooooo druze moj andorid je napredovao ogromnim koracima za razliku od iphonea.....Probaj....

7. Ja ne kazem da je inovativan al barem me ne pravi budalom. Ako pise qc znam da mi to radi kad otvorim kutiju npr....Znam da mi radi sve out the box. Ili recimo da ga povezem sa kompom, sa bilo koji BT uredjajem koji mozes kupiti na planeti zemlji itd itd.... 

8. Hvalis se sa postotkom OS-a? Sta nedostaje recimo androidu 6? Opet je po mogucnostima daleko ispred IOS-a. Ti pricas kao da telefon koji nema oreo je za smece i ne radi uopste? Evo drzim u ruci tablet na andridu 5.1.1 i moze sve sto i moj mob na oreu. U cemu je to taj tablet zakinut? Ti moras cekati nadogradnje da konacno dobijes mogucnosti iz 2012 koje si imao na note II tako da te razumijem...

 

 

Da rezimiramo. Mogucnosti, produktivnost, izbor. Svew bitne stvake naprednom korisniku koje nema sa IOSom i iphoneom. I jos jednu stavr nema. Adaptere ;) Ne trebaju ;) Sve radi out the box....

 

 Sve si dobro rekao :) 

 

Inače mnogi misle da rame bezveze tamo ali razlogom su tamo. 

Ja sam imao priliku kupiti Zenfone2 sa 3 gb rama  ili sa 4gb rama. Pitao sam se dali je dosta uzeti taj sa 3gb ili bolje 4gb. Pa istraživanje je pokazalo da je bolje ipak 4gb rama. Zašto. Pa vrlo jednostavno. Smartphone će najčesto korištene aplikacije spremati u ram memoriju, dakle ona najmanje korištena aplikacija se bude obrisala ako će biti više potrebe za ram memorijom. Ako mobitel više poziva aplikacije iz ram memorije to znači da će ustedjeti više na bateriji jer nije morao aplikaciju iznova pokretati dakle upotrebiti više procesora a i puno brže će se pokrenuti nego da je iznova pokrenuo. 

Pokazalo se da ram memorija puno manje troši struju nego procesor, i više rama za korisnika znači da se bude smarthone manje mučio. Oni mogu staviti odma i 10 gb rama ali za sada nema toliko potrebe jer aplikacije ne traže toliko i korisnik nije toliko zahtjevan da će iskoristiti svih 10 gb. Evo naprimjer Facebook aplikacija, ako usporedimo aplikacije onu iz 2012godine i onu od ove godine, vidi se velika razlika. Novu aplikaciju ne možeš staviti na smartphone koji je napravljen 2012, možes ali ne mozes aplikaciju koristiti u puno fukcionalnosti jer aplikacija zahtjeva jači hardwer. 

 

 

13 godina
offline
Re: A11 Bionic na Geekbenchu bolji od Snapdragona
Markić7 kaže...
ATJLučko kaže...
digitall kaže...

 najzahtjevniji korisnici ne kupuju apple

  

 

Utvaram si da ste kolega krajnje ciničan, pa svejedno, ipak udovoljite mojoj skromnoj znatiželji i usrećite Apple sretan puk sa "onim" Bionic procesorom, ŠTO UZIMAJU NAJZAHTJEVNIJI KUPCI?!?! 

 Najzahtjevniji kupci ne kupuju iphone nego gledaju detalnije specifikacije koje traže. Nebudu kupili gadget jer se zove iphone. Kao što kupujes auto, kupiš motorom koji želip, dodacima koje želiš. 

 

Ja znam da idući moj mora imati brzo punjenje qc4.0

Za mene je poželjno da bude baterija 4000mah ili barem 5000 to je za m mene dodatni plus :) 

Znam da želimekran minimalno 5.9inča, svidio mi se Huawei Mate 9 koji ima toliko pa nebi ništa manje. 

Tražim da idući bude bez ruba, slutim da bi idući moj mogao zbog toga biti Huawei Mate 10 PRO. 

Želim Microsd, jer mogu odabrati najbolju karticu sa večim kapacitetom i puno jeftinije proći nego ako kupujem smartphone sa istom veličinom. Neki će reći da to ne valja ali moja iskustva su takva da su mi se pokazala odičnim rješenjem :) 

 

Ovaj dodatak nije toliko bitan, ali je plus. Da bi htio da ima bežično QI punjenje. Nažalost to guraju večinom samsunzi a rijetko ostali. Za ostale koji to nemaju postoji dodatak koji stavite ispod maske pa opet imate bežično punjenje. 

 

Korisnici iphonea nisu zahtjevni korisnici, oni ne gledaju detalje, rijetko tko od iphoneaša gleda specifikacije. Njima je čak dobro ako im apple uvali 5 puta slabiji procesor i kaže da je to superbionic procesor. Žalosno je da večina čak nisu ni svijesni da konkurencija pravi dijelove za iphone. Naprimjer samsung im pravi oled zaslone, nekad je to radio LG, recimo ista tehnologija kod optimusa 2x je bila i na tadasnjem iphoneu samo drugačije marketinško ime. Ja bratu kažem da moj ima Gorrila staklo, da isto ima i iphone. Ne vjeruje mi, već misli da pričam gluposti ali kada mi pogeldamo na stranici koja piše u detalje o hardweru onda se uvjeri da je ipak to Gorrila staklo :D 

 

Ja na iphone gledam kao klasu smartphone koji više cilja na luksuz, a kupci su bogataši kojim nije bitno što je sto unutra, već žele više luksuz nego nabrijani smarthone. 

Žalosno je da to tako daleko otišlo da čak i siromašni kupuju i to ako prodaju bubreg. 

 

 nije jasno o čemu pričaš:

 

gorilla (corning) glass prvi je uveo iPhone. Dapače da nije bilo Jobsa tog stakla ne bi ni bilo vjerojatno još uvijek jer je konkurenciji bila dobra i plastika ( pročitaj povijest corninga i kemijski ojačanog stakla ako te zanima ). apple odavno ( nikad ) ne reklamira tvrtke koje im proizvode komponente pa tako ne znaš što je i čije je staklo na iPhoneu. Možda i nije corningova gorilla glass jer ima i drugih proizvođača danas.

korisnici applea nisu jedna kategorija ljudi, kao ni androida. generaliziranja svake vrste su pogrešna. Neke korisnike applea zanimaju specifikacije, recimo mene, a neke korisnike androida ne, recimo tebe, inače bi znao da apple već generacijama ima najjači procesor i grafiku, da ima uvijek top ekran, makar bio u lcd tehnologiji koja je na zalazu ali vrhunski lcd je i dalje bolji od lošeg oleda. displaymate godinama stručno testira ekrane mobitela i tableta i tek unazad dvije godine oled je prestigao lcd po vjernosti reprodukcije, preciznosti boje, oštrini itd. iPhoneov i iPadov ekran uvvijek je u top 5. Appeov amoled radi samsung po appleovim zahtjevima i ne bih se čudio da bude najmanje jednako dobar kao i najbolji koji koristi samsung što se tehnologije tiče, a vjerojatno i bolji kad se uzme softwate u obzir ( true tone npr ).


kamera na osmici je proglašena najboljom https://www.dxomark.com/apple-iphone-8-plus-reviewed-the-best-smartphone-camera-ever-tested/ Ja bih rekao da je u top 3 ali ne i najbolja. na x će bit bolja. performanse su top, iP je vrlo vjerojatno najbrži telefon na tržištu. cpu/gpu je dvije generacije ospred konkurencije u tom segmentu. face id je inovativna tehnologija koja će se vjerojatno dokazati i koju će drugi proizvođači pratiti kao što su i finger print koji je iP uveo u mainstream. itd itd. 

dakle izlišno je pričati o appleu i iPhoneu kao proizvodu koji kupuju oni koje spec ne zanimaju. Oni koji ga kupuju ne sumnjaju u performanse i trajnost, to se zove brand loyality. Osobno mislim da je osmica promašaj bez obzira na vjerojatno najbolju kombinaciju hardwarea uopće ( i specifikacija ) uz jednu bitnu stavku, premalo poboljšan ekran i rezoluciju i umoran dizajn. X će vjerujem nadoknaditi prodaju ali ne sviđa mi se dosta toga unazad par godina što se razvoja iP tiče. 

8 godina
offline
Re: A11 Bionic na Geekbenchu bolji od Snapdragona
Ništa ne propuštaš osim sto se zamaraš marketing baljezgarijama pa misliš da si Cool. Taj QC na najprodavanijem android flagshipu ima u minut jednako dugo punjenje kao najprodavaniji mobitel na svijetu (iPhone 7) koji nema taj Cool feature.
Ja rekoh
8 godina
odjavljen
offline
Re: A11 Bionic na Geekbenchu bolji od Snapdragona

Prvo o kojim telefonima pricas? Uzmes neki prosjecan i poredis sa iphone 7. Sto ne kazes koliko je to u minutama? Evo iphone 7+ treba 3 sata? Ja za 3 sata napunim svoj nexus 6p vise nego 2 puta.... O cemu pricamo....

Drugo koliko treba jednom i drugom do 80%? QC je koristan kad ti treba brzo da se nadopuni a ne da se puni do 100%. qc iznad 80% radi kao normalni punjac...

 

I kad je to tako zasto sad sva tri aktuelna iphone imaju QC? Kad to nije potrebno i ne donosi nista? Koje je tvoje objasnjenje za to? Bas me interesuje ;) JEr ili ti ne govoris istinu sada ili ces priznati da apple jednostavno mora stizati konkurenciju pa ubaciti qc.... Koje od to dvoje je u pitanju....

 

 

Evo sta kaze anandtech..

"In the case of the iPhone 7 and 7 Plus, Apple continues to ship their standard 5W chargers for US variants. Looking at the results, it’s probably obvious that at least in the case of the iPhone 7 Plus, there is a very real need for Apple to start shipping something with faster charging, as the standard 5W charger takes a full hour longer than most of its competition to charge to 100%. Even the iPhone 7 could use a higher power charger here as using the device while it is charging will significantly impact the charging rate as the charger cannot supply enough power to the board while also charging the battery. And in the case of both phones, the lack of a high power charger doesn't just draw out the total charge time, but it also precludes rapid charging (partially charging a depleted phone very quickly) as well."

 

 

8 godina
offline
Re: A11 Bionic na Geekbenchu bolji od Snapdragona
Markic7: vezano za gledanje specifikacija - kad odeš u android svijet moraš ih gledati jer je na izbor milion stvari. Samsung te, npr tjera na to jer pod praktično istim dizajnom i istim marketinškim imenom Galaxy uvaljuju pet puta lošiji hardver. Kod Applea toga nema - imaš jedan model Najnoviji i lanjski hardver prepakiran u SE model. Procesor je uvijek dvije godine ispred ostatka svijeta, nand najbrži na svijetu, ekran vrh vrhova, kamera itd. Sve ostalo je marketing. I kad pogledaš prodaju top modela - Apple prodaje vise nego ostatak svijeta zajedno.
Ja rekoh
8 godina
offline
Re: A11 Bionic na Geekbenchu bolji od Snapdragona
Ako meni pričaš za QC, usporedio sam dva najprodavanija top modela a to su 7 i s7. Pune se u minut jednako dugo. Već sam ranije rekao da je plus model spor na punjenju i jest i trebali bi poraditi na tome. Tako da sto se mene tiče i moje sedmice taj qc je čisto mjerenje dužine liste specifikacija po čemu ti imaš većeg a zapravo si bedak koji ne vidi dalje od svog nosa.
Ja rekoh
8 godina
odjavljen
offline
Re: A11 Bionic na Geekbenchu bolji od Snapdragona

Opet ignorises pitanje i pricas svoju pricu. Uporedi punjenje do 80% i zato onda ip8 ima qc. 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice