Agresivno do 14 nm

poruka: 17
|
čitano: 3.762
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Agresivno do 14 nm".
12 godina
neaktivan
offline
Agresivno do 14 nm

Intel već ima plan i način kako napraviti i 10 nm čipove ali ništa nije zapisano u kamenu.Po meni tek kad se čovječanstvo otrgne od Chrozalski procesa i napusti silicijsku proizvodnju tek onda se može očekivati nekakav napredak izvan Moorova zakona-koji se budimo iskreni isto nije zapisao u kamenu i koji se također dosta mijenjao.Po meni mislim da ni sam Gordon Moore nije bio ni svjestan što je napravio kad je objavljen onaj članak 65´,a vjerojatno od toga ništa i ne bi bilo da nije bilo onog lika s Caltecha koji je nadjenuo takav "catchy" naziv.Pun pokazatelj koliko su ljudi clueless bili o tome je kad je sam intel 2005. nudio 10000 dollara nagrade za taj članak iz mislim "Electronic magazine".

 

Osobno više se bojim Wirthova i Amdahlova zakona nego Moorovog.

Ali kako su već brojni znanstvenici diljem svijeta uključujući i Samsung pokazali da ne treba nužno silicij u proizvodnji mikročipova mislim da je to sljedeći korak naći novu zamjenu za substrate iliti po naški(tj. google translate) "podlogu".Mislim da su grafen(nažalost slab on-off) i "silicene" dobar početak.

 

EDIT:da se ispravim grafen tehnički uopće nema open-closed jer nema bandgap,a to je stanje gdje se službeno elektron ne može nalaziti,zato ne da je loš poluvodič već nikakav no kad se nađe adekvatna bandgap zamjena o bože to će biti revolucija.Grafen najbolji vodič s skoro nepropusnim gate e to je san.

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.12.2012 14:48 (Ikarus01).
 
1 3 hvala 0
13 godina
offline
Agresivno do 14 nm

naravno da nije zapisano u kamenu ... mooreov zakon se već rastezao, reinterpretirao i revidirao od 12 mjeseci preko 18 ili 24 ... sad se spominje i 36. 

 
0 2 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Agresivno do 14 nm
grzzi kaže...

naravno da nije zapisano u kamenu ... mooreov zakon se već rastezao, reinterpretirao i revidirao od 12 mjeseci preko 18 ili 24 ... sad se spominje i 36. 

Ovo za 18 mjeseci to se samo malo David House igrao i htio sjediti za stolom velikih dečkiju no to nije prošlo.Sam Moore je demantirao tu tvrdnju i rekao da je on prvo rekao 12 mjeseci pa tek se ispravio i to povukao na 2 godine.No ja sve to uzimam kao referentne vrijednosti i kak se kaže s "grain of salt" jel veoma je zanimljivo kad nešto znanstvenici otkriju da je to uvijek fiksni i lijepi broj nikada bože sačuvaj 18.975847 npr.

Pogleč malo orginalni članak vidi se da je to pisano za EE grupije i mase ftp://download.intel.com/museum/Moores_Law/Articles-Press_Releases/Gordon_Moore_1965_Article.pdf

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
16 godina
offline
Re: Agresivno do 14 nm

Pucaju tranzistore ali je GHz cap odavno postignut. Vise jezgri ne koristi previse softvera a oni koji stvarno imaju koristi od toga su proizvodaci servera.
Na poslu mi to puno znaci ali doma ko gejmeru bas nemam previse koristi od svega toga. Imam komp star valjda pet godina i sve radi ko vurica, dok sam prije petnaest godina o tome mogao samo sanjat. Ako nisam svakih godinu dvije utukel 10 kila kuna u komp nisam mogel nist igrat ko gospon covek, a danas komp pet godina vrti sve na medium bez beda.

 

EDIT: smanjenjem se pretpostavljam smanjuje potrosnja struje, manje grijanje pa je i to nekome plus.

Na poslu mi to ne igra neku ulogu jer racun za struju nije zabrinjavajuc, klima u server sobi radi i uvijek bude radila a sad je opet druga prica kolko to znaci kod ugradnje u prijenosno racunalo.

 

Sam nek rade i guraju kolko god ide.

Btw gdi je AMD u toj cijeloj prici? Kaj oni nist ne rade ili se samo jako spremaju za bankrot?

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.12.2012 14:53 (NEW_MAN).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Agresivno do 14 nm
NEW_MAN kaže...
Pucaju tranzistore ali je GHz cap odavno postignut. Vise jezgri ne koristi previse softvera a oni koji stvarno imaju koristi od toga su proizvodaci servera.
Na poslu mi to puno znaci ali doma ko gejmeru bas nemam previse koristi od svega toga. Imam komp star valjda pet godina i sve radi ko vurica, dok sam prije petnaest godina o tome mogao samo sanjat. Ako nisam svakih godinu dvije utukel 10 kila kuna u komp nisam mogel nist igrat ko gospon covek, a danas komp pet godina vrti sve na medium bez beda.

Nije tehnologija da bi ljudi igrali bf3 na high iliti ultra da već sutra prestane svaki eksponencijalni rast IC pa nadalje čovječanstvo bi pokosili ili virusi,kolaps monetarnog društa ili nešto treće u roku par desetina godina ili manje.

 

Budimo iskreni i stavimo ruku na srce frekvencijsko skaliranje je već par godina mrtvo,da nije mrtvo čovječanstvo nikada vjerojatno ne bi ni vidjelo te razne multi corove i više IPC tj. efektivne klokove ili što ja znam kakve điđe.Da je frekvencijsko skaliranje još živo kvartzni oscilatori bi povećavali frekvenciju isto kao i procesori ali zbog mana u silicijskoj podlozi i nečemu što se zove heat equation znamo što se događa kad pokušavamo dići napon u nadi da potjeramo što više elektrona,tema koja se često na forumu zove "Help sandy temp velika".Kad bi se ljudi više makli od silicija i našli adekvatnu zamjenu vjerojatno bi se nastavilo i frekvencijsko skaliranje kao i umanjila migracija elektrona,naravno sve to na kraći period vremena prije nego opet lupimo wall.Ali kao što sam već prije rekao ponajviše se bojim Wirthovog pa Amdahlovog pa tek možda negdje daleko Moorovog koji btw nikad nije bio zamišljen kao zakon već kao article humoreska.

 

EDIT:Da poduprem svoja "naklapanja" da se ljudi uvjere kako je kraj frekvencijskog skaliranja 2006. velik problem savjetujem da se informiraju malo o temi po nazivu Tejas i Jayhawk.

 

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.12.2012 15:12 (Ikarus01).
16 godina
offline
Re: Agresivno do 14 nm
Nije tehnologija ali kucni korisnici su ogroman dio kolaca te isto utjecu na cijenu te napredak kroz potrosnju i financiranje firmi koje proizvode porcesore.

Najbolji pokazatelj je ARM koji bez glupavih tableta nikad ne bi postigao takav uspjeh niti napredak u tako kratkom periodu i to zahvaljujuci stupidnim igricama te surfanju. Ono kucni korisnici su napravili boooom koji omogucuje Samsungu da gura dalje i ima para za manje brze bolje.
11 godina
protjeran
offline
Agresivno do 14 nm

Interesantno je to,da nitko nije spomenuo drastičnu uštedu energije,kao i simultano povlačenje drugih tehnologiuja na low-level consumption..Znakovito je i to da je kao konkurent naveden Samsung,a od AMD-a niti spomena..

Sam takt procesora je dosegao,haajmo reći neku trenutnu barijeru,s obzirom na dosadašnja ograničenja.Smanjivanje proizvodnog procesa,opet otvara prostor gušćoj integraciji i povećanju učinkovitosti neovisno o frekvenciji,a time i povećavanju masivnosti multiprocesiranja,smanjivanju disipacije energije,kao i zagrijavanju..

Intel je pokazao da je tehnološki,tvrtka koja spada u sam vrh kreativnosti i inovacije..

Softwareske potrebe će vjerovatno u finim linijama određivati smjer daljnjeg razvoja procesora..

 

@new man...

 

zarada na mainstream procesorima je u biti jako mala.više se to koristi kao plaćeni marketing za proizviode koji doista donose novac..

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.12.2012 15:31 (redneck).
 
1 2 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Agresivno do 14 nm
NEW_MAN kaže...
Nije tehnologija ali kucni korisnici su ogroman dio kolaca te isto utjecu na cijenu te napredak kroz potrosnju i financiranje firmi koje proizvode porcesore.

Najbolji pokazatelj je ARM koji bez glupavih tableta nikad ne bi postigao takav uspjeh niti napredak u tako kratkom periodu i to zahvaljujuci stupidnim igricama te surfanju. Ono kucni korisnici su napravili boooom koji omogucuje Samsungu da gura dalje i ima para za manje brze bolje.

Istina dok god se almigty dollar vrti gledat će se na tipčnog potrošača,pokazatelj su to mnoge buduće taktike raznih proizvođača(Windows im looking at you)

Al vjeruj da je opći korisnik apsolutan kikiriki sistemskoj integraciji i sličnom.A nije ni ARM samo tako niknuo ko visibaba ARM ima veoma zanimljive ISA instrukcije ARMv7 isto kao i najvećeg aduta Amba Core link i NEON.Iako jest da je Arm prvotno bio namijenjen prvotno za konzumerizam tj. da zamijeni MOS 6502 no svi ti mali proizvođači nakon što zadovolje želje kupaca vole preći na malo sofisticiraniju klijentelu uz to što i dalje serviraju slabije verzije prosječnim kupcima onog što nude IT klijenteli.

 

redneck slažem se s tobom ovo zadnje izgleda da brže tipkaš nego ja.{#}

 

Također se i slažem da će softwerske potrebe ne kraju kolo voditi jer nakon što čovječanstvo dosegne nekakvu razinu znanja sinteza materijala i 3d print neće biti nikakav problem već brojni leveli abstrakcije u koje ćemo upasti i tu uskače stanovit gospodin Niklaus Wirth.

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.12.2012 15:47 (Ikarus01).
11 godina
protjeran
offline
Agresivno do 14 nm

uopće uspoređivati aRM sa x86 je uspoređivanje krušaka i jabuka.Neki dan je kolega rekao da je najjači Cortex A15(ili tako nešto) u rangu starog Pentiuma 3 po MIPS-u.Dalje je nepotrteno upoređivati.svako tržište ima svoje potrebe,a aRM pokriva prijenosne sustave niske zahtijevnosti.Pumpa se neka HI-DEF grafika i bolesne rezolucije na ručnim uređajima,što je samo marketinški trik za povećanje prtodaje.Ono: ja imam većeg.. na čeg ljudi i nisu baš imuni{#}

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.12.2012 15:49 (redneck).
 
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Agresivno do 14 nm
NEW_MAN kaže...

Pucaju tranzistore ali je GHz cap odavno postignut. Vise jezgri ne koristi previse softvera a oni koji stvarno imaju koristi od toga su proizvodaci servera.
Na poslu mi to puno znaci ali doma ko gejmeru bas nemam previse koristi od svega toga. Imam komp star valjda pet godina i sve radi ko vurica, dok sam prije petnaest godina o tome mogao samo sanjat. Ako nisam svakih godinu dvije utukel 10 kila kuna u komp nisam mogel nist igrat ko gospon covek, a danas komp pet godina vrti sve na medium bez beda.

 

EDIT: smanjenjem se pretpostavljam smanjuje potrosnja struje, manje grijanje pa je i to nekome plus.

Na poslu mi to ne igra neku ulogu jer racun za struju nije zabrinjavajuc, klima u server sobi radi i uvijek bude radila a sad je opet druga prica kolko to znaci kod ugradnje u prijenosno racunalo.

 

Sam nek rade i guraju kolko god ide.

Btw gdi je AMD u toj cijeloj prici? Kaj oni nist ne rade ili se samo jako spremaju za bankrot?

Pa nema AMD više svoju tvornicu procesora,Izlanuo se večinu današnjih AMD-ovih procesora radi Globalfoundries na 32nm a TSMC je do sad radio samo APU E,C Z seriju na starom 40nm procesu.Globalfoundries u 2013 godini ima proizvodnju na 28nm, a kaj se tiče 2014 pa nadalje IBM+Globalfoundries rade zajedno na 10nm proizvodnom procesu.{#}

 

Kaj se tiče proizvodnog procesa tu više AMD nema nikakvog utjecaja u praksi.Šta nudi Globalfoundries ili TSMC u praksi, na tome če AMD štancat sve svoje buduče APU procesore ili nove SoC(Tamesh APU) kombinacije.Cool

http://dambek.minus.com/mjf1iISZq
12 godina
neaktivan
offline
Re: Agresivno do 14 nm
rambox kaže...

Pa nema AMD više svoju tvornicu procesora,Izlanuo se večinu današnjih AMD-ovih procesora radi Globalfoundries na 32nm a TSMC je do sad radio samo APU E,C Z seriju na starom 40nm procesu.Globalfoundries u 2013 godini ima proizvodnju na 28nm, a kaj se tiče 2014 pa nadalje IBM+Globalfoundries rade zajedno na 10nm proizvodnom procesu.{#}

 

Kaj se tiče proizvodnog procesa tu više AMD nema nikakvog utjecaja u praksi.Šta nudi Globalfoundries ili TSMC u praksi, na tome če AMD štancat sve svoje buduče APU procesore ili nove SoC(Tamesh APU) kombinacije.Cool

Vidjet ćemo kako će to ići već su u 2011 IBM i GF tvrdili da znaju napraviti node 14nm sad tvrde da znaju s HPC tehnol. node i do 10 nm.No vrijedi još to vidjeti jer mislim ako Samsung može NAND flash 10 nm ne vidim razloga zašto intelovi Finfeti i ostali Mosfet tranzistori ne bi mogli jedino što bi oni vjerojatno trebali više napona pa tu dolazi opet do problema s temperaturom.

 

Inače da budem malo grammar-nazi i pokupim koji TD{#}. Ustvari je Temash.Dakle ovako ide analogija APU codename su rijeke u svijetu.Kabini rijeka u Indiji,Hondo je u Belize na rubu Karipskog mora i isto tako i Temash.Vjerojatno je samo lapsus no ako će neko googlati da barem zna točan naziv jel s Tamesh bu teško našao osobito zbog googlove nove politike da točno moraš znat što tražiš.

 

EDIT:Evo sad baš pogledao i stvarno negdje piše Tamesh,ne nam što je s tim no dosta to koristi,Valjda je bilo nekih prijašnjih krivih AMD road mapova pa ljudi to popamtili.

No po zdravoj logici Tamesh ništ u svijetu ne znači niti je grad niti pokrajina niti mali gradić,a bogami ni rijeka kako je dosad bio pretežito slučaj s codenamovima AMD i Intela.

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.12.2012 16:56 (Ikarus01).
16 godina
offline
Re: Agresivno do 14 nm
Ikarus01 kaže...
rambox kaže...

Pa nema AMD više svoju tvornicu procesora,Izlanuo se večinu današnjih AMD-ovih procesora radi Globalfoundries na 32nm a TSMC je do sad radio samo APU E,C Z seriju na starom 40nm procesu.Globalfoundries u 2013 godini ima proizvodnju na 28nm, a kaj se tiče 2014 pa nadalje IBM+Globalfoundries rade zajedno na 10nm proizvodnom procesu.{#}

 

Kaj se tiče proizvodnog procesa tu više AMD nema nikakvog utjecaja u praksi.Šta nudi Globalfoundries ili TSMC u praksi, na tome če AMD štancat sve svoje buduče APU procesore ili nove SoC(Tamesh APU) kombinacije.Cool

Vidjet ćemo kako će to ići već su u 2011 IBM i GF tvrdili da znaju napraviti node 14nm sad tvrde da znaju s HPC tehnol. node i do 10 nm.No vrijedi još to vidjeti jer mislim ako Samsung može NAND flash 10 nm ne vidim razloga zašto intelovi Finfeti i ostali Mosfet tranzistori ne bi mogli jedino što bi oni vjerojatno trebali više napona pa tu dolazi opet do problema s temperaturom.

 

Inače da budem malo grammar-nazi i pokupim koji TD{#}. Ustvari je Temash.Dakle ovako ide analogija APU codename su rijeke u svijetu.Kabini rijeka u Indiji,Hondo je u Belize na rubu Karipskog mora i isto tako i Temash.Vjerojatno je samo lapsus no ako će neko googlati da barem zna točan naziv jel s Tamesh bu teško našao osobito zbog googlove nove politike da točno moraš znat što tražiš.

A čuj evo ti AMD putokaz za 2013, oni su tam stavili Tamash možda ne misle na tu istu rijeku ko zna pa zato nije Temesh.Nevinašce No nebitno sad ovako izgleda situacija, na korigiranom AMD putokazu za 2013 to je pravo stanje na terenu kaj drugo.Smijeh{#}

http://dambek.minus.com/mjf1iISZq
11 godina
protjeran
offline
Re: Agresivno do 14 nm
rambox kaže...
NEW_MAN kaže...

Pucaju tranzistore ali je GHz cap odavno postignut. Vise jezgri ne koristi previse softvera a oni koji stvarno imaju koristi od toga su proizvodaci servera.
Na poslu mi to puno znaci ali doma ko gejmeru bas nemam previse koristi od svega toga. Imam komp star valjda pet godina i sve radi ko vurica, dok sam prije petnaest godina o tome mogao samo sanjat. Ako nisam svakih godinu dvije utukel 10 kila kuna u komp nisam mogel nist igrat ko gospon covek, a danas komp pet godina vrti sve na medium bez beda.

 

EDIT: smanjenjem se pretpostavljam smanjuje potrosnja struje, manje grijanje pa je i to nekome plus.

Na poslu mi to ne igra neku ulogu jer racun za struju nije zabrinjavajuc, klima u server sobi radi i uvijek bude radila a sad je opet druga prica kolko to znaci kod ugradnje u prijenosno racunalo.

 

Sam nek rade i guraju kolko god ide.

Btw gdi je AMD u toj cijeloj prici? Kaj oni nist ne rade ili se samo jako spremaju za bankrot?

Pa nema AMD više svoju tvornicu procesora,Izlanuo se večinu današnjih AMD-ovih procesora radi Globalfoundries na 32nm a TSMC je do sad radio samo APU E,C Z seriju na starom 40nm procesu.Globalfoundries u 2013 godini ima proizvodnju na 28nm, a kaj se tiče 2014 pa nadalje IBM+Globalfoundries rade zajedno na 10nm proizvodnom procesu.{#}

 

Kaj se tiče proizvodnog procesa tu više AMD nema nikakvog utjecaja u praksi.Šta nudi Globalfoundries ili TSMC u praksi, na tome če AMD štancat sve svoje buduče APU procesore ili nove SoC(Tamesh APU) kombinacije.Cool

Daj Ramobox,jednostavno reci..AMD više nema daha u tehnološkom smislu gutati prašinu za Intelom.Trtljaš-mrtljaš,ovo-ono,a AMD je čisto projektirajući procesore,izgubio utrku,i to je puka aistina.Što mrtljaš o pogonima??Pa najjednostavnije je upogoniti proizvodnju,poanta je da treba izprojektirati kvalitetan CPU,što AMD jest djelom uspio,no ne dovoljno da makne Intelu krunu sa glave.

AMD nema više niti kvalitetan projektni program za mainstream,još malo vuku Opteroni,još malo..a kako rekoh pogonm je najmanji problem.Priznaj da su počelki svaštariti,a tvoje disipiranje,kao AMD-ovog "znanja" drugima je čisto,nezrelost da priznaš ono što već govorim godinama..AMD polako propada.Tvoje nabrajanje proiuzvodnih procesa,je ista priča kao i nekadašnje Buldozerovo "metenje" Intelovih Flagshipova,dočim,Buldozer nije mogao pomesrti niti srednji segment Intelovih procova,a kamoli Flagshipove..

Razumijem da staješ na stranu slabijih,i onih koji gube..Moj je stav dijametralno suprotan.I ipak poobjednici idu dalje..{#}

15 godina
neaktivan
offline
Agresivno do 14 nm

AMD je izgubio utrku odavno, ljudi. Nemaju para, nemaju mašineriju i nemaju tehnologiju. Intel je car i točka. Samo je intel prehebeno skup za određene skupine i tu AMD upada sa solidnim, jefitnijim i manje efikasnim rješenjima.

AMD još nije došao ni do 28nm, a Intel već najavljuje 14nm tech - mada mislim da je riječ o kontinuiranoj agresivnoj kampanji Intela. No to im se ispati.

 

AMD će jednostavno kaskati za Intelom, sve dok ne nađu neko 'revolucionarno' rješenje, što je malo vjerojatno. Rat cijenama je njihov jedini put ka opstanku, a i tu su loši. Onaj njihov Trinity APU je primamljiviji od Intelovih CPU-a zbog bolje grafike, ali je još preskup u odnosu na ono što se može dobiti kupnjom Intelova CPu-a jeftinije klase kao Pentium G860 i jedne solidne diskretne grafičke kartice ko Radeon 7750. Dok god AMD ne ponudi jeftinije APU-e, sajonara bilo kakvoj znatnjoj zaradi.

 

I to je to. Intel ide na sve bolje, a AMD ga ne može sustići.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Agresivno do 14 nm
marik7 kaže...

AMD je izgubio utrku odavno, ljudi. Nemaju para, nemaju mašineriju i nemaju tehnologiju. Intel je car i točka. Samo je intel prehebeno skup za određene skupine i tu AMD upada sa solidnim, jefitnijim i manje efikasnim rješenjima.

AMD još nije došao ni do 28nm, a Intel već najavljuje 14nm tech - mada mislim da je riječ o kontinuiranoj agresivnoj kampanji Intela. No to im se ispati.

 

AMD će jednostavno kaskati za Intelom, sve dok ne nađu neko 'revolucionarno' rješenje, što je malo vjerojatno. Rat cijenama je njihov jedini put ka opstanku, a i tu su loši. Onaj njihov Trinity APU je primamljiviji od Intelovih CPU-a zbog bolje grafike, ali je još preskup u odnosu na ono što se može dobiti kupnjom Intelova CPu-a jeftinije klase kao Pentium G860 i jedne solidne diskretne grafičke kartice ko Radeon 7750. Dok god AMD ne ponudi jeftinije APU-e, sajonara bilo kakvoj znatnjoj zaradi.

 

I to je to. Intel ide na sve bolje, a AMD ga ne može sustići.

O čem ti uopče pričaš zapravo jel,Izlanuo sepa cijela Intel i3 Ivy Bridge/Pentium(i očerupana) serija je preskupa u odnosu na Trinity APU koji je znatno bolji proizvod uloženo+dobiveno CPU+GPU.Informiraj se malo po internetu ima toga na kamione, procesori se uspoređuju šta nude sami po sebi CPU+integrirani GPU a ne posebne grafičke to su kruške i tikve fučkaj ga sad gadno brkaš stvari.{#}{#}

 

http://www.bug.hr/forum/topic/komentari-it-vijesti/pentiumi-ivy-bridgeu/162481.aspx?page=0&jumpto=3140898&sort=asc&view=flat

 

http://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-trinity-apu/116559.aspx?page=10&jumpto=3236431&sort=asc&view=flat

http://dambek.minus.com/mjf1iISZq
12 godina
neaktivan
offline
Re: Agresivno do 14 nm
rambox kaže...

A čuj evo ti AMD putokaz za 2013, oni su tam stavili Tamash možda ne misle na tu istu rijeku ko zna pa zato nije Temesh.Nevinašce No nebitno sad ovako izgleda situacija, na korigiranom AMD putokazu za 2013 to je pravo stanje na terenu kaj drugo.Smijeh{#}

Ne znam kaj da ti velim{#}{#}.Negdje piše Tamesh negdje Temash http://ixbtlabs.com/news.html?16/33/63

No wiki i većina izvora kaže Temash koji vala bogu  inekaj znači u svijetu pa se ja naginjem ka tome.

Čak sam jučer i našao jedan post di je čovjek napisao na engleskom "ajde AMD daj se više odlučite ili Tamesh ili Temash nije ni čudo što tako loše poslujete,trenutno mora da je pljuga biti amd fanboy" Kažem nisam to ja napisao to je tamo neki s nekog reviewa u commentsima.

 

 

rambox kaže...

O čem ti uopče pričaš zapravo jel,Izlanuo sepa cijela Intel i3 Ivy Bridge/Pentium(i očerupana) serija je preskupa u odnosu na Trinity APU koji je znatno bolji proizvod uloženo+dobiveno CPU+GPU.Informiraj se malo po internetu ima toga na kamione, procesori se uspoređuju šta nude sami po sebi CPU+integrirani GPU a ne posebne grafičke to su kruške i tikve fučkaj ga sad gadno brkaš stvari.{#}{#}

 

http://www.bug.hr/forum/topic/komentari-it-vijesti/pentiumi-ivy-bridgeu/162481.aspx?page=0&jumpto=3140898&sort=asc&view=flat

 

http://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-trinity-apu/116559.aspx?page=10&jumpto=3236431&sort=asc&view=flat

Ovo se apsolutno slažem za pare za koje se nudi i TDP koji disipira APU je odličan izbor.Nisu svi na ovome svijetu opsjednuti bf3,ac3,raznim codovima,Folding@home i oc.Ima tu i klinaca koji bi šteli neki crtani u full hd pogledati ili ljudi koji bi rado modelirali a para se za Teslu,Firepro i neke skuplje dedicated nema.Također Amd je već pokazao da su njegovi proizvodi odlični što se transkodiranja i konverzije tiče.Ja mislim da je APU tržište za omjer para/cijene i TDP odličan i možda je baš ono što sad AMD treba, uspostaviti dominaciju nad mobilnim tržištem i uložiti kapital pametno da se vrati jači nego ikad prije.Naravno trebalo se par flopova proć poput Llano ali za sad amd se čini ide punop parom naprijed.Sve bi bilo dobro da vrijedne i marljive ljude u ATi-ju nije preuzela suit bagra od AMD-a i automatizirala sve al što ćeš kapitalizam u svojoj svojoj slavi.

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.12.2012 9:15 (Ikarus01).
11 godina
protjeran
offline
Agresivno do 14 nm

ma sve je to prodaja magle da vuku novce od naivaca ,kakvu korist ja kao krajni korisnik imam samo osjetno skuplje procesore,koristim i jedan i drugi procesor i niti je ovaj toliko brži a ovaj toliko sporiji,jedino kad bude 10X skuplji procesor 10X brži od jeftinijih a ne nekih 10-20% i to u određenim aplikacijama a ne nekim sintetičkim benčmarcima gdje je po 100% brži,a i večina ljudi kupuje od 400-700kn procesore gdje je AMD vladar u tom cjenovnom rangu Intel tu stvarno ima slabu ponudu u odnosu uloženo/dobiveno

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice