Alternativni Mac App Store

poruka: 20
|
čitano: 3.382
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Alternativni Mac App Store".
14 godina
neaktivan
offline
Alternativni Mac App Store
Čini mi se da će ovim potezom doći do popularizacije mac računala i velikim povećanjem dostupnog software-a za mac
Onaj tko nikad nije pogriješio, nikad nije pokušao napraviti nešto novo
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
online
Alternativni Mac App Store

Svaka čast liku.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Alternativni Mac App Store

Dobra stvar i pametna ideja. Mene samo zanima na koji ce nacin ovo apple pokusati sprijeciti. Njihova paranoja oko svega sto oni nisu "odobrili" dobro je poznata, tako da sad ocekujem odgovor applea.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Alternativni Mac App Store
mislav_01 kaže...

Dobra stvar i pametna ideja. Mene samo zanima na koji ce nacin ovo apple pokusati sprijeciti. Njihova paranoja oko svega sto oni nisu "odobrili" dobro je poznata, tako da sad ocekujem odgovor applea.

 

pa zna se, tužba + update
kod mene normalno radi.....
15 godina
neaktivan
offline
Alternativni Mac App Store

podatak da samo 10% ljudi ima jailbrakean iphone mi se cini zaista malo. mislio sam da je to vise oko 30%..

obzirom da se software za stolne OSove masovno piratizira zbilja me cudi da 90% korisnika iOSa doista kupuje aplikacije na appstore-u.

There are two groups of people in the world: Those who can be categorized into one of two groups of people, and those who can't
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.12.2010 21:34 (bubbach).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Alternativni Mac App Store
bubbach kaže...

podatak da samo 10% ljudi ima jailbrakean iphone mi se cini zaista malo. mislio sam da je to vise oko 30%..

obzirom da se software za stolne OSove masovno piratizira zbilja me cudi da 90% korisnika iOSa doista kupuje aplikacije na appstore-u.

 tipičnoj facebook plavušici nije bitan jailbrake, aplikacije i slično, njoj je bitno da je u trendu

kod mene normalno radi.....
14 godina
online
Alternativni Mac App Store

pretpostavljam da je kod nas puno veći postotak jailbreakanih mobitela. 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Alternativni Mac App Store

meni još nije jasno kako applu dozvoljavaju toliki monopol na svojim platformama 

dovoljan mi je jedan uređaj sa os u sebi
15 godina
neaktivan
offline
RE: Alternativni Mac App Store

nije monopol. svatko moze raditi aplikacije za appstore. apple samo odredjuje pravila igre i uzima postotak.

bolje receno, apple je provider tih aplikacija, pa mora biti siguran da aplikacije zadovoljavaju visoke standarde kvalitete i sigurnosti.

There are two groups of people in the world: Those who can be categorized into one of two groups of people, and those who can't
14 godina
offline
RE: Alternativni Mac App Store
bubbach kaže...

nije monopol. svatko moze raditi aplikacije za appstore. apple samo odredjuje pravila igre i uzima postotak.

bolje receno, apple je provider tih aplikacija, pa mora biti siguran da aplikacije zadovoljavaju visoke standarde kvalitete i sigurnosti.

pa ne znam da ms radi nešto slično na windowsima,eto primjerice da  na njihovim stranicama moraš kupiti neki program i ms-u ide 30 %

dovoljan mi je jedan uređaj sa os u sebi
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.12.2010 21:54 (blackalbum).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Alternativni Mac App Store
Ma sve je to divno i krasno, ali mislim da bi mu bilo pametnije da sredi cydiu kak spada, a tek onda da se okrene novom projektu. Ja neznam kak vama, ali meni na mom 3G-u je posto velik problem uopce upogonit cydiu a da se ne srusi ( manjak memorije ), a kamoli docekat update baze koji traje po par minuta na WIFI-u.

Jedinu konkurenciju koju je imao, Rock, kupio i stavio na stranu umjesto da je nes naucio od njih. Glupo mi je da te nesto kao takav open coummunity "naterava" na nabavku novog hardwarea. Ne bi nis reko da se radi o nekoj najnovijoj igrici ili par sto MB teskom appu, ali vrazji repo...

Kaj vi mislite?
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Alternativni Mac App Store

@blackalbum

Radit ce to i MS samo malo pricekaj.

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.12.2010 1:00 (popstar).
15 godina
offline
Alternativni Mac App Store
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Alternativni Mac App Store

Zašto bi bilo tko stavljao neprovejrene programe na svoje uređaje, kada ima mogućnost tj. primarno, da stavlja provjerene programe ? 

 

http://www.basketballhoopjam.com
 
0 1 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Alternativni Mac App Store

Meni ovo izgleda kao iskorištavanje stare slave. Na Mac se može instalirati aplikacija iz bilo kojeg izvora, kao i na PC, tako da ovaj projekt neće previše odstupati od stranica tipa softpedia i sličnih.

Heart: _/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_ Brain: __________________________
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Alternativni Mac App Store
woodgamesfx kaže...

Zašto bi bilo tko stavljao neprovejrene programe na svoje uređaje, kada ima mogućnost tj. primarno, da stavlja provjerene programe ? 

 

Majko Božja, a zato što je "neprovjereni" program jeftiniji ili radi stvari za koje "provjereni" program ne postoji.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Alternativni Mac App Store
rjakopec kaže...
woodgamesfx kaže...

Zašto bi bilo tko stavljao neprovejrene programe na svoje uređaje, kada ima mogućnost tj. primarno, da stavlja provjerene programe ? 

 

Majko Božja, a zato što je "neprovjereni" program jeftiniji ili radi stvari za koje "provjereni" program ne postoji.

ono sto Apple ne da da se prodaje preko App Store je u principu program koi nije dobro napisan ili u vecem slucaju krade tvoje podatke i prodaje drugima bez tvoje volje i znanja sto je najvaznije.

art
15 godina
offline
RE: Alternativni Mac App Store
bubbach kaže...

nije monopol. svatko moze raditi aplikacije za appstore. apple samo odredjuje pravila igre i uzima postotak.

bolje receno, apple je provider tih aplikacija, pa mora biti siguran da aplikacije zadovoljavaju visoke standarde kvalitete i sigurnosti.

Kako nije monopol, ako ti za radenje aplikacija treba objective C i Mac racunalo. Da pokusas programirat za Applove uredaje na bilo cem drugom dobrano ces se pomucit prije nego sto sve sredis da radi kako treba.

14 godina
offline
RE: Alternativni Mac App Store
Pa ja i neman bas problema sa pokretanjem cydie, ucitava mi se relativno dugo (2-3min) sa 3G aliradi dosta dobro. Koji os ti koristis, mozda je do toga?
When you realize why you call Zeus a myth, you'll understand why I don't belive in your god.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Alternativni Mac App Store
popstar kaže...

Radit ce to i MS samo malo pricekaj.

a kad sam ja na jednoj-dvije teme prije ove tvrdio da microsoft kad je multimedija u pitanju već čitavo desetljeće kopira apple onda je ispalo da flejmam. nevermind.

Renesis kaže...
Kako nije monopol, ako ti za radenje aplikacija treba objective C i Mac racunalo. Da pokusas programirat za Applove uredaje na bilo cem drugom dobrano ces se pomucit prije nego sto sve sredis da radi kako treba.
ne radim aplikacije za iOS, ali koliko mi je poznato c, c++ i java također prolaze kao jezici u kojima se mogu izrađivati aplikacije. za niti jedno od tog troje ti ne treba mac.

a i za microsoft kad jednog dana zaživi MSappstore vjerojatno ce biti najlogicnije i najjednostavnije moguce da se koristi windows i windowsovi alati za objektno programiranje. Upravo tako je i danas s appleom.

There are two groups of people in the world: Those who can be categorized into one of two groups of people, and those who can't
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.12.2010 21:51 (bubbach).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice