Amazon obavio prvu službenu dostavu dronom

poruka: 17
|
čitano: 3.085
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Amazon obavio prvu službenu dostavu dronom".
10 godina
protjeran
offline
Amazon obavio prvu službenu dostavu dronom

Super već na njuškalu tražim zračnicu za cca 1000 kn.Zračnica bi se trebala isplatiti nakon 10 skinutih paketa.

Moj PC  
11 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Amazon obavio prvu službenu dostavu dronom
McFly333 kaže...

Super već na njuškalu tražim zračnicu za cca 1000 kn.Zračnica bi se trebala isplatiti nakon 10 skinutih paketa.

 može papovka sa prigušivačem? bolji domet i sigurno ruši drona

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.12.2016 20:42 (dadn).
9 godina
neaktivan
offline
Amazon obavio prvu službenu dostavu dronom

Samo me zanima kako oni planiraju ovime vršiti dostave za ljude koji žive u zgradama i koji nemaju privatno dvorište. 

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Amazon obavio prvu službenu dostavu dronom

ima negdje snimka leta, da li ispušta paket ili što

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Amazon obavio prvu službenu dostavu dronom
Za one koji žive u zgradama dron može spustiti teret na ravni krov (terasu). A što se tiče zračnice, jeste li pomislili na što bi sličio teret kad se surva s visine od 120 metara? Rješenje je dron za hvatanje drona.
 
2 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Amazon obavio prvu službenu dostavu dronom
nex987 kaže...

ima negdje snimka leta, da li ispušta paket ili što

Imaš link u tekstu - video je na Amazonovom siteu

 

danen kaže...
Za one koji žive u zgradama dron može spustiti teret na ravni krov (terasu). A što se tiče zračnice, jeste li pomislili na što bi sličio teret kad se surva s visine od 120 metara? Rješenje je dron za hvatanje drona.

 Ili neka dobro izdresirana ptičurina... 

The Internet is so big, so powerful and pointless, that for some people it is a complete substitute for life.
12 godina
protjeran
offline
Amazon obavio prvu službenu dostavu dronom

sta kad ovo nekome padne na glavu jer je nesto poslo po zlu?

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Amazon obavio prvu službenu dostavu dronom

Isto ako te poštar zgazi APNcem - osiguranje će sve riješiti.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
12 godina
protjeran
offline
Re: Amazon obavio prvu službenu dostavu dronom
Sum_of_all_fears kaže...

Isto ako te poštar zgazi APNcem - osiguranje će sve riješiti.

 poštara nema svaka e-trgovina na cosku ulice...i ta usporedba covjek vs robot je besmislena!

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.12.2016 21:50 (Stjepanj).
15 godina
offline
Re: Amazon obavio prvu službenu dostavu dronom
danen kaže...
Za one koji žive u zgradama dron može spustiti teret na ravni krov (terasu). A što se tiče zračnice, jeste li pomislili na što bi sličio teret kad se surva s visine od 120 metara? Rješenje je dron za hvatanje drona.

 Uz to svakako moraju ici i ometaci GPS signala da kad pokupis dron te ne uhvate. 

Nakon toga ne samo da imas paket, vec i dron koji sam za sebe vrijedi puno

15 godina
odjavljen
offline
Re: Amazon obavio prvu službenu dostavu dronom
Stjepanj kaže...
Sum_of_all_fears kaže...

Isto ako te poštar zgazi APNcem - osiguranje će sve riješiti.

 poštara nema svaka e-trgovina na cosku ulice...i ta usporedba covjek vs robot je besmislena!

Kako je besmisleno? Pitao si što ako nekog zvekne u glavu. Pa osiguranje/firma će platiti ozlijeđenom. Svejedno jel te pokupio poštar biciklom, Tomosom ili dostavni dron. Netko će sigurno odgovarati, jel to firma ili pojedinac, svejedno je.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
16 godina
protjeran
offline
Amazon obavio prvu službenu dostavu dronom

Naša pošta će nabaviti veće i skuplje modele koji će dostavljati žute papiriće

Distributed Computing Statistics for Croatia http://goo.gl/5b6Q5W
 
16 0 hvala 2
12 godina
offline
Re: Amazon obavio prvu službenu dostavu dronom
Vortac kaže...

Naša pošta će nabaviti veće i skuplje modele koji će dostavljati žute papiriće

 i kasicu da ubaciš 4,5 kn za dostavu malih paketa

15 godina
offline
Amazon obavio prvu službenu dostavu dronom

sve će to rješavati britanski orlovi. što zna kokoš kakav paketić zujalica nosi ... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Amazon obavio prvu službenu dostavu dronom

Najbolji modeli trenutno dostupnih dronova imaju control-range od max. 5-6km, te mogu letjeti do pola sata nakon što se napuni baterija, a punjenje traje oko 2 sata. Koliko dronova Amazon mora imati na raspolaganju da bi ovo imalo smisla? Da bi koristio tu uslugu, moraš biti pretplaćen na Amazon Prime (8.25$/mj.), a oni će moći zauzvrat tebi isporučiti paket do 2.5kg pred kućna vrata, isti dan (recimo da smo u većem gradu u SAD-u, da je tamo Amazonovo skladište, da imaju dovoljno dronova, da se proizvod koji želiš uistinu nalazi tamo, itd. itd.). Mislim da  je ovaj cijeli projekt sam sebi svrha. Kao korisnik plaćaš uslugu dodatno, a samom Amazonu će zadavati ogromne probleme, ako ikad zaživi. Sigurno ljudi u Amazonu znaju što rade, ali izgleda mi kao da je ovo sve samo dobar PR. 

 

 
5 0 hvala 2
8 godina
offline
Re: Amazon obavio prvu službenu dostavu dronom

Ne bih se tako olako upuštao u ekonomsku analizu isplativosti. Dron košta, ali koliko košta dostava motociklom ili kombijem? Treba platiti i čovjeka i to nadnicom koja je daleko veća od naše. To što dronu treba puniti baterije znači samo da treba kupiti više dronova. To što svi dronovi nisu u pogonu isto ne znači mnogo, jer ni sva dostavna vozila nisu uvijek u pogonu!

12 godina
neaktivan
offline
Re: Amazon obavio prvu službenu dostavu dronom
Stjepanj kaže...
Sum_of_all_fears kaže...

Isto ako te poštar zgazi APNcem - osiguranje će sve riješiti.

 poštara nema svaka e-trgovina na cosku ulice...i ta usporedba covjek vs robot je besmislena!

 A sto mislis kako se danas dostavljaju paketi, pizze, hrana i sl.? Mislis da je opasnije biti u zraku nego nego na cesti?

ShadoW kaže...
danen kaže...
Za one koji žive u zgradama dron može spustiti teret na ravni krov (terasu). A što se tiče zračnice, jeste li pomislili na što bi sličio teret kad se surva s visine od 120 metara? Rješenje je dron za hvatanje drona.

 Uz to svakako moraju ici i ometaci GPS signala da kad pokupis dron te ne uhvate. 

Nakon toga ne samo da imas paket, vec i dron koji sam za sebe vrijedi puno

 A jeste djeca. Nije cijeli svijet Hrvatska, u Americi ces zavrsiti u zatvoru zajedno s meskickim dilerima droge pa srusi drona. I nadaj se da je sapun u paketu.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice