AMD: 20 nm nagodinu

poruka: 15
|
čitano: 1.796
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "AMD: 20 nm nagodinu".
16 godina
odjavljen
offline
AMD: 20 nm nagodinu

Ajd da vidimo hoćemo ga fučkati ili šta...

Freak Show Inc.
 
26 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
AMD: 20 nm nagodinu

Koliko god sam podržavao AMD u početku i imao sam nekoliko njihovih procesora ovo je veliko razočaranje. Ovakvu nesposobnost ne vrijedi branit koliko god podržavate AMD. Mislim da polako ali sigurno amd će izgubit rat sa procesorima.

 
3 7 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
AMD: 20 nm nagodinu

koliko sam vidio iz predstavljanja nove roadmape još u svibnju, AMD se fokusira na servere, embedded platforme i low-power u iduće dvije-tri godine. 2015 bi trebao zaživiti i projekt SkyBridge (gdje bi njihovi procesori sa x86 i ARM jezgrama mogli raditi navdno na istoj matičnoj ploči što im je bitno zbog android OS-a).

Što se tiče "pravog High-end" desktop procesora mislim da tu nema nekih velikih planova (tj. zasad ih uopće nema).

Origin: F4stReload ----- | ----- Nema na čemu! ----- | ----- Google is your friend !
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD: 20 nm nagodinu
Zura kaže...

koliko sam vidio iz predstavljanja nove roadmape još u svibnju, AMD se fokusira na servere, embedded platforme i low-power u iduće dvije-tri godine. 2015 bi trebao zaživiti i projekt SkyBridge (gdje bi njihovi procesori sa x86 i ARM jezgrama mogli raditi navdno na istoj matičnoj ploči što im je bitno zbog android OS-a).

Što se tiče "pravog High-end" desktop procesora mislim da tu nema nekih velikih planova (tj. zasad ih uopće nema).

A izgleda da si loše upučen,Izlanuo se dakle informiraj se znači dok mi tu tipkamo ljudi rade na novoj AMD K12 CPU arhitekturi.{#}

 

http://www.bug.hr/forum/topic/komentari-it-vijesti/gubici-amd/212276.aspx?page=0&jumpto=4287662&sort=asc&view=flat

 

http://techreport.com/review/26418/amd-reveals-k12-new-arm-and-x86-cores-are-coming

http://dambek.minus.com/mjf1iISZq
13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD: 20 nm nagodinu
rambox kaže...
Zura kaže...

koliko sam vidio iz predstavljanja nove roadmape još u svibnju, AMD se fokusira na servere, embedded platforme i low-power u iduće dvije-tri godine. 2015 bi trebao zaživiti i projekt SkyBridge (gdje bi njihovi procesori sa x86 i ARM jezgrama mogli raditi navdno na istoj matičnoj ploči što im je bitno zbog android OS-a).

Što se tiče "pravog High-end" desktop procesora mislim da tu nema nekih velikih planova (tj. zasad ih uopće nema).

A izgleda da si loše upučen,Izlanuo se dakle informiraj se znači dok mi tu tipkamo ljudi rade na novoj AMD K12 CPU arhitekturi.{#}

 

http://www.bug.hr/forum/topic/komentari-it-vijesti/gubici-amd/212276.aspx?page=0&jumpto=4287662&sort=asc&view=flat

 

http://techreport.com/review/26418/amd-reveals-k12-new-arm-and-x86-cores-are-coming

Postao si smor sa kovanjem amd-ovih procesora u zvijezde.

multi-gpu 4 ever
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.7.2014 18:01 (Leopard_st).
9 godina
protjeran
offline
Re: AMD: 20 nm nagodinu
Fuckat cemo ga,sto drugo.Ne,navijam za nikog,ali te pompozne najave Amd-a su dosadile i pticama na grani.naravno,Intel bude sjedio kao i obicno skrstenih ruku..
14 godina
neaktivan
offline
AMD: 20 nm nagodinu

Mislim da nemaju baš love za riskirati katastrofalno loše yieldove pa uz dozu rezerve podržavam ovaj njihov potez. To je točno ono o čemu sam pričao na jednoj drugoj temi kada sam govorio o resursima s kojima AMD raspolaže.

 

@duhonja: intel više nema mnogo manevarskog prostora za poboljšanje perfomansi vlastitih procesora osim povećanja takta i broja jezgri, što već neko vrijeme rezultira opadajućim prinosom...

To understand what recursion is, you must first understand recursion.
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.7.2014 18:45 (rustweaver).
 
6 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: AMD: 20 nm nagodinu
rambox kaže...
Zura kaže...

....

Što se tiče "pravog High-end" desktop procesora mislim da tu nema nekih velikih planova (tj. zasad ih uopće nema).

A izgleda da si loše upučen,Izlanuo se dakle informiraj se znači dok mi tu tipkamo ljudi rade na novoj AMD K12 CPU arhitekturi.{#}

 

http://www.bug.hr/forum/topic/komentari-it-vijesti/gubici-amd/212276.aspx?page=0&jumpto=4287662&sort=asc&view=flat

 

http://techreport.com/review/26418/amd-reveals-k12-new-arm-and-x86-cores-are-coming

Nigdje u tvom linkanom članku nisam vidio planove za high end desktop procesor niti da će u tom segmentu uopće napadati konkurenciju. Članak uglavnom potencira primjenu nove arhitekture za servere, embeded platforme i sl.

 

Nova, bolja i efikasnija arhitektura, za taj dio se slažem. Uglavnom, vidjet ćemo, iduće dvije godine će biti vrlo zanimljive.

Origin: F4stReload ----- | ----- Nema na čemu! ----- | ----- Google is your friend !
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD: 20 nm nagodinu
Zura kaže...
rambox kaže...

Nigdje u tvom linkanom članku nisam vidio planove za high end desktop procesor

 

Vidjet ćeš ti kad stigne i3 killer... {#}

Freak Show Inc.
13 godina
offline
AMD: 20 nm nagodinu

Neka idu na 20nm barem je ta tehnologija ispitana i manji je postotak loših yieldova.

Ak se mene pita intel ne dobija ništa prelaskom na manji proizvodni proces,ne mislim na količinu tehnika kaj guraju u njega već na samu snagu-snaga im nije čime se mogu dičiti naspram starijih generacija(5-7%),klokanje je lutrija ili ti ga kakav primjerak dobiš a i zagrijavanje je veće no u starijih generacija.

AMD working on new x86 CPU design for high-end market

 

Biti ili ne biti pitanje je sada.
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD: 20 nm nagodinu
Zizo kaže...

Neka idu na 20nm barem je ta tehnologija ispitana i manji je postotak loših yieldova.

Ak se mene pita intel ne dobija ništa prelaskom na manji proizvodni proces,ne mislim na količinu tehnika kaj guraju u njega već na samu snagu-snaga im nije čime se mogu dičiti naspram starijih generacija(5-7%),klokanje je lutrija ili ti ga kakav primjerak dobiš a i zagrijavanje je veće no u starijih generacija.

AMD working on new x86 CPU design for high-end market

 

kakvih 5-7%{#} loool! razlika u jacini jezgre prve i7-ice i zadnjeg haswella i7 je bolesnih 80+%!

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
13 godina
offline
Re: AMD: 20 nm nagodinu
Stjepanj kaže...

kakvih 5-7%{#} loool! razlika u jacini jezgre prve i7-ice i zadnjeg haswella i7 je bolesnih 80+%!

Nigdje nisam napisao razlika prve i7-ice i zadnje i7-ice već noviji naspram stariji generaciji,tj.i7 2600k vs i7 3770k vs i7 4770k.

Ja nigdje ne vidim tvojih 8o posto. 7%!!

Biti ili ne biti pitanje je sada.
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD: 20 nm nagodinu
Zizo kaže...

Nigdje nisam napisao razlika prve i7-ice i zadnje i7-ice već noviji naspram stariji generaciji,tj.i7 2600k vs i7 3770k vs i7 4770k.

Ja nigdje ne vidim tvojih 8o posto. 7%!!

ok! napisao si starijih generacija, ja sam dao svoj primjer "starijih" generacija ne{#}? no nekuzim koliki bi to skok po nama zapravo trebali dobiti svakom generacijom? 20% onda? 50%...100%? kad bi ljudi uopce bili zapravo zadovoljni...skok od 80+% u 5 godina je po meni zapravo mozda i totalno realan, nije ni bilo potrebe! sad dolaskom 4k rezolucije stvari su se ubrzano promjenile...

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
14 godina
offline
AMD: 20 nm nagodinu

Ma daj više mi stvarno idu na živce od godine do godine! Postali su kao političari! Samo daju prazna obećanja!

Moj PC  
3 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
AMD: 20 nm nagodinu

nekuzim cemu 4 td? nehalem i7 je imao jacinu jezgri od cca 1400 a zadnji haswell "refresh" od cca 2500...{#}

no kaj god, sretno amd-u kao i uvijek...

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.7.2014 23:16 (Stjepanj).
Moj PC  
0 2 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice