AMD Fusion stiže 2011.

poruka: 20
|
čitano: 6.622
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "AMD Fusion stiže 2011.".
16 godina
neaktivan
offline
AMD Fusion stiže 2011.

Za mene je intel još uvijek zakon!

Pogotovo što se tiće prijenosnih računala.

hrvfilozof.bloger.hr - Zaboravio sam zgasit internet
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
AMD Fusion stiže 2011.

Nisam baš skužio cijeli taj koncept Fusion-a. Jel će to procesor i grafička biti u jednom čipu? Jel će to biti neka integrirana grafika poput npr. HD3200 ili HD4200 i kako će prikazat sliku na ekranu a nema videoulaza?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: AMD Fusion stiže 2011.
Crank1d kaže...

1. Jel će to procesor i grafička biti u jednom čipu?

2.Jel će to biti neka integrirana grafika poput npr. HD3200 ili HD4200 i kako će prikazat sliku na ekranu a nema videoulaza?

 

1. Da.

2. E to je zanimljivo pitanje o.O

Every time two people have sex, an angel gets a boner
16 godina
offline
RE: AMD Fusion stiže 2011.
Crank1d kaže...

Nisam baš skužio cijeli taj koncept Fusion-a. Jel će to procesor i grafička biti u jednom čipu? Jel će to biti neka integrirana grafika poput npr. HD3200 ili HD4200 i kako će prikazat sliku na ekranu a nema videoulaza?

to je integrirana grafika unutar procesora, a ne na matičnoj ploči... za iskorištavanje grafike unutar procesora moraš imati kompatibilnu matičnu ploču koja ima video konektore na sebi (kao i kod integrirane grafike na matičnoj).... danas takve procesore imaš kod intela, a za više informacija možeš pogledati ovdje

Treba li operirati i vaše računalo?
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.2.2010 15:04 (igy).
16 godina
neaktivan
offline
RE: AMD Fusion stiže 2011.
Crank1d kaže...

... i kako će prikazat sliku na ekranu a nema videoulaza?

 

Procesor (chip) nema video ulaz ili izlaz, procesor ima nožice koje se spoje na sabirnicu.  Video ulaz ili izlaz ima matična ploča (ili grafička kartica) koja preko sabirnice komunicira sa procesorom i razmjenjuje piksele.

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.2.2010 15:04 (martin).
16 godina
offline
RE: AMD Fusion stiže 2011.
igy kaže...
Crank1d kaže...

Nisam baš skužio cijeli taj koncept Fusion-a. Jel će to procesor i grafička biti u jednom čipu? Jel će to biti neka integrirana grafika poput npr. HD3200 ili HD4200 i kako će prikazat sliku na ekranu a nema videoulaza?

to je integrirana grafika unutar procesora, a ne na matičnoj ploči... za iskorištavanje grafike unutar procesora moraš imati kompatibilnu matičnu ploču koja ima video konektore na sebi (kao i kod integrirane grafike na matičnoj).... danas takve procesore imaš kod intela, a za više informacija možeš pogledati ovdje

Da Intel ima od nedavno takvo rjesenje, ali taj graficki procesor koji ce bit u AMD Fusion kombinaciji pomest ce pod u tri poteza s ovim grafickim rjesenjem koji su sklepali ovi u Intel uglavnom šaka jada od grafike.SmijehCool

15 godina
offline
RE: AMD Fusion stiže 2011.

Pošto Intel priprema chip sa dva IGPa (CPU + 2x IGP), a uz to su zakopali sjekiru sa nVidijom (Optimus), nekako nisam baš toliko uvjeren u tvrdnju da će AMD pomesti pod sa ostatkom. Prije bih rekao da će biti zanimljivo pratiti  razvoj situacije :]

Every hole is a goal!
15 godina
offline
AMD Fusion stiže 2011.

Prije se pisalo o tome, trebalo je doći 2010.

 

Uglavnom to je trebao biti spoj phenoma II i hd3870 čipa u jednom no to se oteglo, a i procesor će biti drugačiji (phenom II u 32/28nm),a za grafičku se nezna još. I navodno bi to trebalo biti zajedno povezano da djeluje kao jedan čip,a ne kao dva odvojena kao kod intela. (sjetite se fusion-a u yugioh-u, šta je jače patuljak(intelova zloglasna integrirka) i schwarzneger(intelov hvaljeni cpu) ili zmaj(phenom II + hd**** in one?)

 

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
Moj PC  
2 0 hvala 2
16 godina
neaktivan
offline
AMD Fusion stiže 2011.

kakav yugioh? o.O

Every time two people have sex, an angel gets a boner
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: AMD Fusion stiže 2011.
AA-d00d kaže...

kakav yugioh? o.O

Never mind

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
14 godina
offline
AMD Fusion stiže 2011.

Volio bih da integriraju RAMe na CPU. Previse se gubi na cekanju otkucaja da se uzmu podaci iz rama. Neka bude na istom taktu ko proc. Ionako svi danas imaju 4gb ili sl.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: AMD Fusion stiže 2011.
vrucajanjetina kaže...

Volio bih da integriraju RAMe na CPU. Previse se gubi na cekanju otkucaja da se uzmu podaci iz rama. Neka bude na istom taktu ko proc. Ionako svi danas imaju 4gb ili sl.

A šta kada hoćeš nadogradit?

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
15 godina
offline
RE: AMD Fusion stiže 2011.
vrucajanjetina kaže...

Volio bih da integriraju RAMe na CPU. Previse se gubi na cekanju otkucaja da se uzmu podaci iz rama. Neka bude na istom taktu ko proc. Ionako svi danas imaju 4gb ili sl.

"Integrirani RAM" na CPU se zove registri i cache memorija...

Every hole is a goal!
16 godina
neaktivan
offline
AMD Fusion stiže 2011.

http://chip-architect.com/news/Llano_comp2.jpg

 

Nova slika chipa se pojavila u međuvremenu, Hans de Vries ju je objavio, vjerojatno je točna...

AMD / ATI all the way
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
AMD Fusion stiže 2011.

Ovo bi moglo biti zanimljivo igračima:

 

AMD Fusion:

....

AMD have declared their longterm intention to use the ATI GPU as a vector coprocessor more closely tied to the CPU, sharing resources such as cache hierarchy. This future configuration is also very likely to be suitable for the role of a PPU (Physics processing unit).

 

Što se mene tiče više mi se sviđa vector coprocessor u obliku koji će fino poslužiti za convertiranje videa, enkripciju itd.

... dijete oficira JNA, potomak mješanog srpskog braka, homoseksualac, peder, lezba, crnac, vegetarijanac, komunjara, cigan i ateist ...
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.2.2010 19:52 ((s)izgoreo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
AMD Fusion stiže 2011.

Da, da i što sada...? Ko je prvi u ovome Intel ili AMD (Fusion)? Meni ispada da je ideja Intelova, a AMD pobro šlag na kraju? Hmm...Nevinašce

Sticky boredom with a book, I can make it do things you wouldn't think it ever could!
Moj PC  
0 2 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: AMD Fusion stiže 2011.
stoncin3 kaže...

Da, da i što sada...? Ko je prvi u ovome Intel ili AMD (Fusion)? Meni ispada da je ideja Intelova, a AMD pobro šlag na kraju? Hmm...Nevinašce

 

Mislim da je prvi AMD ali je Intel prije izbacio rjesenje

Every time two people have sex, an angel gets a boner
15 godina
offline
AMD Fusion stiže 2011.

AMD je prvi o tome pricao, a Intel cak nije ni izbacio rjesnje koje zapravo odgovara fusionu, AMD ce imat u istom cipu i CPU i GPU, zato se to zove APU, a Intel je izdao CPU i GPU odvojeno, samo ih je stavio na istu plocicu, jedno pored drugog.

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Fusion stiže 2011.

Šta bi rađe htjeli intelovu integrirku integriranu u intelov CPU ili samo intelov CPU?

 

Ja ovo drugo.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: AMD Fusion stiže 2011.
Hyperion kaže...

Šta bi rađe htjeli intelovu integrirku integriranu u intelov CPU ili samo intelov CPU?

 

Ja ovo drugo.

Ja bih više volio da Intel kao što će i AMD koristi integriranu grafiku kao vector coporocessor (za physics etc.) ukoliko već postoji diskretna grafika...

... dijete oficira JNA, potomak mješanog srpskog braka, homoseksualac, peder, lezba, crnac, vegetarijanac, komunjara, cigan i ateist ...
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.2.2010 15:27 ((s)izgoreo).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice