AMD predstavio desetojezgreni A8-7670K APU

poruka: 31
|
čitano: 6.618
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "AMD predstavio desetojezgreni A8-7670K APU".
16 godina
offline
AMD predstavio desetojezgreni A8-7670K APU

Raj na zemlji!

Intel i5 2550K;Asus Maximus IV Gene-Z/Gen3; GSkill 2X4 Gb 1600 Mhz;Sapphire ATI Radeon 5850 1 Gb;Hdd Samsung F3 1 Tb X 2
Moj PC  
10 1 hvala 4
16 godina
protjeran
offline
AMD predstavio desetojezgreni A8-7670K APU

Znači pandan dvojezgrenom Intelu i3 trebao bi biti 10 jezgreni AMD

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
Moj PC  
10 14 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD predstavio desetojezgreni A8-7670K APU
Uspjeli su napraviti bolji procesor od Intelovog najslabijeg procesora. Ak se to tak nastavi ima da jos ove godine bankrotiraju a tek onda budemo vidjeli kaj su skupi Intel procesori i nabijanje cijene.
16 godina
neaktivan
offline
AMD predstavio desetojezgreni A8-7670K APU

Ove slike se mogu interpretirati na razne načine... a jedan je da je AMD-ov proc duplo skuplji od i3, sa 5 puta više jezgara, a za samo 10% bolje performanse (u jednom od benchmaraka - no ne piše koji je koliko relevantan, pa ostaje otvorena mogućnost da je baš taj najrelevantniji). Teško mi je povjerovati da bi AMD složio svoju najavu za medije toliko neuvjerljivo (... a lako mi je za povjerovati da bi novinari krivo prenijeli ili isprepisivali bez razumjevanja ).

 

Moj PC  
1 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD predstavio desetojezgreni A8-7670K APU
Prince-Artas kaže...

Znači pandan dvojezgrenom Intelu i3 trebao bi biti 10 jezgreni AMD

 

NEW_MAN kaže...
Uspjeli su napraviti bolji procesor od Intelovog najslabijeg procesora. Ak se to tak nastavi ima da jos ove godine bankrotiraju a tek onda budemo vidjeli kaj su skupi Intel procesori i nabijanje cijene.

 Neznam jeste li primjetili ali radi se o quad core procesoru sa poboljšanom grafikom.

16 godina
offline
AMD predstavio desetojezgreni A8-7670K APU

Bas to - naslov je promasen.

Moj PC  
16 0 hvala 0
12 godina
offline
AMD predstavio desetojezgreni A8-7670K APU

I koje se recimo igre mogu na ovom igrati (bez posebne grafičke) ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD predstavio desetojezgreni A8-7670K APU
Hrvojeee kaže...

I koje se recimo igre mogu na ovom igrati (bez posebne grafičke) ?

 APU i igranje igara je raj za mazohiste...

16 godina
odjavljen
offline
AMD predstavio desetojezgreni A8-7670K APU

Zadivljuje koliko neki pojedinci površno čitaju tekstove.Deterojezgreni CPU...ajme.

Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD predstavio desetojezgreni A8-7670K APU

Vrlo vjerojatno sve ono što možeš i sa intel hd 5000..dakle većinu igara ako imaš dovoljno rama

12 godina
offline
Re: AMD predstavio desetojezgreni A8-7670K APU
Hrvojeee kaže...

I koje se recimo igre mogu na ovom igrati (bez posebne grafičke) ?

 Mi u školi imamo AMD A8 6500 APU i dosta dobro ide.

Igramo War Thunder (medium postavke), Heroes of the Storm (low postavke jer je bilo fps dropova - alpha igra) i World of Warcraft (High postavke). Nismo stigli nešto bolje isprobat jer je teško pronaći igre koje funkcioniraju bez admin prava.

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD predstavio desetojezgreni A8-7670K APU
Hrvojeee kaže...

I koje se recimo igre mogu na ovom igrati (bez posebne grafičke) ?

 imaš testove na kraju teksta. 

15 godina
offline
Re: AMD predstavio desetojezgreni A8-7670K APU
Hrvojeee kaže...

I koje se recimo igre mogu na ovom igrati (bez posebne grafičke) ?

 

osta_os kaže...

Vrlo vjerojatno sve ono što možeš i sa intel hd 5000..dakle većinu igara ako imaš dovoljno rama

 

U njemu je već grafička, koje igre igraš zavisi isključivo od rezolucije monitora.

16 godina
offline
AMD predstavio desetojezgreni A8-7670K APU

Dobro da uopce jos izbacuju procesore. Samo intelov research i development budget je 5 puta veci od AMD-ove ukupne vrijednosti. 

Najpovoljniji web shop za PC i PS3 igre. https://www.g2a.com/r/pcgames_66-_discount-html
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
AMD predstavio desetojezgreni A8-7670K APU

koliko jali medju forumasima, strasno :D

 
6 0 hvala 2
16 godina
offline
Re: AMD predstavio desetojezgreni A8-7670K APU
Mene vise zabrinjava lose stanje AMD-a i bez obzira kaj imam Intel u kompu mi je bedara jer ako AMD propadne onda Intel ima slobodne ruke da nabija cijene.
16 godina
offline
Re: AMD predstavio desetojezgreni A8-7670K APU
DigiMagic kaže...

Ove slike se mogu interpretirati na razne načine... a jedan je da je AMD-ov proc duplo skuplji od i3, sa 5 puta više jezgara, a za samo 10% bolje performanse (u jednom od benchmaraka - no ne piše koji je koliko relevantan, pa ostaje otvorena mogućnost da je baš taj najrelevantniji). Teško mi je povjerovati da bi AMD složio svoju najavu za medije toliko neuvjerljivo (... a lako mi je za povjerovati da bi novinari krivo prenijeli ili isprepisivali bez razumjevanja ).

 

Naslov ove vijesti je teška žabokrečina, i meni nikako nije jasno pa gdje je tu neki korektor sadržaja koji se piše u određenim vijestima.Ovakav naslov može se napisat samo u tri slučaja, pa sad ti izaberi jedan i kaj god uzmeš ne moš fulat.

 

1.Vrlo slabo poznavanje tehnologije + klasičan copy-paste=teško probavljivi čušpajz

 

2.Clickbait naslov, koji u ovoj varijanti opet nema nikakvog smisla=gadno zbunjuje neupučene

 

3.Vijest je napisana u rubrici "PC novosti by Željko Pervan"

 

 

- Ne kužim od kuda je pao ovaj famozni desetojezgreni APU naslov, ti bokca pa AMD nikad nije imao niti desetjezgreni Desktop CPU a kamoli APU

 

- 4 CPU + 6 GPU = 10 Compute Cores, ovo nikako ne znači da je to desetojezgreni APU

 

- AMD nikad nije nigdje reklamirao da ima neki desetojezgreni APU, tako nešto nikad nije viđeno u bilo kakvim AMD marketinškim eskapadama

 

- Ako se pregledaju ostale internet stranice, sa dobrim razlogom niko nigdje u naslovu ne spominje nikakav desetojezgreni APU

 

 

 

 

Za kraj a što je zapravo taj famozni Godavari(ovo kodno ime u ovoj vijesti nigdje nije spomenuto) A8-7670K APU? U praksi to je samo novi refrešani Quad Core Kaveri APU(Steamroler CPU) sa K oznakom=vrlo lako klokanje.Ako bi poredali njegovu prijašnju braču, to bi onda ispalo ovako od prvoga kao najstarijeg modela, pa do ovog trečeg najnovijeg modela i to je to.

 

1. A8-7600/CPU 3.1-3.3ghz, GPU-384 GCN Radeon Cores/720mhz

 

2. A8-7650K/CPU 3.3ghz, GPU-384 GCN Radeon Cores/720mhz

 

3. A8-7670K/CPU 3.6ghz, GPU-384 GCN Radeon Cores/757mhz

 

 

osta_os kaže...

Vrlo vjerojatno sve ono što možeš i sa intel hd 5000..dakle većinu igara ako imaš dovoljno rama

 Je ali ti imaš jedan gadan problem, niko razuman ne kupuje Intel proc za 250dolara+HD 5000, da bi onda na tom procu igral igrice na integriranoj grafi.

NEW_MAN kaže...
Mene vise zabrinjava lose stanje AMD-a i bez obzira kaj imam Intel u kompu mi je bedara jer ako AMD propadne onda Intel ima slobodne ruke da nabija cijene.

Brineš se potpuno bezveze, uostalom s obzirom na tvoje godište ti bi več odavno trebal znat neke činjenice.

 

Recimo da je Intel jedini proizvođač X86 procesora(iako se to neče dogodit nema nikakve šanse), u toj situaciji Intel zapravo uopče ne bi mogao nabijat visoke cijene.Preciznije rečeno Intel bi bio prisiljen znatno spustit cijene svojih proizvoda. Navedena prisila došla bi od močne regulatorske ruke, koja bi vrlo brzo srezala Intel monopol na vrlo ugodnu mjeru.

http://www.radiocrash.net/category/category/ekipa
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.7.2015 20:32 (rambox).
12 godina
protjeran
offline
AMD predstavio desetojezgreni A8-7670K APU

nitko nije ni skuzio da se ovaj apu usporeduje s i3 od cak cca 1000kn?

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD predstavio desetojezgreni A8-7670K APU
Stjepanj kaže...

nitko nije ni skuzio da se ovaj apu usporeduje s i3 od cak cca 1000kn?

 A ti ocito nisi skuzio da ce ovaj APU kostati preko 1000kn kod nas?

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD predstavio desetojezgreni A8-7670K APU
ford eleanor kaže...
ansha kaže...

 

 A ti ocito nisi skuzio da ce ovaj APU kostati preko 1000kn kod nas?

 Po kojoj logici će ovaj APU  koštati više od 1000 KN?

Pa već se A10 APU  nađe za 1000 KN i manje.

Nemoj samo pričati tek toliko da pričaš.

 Usporedi mu msrp sa msrp-om APU-a koji se kod nas prodaju za 1k kn - vrlo jednostavno. Nemojmo edigital sa cijenama 150kn ispod ostalih gledat ko mjerodavan, vecina ne kupuje tamo iz valjanih razloga. 

Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD predstavio desetojezgreni A8-7670K APU
ford eleanor kaže...

 Vjerojatno dvije stvari koje se nikada neće pokvariti su procesor i hladnjak za njega.

Upravo sam te dvije stvari uzeo u Extreme Digitalu.

Već dvije godine rade kod mene bez ikakvih problema.

Sa drugim stvarima će vjerojatno biti problema i onda natezanja sa dotičnim dućanom.

Ako opet budem uzimao procesor, opet će vjerojatno biti iz Extreme Digitala.

Znao sam da ćeš navesti dotični web shop zato sam i stavio cijene sa nabava net.

 Ok, ali i Haswell i3 kosta 900kn u edigitalu tako da opet razlika u cijeni u korist AMD apu-a ne postoji...

Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
AMD predstavio desetojezgreni A8-7670K APU

pa nije samo cijena tu vec i dobivene vece perfomanse...sad cijene kod nas uzmite s kilom soli:p

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD predstavio desetojezgreni A8-7670K APU
Stjepanj kaže...

pa nije samo cijena tu vec i dobivene vece perfomanse...sad cijene kod nas uzmite s kilom soli:p

 Koje vece performase? Integrirana grafika je brza, cpu dio sporiji, ovisi sta ti treba...

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD predstavio desetojezgreni A8-7670K APU
ansha kaže...
Stjepanj kaže...

pa nije samo cijena tu vec i dobivene vece perfomanse...sad cijene kod nas uzmite s kilom soli:p

 Koje vece performase? Integrirana grafika je brza, cpu dio sporiji, ovisi sta ti treba...

 Treba ti cpu+gpu ukupno, i tu dobiješ puno više sa amd-om uz istu cijenu.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.7.2015 23:06 (XXX).
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD predstavio desetojezgreni A8-7670K APU
XXX kaže...
ansha kaže...
Stjepanj kaže...

pa nije samo cijena tu vec i dobivene vece perfomanse...sad cijene kod nas uzmite s kilom soli:p

 Koje vece performase? Integrirana grafika je brza, cpu dio sporiji, ovisi sta ti treba...

 Treba ti cpu+gpu ukupno, i tu dobiješ puno više sa amd-om uz istu cijenu.

 

 

 jok, ovaj intelov primjerak na slici je dosta skuplji u odnosu na ovaj amd-ov apu! g3258 ima integriranu hd grafiku koja je ocajna( bez obzira sto su oni tu na slici stavili posebno gpu/valjda zbog cijene:)! razlika u sc2 je naspram hd 4600 brat-bratu 100fps-a! ja mjerio osobno! dakle amd "rulz"

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
14 godina
neaktivan
offline
AMD predstavio desetojezgreni A8-7670K APU

Jel ta jedna "Grafička jezgra" ekvivalent nVidijinom SMM-u?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
AMD predstavio desetojezgreni A8-7670K APU

Ovdje nisu prikazani svi slajdovi. Na većini slajdova se poredi sa i3 procesorom, od kojeg je jeftiniji. Na jednom slajdu se poredi sa tim najjeftinijim Intelovim dvojezgrenim procesorom, a koji svakako nema integrisanu grafičku, pa se ista u svakom slučaju mora posebno kupiti. I uz dodatnu grafičku je skuplji, naravno.

https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xfa1/t31.0-8/11741054_827915873973584_3639855910421140260_o.jpg

 
0 4 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
AMD predstavio desetojezgreni A8-7670K APU

Intel se polako ali sigurno penje u segmentu integrirane grafike, samo je pitanje kad ce postat ful konkurentni i u tom podrucju.

 

Ovdje AMD ionako usporeduje s i3 prakticki prosle generacije, ne broadwell-om, i to jos ne mobilnim (jer mobilni imaju jacu grafu).

Intel 5000 serija obecava, a samo je pitanje kad ce tako nesto uc i u entry level Core i procesora, eDRAM memorija obecava, slijedecu

generaciju mogla bi docekat na jeftinijim CPU-ovima...

 

Kako god da bilo, jos uvijek drzim fige i navijam za AMD, iako sam odavno presao na intel, fali mi ona neka car :)

mojpismonosa
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD predstavio desetojezgreni A8-7670K APU
Stjepanj kaže...

 jok, ovaj intelov primjerak na slici je dosta skuplji u odnosu na ovaj amd-ov apu! g3258 ima integriranu hd grafiku koja je ocajna( bez obzira sto su oni tu na slici stavili posebno gpu/valjda zbog cijene:)! razlika u sc2 je naspram hd 4600 brat-bratu 100fps-a! ja mjerio osobno! dakle amd "rulz"

 Je, samo G3258 i nije namjenjen ingranju na integrirki, na njega su puknuli najvece sranje kaj su mogli, to je proc koji je jeftin, otkljucan, i spara ti da si upiknes kakvu grafu, sto je jos uvijek bolja kombinacija od APU-a, sto se performansi tice....

mojpismonosa
16 godina
offline
Re: AMD predstavio desetojezgreni A8-7670K APU
rambox kaže...
NEW_MAN kaže...
Mene vise zabrinjava lose stanje AMD-a i bez obzira kaj imam Intel u kompu mi je bedara jer ako AMD propadne onda Intel ima slobodne ruke da nabija cijene.

Brineš se potpuno bezveze, uostalom s obzirom na tvoje godište ti bi več odavno trebal znat neke činjenice.

 

Recimo da je Intel jedini proizvođač X86 procesora(iako se to neče dogodit nema nikakve šanse), u toj situaciji Intel zapravo uopče ne bi mogao nabijat visoke cijene.Preciznije rečeno Intel bi bio prisiljen znatno spustit cijene svojih proizvoda. Navedena prisila došla bi od močne regulatorske ruke, koja bi vrlo brzo srezala Intel monopol na vrlo ugodnu mjeru.

 Pretpostavljam da se šališ ili si paglu totalno.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice