AMD Radeon Pro Duo 1,5X brži od GTX Titana X

poruka: 38
|
čitano: 4.152
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "AMD Radeon Pro Duo 1,5X brži od GTX Titana X".
9 godina
protjeran
offline
AMD Radeon Pro Duo 1,5X brži od GTX Titana X

Moj intel hd3000 zavrsava posao.

Moj PC  
6 0 hvala 0
14 godina
online
AMD Radeon Pro Duo 1,5X brži od GTX Titana X

Pa za $1500 imaš dvije 980Ti... Plus nemojmo zaboraviti da će kod nas biti makar $2000

 

Ali eto... Super.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
AMD Radeon Pro Duo 1,5X brži od GTX Titana X

Cijena prava sitnica,ali svaka cast AMD

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
AMD Radeon Pro Duo 1,5X brži od GTX Titana X

Šok i nevjerica, vlasnici titan xa na aparatima. Kartica koja tek dolazi je brza od kartice stare godinu dana, nevjerojatan je podatak da kartica sa 2 čipa bude brza od one s jednim. Da li je to moguce?

Moj PC  
19 7 hvala 1
16 godina
offline
Re: AMD Radeon Pro Duo 1,5X brži od GTX Titana X
Magnolia_fan kaže...

Moj intel hd3000 zavrsava posao.

 Pa završava da, eto moš igrat 3D šah uostalom to je ionako DX 10.1 grafa jel.

Vkm996 kaže...

Pa za $1500 imaš dvije 980Ti... Plus nemojmo zaboraviti da će kod nas biti makar $2000

 

Ali eto... Super.

 Ne moš uspoređivat dvije klasične grafe, i jednu dvoglavu grafu "koja zauzima skoro duplo manje prostora u nekom PC kučištu".

https://www.malwarebytes.org/antiexploit/index.html
15 godina
offline
AMD Radeon Pro Duo 1,5X brži od GTX Titana X

a koja prije padne ak ih istodobno baciš s nebodera? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.4.2016 14:30 (Ajar).
Moj PC  
1 2 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Radeon Pro Duo 1,5X brži od GTX Titana X
Zavisi, ako nije vakum onda titan x prije pada, ima manje povrsina na koje sile vjetra mogu djelovati, s druge strane pak fire pro je tezi pa i samim time tromiji na taj vjetar koji bi ga potencijalno mogao "bacati" okolo po zraku.
pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
11 godina
online
Re: AMD Radeon Pro Duo 1,5X brži od GTX Titana X
Ajar kaže...

a koja prije padne ak ih istodobno baciš s nebodera? 

 obije ce da zajedno kreshaju o pod! 

16 godina
offline
AMD Radeon Pro Duo 1,5X brži od GTX Titana X

Kad gledam naslov pitam se gdje je u grafikonu 2 x Expensive 

Najpovoljniji web shop za PC i PS3 igre. https://www.g2a.com/r/pcgames_66-_discount-html
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
online
AMD Radeon Pro Duo 1,5X brži od GTX Titana X

Da super je to 1,5 x brži... ali u čemu? Mislim, te cifre ipak pomalo zadiru u profi vode. A u njima 
još uvijek Open CL ne hvata priključak za CUDA, sviđalo se to nama ili ne. Također u tom segmentu
itekako je bolje imati 12GB "sporijeg" GDDR5 na 384 bitnoj sabirnici u TitanX-u, nego 4GB po GPU na super mega HBM.
Entuzijast tržište ima još jedan "problem": pad cijene nakon što vlasnik poželi promijeniti setup.
Dam se kladiti da će uvijek lakše i s manjim padom cijene prodati dvije GTX 980Ti, nego jednu ovu egzotičnu zvijer.
Pri tome naravno da svaki entuzijast ima dovoljno mjesta i napajanja, da ga ne brine hoće li mu u komp ići dvije
ili jedna kartica. Neznam, u ovo doba 2016 izdavati dva 28-nanometarska Fiji XT GPU-a... očekivao sam već nešto 
iz 14nm generacije... barem paperlaunch... da im je trebala čitava godina da zakelje dva GPU-a na isti pcb, neznam čemu to. 
Tko će kupovati u biti staru tehnologiju nakon što je konkutencija već predstavila novu generaciju?

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
2 1 hvala 0
11 godina
online
Re: AMD Radeon Pro Duo 1,5X brži od GTX Titana X
overhaul kaže...

Da super je to 1,5 x brži... ali u čemu? Mislim, te cifre ipak pomalo zadiru u profi vode. A u njima 
još uvijek Open CL ne hvata priključak za CUDA, sviđalo se to nama ili ne. Također u tom segmentu
itekako je bolje imati 12GB "sporijeg" GDDR5 na 384 bitnoj sabirnici u TitanX-u, nego 4GB po GPU na super mega HBM.
Entuzijast tržište ima još jedan "problem": pad cijene nakon što vlasnik poželi promijeniti setup.
Dam se kladiti da će uvijek lakše i s manjim padom cijene prodati dvije GTX 980Ti, nego jednu ovu egzotičnu zvijer.
Pri tome naravno da svaki entuzijast ima dovoljno mjesta i napajanja, da ga ne brine hoće li mu u komp ići dvije
ili jedna kartica. Neznam, u ovo doba 2016 izdavati dva 28-nanometarska Fiji XT GPU-a... očekivao sam već nešto 
iz 14nm generacije... barem paperlaunch... da im je trebala čitava godina da zakelje dva GPU-a na isti pcb, neznam čemu to. 
Tko će kupovati u biti staru tehnologiju nakon što je konkutencija već predstavila novu generaciju?

 evo ga strućnjak :D

reci ti nama :D :D :D

16 godina
online
Re: AMD Radeon Pro Duo 1,5X brži od GTX Titana X
LudaRajcica kaže...
overhaul kaže...

Da super je to 1,5 x brži... ali u čemu? 

 evo ga strućnjak :D

reci ti nama :D :D :D

 ? Imaš neku konkretnu informaciju o ičemu osim ovog jalovog sprdanja? Koliko je prodano na primjer konceptualno sličnih R9 295X2 ?
Tj. koliko im je trebalo da zbog "silnog interesa" tvornički snize cijenu sa 1500$ na 1000$, a koliko da spuste na
550$ ? Gledajući razvoj situacije na tom modelu, misliš da sam komentirao nestručno?

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
15 godina
odjavljen
offline
AMD Radeon Pro Duo 1,5X brži od GTX Titana X

AMD RPD nije kartica kojoj se gleda u cijenu. Nudi dva Fiji čipa (čipovi koji su otprilike brzi kao GM200 (TitanX)) na jednom PCB-u, a to štedi prostor koji bi tražile dvije FuryX kartice. To je važno. I dalje su to praktički dvije kartice u Crossfireu, ali to je manje bitno za ovo konkretno rješenje. Ovo je kartica koja omogućava ekstremne performanse u mini-ITX kućištu.

Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD Radeon Pro Duo 1,5X brži od GTX Titana X

Ne znam zasto bi mini ATX kuciste bila osnova za kupovanje takve kartice. Takodjer se slazem da je stigla prekasno i preskupa je. 

Najpovoljniji web shop za PC i PS3 igre. https://www.g2a.com/r/pcgames_66-_discount-html
Moj PC  
9 2 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
AMD Radeon Pro Duo 1,5X brži od GTX Titana X

iskreno zao mi je ali mislim da ATI kaska jednu genraciju iza nvidije sto je po nas kupce jako jako lose jer ovi drugi ce sad pocet dizat cijene i mi cemo onda najb fino! nadam se da ima jos snage da ati konkuira nvidiji ali po svemu vidjenom tesko jako tesko sad jos mal izlazi pascla koji ce do temelja sjb ati a oni nisu ni s ovim sto imaju stigli nvidiju :(

Moj PC  
2 2 hvala 0
12 godina
offline
AMD Radeon Pro Duo 1,5X brži od GTX Titana X

3x8 pin , bas me zanima oce neko s youtubea kupiti 4 i staviti u CF

Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Radeon Pro Duo 1,5X brži od GTX Titana X
Romano kaže...

Ne znam zasto bi mini ATX kuciste bila osnova za kupovanje takve kartice. Takodjer se slazem da je stigla prekasno i preskupa je. 

 Zato što možeš nagurati X99 u mini-ITX, a s ovom karticom imaš fenomenalne performanse za jedan slot, koliko max imaju mini-ITX ploče. :) Dakle, u kutiji za cipele imaš bijesnu mašinu.

zzXXy kaže...

iskreno zao mi je ali mislim da ATI kaska jednu genraciju iza nvidije sto je po nas kupce jako jako lose jer ovi drugi ce sad pocet dizat cijene i mi cemo onda najb fino! nadam se da ima jos snage da ati konkuira nvidiji ali po svemu vidjenom tesko jako tesko sad jos mal izlazi pascla koji ce do temelja sjb ati a oni nisu ni s ovim sto imaju stigli nvidiju :(

 Hmm, ATI kaska već nekoliko generacija. Zadnja kartica im je bila iz serije 6000. AMD, s druge strane, ima u najgorem slučaju jednako dobar hardver. Praktički su trenutno napredniji.

Luka123 kaže...

3x8 pin , bas me zanima oce neko s youtubea kupiti 4 i staviti u CF

Ne, samo dvije kartice će raditi, jer je jedna RDP zapravo dvije kartice. 

15 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Radeon Pro Duo 1,5X brži od GTX Titana X
zzXXy kaže...

iskreno zao mi je ali mislim da ATI kaska jednu genraciju iza nvidije sto je po nas kupce jako jako lose jer ovi drugi ce sad pocet dizat cijene i mi cemo onda najb fino! nadam se da ima jos snage da ati konkuira nvidiji ali po svemu vidjenom tesko jako tesko sad jos mal izlazi pascla koji ce do temelja sjb ati a oni nisu ni s ovim sto imaju stigli nvidiju :(

 Za amd bi bilo najbolje da ga netko kupi kao što je samsung. Podrška vijernih kupaca koji kupuju AMD unatoč nedostatcima i cijeni samo produžuje agoniju. Treba to sasjec u korjenu i pustit da ih netko kupi. Netko tko ce ulozit brdo para i uvest disciplinu. Npr samsung.

10 godina
offline
Re: AMD Radeon Pro Duo 1,5X brži od GTX Titana X
zzXXy kaže...

iskreno zao mi je ali mislim da ATI kaska jednu genraciju iza nvidije sto je po nas kupce jako jako lose jer ovi drugi ce sad pocet dizat cijene i mi cemo onda najb fino! nadam se da ima jos snage da ati konkuira nvidiji ali po svemu vidjenom tesko jako tesko sad jos mal izlazi pascla koji ce do temelja sjb ati a oni nisu ni s ovim sto imaju stigli nvidiju :(

 Kako kaska ? Pišete koda je naj jaca Radeon kartica u rangu 970 i sve ostalo je samo Nvidia, nije... Razlika između Titan Xa i Fury Xa je svega par fpsa, naravno mozemo otic u npr witcher 3 i upalit HairWorks na max i rec "Vi'š da je bolja"... Gluposti kakva generacija, ne kaska po performansama nikako, starije kartice možda kaskaju u potrošnji i referentne u buci - to je to. Iskreno mislim da je ovo pre skupo, ali budimo realni koji god Titan je do sad izasao koštao je puno više nego što vrijedi, pa nekako ipak nikom ništ. I nema ATIja godinama AMD je sad

Battlelog: D3lBoy-00
12 godina
protjeran
offline
AMD Radeon Pro Duo 1,5X brži od GTX Titana X

@Tonči

koja korist od malog napretka kad ih ovi tuku prodajom opcenito boljeg proizvoda i to vec godinama

a ljudi traze bolji proizvod po svemu ne samo cipu, koji ce mi drek kartica koja se grije, trese se i urla na 80°c a jeftinija je od nvidije za 10%, nije stvar uopce u amd vec proizvodacima koji rade proljev od amd-ovih kartica( ja bi se usudio reci da je to cak i namjerno),

Cijela serija r9 2xx je smece od materijala i izrade doticnih kartica(imao ih tonu), to se malo popravilo s r9 3xx serijom jer su napravili deblje/masivnije hladnjake! no to nije dovoljno kao i uzasna i premala ponuda modela razlicitih proizvodaca...nema tu kruha!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.4.2016 19:47 (Stjepanj).
Moj PC  
2 7 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Radeon Pro Duo 1,5X brži od GTX Titana X

Baš pretjeruješ kompa, strašno... Dođe mi da zagasim ovaj forum koliko bolesnog fanboyizma ima, al naravno "niko nije"

Battlelog: D3lBoy-00
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Radeon Pro Duo 1,5X brži od GTX Titana X
D3lBoy kaže...

Baš pretjeruješ kompa, strašno... Dođe mi da zagasim ovaj forum koliko bolesnog fanboyizma ima, al naravno "niko nije"

 ma joj kakav isusov fanboy, jbte imao sam sve zivo iz r9 2xx serije za razliku od tebe( no to nije ni bitno), kartice su teski drek od izrade( nije tu amd kriv)...oces da ti opisem svaki model posebno? daj shvatite ako neki proizvodac izda karticu i ako u 5 recenzija najposjecenijih svjetskih it portala napisu jedno te isto tj lose kritike svi ostali ljudi ce tu karticu izbjegavati u sirokom luku! ja volim amd i zbog toga sam se vec sto puta opekao iz gore navedenih razloga, no ja si to nekad mogu dopustiti no vecina nemoze...na forumu mozes procitati iskustva ostalih tvoje je dali ces to prihvatiti tj procijeniti dali taj govori istinu a gle cuda ja nisam lazov!...LP

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.4.2016 20:01 (Stjepanj).
10 godina
offline
Re: AMD Radeon Pro Duo 1,5X brži od GTX Titana X
Stjepanj kaže...
D3lBoy kaže...

Baš pretjeruješ kompa, strašno... Dođe mi da zagasim ovaj forum koliko bolesnog fanboyizma ima, al naravno "niko nije"

 ma joj kakav isusov fanboy, jbte imao sam sve zivo iz r9 2xx serije za razliku od tebe

 A kako ti to znaš ? Imao sam 270, 280X, 290X.... Od jeftinjare dual X 270 do skupe 290X Lightning, sve su fantasticno radile. Ne navodiš nikakav primjer vec "vidio sam ja, moš vidit na forumu, imo mi deda". Imam od HD4xxx do danas Radeon. NIKAD, ali nikad problema. Ja neznam šta vi radite sa tim karticama stvarno. Kako nisi fanboy, gdje god se spomene Radeon ti ih opljuješ koda su napravljene od linoleuma, a znam da kad jednom kupiš opet Radeon bit ce "Jede, guta, šmrče, odvaljuje, briše pod, pere, gazi..."

Battlelog: D3lBoy-00
12 godina
protjeran
offline
AMD Radeon Pro Duo 1,5X brži od GTX Titana X

aj citaj s razumijevanjem...

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 2 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Radeon Pro Duo 1,5X brži od GTX Titana X

Citam, samo namjerno pretjerujem jer tako i tvoji postovi izgledaju u zadnje vrijeme. Nema članka da je nešto o amdu a da nema ekipe koja to automatski povezuje sa "e al 290X referentna ide 95c to znaci da sve od amda ide 95c i da urla". All hail Nvidia eto dosta sad

Battlelog: D3lBoy-00
16 godina
offline
AMD Radeon Pro Duo 1,5X brži od GTX Titana X

haha ja ovu snagu vec imam mjesecima...pih 

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Radeon Pro Duo 1,5X brži od GTX Titana X
4mal kaže...

haha ja ovu snagu vec imam mjesecima...pih 

 skoro malo ti fali...

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
16 godina
offline
AMD Radeon Pro Duo 1,5X brži od GTX Titana X

samo mrvu 

 

evo dark souls 3 4k/60p zakucano u cf-u all max 

quantum isto 

melje ova dvoglava zvijer sve pred sobom 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.4.2016 20:21 (4mal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: AMD Radeon Pro Duo 1,5X brži od GTX Titana X
4mal kaže...

samo mrvu 

 

evo dark souls 3 4k/60p zakucano u cf-u all max 

quantum isto 

melje ova dvoglava zvijer sve pred sobom 

 

 Pa to je dobra kombinacija. Nema pogovora. Ali, kažem, da bi konkuriralo Titan X rješenjima s kojim se kao natječe, a koje ljudi kupuju za izračune, 
trebala bi imati više od 4GB po GPU - titan ipak ima 12GB. TO je velika prednost. Drugo, rekoh, Taj prokleti CUDA limitra 
upotrebu AMD kartica. Koliko god htio nehtio, većina proizvođača softvera ti napiše System Requirements: "Graphics drivers capable of running CUDA 4.2 or above, OpenCL not yet supported"
npr. https://home.otoy.com/render/octane-render/faqs/
http://www.mathworks.com/discovery/matlab-gpu.html?requestedDomain=www.mathworks.com
https://www.thefoundry.co.uk/products/nuke/sys-reqs/
Itd. Tu također igra ulogu što više G-rama. Naravno da za gaming i neke druge aplikacije, eto, ti praktički imaš to što se spominje u ovoj vijesti, i što je za tebe bitno: lakše/uz manji gubitak ćeš prodati te dvije jednog dana nego što bi ti išla jedna iz vijesti.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.4.2016 22:52 (overhaul).
16 godina
offline
AMD Radeon Pro Duo 1,5X brži od GTX Titana X

Jep zato nikad nisam isao na 2gpu single pcb nego uvijek cf ili sli svaka zasebno 😎

 

Bdw zna neko di che biti stream i kada tnx 😆

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.4.2016 22:56 (4mal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice