AMD sprema odgovor na GTX 780 Ti

poruka: 25
|
čitano: 3.377
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "AMD sprema odgovor na GTX 780 Ti".
15 godina
offline
AMD sprema odgovor na GTX 780 Ti

držim kako nalazim da predmnijevam kako bi AMD počinio posao života i smrti da se oko hlađenja spanđa s Noctuom (frižideri i osobito pasta NH-1). no što se dedi snilo... {#}

Moj PC  
5 3 hvala 0
11 godina
offline
AMD sprema odgovor na GTX 780 Ti

Komentar ispod slike je baš kakav treba ovom članku. Ionako se AMD i NV stalno nadjačavaju i vrte u krug te uvik iznenađuju jedni druge; bar na očigled. Bilo bi zanimljivije da ima više igrača u ovoj trci.

coffe,coffe,coffe.....
Moj PC  
6 0 hvala 1
16 godina
odjavljen
offline
AMD sprema odgovor na GTX 780 Ti

U planu mi je u srpnju ili kolovozu uzimati 780 ti. Isplati li se ipak onda pričekati 8xx seriju i ovo buduće novo amdovo čudo?

Pro patria
Moj PC  
1 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD sprema odgovor na GTX 780 Ti
Malarkey kaže...

U planu mi je u srpnju ili kolovozu uzimati 780 ti. Isplati li se ipak onda pričekati 8xx seriju i ovo buduće novo amdovo čudo?

nista ti se danas ne isplati osim u politiku

xfact
11 godina
offline
Re: AMD sprema odgovor na GTX 780 Ti
Malarkey kaže...

U planu mi je u srpnju ili kolovozu uzimati 780 ti. Isplati li se ipak onda pričekati 8xx seriju i ovo buduće novo amdovo čudo?

Ovisi sve o ponudi kad kupuješ grafu i za koji iznos. Tada postaviš isto pitanje i dobar si. Uglavnom; razlike u grafičkom high-endu nisu tolike da uopče možeš pogriješiti u izboru pogotovo ako imaš viška kuna za HW.

coffe,coffe,coffe.....
12 godina
protjeran
offline
AMD sprema odgovor na GTX 780 Ti

Amd ce sigurno dostici mocnu 780ti jer mu za to treba samo cca 5-10fpsa kako di! a kaj se tice memorije ona je po meni oduvijek bila nebitan cimbenik u perfomansama, tak da i ova HBM (memorija) 290x nebu nista pridonijela makar radila i na 10ghz, kao ni njihova mizerna potrosnja(zar je ovo stvarno bitno?), a sto se tice manjeg zagrijavanja to ce svakako dobro doci jer se na tom podrucju vec dugo nista nije promjenilo, konstantno se isti cipovi vrte u krug i njihove pre vruce regulacije (jos kad bi i to popravili)...zivi bili pa vidjeli, ionak je 780ti vec pre dugo na vrhu...{#}

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Moj PC  
2 3 hvala 0
11 godina
online
Re: AMD sprema odgovor na GTX 780 Ti
A ondak će nvidia odgovorit najavom bijesnog maxwella i opet ukrug
13 godina
offline
Re: AMD sprema odgovor na GTX 780 Ti
picajzla0707 kaže...
A ondak će nvidia odgovorit najavom bijesnog maxwella i opet ukrug

A mi bumo gledali rušenje cijena postojećih grafa i pozitivan kontinuitet se nastavlja he he he he.

Biti ili ne biti pitanje je sada.
16 godina
online
AMD sprema odgovor na GTX 780 Ti

A pa uvijek netko sprema odgovor na konkurentski proizvod onog nekog drugog:)
Bitno je samo da uopće konkurencije ima.
AMDu je ugodno sjela ona neočekivana pomama zbog pohlepe
zvane coin mining, pa se i nisu osobito trudili dobrih pola godine, iovako su tu negdje.
Kao što Stjepanj kaže, kakav odgovor im uopće treba, pa
trenutne 290x postoje u nabrijanijim verzijama koje sasvim
au pari funkcioniraju u standardnim gamerskim zadaćama gtx 780ti.
No ajd, još ovo nekako i ide, ali procesori su jako usporili u consumer high endu.

Tu bi se AMD mogao bolje potruditi... znam da nije glavna para, ali da se zbroje
i konsolidiraju što imaju, nebi trebalo osobito puno rada.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD sprema odgovor na GTX 780 Ti
Zizo kaže...
picajzla0707 kaže...
A ondak će nvidia odgovorit najavom bijesnog maxwella i opet ukrug

A mi bumo gledali rušenje cijena postojećih grafa i pozitivan kontinuitet se nastavlja he he he he.

I onda izmisle novi shader model, sve novije igre ne rade bez tog shadera jer to izdavačima predstavlja next-gen, i šta dobiješ na kraju?

 

Shader bubam napamaet, može biti bilo šta.

Say hello to my little friend
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.5.2014 23:16 (Krunoo7).
13 godina
offline
Re: AMD sprema odgovor na GTX 780 Ti
Krunoo7 kaže...
Zizo kaže...
picajzla0707 kaže...
A ondak će nvidia odgovorit najavom bijesnog maxwella i opet ukrug

A mi bumo gledali rušenje cijena postojećih grafa i pozitivan kontinuitet se nastavlja he he he he.

I onda izmisle novi shader model, sve novije igre ne rade bez tog shadera jer to izdavačima predstavlja next-gen, i šta dobiješ na kraju?

 

Shader bubam napamaet, može biti bilo šta.

To jednostavno ne stoji.

Kolega,ekonomija u svijetu je u qurcu i nema šanse da se bilo ko odvaži na takav radikalan korak.

 

 

 

Biti ili ne biti pitanje je sada.
16 godina
online
Re: AMD sprema odgovor na GTX 780 Ti
Zizo kaže...
Krunoo7 kaže...
Zizo kaže...
picajzla0707 kaže...
A ondak će nvidia odgovorit najavom bijesnog maxwella i opet ukrug

A mi bumo gledali rušenje cijena postojećih grafa i pozitivan kontinuitet se nastavlja he he he he.

I onda izmisle novi shader model, sve novije igre ne rade bez tog shadera jer to izdavačima predstavlja next-gen, i šta dobiješ na kraju?

 

Shader bubam napamaet, može biti bilo šta.

To jednostavno ne stoji.

Kolega,ekonomija u svijetu je u qurcu i nema šanse da se bilo ko odvaži na takav radikalan korak.

 

 

 

Neznam tko te TD-a, ali bih jako volio argumenat za to. Tu ima ljudi koji bi TD klikali da netko točno odgovori na pitanje koliko je sati.
Naime, stvarno, kad je netko sam sebi zatvorio tržište jer je odlučio da njegova igra neće biti
upotrebljiva na 99% svjetskih PC-eva? Pa pogledajte prosječno računalo prijavljeno na npr. steamu.
prva prava grafika nakon integrirane u kojekakve laptope i uredske pc-e je NVIDIA GeForce GTX 660.
Skoro duplo više je naravno korisnika integruše hd3000 i hd4000, i sad bi netko tu publiku otkantao?
Sve igre su maksimalno kompatibilne unazad koliko je god financijski isplativo za optimizaciju, samo
da se prodaju.
No da se vratim na temu članka. Ima jedna prednost AMD-a kojom, koliko znam, niti nemoraju smišljati nikakav "odgovor".
Evo, očigledna situacija, na nabavi:
ASUS R9290X-4GD5: 3800kn,

ASUS GTX780Ti-3GD5:4940kn
-razlika u gaming performansama; par posto u višim rezama.
Gotovo dostižna upeglanim driverima za pojedinu igru.
 Za min 1000 kuna manje. Tako da mislim da je naslov ipak varljiv, ne treba amd-u odgovor na 780ti jer ga već ima,
mislim prije da spremaju odgovor za budući Maxwell GTX 860ti+ mid i high end.
Da ja ne trebam taj zatvoreni cuda/physx od nvidije, nebi imao nikakvih sentimenata prema nvidiji.
Ali maxwell joj je obećavajuć, to nemogu prigovorit - lijepo mi radi u jednom stroju 750ti.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
10 godina
offline
AMD sprema odgovor na GTX 780 Ti

Iz godine u godinu top modeli od oba proizvođača su u par posto razlike, men to sumnju baca na kakav dogovor.

koristimo dijalekte kojih je Hrvatski jezik prepun a ne Englesko smeće
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.5.2014 1:23 (nicky.sl).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: AMD sprema odgovor na GTX 780 Ti
nicky.sl kaže...

Iz godine u godinu top modeli od oba proizvođača su u par posto razlike, men to sumnju baca na kakav dogovor.

pa vjerojatno nije dogovor nego normalna industrijska analiza (da nekažem špijunaža). Svako od njih izdaje svoje
planove za par godina unaprijed, konkurencija analizira što je tu marketing, što stvarni tehnološko arhitekturalni napredak i
prema tome se i sam prilagođava, imao što bolje ili tek trebao dostići. Zašto bi netko bio lud pa se zaletio
sa pretjeranim vodstvom tipa duplo brži kada to potpuno sigurno nebi rezultiralo duplo većom prodajom?
Oboje su limitirani uglavnom jednakim proizvodnim procesom u većinom istim pogonima, limitirani su i
međusobnom kompatibilnošću naspram univerzalnih platformi, programa, standarda i igara, tako da je
velika većina svega strategija puštanja na kapaljku i marketing.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
16 godina
offline
Re: AMD sprema odgovor na GTX 780 Ti
Vec godinu dana pretacu iz supljeg u prazno.
Dosli su do plafona isto ko na trzistu CPU-a pa izmisljaju toplu vodu sa high end modelima jer ovi ispod 400 eura rade jedno te isto vec valjda dvije godine.
15 godina
odjavljen
offline
AMD sprema odgovor na GTX 780 Ti

Pa nije baš da je jedno te isto, jer su razlike znatne. GTX 570, 670 i 770 nisu ni približno iste kartice. Isto vrijedi za slabe i top modele, kao i za AMD kartice. Dogovor teško, ali iste uvjete svakako da. I naravno da planiranja ima, to se zove poslovanje - čak i ako ih ima spremne, nVidija nema nikakvog razloga izdati full-size Maxwelle sada u trenutku dok 780Ti vodi na tržištu. AMD trenutno bode svojom 295X, zato im je primarno izbaciti Titan-Z s kojim imaju problema. AMD se već solidno snašao s trećim providerima hlađenja, tako da ni tu nema prevelikih problema.

 

GPU-i imaju gdje napredovati, ali mene brinu CPU-i, pogotovo AMD, iako sada rade na novoj arhitekturi. Ništa bitno nismo vidjeli jako dugo.

Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
Moj PC  
3 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD sprema odgovor na GTX 780 Ti
Tonči kaže...

 

GPU-i imaju gdje napredovati, ali mene brinu CPU-i, pogotovo AMD, iako sada rade na novoj arhitekturi. Ništa bitno nismo vidjeli jako dugo.

gdje,sta,kako,kada????{#}

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD sprema odgovor na GTX 780 Ti
Stjepanj kaže...
Tonči kaže...

 

GPU-i imaju gdje napredovati, ali mene brinu CPU-i, pogotovo AMD, iako sada rade na novoj arhitekturi. Ništa bitno nismo vidjeli jako dugo.

gdje,sta,kako,kada????{#}

Nemam puno informacija, proguglaj malo... Znam da je stvar skroz nova i očekuje se 2016. ili kasnije.

Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
16 godina
offline
Re: AMD sprema odgovor na GTX 780 Ti
Tonči kaže...

Pa nije baš da je jedno te isto, jer su razlike znatne. GTX 570, 670 i 770 nisu ni približno iste kartice. Isto vrijedi za slabe i top modele, kao i za AMD kartice. Dogovor teško, ali iste uvjete svakako da. I naravno da planiranja ima, to se zove poslovanje - čak i ako ih ima spremne, nVidija nema nikakvog razloga izdati full-size Maxwelle sada u trenutku dok 780Ti vodi na tržištu. AMD trenutno bode svojom 295X, zato im je primarno izbaciti Titan-Z s kojim imaju problema. AMD se već solidno snašao s trećim providerima hlađenja, tako da ni tu nema prevelikih problema.

 

GPU-i imaju gdje napredovati, ali mene brinu CPU-i, pogotovo AMD, iako sada rade na novoj arhitekturi. Ništa bitno nismo vidjeli jako dugo.

Napisal sam zadnje dvije godine. 570 je iz 2010, isto tako tema je AMD gdi se zna da su nove kartice u biti stare kartice sa drugim imenom.

Znaci 670 na 770 su digli performanse nekih 10 do 20% , 7970 i 280x, rast performansi za nekih 10 do 20%.

Sve je samo rebranding, dodaju gigu rama, malo teweekanje hardvera i drivera, te prodaja skoro pa istog.

 

Tapkaju na mjestu isto ko i CPU.

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.5.2014 10:07 (NEW_MAN).
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD sprema odgovor na GTX 780 Ti
NEW_MAN kaže...

Napisal sam zadnje dvije godine. 570 je iz 2010, isto tako tema je AMD gdi se zna da su nove kartice u biti stare kartice sa drugim imenom.

Znaci 670 na 770 su digli performanse nekih 10 do 20% , 7970 i 280x, rast performansi za nekih 10 do 20%.

Sve je samo rebranding, dodaju gigu rama, malo teweekanje hardvera i drivera, te prodaja skoro pa istog.

 

Tapkaju na mjestu isto ko i CPU.

debelo si pretjero s postotcima{#}, razlika je u 1fpsu ako i 1%...tocnije! 770 nije rebrand 670-tke nego 99.9% 680 model! a kod amd-a je u pitanju gigahertz edicija 7970/280x a ne obicna! eto malo tocnije valjda se ne ljutis{#} dakle prodaju ne skoro isti nego 99,9% identicni proizvod, eto vidio to sada i tata intel s najnovijim/starim haswellom pa reko zasto ne kad prolazi u ovom glupom svijetu, tko to vidi drugacije nek se upuca {#}:)

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.5.2014 10:21 (Stjepanj).
16 godina
offline
Re: AMD sprema odgovor na GTX 780 Ti
Sve pet, ne kuzim se u numeriranja koja koriste ali znam da su po testovima tu negdi i da dvije godine izmisljaju toplu vodu.
15 godina
offline
Re: AMD sprema odgovor na GTX 780 Ti
overhaul kaže...

 

 

 

* * * 
No da se vratim na temu članka. Ima jedna prednost AMD-a kojom, koliko znam, niti nemoraju smišljati nikakav "odgovor".
Evo, očigledna situacija, na nabavi:
ASUS R9290X-4GD5: 3800kn,

ASUS GTX780Ti-3GD5:4940kn
-razlika u gaming performansama; par posto u višim rezama.
Gotovo dostižna upeglanim driverima za pojedinu igru.
 Za min 1000 kuna manje. * * *

E baš zbog te razlike godinama sam se 'ljuljao' čas na zelenu stranu čas na crvenu stranu, i nakon svega mogu samo reći ovo: Go*na od AMD-a više nikada neće u moj računar, i nisu m jasni ovi koji tek tako mijenjaju grafičke i odabiru neku samo što ova ima 1% bolje perfomanse.

 

overhaul kaže...
nicky.sl kaže...

Iz godine u godinu top modeli od oba proizvođača su u par posto razlike, men to sumnju baca na kakav dogovor.

pa vjerojatno nije dogovor nego normalna industrijska analiza (da nekažem špijunaža). * * *

Čisto sumanjm da ima dogovora (mislim povijest nas je učila da ima recimo dogoovr proizvodjača monitora, dogovor oko proizvodjača memorijskih modula da drže cijenu i sl) ali kada je ovakva igra riječ ovdje igraš dok ne propadneš. Na žalost ATI-ja više nema, nema ni Voodoo (jel to 3dfx), nema ni Macromedie, i more drugih tvrtkih koje ime i dalje stoji ali su u vlasnitšvu nekog većeg igraća (Hotmail, Youtube čisti primjer).

 

Međutim, iako je nedostatak konkurencije rijetko dobra stvar. U ovom primjeru nedostatak konkurencije može biti itekako pozitivna stvar. Tipičan primjer je Adobe (koji u svojoj branši skoro da i nema konkurenciju) i njegov ADobe Photoshop. Sjećam se Deke McClelland kada kaže da je upravo nedostatak konkurencije vrlo rijetko dobra stvar, međutim, ako si sam i držiš monopol, kupci koji sada imaju PS CS6 neće prelaziti na novi PS ukoliko ne vide da im je stvarno neophodan i da je stvarno vidlji pomak u performansama.

 

Tako isto, da danas nestane AMD (njihov Radeon odjel) i Intel se riješi poslovanje sa integrušama i na tržištu ostane samo jedan igrač, recimo nVidia, koliko bi to bila dobra ili loša stvar to je sada pitanje. Jer nitko tko ima GTX 780Ti neće kupovati budući 880Ti ili 980Ti ako i sam se ne uvidi da mu je to potrebno odnosno da vidno odskače od kartice koju trenutno ima.

 

Tonči kaže...

* * *

 

GPU-i imaju gdje napredovati, ali mene brinu CPU-i, pogotovo AMD, iako sada rade na novoj arhitekturi. Ništa bitno nismo vidjeli jako dugo.

Ovo i mene zanima, ali opet sa druge strane mog AMD Athlona 64 X2 5000+ nema ni na dnu tabele kada geldam one chartove u usporedbi sa običnim Celeronima baziranim na Sandy Bridge arhitekturi mogu misliti šta bi mogao sve sa nekih Haswellom od 6 jezgi (primjerice u nekom testu moj CPU ima 2 boda, a tamo neki i7 ima 1956 bodova)

Iskreno ja bi volio (osim u skladištu podataka) da sve malo stagnira, da se zacemeti kao neki standard, barem što se hardwera tiče, da se ljudi konačno fokusiraju na softver i na alate sa kojima raspolažu.. i naravno zaboravih najvažniju stvar: energetsku učinkovitost, mislim da ćemo uskoro sve moći računati [nešto/wat], jer primjećujem da odavno Routeri se skoro pa i mjere sa tom jedinicom [GB/W]. Tu bi itekako volio vidjeti poboljšanje a ne da mi čiš veličine polivice nokta od malog prsta hladi pola kilograma aluminija.

l.p. svima 

15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD sprema odgovor na GTX 780 Ti
NEW_MAN kaže...
Sve pet, ne kuzim se u numeriranja koja koriste ali znam da su po testovima tu negdi i da dvije godine izmisljaju toplu vodu.

Nije točno, bojim se.

 

Rebrandanje, ako se i dogodi, prošlogodišnjeg high-enda (GTX680->770?) u novi mid, nije topla voda. Da bismo izbjegli to, gledajmo vrh. Ne kombiniraju se kartice različitog segmenta:

 

http://www.digitalstormonline.com/unlocked/nvidia-gtx-780-vs-older-graphics-cards-benchmark-comparison-idnum62/

 

 

Što se CPU-a tiče, tu imamo problem, jer su ubrzanja među generacijama (SB-IB-HS...) od 5-10%...

Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
12 godina
protjeran
offline
AMD sprema odgovor na GTX 780 Ti

tonci nije stvar u tome, sve je to na mjestu kaj si reko i odlican ti je taj link{#}, nego u podvaljivanju istog cipa s 50mhz vecim core speedom i nabrijanom memorijom pod drugim imenom!

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: AMD sprema odgovor na GTX 780 Ti
Stjepanj kaže...

tonci nije stvar u tome, sve je to na mjestu kaj si reko i odlican ti je taj link{#}, nego u podvaljivanju istog cipa s 50mhz vecim core speedom i nabrijanom memorijom pod drugim imenom!

Pa to radi i Intel i zove tick-tock strategija, a ni amd procesori nisu imuni, samo više je to pojedini model, ne cijela generacija.
Ali da, kod grafičkih to zna biti stvarno blatantnije.
Tu baš doslovno ne mijenjaju ponekad ništa osim imena i u 3 serije
(znamo serije nvidije 8800GTS 512 = 9800GTX = 9800GTX+ = GTS250 i sl.)
Ati nije također do ove serije nikad afaik plagirao sam sebe, ali sada su bez kompleksa
rebrandali gotovo sve u zadnjoj seriji osim 29 290/290x ?

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice