Analitičari predlažu uvođenje posebnog, Made in Am

poruka: 54
|
čitano: 5.841
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Analitičari predlažu uvođenje posebnog, Made in Am".
9 godina
offline
Analitičari predlažu uvođenje posebnog, Made in Am

Baš kad pomisliš da nema dalje..

Moj PC  
14 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Analitičari predlažu uvođenje posebnog, Made in Am

Čekaj, netko je voljan dati 100-200 dolara više da bi Apple imao milijarde profita?! "Dajmo da imaju" akcija. Pa zašto ne uzmu 100 dolara i uplate državi ili Appleu kad kupe kineski

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
 
19 0 hvala 2
16 godina
protjeran
offline
Analitičari predlažu uvođenje posebnog, Made in Am

Puni naziv će bit "iPhone 8 XXL Trump Edition Orange-Gold"

Distributed Computing Statistics for Croatia http://goo.gl/5b6Q5W
 
20 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Analitičari predlažu uvođenje posebnog, Made i
Prije će se dogoditi da će Apple na europskim kupcima kompenzirati ono što budu gubili na "Made in USA" uređajima :-/
 
7 0 hvala 2
8 godina
protjeran
offline
Analitičari predlažu uvođenje posebnog, Made in Am

Sada neke zenske nece gledati koji auto vozis nego koji mob imas hahaha

Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Analitičari predlažu uvođenje posebnog, Made i
Kresimir4 kaže...

Sada neke zenske nece gledati koji auto vozis nego koji mob imas hahaha

 Kao da do sad nisu gledale

http://www.soundstream.com/
10 godina
offline
Re: Analitičari predlažu uvođenje posebnog, Made i
@hrvooje
Ovo sto Trump hoce postoji i kod nas pod parolom "Kupujmo hrvatsko" ili neka nasi radnici dobiju posao/placu, a ne kineski...
Koliko je to isplativo i da li ce vise zaraditi radnici ili sam Apple to je za raspravu.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Analitičari predlažu uvođenje posebnog, Made i
Grospicka bi mu rekla da tu nema ekonomske računice.
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Analitičari predlažu uvođenje posebnog, Made in Am

ja bih radije da čitav epl otjera u kinu, skupa s kuharom i njegovim iveom, pa nek se tram prekenjavaju s plaćama i bonusima. očito bi čitav taj epl-cirkus otišao u mp3 da im nema jeftilen šljakera. normalno da to u americi ne prolazi. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Analitičari predlažu uvođenje posebnog, Made in Am

Pa nije to nista novo.

 

Na primjer, Harley Davidson je gotovo po svakoj stavci (ciklistika, kocnice, ubrzanje.....) losiji motor od bilo kojeg komparabilnog japanskog pa opet prodaje se kao vruce kifle (i to ne samo u USA) u po cijenama do 50% visima. Zasto? Zato sto je proizveden u Americi (iako vecina dijelova je izvana i samo zavrsno sklapanje se radi u USA). Kada ne mozes parirati kvalitetom, onda prodaj pricu. U primjeru sa HD motorima prodaju pricu i to vrlo uspjesno.

 

Ili pogledajmo automobile. Svaki prodavatelj voli istaci kao prednost mjesto proizvodnje ili za cije trziste je bio namijenjen. "Ma tos'ti prava kola! Za njem'cko trziste. Tot' brat bratu vrijedi tih par 'iljada eura vise sto trazim za ta kola...." U pravilu ljudi vole kupovati takve stvari jer su pod dojmom da su kupili kvalitetniju stvar.

 

Uopce nije nezamislivo  i zapravo vrlo vjerojatno je da ce se u slucaju Made in USA iPhonea takvi telefoni osim sto ce biti skuplji u startu, imati i bolju "resell" vrijednost i ne mojte zaboraviti americki patriotizam koji ce zapravo najvecu ulogu odigrati.

 

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
 
11 0 hvala 0
12 godina
offline
Analitičari predlažu uvođenje posebnog, Made in Am

Vjerujem da bi se skuplji iPhone prodavao bolje od jeftinijeg. I u USA a i kod nas ako bi se vizualno po nečemu razlikovali.

 
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Analitičari predlažu uvođenje posebnog, Made i
BlueMax kaže...

Vjerujem da bi se skuplji iPhone prodavao bolje od jeftinijeg. I u USA a i kod nas ako bi se vizualno po nečemu razlikovali.

 Cak ni to (bar ne u smislu kojem si ti mislio).

 

Biti ce dovoljno da je samo vidljivo otisnuto "Made in USA"

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
16 godina
offline
Re: Analitičari predlažu uvođenje posebnog, Made i
S obzirom na ogromnu zatvorsku populaciju i shodno tome ultra nisku cijenu rada, ne vidim zašto bi Made in USA iphone bija skuplji :D

 
6 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Analitičari predlažu uvođenje posebnog, Made i
10alex kaže...
@hrvooje
Ovo sto Trump hoce postoji i kod nas pod parolom "Kupujmo hrvatsko" ili neka nasi radnici dobiju posao/placu, a ne kineski...
Koliko je to isplativo i da li ce vise zaraditi radnici ili sam Apple to je za raspravu.

 

Akcija 'kupujmo hrvatsko' (kasnije preimenovana u 'kupujmo kvalitetno' zbog pritiska EU) se razlikuje od ove Trumpove izmišljotinu utoliko što se akcijom 'kupujmo hrvatsko' potiče domaće tržište da kupuje (skuplje) domaće proizvode koji već postoje kao alternativa na tržištu, dok se Trump zalaže za pokretanje proizvodnje (ustvari, hajdemo biti iskreni pa reći: sastavljanja) koja trenutno ne postoji u Americi, i barem za sada nitko, pa ni Apple ne zna koliko će to koštati.

 

Ova ideja o carinjenju robe sa stopom od 45% mu je posebno jaka. Vjerojatno čovjek nije stigao pročitati tamo neke skoro pa nebitne trgovinske ugovore, a savjetnici mu nisu stigli reći da uvođenje svake mjere izaziva i uvođenje kontra mjere sa druge strane, tako da vjerujem da će se čovjek brzo 'ohladiti' po tom pitanju.

16 godina
neaktivan
offline
Analitičari predlažu uvođenje posebnog, Made in Am

Stvar će biti realizirana kada analize pokažu da su troškovi takvog telefona 50$ veći, a mogu ga prodavati 200$ skuplje. Onda će to prikazati kao veliku domoljubnu gestu. Naravno, s Trumpom će još dogovoriti da im se smanje porezi i da se prestane čačkati kako su do sada izbjegavali plaćanje poreza.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Analitičari predlažu uvođenje posebnog, Made i
Visak kaže...

Stvar će biti realizirana kada analize pokažu da su troškovi takvog telefona 50$ veći, a mogu ga prodavati 200$ skuplje. Onda će to prikazati kao veliku domoljubnu gestu. Naravno, s Trumpom će još dogovoriti da im se smanje porezi i da se prestane čačkati kako su do sada izbjegavali plaćanje poreza.

 

Vrlo vjerojatan scenarij.

 

No i porezna olaksica takvoj jednoj kompaniji je manja nego trosak nezaposlenih radnika koji drzava ima.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
13 godina
neaktivan
offline
Analitičari predlažu uvođenje posebnog, Made in Am

iPhone Made in USA ce naprosto razvaliti trziste smartfona. svatko tko imalo drzi do sebe ce ga uzet, recite sto hocete ali takva preciznost izrade kod meksickih radnika je sigurno opravdana nesto vecom cijenom 

Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Analitičari predlažu uvođenje posebnog, Made i
Luciano kaže...
Prije će se dogoditi da će Apple na europskim kupcima kompenzirati ono što budu gubili na "Made in USA" uređajima :-/

Bila je vijest na BOL-u da proizvodnja jednog iPhonea Applea kosta cini mi se cca 30$. Cijena uredaja (iPhone 7) u maloprodaji u SAD-u kod AT&T-a je 650$ (upravo provjerio). Izmedu 30$ i 650$ je 620$. Pa da se svi u lancu (marketing, sefovi, bonusi) namire i duplo od onoga sto sad dobiju, opet ce ostati hrpa love po uredaju. Pa da onda jednostavno projiciraju realniju cijenu uredaja? Da jednostavno onda smanje cijenu kineskog uredaja za tih 100$ koje spominju? Onda ce cijena americkog biti ista kao sada kineskog.

 

Da istina, malo ce si odgristi od konacnog, zadnjeg, cistog profita, ali realno, zar je bas potreban profit (bubnut cu) od 300$ po uredaju ili se nikako ne mogu zadovoljiti s 200$ profita? Ono, vau, necemo zaraditi 10 mlrd. nego 7, strasna stvar.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
8 godina
odjavljen
offline
Re: Analitičari predlažu uvođenje posebnog, Made i
Zar nije cijena nesto preko 200USD? 30 USD je nemoguće....
10 godina
offline
Re: Analitičari predlažu uvođenje posebnog, Made i
Torent kaže...
Zar nije cijena nesto preko 200USD? 30 USD je nemoguće....

 Je, kolega se malo prešao. Cijena je oko 220USD. A ovih 30USD kojih on spominje je bilo u vezi s time što je novi iphone 7 skuplji 60USD od 6s iako razlika u cijeni proizvodnje iznosi nešto malo više od 30USD. 

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
15 godina
offline
Analitičari predlažu uvođenje posebnog, Made in Am

Lol, a koje je to trziste koje bi to kupovalo? Apple fanovi, dizajneri, hipsteri, lgbt, koji su 99% protiv trumpa, oni ce kupovat Trumpov Iphone? Bogati reperi? Silicijska/silikonska dolina? Svi funovi trumpa....Ko? Stvarno sam mislio da je teze bit 'strucnjak' na wall streetu sa 'revolucionarnim' idejama...

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Analitičari predlažu uvođenje posebnog, Made i
syncmaster245b kaže...

 

No i porezna olaksica takvoj jednoj kompaniji je manja nego trosak nezaposlenih radnika koji drzava ima.

 Nema država neki veliki trošak za nezaposlene, to je više političko pitanje. No problem je što Trump dogovara porezne olakšice direktno s kompanijama, što narušava tržišnu utakmicu. 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
12 godina
offline
Analitičari predlažu uvođenje posebnog, Made in Am

Ne kuzim sto je cudno u podrzavanju svoje ekonomija naspram Kine i drugih zemalja,da se mi toga drzimo ne bih jeo doma luk iz Pakistana,pome i Spanjolske i sol iz Italije!!

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Analitičari predlažu uvođenje posebnog, Made i
10alex kaže...
@hrvooje
Ovo sto Trump hoce postoji i kod nas pod parolom "Kupujmo hrvatsko" ili neka nasi radnici dobiju posao/placu, a ne kineski...
Koliko je to isplativo i da li ce vise zaraditi radnici ili sam Apple to je za raspravu.

 Naravno stoka od ljudi. Za vrijeme juge su se žalili da nema traperica kave banana i što je sve bilo domaće a danas država troši pare na reklamiranje i promociju hrvatskih prozvoda. Mora molit građani da kupuju hrvatsko. Licemjere level 99999

13 godina
neaktivan
offline
Re: Analitičari predlažu uvođenje posebnog, Made i
Kolega je mislio na cijenu ljudskog rada, bez cijene komponenti :

https://www.google.hr/amp/nextshark.com/real-cost-of-iphone/amp/
16 godina
neaktivan
offline
Analitičari predlažu uvođenje posebnog, Made in Am

Je, pisao sam po sjecanju, nisam trazio tocnu vijest. U sjecanju mi je ostalo nekih 30-ak $.

 

Isprike na krivom rezoniranju.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Analitičari predlažu uvođenje posebnog, Made i
volegradele kaže...

Ne kuzim sto je cudno u podrzavanju svoje ekonomija naspram Kine i drugih zemalja,da se mi toga drzimo ne bih jeo doma luk iz Pakistana,pome i Spanjolske i sol iz Italije!!

 

Pa, nije ništa čudno u podržavanju vlastite ekonomije, ali to postaje besmisleno ako je cijena domaćeg proizvoda, uz sve poticaje i porezne olakšice, osjetno skuplja od ekvivalentnog proizvoda iz uvoza. Cijena proizvodnje u Kini, Maleziji, Indiji... je toliko niska (zbog niske cijene rada) da je ekonomski isplativije te proizvode uvoziti, nego ih sam proizvoditi (mi, naravno, nismo dobar primjer, jerr zbog nesposobne vlasti, uvoznih lobija i sl. uvozimo čak i ono što bi smo sami mogli proizvesti po konkurentnoj cijeni).

 

Ono za što se zalaže Trump je besmisleno iz više razloga; želi istjerati sve ilegalne imigrante (uglavnom hispano-amerikance) kako bi smanjio stopu kriminala, a u isto vrijeme zaboravlja da dobar dio tih ljudi radi poslove koji 'bijeli amerikanci' ne žele raditi (zbog iznosa plaća i uvjeta rada); želi pod svaku cijenu 'preseliti' proizvodnju u Ameriku (što je u sadašnjim uvjetima ekonomska glupost, i čisto populistička mjera), a to želi postići visokim uvoznim carinama, što je direktan put prema izolacionizmu, jer će i sve pogođene zemlje napraviti istu stvar.

 

Jest da je SAD velika zemlja, bogata resursima i sa dovoljno potencijala za ostvarenje takvog plana, ali... moglo bi ih to skupo koštati.

12 godina
offline
Analitičari predlažu uvođenje posebnog, Made in Am

Uz pametan plan dugorocno je to ostvarivo,ljudi ce kupovat prije made in USA nego made in PRC,SAD je gospodarski div i jedino što im treba iz vana je nafta!Ja kad sam kupovao prije 10ak godina integrirano pojačalo od Denona,trazio sam samo made in Japan kao i večina audiofila!Ja osobno mislim da ovaj model moze uspijeti bez obziran na visestruko jeftiniju radnu snagu van USA!Uglavnom vrijeme će pokazat,ja osobno nisam fan proizvoda iz Kine i njihovog nenormalnog gospodarskog rasta,još malo pa ce sve bit njihovo!!

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Analitičari predlažu uvođenje posebnog, Made i
Visak kaže...
syncmaster245b kaže...

 

No i porezna olaksica takvoj jednoj kompaniji je manja nego trosak nezaposlenih radnika koji drzava ima.

 Nema država neki veliki trošak za nezaposlene, to je više političko pitanje. No problem je što Trump dogovara porezne olakšice direktno s kompanijama, što narušava tržišnu utakmicu. 

 

Kratkovidan si.

Nije trosak za nezaposlene samo neki vid socijalne pomoci.

Prekomjernim uvozom svega unistavas vlastitu industriju i gasis radna mjesta sto u konacnici znaci da smanjujes potrosnju a samim time i prihode drzave.

Nazalost imamo izvrstan primjer toga tu kod nas. U trgovinama imamo svega za kupiti. Jedino cega nam nedostaje su kupci.

 

Pod krinkom "trzisne utakmice" vrlo lako se provuce najgori oblik kapitalizma koji samodestruktivan u svojoj naravi. Bez regulacije trzista, nema niti jedne ekonomije svijeta koja moze opstati na duge staze.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
15 godina
online
Re: Analitičari predlažu uvođenje posebnog, Made i
volegradele kaže...

Uz pametan plan dugorocno je to ostvarivo,ljudi ce kupovat prije made in USA nego made in PRC,SAD je gospodarski div i jedino što im treba iz vana je nafta!Ja kad sam kupovao prije 10ak godina integrirano pojačalo od Denona,trazio sam samo made in Japan kao i večina audiofila!Ja osobno mislim da ovaj model moze uspijeti bez obziran na visestruko jeftiniju radnu snagu van USA!Uglavnom vrijeme će pokazat,ja osobno nisam fan proizvoda iz Kine i njihovog nenormalnog gospodarskog rasta,još malo pa ce sve bit njihovo!!

 

Naravno da je dugoročno ostvarivo, samo je pitanje cijene koju za to treba platiti.

 

Ne bi vjerovao, ali SAD-u nafta ne treba (odnosno treba, ali je ne moraju uvoziti), uvoze je isključivo zbog dva razloga: niža cijena i strateško čuvanje vlastitih izvora za 'crne dane' (određeni broj bušotina, koji u trenutku otkrivanja nisu ekonomski isplative, su zapečaćene).

 

SAD i pored prirodnih bogtstava, nema nalazišta (ili dovoljne kapacitete) da bi u potpunosti mogao proizvoditi sve što im treba, bez uvoza.

 

Nisam ni ja fan niske cijene i loše kvalitete, ali to je otprilike model koji je trenutno aktualan u cijelom svijetu, zbog relativno fiksne veličine tržišta, jedini način da održiš razinu proizvodnje je taj da proizvodiš uz kvalitetu koja je dovoljna da proizvod izdrži do kraja garantnog roka, a servisiranje praktično onemogućiš ili poskupiš do razine neisplativosti. U takvim uvjetima, proizvodnja u Kini (sutra u npr. Africi) funkcionira (relativno) savršeno.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice