Analiza A6

poruka: 7
|
čitano: 2.693
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Analiza A6".
14 godina
neaktivan
offline
Analiza A6

"Iako je izrada Samsungova, dizajn čipa je navodno Appleov i zahvaljujući ručnoj kontroli smještaja komponenti, umjesto uobičajene računalne, odnosno algoritamske kontrole, navodno su postignute bolje performanse čipa."

Kako da ne

Loading...
Moj PC  
0 4 hvala 0
13 godina
offline
Re: Analiza A6

Evo, počela analiza stručnjaka... Jedva čekam...

14 godina
offline
Re: Analiza A6
GamerMaster2041 kaže...

"Iako je izrada Samsungova, dizajn čipa je navodno Appleov i zahvaljujući ručnoj kontroli smještaja komponenti, umjesto uobičajene računalne, odnosno algoritamske kontrole, navodno su postignute bolje performanse čipa."

Kako da ne

Ok, znaci sljedece. Prije su svi radili procesore (govorim o template znaci ono sto se koristi kao master) rucno. Inzinjeri su se skupili oko stola i pokusali su sto vise strpati u sto manje. Kao kada ides u ducan i recimo ti rucno kada kupis stvari slozis sve u vrecicu (kao tetris), VS da ti neka "masina" pobaca stvari u vrecicu. Kod procesora to znaci da mozes postici puno bolje performanse, manju potrosnju and so on. Ovaj pristup vise nitko ne radi osim Intel-a (AMD je odustao) - jer dugo traje i treba puno novaca i puno know-how.

Danas se to radi na nacin da dodjes i kazes "hocu X cache, Y FPUs i Z cores bla bla" i onda software koji slici na CAD-like - to napravi (automatski) i dobijes plocicu sa svime time, i ta-da! spremno je.

Apple je kupio jednu tvrtku (morao bih pogledati kako se tocno zove) ciji su inzenjeri prije radili u DEC-u (Alpha - RISC arhitektura) - koji imaju puno iskustva sa gore navedenim, tako da ne sumnjam da su oni odradili taj dio posla. Kada je sve bilo gotovo (tj kada su bili zadovoljni) Samsung je navedene procesore proizveo u svojim tvornicama. (Znaci dodjes u pekarnu, ali je "recept" tvoj, i kazes im, zelim ovo 5 miliona puta).

That's it!

Inace, nisam uopce Apple fan, jerbo sve oko njih mi se nista ne svidja, tj nacin na koji guraju standarde, gdje moras koristiti sto ti oni kazu, a ne ono sto ti zelis. Ne vidim da cu ikada kupiti nesto od Apple dok sam ziv, osim ako se nesto drasticno ne promijeni.

15 godina
neaktivan
offline
Analiza A6

navodno bolje?

pa koliko se vidi po testovima, samo u jednom je lošiji od S3, ostalo rastura, pa i neke druge ne ARM procesore..

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Analiza A6

Apple's A6 CPU actually clocked at around 1.3GHz, per new Geekbench report

 

http://www.engadget.com/2012/09/26/apple-a6-cpu-13ghz-geekbench-confirmed-overclocking/

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Analiza A6
Nemon kaže...
Inace, nisam uopce Apple fan, jerbo sve oko njih mi se nista ne svidja, tj nacin na koji guraju standarde, gdje moras koristiti sto ti oni kazu, a ne ono sto ti zelis. Ne vidim da cu ikada kupiti nesto od Apple dok sam ziv, osim ako se nesto drasticno ne promijeni.

Eto do čega smo došli da se moraš ispričavati da nisi Appleovac. Kod nas uvijek neka podjela, ako nije na pravoslavce i katolike onda je na pro i contra Appleovce.

11 godina
offline
Re: Analiza A6
GamerMaster2041 kaže...

"Iako je izrada Samsungova, dizajn čipa je navodno Appleov i zahvaljujući ručnoj kontroli smještaja komponenti, umjesto uobičajene računalne, odnosno algoritamske kontrole, navodno su postignute bolje performanse čipa."

Kako da ne

 

Firma koju su kupili da bi im radila takve poslove inače je napravila ovo:

http://en.wikipedia.org/wiki/PWRficient

 

Pa ako malo detaljnije pogledaš specifikacije, zamijetiti ćeš natruhe onoga što se pojavljuje u prividno nevezanoj današnjoj vijesti o tome kako proizvođači matičnih ploča prigovaraju tome što Intel integrira sve u jedan "čip".

 

Također pogledaj TDP i pogledaj frekvu na kojoj to radi.

Godina je bila 2007.

 

Inače, demo razvojna matična koju su izdali za ovo bila je multiprocesorska i imala je par zanimljivih rješenja vezanih uz dijeljenje memorije u takvom sustavu.

 

Ima nešto na webu i o pločama koje su trebale ići u proizvodnju:

http://www.eetasia.com/ART_8800459086_499495_NT_7f72b9db.HTM

 

No, na žalost za nas koji živimo od elektronike i softvera, kupio ih je Apple, a oni su pak imali nekakve drugačije ideje.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice