Android na bilo kojem PC-u, besplatno

poruka: 57
|
čitano: 24.447
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Android na bilo kojem PC-u, besplatno".
11 godina
offline
Android na bilo kojem PC-u, besplatno

evo ja sam probao u guest načinu rada.. zanimljivo je, al čini mi se da tu još treba poprilično posla..

nikakvih posebnih postavki nema, ono tipični android, nema postavke ni za miš, grafiku, ništa

probao sam malo neke aplikacije tipa Kodi, whatsapp, chrome, uc browser, ok rade, al ništa više od toga

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Android na bilo kojem PC-u, besplatno

Ne može MS njih kupit kad ima puno ovakvih projekata, samo se forka.   Jedan od njih je AndEX, bazirana na Android-x86 projektu. Košta 9USD

 

http://andex.exton.net/?p=315

 

@GNU+Linux

Pa jesi čitao About na stranici. Google ima Chrome OS za PC, a ovi misle da to treba biti Android. Možda su u pravu s obzirom na 1M+ aplikacija  :

 

 

 

Who we are

Jide Technology was founded by three ex-Google engineers with a mission to unlock the potential of Android in order to accelerate a new age of computing. At our core, we are a software company first with a vision to build products that empower people to be more productive in the mobile era of computing.

We started Jide...

  • to embrace the mobile era.
  • because we think it's time for a change.
  • because we think Android is the platform to achieve that change.
  • to take advantage of Android's incredible ecosystem.
  • because we understand that it's the content and what you can do on your platform that matters.
  • because we see that the future of operating systems is Android, and we're here to take it to the next level.

 

Eyekool kaže...
"Izašlo" je, ali još nije dostupno za download sa službene web stranice, bit će 12.01.

Pa onda jednostavno s ostalima podijeliš linkove za download, jer sharing is caring 

https://www.droidmen.com/remix-os-leaked-download-remix-os-usb-tool/

 

 

There is no job like cron job!
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.1.2016 22:11 (hrvooje).
 
2 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Android na bilo kojem PC-u, besplatno

Chrome OS ima podršku za Android aplikacije.
IMHO Googleu bi bilo pametno da spoji najbolje iz Androida i ChromeOS-a na način kako to Canonical bude sa Ubuntuom spojio mobilne i desktop ekosustave. Ali pri tome mora ekstremno pazit na sustavske zahtjeve, da ne samo da ih ne poveća nego da ih i smanji. Naravno uz compatibility sa i Androidom i ChromeOS-om.

Samo pitanje dali da onda ostavi ime Android, ChromeOS ili nešto treće?

https://en.wikiquote.org/wiki/Mikhail_Bakunin
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Android na bilo kojem PC-u, besplatno
GNU+Linux kaže...

Chrome OS ima podršku za Android aplikacije.

 Uz pomoć Android App Runtime for Chrome (ARC) koji služi develperima da lakše portaju Andoroid aplikacije na Chrome OS i koje je u beti. I ne rade sve aplikacije još uvijek, tako da se još ne može reći da Chrome OS ima podršku za Android aplikacije. 

http://www.zdnet.com/article/google-sets-android-apps-free-to-run-on-chrome-os/

 

Edit:

Iako u ovim uputama stoji kako instalirati na Windowsima/OSX sa USB alatom, na Linuxu je dovoljno komanda sudo dd if=Remixfile.iso of=/dev/sdX

sdX je kod mene sdb tj. usb stick je sdb device. Neki kazu da im za Windows usb tool antivirus javlja alert, al kako nije sluzbeno izdanje i s kineskih servera je, vrijedi puhat na hladno

 

WiFi radi out-of-box, ali nisam uspio instalirati nista s Google Playa. Neki server error javlja. Da li je do guest moda ili treba ipak pricekati 2 dana finalnu verziju ili je do mog testnog Google Play racuna, ne znam trenutno ... Radi skrolanje s dva prsta na synaptics touchpadu, kao na ubuntu. Kamera radi, bluetooth radi, zvuk radi, youtube radi

 

 

 

There is no job like cron job!
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.1.2016 1:11 (hrvooje).
12 godina
offline
Re: Android na bilo kojem PC-u, besplatno
Djeluje mi slatko, kk u praksi radi neznam.. Vidjet cemo.Ak nis drugu stavit cu klincima na njihov komp,pa ak ne prode njihove standarde "we are going back to old school".
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Android na bilo kojem PC-u, besplatno
hrvooje kaže...
GNU+Linux kaže...

Chrome OS ima podršku za Android aplikacije.

 Uz pomoć Android App Runtime for Chrome (ARC) koji služi develperima da lakše portaju Andoroid aplikacije na Chrome OS i koje je u beti. I ne rade sve aplikacije još uvijek, tako da se još ne može reći da Chrome OS ima podršku za Android aplikacije. 

http://www.zdnet.com/article/google-sets-android-apps-free-to-run-on-chrome-os/

 

Edit:

Iako u ovim uputama stoji kako instalirati na Windowsima/OSX sa USB alatom, na Linuxu je dovoljno komanda sudo dd if=Remixfile.iso of=/dev/sdX

sdX je kod mene sdb tj. usb stick je sdb device. Neki kazu da im za Windows usb tool antivirus javlja alert, al kako nije sluzbeno izdanje i s kineskih servera je, vrijedi puhat na hladno

 

WiFi radi out-of-box, ali nisam uspio instalirati nista s Google Playa. Neki server error javlja. Da li je do guest moda ili treba ipak pricekati 2 dana finalnu verziju ili je do mog testnog Google Play racuna, ne znam trenutno ... Radi skrolanje s dva prsta na synaptics touchpadu, kao na ubuntu. Kamera radi, bluetooth radi, zvuk radi, youtube radi

 

  

 

E super! Mi možeš reći, kako radi u odnosu na lubuntu... brzina, zuzeće resursa itd...

14 godina
offline
Re: Android na bilo kojem PC-u, besplatno

Baš dobio win 8.1 tablet i radi očajno! Užas živi je taj win na tabletu!

I sad vidim ovaj članak pa me zanima jel bih ja s ovim mogao taj tablet prešaltati na android?

BF Nick: Xtreme_Switch
16 godina
neaktivan
offline
Re: Android na bilo kojem PC-u, besplatno
Switch kaže...

Baš dobio win 8.1 tablet i radi očajno! Užas živi je taj win na tabletu!

I sad vidim ovaj članak pa me zanima jel bih ja s ovim mogao taj tablet prešaltati na android?

Koliko sam ja skužio ovo je za x86 cpu, a tableti su većinom na ARM

 

Trickortreat kaže...
E super! Mi možeš reći, kako radi u odnosu na lubuntu... brzina, zuzeće resursa itd...

 Trenutno ne. Možda večeras. Ako uspijem instalirat koju aplikaciju s Google Playa. Meni je radilo jako glatko, ali i mora na i5 i 8GB RAM-a. To je malo više nego Android zahtjeva ;)

 

There is no job like cron job!
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.1.2016 12:22 (hrvooje).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Android na bilo kojem PC-u, besplatno
Aha... A da na tome bi i trebalo letiti. Doma imam stari celeron 600 i sa integriranom grafikom i 1gb ram. Lubuntu radi sasvim korektno ako ne pootvaram masu prozora pa me zanima kako se odnosi u remix prema takvom hardveru :)
14 godina
offline
Re: Android na bilo kojem PC-u, besplatno
hrvooje kaže...
Switch kaže...

Baš dobio win 8.1 tablet i radi očajno! Užas živi je taj win na tabletu!

I sad vidim ovaj članak pa me zanima jel bih ja s ovim mogao taj tablet prešaltati na android?

Koliko sam ja skužio ovo je za x86 cpu, a tableti su većinom na ARM

 

 

 Ovaj moj ima Intel Atom Z3735G proc. To je x86 ako se ne varam? Onda bi trebalo ovo moći funkcionirati?

BF Nick: Xtreme_Switch
13 godina
neaktivan
offline
Re: Android na bilo kojem PC-u, besplatno

yep...

16 godina
neaktivan
offline
Re: Android na bilo kojem PC-u, besplatno
Switch kaže...

 Ovaj moj ima Intel Atom Z3735G proc. To je x86 ako se ne varam? Onda bi trebalo ovo moći funkcionirati?

 Nisam stručnjak, ali mislim da da. Intelov x86 je komatibilan s Atomom. Manja arhitektura, manje energije, ali isti set instrukcija. 

 

However to get into mobile, Intel is using the same CISC instruction set architecture (ISA) that it uses on the desktop, but it is trying to shoehorn it into smaller processors, suitable for mobile devices.

 

Dobar tekst, nešto sam i naučio danas

http://www.androidauthority.com/arm-vs-x86-key-differences-explained-568718/

There is no job like cron job!
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.1.2016 15:02 (hrvooje).
15 godina
neaktivan
offline
Android na bilo kojem PC-u, besplatno

Sjećam se kada je na Kickstarteru bio predstavljen Remix Mini. Mogao se kupiti za samo 20 dolara. Priključite ga na monitor, uparite bežični miš i tipkovnicu i imate potpuno funkcionalno računalo za surfanje internetom, multimediju ili mobilni Office.

Remix_Mini Remix_Mini
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Android na bilo kojem PC-u, besplatno
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Android na bilo kojem PC-u, besplatno

Kako ga uopće pokrenuti, skinuo sam iso, unetbootin i zapekao na USB sa ubuntua. Namjestio usb da mi bude prvi boot device i ništa, ne boota s usba :(

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Android na bilo kojem PC-u, besplatno
Probaj s Remix OS USB tool-om (mislim da ima samo za Windows).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Android na bilo kojem PC-u, besplatno

Pokrene boot i onda zablokira. Tolko o mom iskustvu s Remixom za sa u ovoj njegovoj alpha verziji. Androidx86 mi inače boota bez problema, iako mi wifi na njemu ne radi...

16 godina
neaktivan
offline
Re: Android na bilo kojem PC-u, besplatno
Trickortreat kaže...

Pokrene boot i onda zablokira. Tolko o mom iskustvu s Remixom za sa u ovoj njegovoj alpha verziji. Androidx86 mi inače boota bez problema, iako mi wifi na njemu ne radi...

 Imaš li USB 3.0?

There is no job like cron job!
16 godina
moderator
online
Android na bilo kojem PC-u, besplatno

Za koju platformu je zapravo namijenjen Remix OS? Prvo sam pokušao bootati na laptopu s UEFI-em i Windowsima 10 - nije mi uopće registrirao USB stick. Onda sam prebacio s UEFI-ja na klasično, nakon čega nije htio bootati ni sa sticka, ni s diska, a što je najgore laptop nije htio ni u BIOS/UEFI! Ludilo. Ono, kak vratiti natrag na UEFI, ako ti ne da u setup?! (čist za bezveze sam na to ubacio instalacijski DVD od Viste, njega je prepoznao, setup se učitao, restart i eto mogu ponovno u BIOS setup - za slučaj da se još nekome ovako nešto dogodi, što doduše nije vezano uz Remix OS).

 

Ok, znači jedno računalo - nula bodova. Izvučem prastari laptop, s Centrinom 1.6, boota sa USB sticka i nakon pokušaja učitavanja, dobim poruku da ovaj kernel zahtijeva x86-64 CPU, a da ja imam i686 CPU. Znači ništa ni od 32-bitnih procesora (a baš sam se ponadao iskoristiti taj laptop...

 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Android na bilo kojem PC-u, besplatno

i ja imam problem, al druge naravi..

znaći ona leaked verzija mi je radila, probao sam samo guest mode, dok ova službena ne xD

meni nece da se digne os, bilo u guest modu ili ovom drugome, pise poruka "prepoznavanje os-a.." i tako loada cijeli dan

 

inaće morate namjestiti legacy mode za bootanje, usb 3,0, brzine 20 mb/s.

iako i onda zna zafrkavati, tj ne prikazuje usb, al nakon par namještanja/resetiranja se pojavi

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Android na bilo kojem PC-u, besplatno

Laptop mi ima USB 3.0, stick pojma nemam koji je :)

Uglavom, vjerujem da je greška u tome što mi ne čita stick pri brzini većoj od 10MB/s, krene s bootloaderom, iscrta Androidx86, Remix OS i tu stane. pokušao sam pol sata čekati i ništa.

Bios prebačen na legacy boot.

Pokušat ću nać neki novi stick pa ću vidjeti ako se što promjeni.

 

E da, mbaksa, malo offtopic ali kad si već tu - Android ima onu besplatnu inačicu Lightrooma. Si je uspio instalirati na kojem Android uređaju? Meni piše da mi regija ne podržava taj software -.-

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.1.2016 22:35 (Trickortreat).
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Android na bilo kojem PC-u, besplatno
Trickortreat kaže...

E da, mbaksa, malo offtopic ali kad si već tu - Android ima onu besplatnu inačicu Lightrooma. Si je uspio instalirati na kojem Android uređaju? Meni piše da mi regija ne podržava taj software -.-

Adobe Photoshop Lightroom? Imam samo mobitel s Androidom 4.2, a za njega je pisalo da nije kompatibilan. Nemam ništa drugo na što bih mogao probati instalirati.

16 godina
offline
Android na bilo kojem PC-u, besplatno

Malo duze mu je trebalo da se boot-a (nemam USB 3.0), ali mi se cini OK...

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.1.2016 23:18 (Eyekool).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Android na bilo kojem PC-u, besplatno

Kad ti ponudi GRUB meni, stisni TAB tipku i nadodaj na kraju vga=791 pa probaj

ovdje ima u komentarima kako dodati google play

http://www.xda-developers.com/xda-external-link/how-to-install-remix-os-2-0-on-computer-or-laptop/

There is no job like cron job!
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Android na bilo kojem PC-u, besplatno

Gledam neki članak o 7 programa koji omogućuju korištenje Androida na PC-u (MEmu, GenyMotion, Android Studio’s Android Emulator, BlueStacks, Android X86.org, Anbox, Bliss OS).

Ono što mene kao laika zanima da li bar sa jednim od tih programa mogu raditi apsolutno sve što radim na računalu? I pritom ne moram biti online na mobu? Npr. najviše me zanima mobilno bankarstvo i one sigurnosne lozinke koje dobivam na mob (sad po novoj EU regulativi) prilikom plaćanja karticom. Ne možeš više obaviti online shopping preko kompa bez moba (možeš još sa nekih stranica ili ako plaćaš paypalom), niti ću se uskoro moći ulogirati u netbanking bez mobilnog tokena.

 

7 Awesome Projects that Allow You to Run Android on PC:

https://www.maketecheasier.com/emulator-run-android-on-pc

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Android na bilo kojem PC-u, besplatno

-prije nego postaš u neku temu zgodno je prolistati-pročitati .. i pogledati datume, jer stvari se mijenjaju. Ponekad je bolje otvoriti novu..

-to nisu programi, to su OS ili emulatori-virtualci.. u kojima je npr andorid jednak-sličan (opet ovisno o verziji, 3-4-5-6-7..9) i aplikacije koje vidiš na bilo kojem mobitelu-tabletu tj andoridu kao što ih možeš i instalirati kroz store ili apk..

-mobilno bankarstvo s tim nema veze, tj mobitel-imei je identifikacija, pc-računalo nije, mogućnost surfanja s tim nema veze tj ili koristiš token ili neki način autorizacije a ovdje nemaš ništa što bi služilo tome kao imei broj i sl. Sve je to interenet, aplikacije, sve je isto, ali opet je i različito. Sama ideja zbog sigurnosti je istovremeno dobra-loša tj ako misliš na malware-viruse, ima toga i bit će sve više za bilo koji os pa i andorid čim bi se to počelo koristiti na ovaj način kako si pomislio (i upravo zato ide autorizacija-identifikacija tokenom ili imeijem i sl. kao što za bankomat trebaš osim pina i karticu a to znači i čitač kartice itd..)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
6 godina
neaktivan
offline
Re: Android na bilo kojem PC-u, besplatno

ihush, hvala na odgovoru!

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice