Android M donosi optimizaciju utroška RAM-a i bate

poruka: 45
|
čitano: 6.878
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Android M donosi optimizaciju utroška RAM-a i bate".
13 godina
offline
Android M donosi optimizaciju utroška RAM-a i bate

Sačuvaj me Bože Googleovih optimizacija u prvoj verziji OS-a. Petica je imala projekt Volta, pa je baterija imala najvise problema (Iako je kasnije popeglano sve). Nadam se da će ovo biti bolje, jer ne vidim čemu jurnjava za novim verzijama ako izbacujes poluproizvod. Ili idu na to da svaka druga verzija OS-a bude dobra? :)

Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Android M donosi optimizaciju utroška RAM-a i bate

Fala bogu da su se sjetili taj Play Services promijenit

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://500px.com/mihovilm
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Android M donosi optimizaciju utroška RAM-a i bate

"Bolja autonomija baterije postići će se optimizacijom sustava  i njegovih aktivnosti te potrošnje RAM-a,"

 

Heh, ja mislio da se to postize crnom sisem-ti-zadnji-miliamper magijom. Covjek svaki dan nauci nesto novo.

Chaintech socket 4 MB, Cyrix 486DX2 66Mhz (TURBO mode!), 8MB EDO RAM, 420MB HDD, S3 Trio 2MB, Sound Blaster 16, 3.5" 1.44MB floppy!!!
 
12 0 hvala 0
13 godina
offline
Android M donosi optimizaciju utroška RAM-a i bate

Ma nije valjda..

Batllelog: sudy_freak || Xiaomi MI3W crew || Jeftine igre - https://www.g2a.com/r/sudy_freak ||
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Android M donosi optimizaciju utroška RAM-a i bate

Manje mi RAM memorije treba za Windowse nego na Galaxyu, živi bili pa vidjeli :)

 
5 2 hvala 0
13 godina
offline
Android M donosi optimizaciju utroška RAM-a i bate

Pogađam, Android M stoji za Android Munchmallow, Android Mentos ili Android Milky Way. Jedno od toga mora biti. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.5.2015 22:50 (Marko :D).
 
8 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Android M donosi optimizaciju utroška RAM-a i
Pa sad ispada da lollipop nece biti na godinu dana na trzistu? Au sad ce tek bit fragmentacije,ima da kinezi japanci i koreanci polude..
13 godina
offline
Re: Android M donosi optimizaciju utroška RAM-a i
PlayMaker10 kaže...

Manje mi RAM memorije treba za Windowse nego na Galaxyu, živi bili pa vidjeli :)

Miješaš kruške i jabuke.
Vrti čisti Android (AOSP) i onaj na Samsungu (pun bloatwarea) 

Nebo i zemlja.

Batllelog: sudy_freak || Xiaomi MI3W crew || Jeftine igre - https://www.g2a.com/r/sudy_freak ||
9 godina
neaktivan
offline
Android M donosi optimizaciju utroška RAM-a i bate

I jos je ktome zaboravio da postoje cisti(Retail) windowsi, i oni OEM(predinstalirani)... Naravno ovim drugima cesto ni 4GB RAM-a nije dovoljno...

 
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Android M donosi optimizaciju utroška RAM-a i
sudy_freak kaže...
PlayMaker10 kaže...

Manje mi RAM memorije treba za Windowse nego na Galaxyu, živi bili pa vidjeli :)

Miješaš kruške i jabuke.
Vrti čisti Android (AOSP) i onaj na Samsungu (pun bloatwarea) 

Nebo i zemlja.

 Vrlo rado ali to je nemoguće bez da izgubim garanciju.

15 godina
neaktivan
offline
Android M donosi optimizaciju utroška RAM-a i bate

Isto to su najavili za KitKat i za Lollipop. Iz vlastitog iskustva mogu reći da je upravo suprotno, svaka nova verzija je sve zahtjevnija i teža od prethodne. Nadam se da će ovaj puta biti drugačije. Kakav bi tek Android bio da nije bilo svih tih optimizacija?

Gledam Wakelock Detector statisiku i vidim da mi je Viber najviše budio uređaj (133 puta u 22 sata). Ako optimiziraju Google Play Services, to ćemo svi dobiti putem Play Storea a ne samo Android M?

 
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Android M donosi optimizaciju utroška RAM-a i
DragonShit kaže...

Isto to su najavili za KitKat i za Lollipop. Iz vlastitog iskustva mogu reći da je upravo suprotno, svaka nova verzija je sve zahtjevnija i teža od prethodne. Nadam se da će ovaj puta biti drugačije. Kakav bi tek Android bio da nije bilo svih tih optimizacija?

Gledam Wakelock Detector statisiku i vidim da mi je Viber najviše budio uređaj (133 puta u 22 sata). Ako optimiziraju Google Play Services, to ćemo svi dobiti putem Play Storea a ne samo Android M?

 Ma oni sami ne znaju gdje su.

 

Od 2.3.7, Android je poluproizvod.

 

ICS team je navodno otpusten....tko zna kaj su radili s tim

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://500px.com/mihovilm
14 godina
offline
Android M donosi optimizaciju utroška RAM-a i bate

Kupujete galaksije pa kukate kako android ne valja.....

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet | HTC Hero - iPhone 3GS - Nexus S - Nexus 7 - Htc 8S - iPhone 4 - Galaxy S2 - HTC Sensation - Lumia 625 i Nokia N8 - Dell Venue pro 8 i Xperia Z1 Compact
Moj PC  
7 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Android M donosi optimizaciju utroška RAM-a i bate

Ma meni je urnebes da jedan Google s milijardama i milijardama dolara nemre slozit OS kako spada.

 

Dizemo taj gugl do neba, a zapravo napola nesposobni krelci.

Moj PC  
0 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: Android M donosi optimizaciju utroška RAM-a i
EZY-E kaže...

Kupujete galaksije pa kukate kako android ne valja.....

Nexus 6, Nexus 5, Note 4, Note 3, Droid Turbo, G3, S5, G2, Note 2, iPhone 5, Droid RAZR Maxx

 

Moji prethodni telefoni, sada koristim Nexus 5 i iPhone 6+.

 

Aka jedini telefoni koji na ovom trzistu rade kako spada za svoju cijenu i nemaju tu moodkiller manu.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://500px.com/mihovilm
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.5.2015 0:17 (Mitch).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Android M donosi optimizaciju utroška RAM-a i
EZY-E kaže...

Kupujete galaksije pa kukate kako android ne valja.....

Govorimo o Androidu općenito a ne o TouchWiz sučelju. Uvijek instaliram čisti Android ROM.

Nije da Android ne valja ali trebaš imati 2GB RAMa i 8 jezgri na 2 GHz da bi mobitel radio jednako glatko kao dvojezgreni Windows Phone sa samo 512 MB RAMa. Android je na takvom uređaju skoro neupotrebljiv, pogotovo ako na njega staviš neki noviji ROM ili instaliraš Facebook aplikaciju kojoj je potrebno previše resursa.

Android koristi Javu virtualni stroj pa ne može biti brz kao sustavi koji koriste izvorne aplikacije.

Java Virtual Machine ima svoje prednosti (jednostavnost, kompatibilnost) ali je ipak prespora u interpretiranju koda na mobilnim uređajima koji se ne mogu mjeriti sa stolnim računalima. Prelazak sa Dalvika na ART u Androidu Lollipop je to barem donekle trebalo ispraviti, barem u teoriji.

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.5.2015 0:35 (DragonShit).
16 godina
moderator
offline
Re: Android M donosi optimizaciju utroška RAM-a i
Marko :D kaže...

Pogađam, Android M stoji za Android Munchmallow, Android Mentos ili Android Milky Way. Jedno od toga mora biti. 

 Koliko sam do sada čuo, favorit je: Munchmallow

...
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.5.2015 0:43 (Miro).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Android M donosi optimizaciju utroška RAM-a i
BMK kaže...

Ma meni je urnebes da jedan Google s milijardama i milijardama dolara nemre slozit OS kako spada.

 

Dizemo taj gugl do neba, a zapravo napola nesposobni krelci.

Google ima najveće stručnjake na svijetu, nije da ne znaju programirati.
Mislim da je glavni problem što Google želi sve bilježiti a to sve utječe na bateriju i performanse.
Android ima stotine pozadinskih servisa koji se pale sami od sebe a integralni su dio sustava. Većina tih servisa se ne smije onemogućiti jer nitko ne zna čemu sve služe ali su obavezni da bi aplikacije mogle dobivati obavijesti, da bi radio Play Store, YouTube, Gmail itd...

Previše je tih pozadinskih servisa koji prečesto provjeravaju lokaciju, šalju lokaciju, provjeravaju obavijesti... Trebalo je biti puno jednostavnije.

Google prikuplja i šalje informacije o GPS lokaciji korisnika i obližnjim WiFi signalima. Ako onemogućite praćenje, onda GPS troši više bateriju pa većina korisnika to omogući prije ili kasnije da ih Android prestane gnjaviti. Želite znati gdje ste bili u subotu 21. ožujka u 20 sati? Provjerite ovdje https://maps.google.com/locationhistory/b/0
Android bi mogao biti bolji kada bi Google smanjio broj pozadinskih servisa i interval kojim ti servisi siluju mobitel.

Gledam na svom mobitelu, Google Play Services komponenta ima 309 servisa (na slici se vidi samo prvih 17)

Disable Service aplikacija Disable Service aplikacija
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.5.2015 2:09 (DragonShit).
13 godina
offline
Re: Android M donosi optimizaciju utroška RAM-a i
PlayMaker10 kaže...
sudy_freak kaže...
PlayMaker10 kaže...

Manje mi RAM memorije treba za Windowse nego na Galaxyu, živi bili pa vidjeli :)

Miješaš kruške i jabuke.
Vrti čisti Android (AOSP) i onaj na Samsungu (pun bloatwarea) 

Nebo i zemlja.

 Vrlo rado ali to je nemoguće bez da izgubim garanciju.

Volio bih popričati s osobom koja ti je to rekla 

Batllelog: sudy_freak || Xiaomi MI3W crew || Jeftine igre - https://www.g2a.com/r/sudy_freak ||
9 godina
neaktivan
offline
Re: Android M donosi optimizaciju utroška RAM-a i
DragonShit kaže...
BMK kaže...

Ma meni je urnebes da jedan Google s milijardama i milijardama dolara nemre slozit OS kako spada.

 

Dizemo taj gugl do neba, a zapravo napola nesposobni krelci.

Google ima najveće stručnjake na svijetu, nije da ne znaju programirati.
Mislim da je glavni problem što Google želi sve bilježiti a to sve utječe na bateriju i performanse.
Android ima stotine pozadinskih servisa koji se pale sami od sebe a integralni su dio sustava. Većina tih servisa se ne smije onemogućiti jer nitko ne zna čemu sve služe ali su obavezni da bi aplikacije mogle dobivati obavijesti, da bi radio Play Store, YouTube, Gmail itd...

Previše je tih pozadinskih servisa koji prečesto provjeravaju lokaciju, šalju lokaciju, provjeravaju obavijesti... Trebalo je biti puno jednostavnije.

Google prikuplja i šalje informacije o GPS lokaciji korisnika i obližnjim WiFi signalima. Ako onemogućite praćenje, onda GPS troši više bateriju pa većina korisnika to omogući prije ili kasnije da ih Android prestane gnjaviti. Želite znati gdje ste bili u subotu 21. ožujka u 20 sati? Provjerite ovdje https://maps.google.com/locationhistory/b/0
Android bi mogao biti bolji kada bi Google smanjio broj pozadinskih servisa i interval kojim ti servisi siluju mobitel.

Gledam na svom mobitelu, Google Play Services komponenta ima 309 servisa (na slici se vidi samo prvih 17)

 Tvoj Google Play poludio totalno... Moj ima ukljucen 1 proces i 7 servisa... BTW postoji opcija pod lokacijama, u kojoj mozes iskljucit pracenje lokacije preko WiFi i mreze, i ostavit ga samo na GPS-u, a ako iskljucis i GPS, vise ne prcka po lokaciji, cak ni Google appovi...

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.5.2015 8:34 (skyhawk10).
13 godina
offline
Android M donosi optimizaciju utroška RAM-a i bate

Kod mene je samo 1 proces i 2 usluge.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Android M donosi optimizaciju utroška RAM-a i
skyhawk10 kaže...
DragonShit kaže...
BMK kaže...

Ma meni je urnebes da jedan Google s milijardama i milijardama dolara nemre slozit OS kako spada.

 

Dizemo taj gugl do neba, a zapravo napola nesposobni krelci.

Google ima najveće stručnjake na svijetu, nije da ne znaju programirati.
Mislim da je glavni problem što Google želi sve bilježiti a to sve utječe na bateriju i performanse.
Android ima stotine pozadinskih servisa koji se pale sami od sebe a integralni su dio sustava. Većina tih servisa se ne smije onemogućiti jer nitko ne zna čemu sve služe ali su obavezni da bi aplikacije mogle dobivati obavijesti, da bi radio Play Store, YouTube, Gmail itd...

Previše je tih pozadinskih servisa koji prečesto provjeravaju lokaciju, šalju lokaciju, provjeravaju obavijesti... Trebalo je biti puno jednostavnije.

Google prikuplja i šalje informacije o GPS lokaciji korisnika i obližnjim WiFi signalima. Ako onemogućite praćenje, onda GPS troši više bateriju pa većina korisnika to omogući prije ili kasnije da ih Android prestane gnjaviti. Želite znati gdje ste bili u subotu 21. ožujka u 20 sati? Provjerite ovdje https://maps.google.com/locationhistory/b/0
Android bi mogao biti bolji kada bi Google smanjio broj pozadinskih servisa i interval kojim ti servisi siluju mobitel.

Gledam na svom mobitelu, Google Play Services komponenta ima 309 servisa (na slici se vidi samo prvih 17)

 Tvoj Google Play poludio totalno... Moj ima ukljucen 1 proces i 7 servisa... BTW postoji opcija pod lokacijama, u kojoj mozes iskljucit pracenje lokacije preko WiFi i mreze, i ostavit ga samo na GPS-u, a ako iskljucis i GPS, vise ne prcka po lokaciji, cak ni Google appovi...

Marko :D kaže...

Kod mene je samo 1 proces i 2 usluge.

Da vam ja odgovorim.
Instalirajte aplikaciju Disable Service pa ćete vidjeti svu ljepotu G.Play servisa.
Ajd da čovjek nije napisao ispod ime aplikacije, shvatio bih, ali ovako.
Ovo što ste vi "pokazali" je šturo, Androidovo prikazivanje statsa, naravno, tu je prikazan 0,5% onoga što zapravo skriva.

 

@Marko :D - geek, ovo ono a na hrvatskom OS.
Hah, dovoljno mi je ovo "Ova je servis...." 

Batllelog: sudy_freak || Xiaomi MI3W crew || Jeftine igre - https://www.g2a.com/r/sudy_freak ||
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.5.2015 9:40 (sudy_freak).
11 godina
offline
Android M donosi optimizaciju utroška RAM-a i bate

Pa Android kao OS uopste ne trosi pretijerano el. energije, narocito ne u standby nacinu rada, di mi uredjaj izdrzi i do 5 dana (imam jedva 2200mah bat).

Ono sto zaista trosi bateriju je ukljucen zaslon sto dovodi do toga da se u toku radnog vremena baterija isprazni do kaja ako sam se dopisivao sa nekime kroz tih 8 sati.... i ovo je podrucije di se tehnologija i trud mora koncentirati i stvoriti LCD zaslone koji trose 10% onoga sto danasnji zasloni trose i necemo vise imati takvih problema :D

 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Android M donosi optimizaciju utroška RAM-a i
DragonShit kaže...
EZY-E kaže...

Kupujete galaksije pa kukate kako android ne valja.....

Govorimo o Androidu općenito a ne o TouchWiz sučelju. Uvijek instaliram čisti Android ROM.

Nije da Android ne valja ali trebaš imati 2GB RAMa i 8 jezgri na 2 GHz da bi mobitel radio jednako glatko kao dvojezgreni Windows Phone sa samo 512 MB RAMa. Android je na takvom uređaju skoro neupotrebljiv, pogotovo ako na njega staviš neki noviji ROM ili instaliraš Facebook aplikaciju kojoj je potrebno previše resursa.

Android koristi Javu virtualni stroj pa ne može biti brz kao sustavi koji koriste izvorne aplikacije.

Java Virtual Machine ima svoje prednosti (jednostavnost, kompatibilnost) ali je ipak prespora u interpretiranju koda na mobilnim uređajima koji se ne mogu mjeriti sa stolnim računalima. Prelazak sa Dalvika na ART u Androidu Lollipop je to barem donekle trebalo ispraviti, barem u teoriji.

Pricas nonsense gluparije i ocito si IT neobrazovani tudum. al eto, nasao si se komentirati :D

9 godina
neaktivan
offline
Re: Android M donosi optimizaciju utroška RAM-a i
sudy_freak kaže...
skyhawk10 kaže...
DragonShit kaže...
BMK kaže...

Ma meni je urnebes da jedan Google s milijardama i milijardama dolara nemre slozit OS kako spada.

 

Dizemo taj gugl do neba, a zapravo napola nesposobni krelci.

Google ima najveće stručnjake na svijetu, nije da ne znaju programirati.
Mislim da je glavni problem što Google želi sve bilježiti a to sve utječe na bateriju i performanse.
Android ima stotine pozadinskih servisa koji se pale sami od sebe a integralni su dio sustava. Većina tih servisa se ne smije onemogućiti jer nitko ne zna čemu sve služe ali su obavezni da bi aplikacije mogle dobivati obavijesti, da bi radio Play Store, YouTube, Gmail itd...

Previše je tih pozadinskih servisa koji prečesto provjeravaju lokaciju, šalju lokaciju, provjeravaju obavijesti... Trebalo je biti puno jednostavnije.

Google prikuplja i šalje informacije o GPS lokaciji korisnika i obližnjim WiFi signalima. Ako onemogućite praćenje, onda GPS troši više bateriju pa većina korisnika to omogući prije ili kasnije da ih Android prestane gnjaviti. Želite znati gdje ste bili u subotu 21. ožujka u 20 sati? Provjerite ovdje https://maps.google.com/locationhistory/b/0
Android bi mogao biti bolji kada bi Google smanjio broj pozadinskih servisa i interval kojim ti servisi siluju mobitel.

Gledam na svom mobitelu, Google Play Services komponenta ima 309 servisa (na slici se vidi samo prvih 17)

 Tvoj Google Play poludio totalno... Moj ima ukljucen 1 proces i 7 servisa... BTW postoji opcija pod lokacijama, u kojoj mozes iskljucit pracenje lokacije preko WiFi i mreze, i ostavit ga samo na GPS-u, a ako iskljucis i GPS, vise ne prcka po lokaciji, cak ni Google appovi...

Marko :D kaže...

Kod mene je samo 1 proces i 2 usluge.

Da vam ja odgovorim.
Instalirajte aplikaciju Disable Service pa ćete vidjeti svu ljepotu G.Play servisa.
Ajd da čovjek nije napisao ispod ime aplikacije, shvatio bih, ali ovako.
Ovo što ste vi "pokazali" je šturo, Androidovo prikazivanje statsa, naravno, tu je prikazan 0,5% onoga što zapravo skriva.

 

@Marko :D - geek, ovo ono a na hrvatskom OS.
Hah, dovoljno mi je ovo "Ova je servis...." 

 Instalirao,pogledao, i trenutno su aktivna 2 procesa(crvena brojika) i 19 servisa (plava brojika)... Da sveukupno ih ima preko 300, al od tih 300 aktivno 19... Tako da...

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.5.2015 10:02 (skyhawk10).
15 godina
offline
Re: Android M donosi optimizaciju utroška RAM-a i
LudaRajcica kaže...

Pa Android kao OS uopste ne trosi pretijerano el. energije, narocito ne u standby nacinu rada, di mi uredjaj izdrzi i do 5 dana (imam jedva 2200mah bat).

Ono sto zaista trosi bateriju je ukljucen zaslon sto dovodi do toga da se u toku radnog vremena baterija isprazni do kaja ako sam se dopisivao sa nekime kroz tih 8 sati.... i ovo je podrucije di se tehnologija i trud mora koncentirati i stvoriti LCD zaslone koji trose 10% onoga sto danasnji zasloni trose i necemo vise imati takvih problema :D

 Moja lumija izdrzi 10 dana bez problema kad samo gledam u nju...al nije poenta koliko telefon trosi u standby vec u koristenju.

15 godina
odjavljen
offline
Android M donosi optimizaciju utroška RAM-a i bate

Ne znam tko im više vjeruje, za svaku novu verziju to kažu a uvijek se ispostavi da bude još gore.

 
4 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Android M donosi optimizaciju utroška RAM-a i
malina22 kaže...
LudaRajcica kaže...

Pa Android kao OS uopste ne trosi pretijerano el. energije, narocito ne u standby nacinu rada, di mi uredjaj izdrzi i do 5 dana (imam jedva 2200mah bat).

Ono sto zaista trosi bateriju je ukljucen zaslon sto dovodi do toga da se u toku radnog vremena baterija isprazni do kaja ako sam se dopisivao sa nekime kroz tih 8 sati.... i ovo je podrucije di se tehnologija i trud mora koncentirati i stvoriti LCD zaslone koji trose 10% onoga sto danasnji zasloni trose i necemo vise imati takvih problema :D

 Moja lumija izdrzi 10 dana bez problema kad samo gledam u nju...al nije poenta koliko telefon trosi u standby vec u koristenju.

 42h sa 7h SoT... LG Spirit LTE... BTW ovo je uukljucenom Lokacijom(GPS) 

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.5.2015 10:22 (skyhawk10).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Android M donosi optimizaciju utroška RAM-a i
Miro kaže...

 Koliko sam do sada čuo, favorit je: Munchmallow

 

Nije još gotovo, ja intenzivno lobiram da se zove Android Mađarica.

16 godina
neaktivan
offline
Android M donosi optimizaciju utroška RAM-a i bate

btw. (opaska na sve komentare iznad) nije stvar samo u Androidu. Veliki dio problema leži na autorima aplikacija koje imate instalirane.

Mnoge 'free' aplikacije vrte dodatne servise koji u pozadini rade stvari koje se baš ne oglašavaju. Na primjer, pravilo potvrđuju aplikacije od kojih iskaču oglasi i notifikacije čak onda kada te aplikacije nisu pokrenute (ili barem mi mislimo da nisu pokrenute).

U mnogim aplikacijama nije utrošeno niti 5 minuta u optimizaciju. Koriste se motode programiranja koje nemaju što raditi na uređajima gdje je potrošnja struje od velikog značaja.

Bilo koji iskusniji programer će znat o čemu pričam (a znam o čemu pričam jer mi se omaklo na prvim aplikacijama)

www.plecko.com.hr, www.mikrotik.hr, www.it-experts.hr, plecko.com.hr, recepti.plecko.com.hr, dm.mikrotik.hr, www.facebook.com/ParkiramKaoIdiot
Moj PC  
5 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice