Android trojanac zamaskiran u obliku Flash nadogra

poruka: 120
|
čitano: 8.390
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Android trojanac zamaskiran u obliku Flash nadogra".
10 godina
offline
Android trojanac zamaskiran u obliku Flash nadogra

Ma nemoguće pa Android je najbolji i najsigurniji OS 

neda mi se
Moj PC  
0 20 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Android trojanac zamaskiran u obliku Flash nad
Proizvodjaci uredjaja sa tim os-imaju vrhunske marketinske strucnjake kad imaju takav udjel a os objektivno gledajuci,najlosiji
 
2 5 hvala 0
10 godina
offline
Re: Android trojanac zamaskiran u obliku Flash nad
uragan kaže...
Proizvodjaci uredjaja sa tim os-imaju vrhunske marketinske strucnjake kad imaju takav udjel a os objektivno gledajuci,najlosiji

  Ka win na desktopu misliš? Eto čisti dokaz da je os ka os totalno nebitan bez adekvatnih aplikacija koje će vrtit. 

15 godina
odjavljen
offline
Android trojanac zamaskiran u obliku Flash nadogra

Kao i obično:

 

"Kao mjera zaštite od ovog trojanca vrijedi standardna preporuka, izbjegavati instalaciju APK datoteka s neprovjerenih i neslužbenih izvora. "

 

Brain.exe required za korištenje uređaja. goletete.com nudi download nadogradnje Flasha ili čega već? Samo naprijed...

 

Tko uostalom uopće gasi "unknown sources" u postavkama?????

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Moj PC  
22 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Android trojanac zamaskiran u obliku Flash nad
To je ko onaj virus gdi ti neko napise u mail da odes u cmd i napises format c: pa pokrenes.
Pa ko to pusi da mi je znati i na kakve to bullshit stranice ljudi idu? Da ne pricamo o unknow sources i o tome da kod svake instalacije svakog appa pita za ovlasti koje treba. Uzas kolki tard moras biti da to popusis.
16 godina
offline
Re: Android trojanac zamaskiran u obliku Flash nad

slazem se ako neznas sam flasht ili experimentirat nemoj 

 

kolega s posla s sjebo bas na taj nacim imao je samsunga galaxy s5 

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.2.2017 11:31 (4mal).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Android trojanac zamaskiran u obliku Flash nad
nicky.sl kaže...

Ma nemoguće pa Android je najbolji i najsigurniji OS 

 Pa i je...

za instalirat ovo moraš bit ili apsolutni retard  ili jebeni geek kolko ga je u biti komplicirano za instalirat..

uključit developer options, odi u meni, klikni unknown sources, pokreni instalaciju, klikni na prompt da je aplikacija opasna, idi dalje, nakon kaj se intalira, pokreni, pa ti se smrzne ekran, pa umjesto da resetiraš čekaš da sve odradi...

a nakon svega deinstalacija je vrlo jednostavna prek titaniuma....ovo bi si instaliro iz pizdarije da vidim koja je kompliakcija..

ima ko link na navedeni "virus" ?

 

 

11 godina
neaktivan
offline
Android trojanac zamaskiran u obliku Flash nadogra

Pa se ti usudi nadogradit svoj "uređaj"  

 
1 7 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Android trojanac zamaskiran u obliku Flash nad
Kako se mogu zastiti od ovog virusa?
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Android trojanac zamaskiran u obliku Flash nad
brada09 kaže...
Kako se mogu zastiti od ovog virusa?

O tome ovisis ti.

Najbolje po meni roknut adblocker, bilo kakav, i ne klikat razne linkuse na fejsu i reklame s prijevodom kojeg bi se Bing Translate posramio...

Windows 8 je majka!
10 godina
offline
Re: Android trojanac zamaskiran u obliku Flash nad
brada09 kaže...
Kako se mogu zastiti od ovog virusa?

 Kupi WP oliti W10M i nemaš brige

neda mi se
8 godina
neaktivan
offline
Re: Android trojanac zamaskiran u obliku Flash nad
nicky.sl kaže...

 Kupi WP oliti W10M i nemaš brige

 Makar je tek veljača dajte čovjeku odmah nagradu za vic godine 

10 godina
offline
Re: Android trojanac zamaskiran u obliku Flash nad
drummond kaže...
nicky.sl kaže...

 Kupi WP oliti W10M i nemaš brige

 Makar je tek veljača dajte čovjeku odmah nagradu za vic godine 

 Je dobar vic al ima tu i istine jer WP je i Microsoft zaboravija šta misliš da će ga se sitit ovi šta prave te viroze.

neda mi se
8 godina
neaktivan
offline
Re: Android trojanac zamaskiran u obliku Flash nad
nicky.sl kaže...

 Je dobar vic al ima tu i istine jer WP je i Microsoft zaboravija šta misliš da će ga se sitit ovi šta prave te viroze.

 

Da, ko će raditi napasti za vrstu pred vratima izumiranja. Da je kontra na tržištu između WP-a i Androida vjerujem da bi to drukčije izgledalo. Zato je Android u mobilnom svijetu ono što je Windows u PC svijetu i vrijedi za oba isto pravilo da ne klikaš na svako sranje i ne ideš na neke bijesne stranice jer možeš pokupiti sve i svašta. 

8 godina
odjavljen
offline
Re: Android trojanac zamaskiran u obliku Flash nad
uragan kaže...
Proizvodjaci uredjaja sa tim os-imaju vrhunske marketinske strucnjake kad imaju takav udjel a os objektivno gledajuci,najlosiji

 Ti su Mujo iz vica kada Mujo vozi autoputom i slusa radio koji kaze da neku ludak vozi autoputom u pogresnom smjeru a on misli kako jedan? Pa svi voze u pogresnom smjeru ;)

E ti si taj ;)

16 godina
neaktivan
offline
Re: Android trojanac zamaskiran u obliku Flash nad
Problem Androida je taj da ga jedan dio ljudi koristi bas zato jer moze zaobići store i kupovinu aplikacija jer ne želi platiti nešto što "je dostupno besplatno" na piratskim stranicama. Druga stvar je da zbog slabije razvijenog storea (ne po broju aplikacija, developeri će shvatiti o čemu govorim) veći broj aplikacija ide na oglašavanje i već se dešavalo pred par godina da se takvi oglasi provuku. Zbog svega ovoga te činjenice da je Android izrazito rasprostranjen slažem se sa time da je po tome nesiguran, mnogo nesigurniji od iOS-a. Ne mozes se oslanjati na inteligenciju korisnika jer popularizacijom mobilnih platformi korisnici vise nisu samo tehnološki potkovani nego i hrpa ljudi koji nikad nisu sa sličnim stvarima dosli u doticaj. Prema statistikama phishing napade na Windowsima "popuši" 0,4% korisnika sto znaci da ako pošalješ na 1000 korisnika 4 će nasjesti. Na Androidu moze postotak biti samo nepovoljniji s obzirom na hrpu novih korisnika koji se zapravo minimalno snalaze
The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
8 godina
odjavljen
offline
Re: Android trojanac zamaskiran u obliku Flash nad

Zasto bi bio nepovoljniji? U cemu je razlika u snalazljivosti na androidu i windowsima? Na obje i na svim ostalim platformama je prosjecan korisnik manje vise isti....

Ja stalno instaliram appove mimo storea i nikad ali nikad nikakvih problema....

8 godina
neaktivan
offline
Re: Android trojanac zamaskiran u obliku Flash nad
ja mislim da je problem još jednostavniji. Cijeli projekt Android je zapravo marketinški projekt, od marketinške kompanije (Google) s isključivo marketinškim ciljevima (zaradi na svemu i gdje god je to moguće). Ovo zadnje je posebno opasno, jer se granice prodiranja u privatnost korisnika sve više pomiču.

Zato policija sve češće izdaje službena priopćenja o većim malware napadima.

Zato Android u moju kuću ući neće.

Dokle god ne bude malware napada na WindowsPhone i dokle god ne treba antivirusni software za WindowsPhone - dotle je najsigurnija platforma. 200.000 -300.000 raspoloživih aplikacija za WP je 10-ak puta manje nego za Android, ali je i previše ... ta tko koristi i 200 aplikacija, a kamoli 200.000.
 
3 5 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Android trojanac zamaskiran u obliku Flash nad
@Torent - za čovjeka koji 4 jabuke podijeli s bratom, pa dobije po 3 svaki - nikakvo čudo da "nikad nikakvih problema". Prije će biti da ti ne vidiš probleme!
16 godina
neaktivan
offline
Re: Android trojanac zamaskiran u obliku Flash nad
@torent Jesi li se kad zapitao zašto i kako su ti app-ovi besplatni? Da li si svjestan opasnosti i nelegalnosti u tome?
Sto se tiče WP-a iako mi nije simpatičan koncept izbornika na to bih se navikao, sto se broja aplikacija tiče i to možda još nije takav problem, no najveći problem je izrazito losa kvaliteta aplikacija na storeu. Mnoge aplikacije koje su na iOS-u i Androidu dotjerane na WP-u su izdane kao poluproizvod. To je posebno žalosno jer je razvoj aplikacija za WP zapravo "najugodniji" i samo radi developerske lijenosti (prouzročene slabim udjelom) su nedorađene
The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
8 godina
odjavljen
offline
Re: Android trojanac zamaskiran u obliku Flash nad
southy kaže...
@torent Jesi li se kad zapitao zašto i kako su ti app-ovi besplatni? Da li si svjestan opasnosti i nelegalnosti u tome?
Sto se tiče WP-a iako mi nije simpatičan koncept izbornika na to bih se navikao, sto se broja aplikacija tiče i to možda još nije takav problem, no najveći problem je izrazito losa kvaliteta aplikacija na storeu. Mnoge aplikacije koje su na iOS-u i Androidu dotjerane na WP-u su izdane kao poluproizvod. To je posebno žalosno jer je razvoj aplikacija za WP zapravo "najugodniji" i samo radi developerske lijenosti (prouzročene slabim udjelom) su nedorađene

 Sve ja to znam...Nelegalnosti cega? Reklama u appovima ili moje skidanje mimo storea? Ovog drugog naravno da sam svjestan ali sve appove koje svakodnevno koristim sam kupio.... Nisam ja stipsa koji da 500 eur za mob a neda 2 USD za louncher kji korisim stalno...

WP je zaboravljena prica od svih pocev od MSa do pisca virusa i sl...

Ali isto tako je cinjenica da oko sebe imam desetine a vjerovatno i preko sto korisnika sa kojima sam u kontaktu svaki dan i od kojih mozda 3 su napredniji korisnici u smislu da citaju sta pise prije nego kliknu Ok i tako je vec 10 tak godina. Nikad ali bukvalno nikad ni vidio ni cuo da je neko popusio virus malware ili bilo sta slicno tako da je to neka realna opasnost bas i nije..... Uvijek mozes napraviti sranje ako zelis naravno ali da ces popusiti virus ili malware tek tako i neces..... Vise su to vijesti za clickbyte i dizanje panike od proizvodjaca virusa....

 

Jesi li ti ikad vidio virus ili malware na andoridu kod nekog?

16 godina
neaktivan
offline
Re: Android trojanac zamaskiran u obliku Flash nad
Uglavnom sam u doticaju sa korisnicima koji legalno koriste aplikacije, a s onima drugima ne razgovaram previse o mobilnim OS-ovima. Za malware na Androidu iz prve ruke znam da se prijateljica od žene bunila da joj je nakon sto je neki link kliknula sve postalo neresponsibilno i kad je otišla u servis joj je tehničar rekao "da je pokupila virus". Drugi slučajevi koje sam uživo vidio su bili npr aplikacija koja je pokrenula sama od sebe reklamu sa zvukom, mobitel se sam od sebe pokrenuo i počel vrtjeti reklamu. Možda nije malware ali na iOS-u mi se takve stvari nikad nisu desile
The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
8 godina
odjavljen
offline
Re: Android trojanac zamaskiran u obliku Flash nad

To su bile starije verzije. od 6 pa na dalje nema sanse da aplikacija napravi bilo sta a da za to ne dobije dozvolu od korisnika.

15 godina
odjavljen
offline
Android trojanac zamaskiran u obliku Flash nadogra

Rootani android (ili samo da su "unknown sources" i "monitor/verify" ugašeni) je jedini način da pokupiš neko njesra na Androidu. Isto vrijedi za iOS - jailbreak.

 

I to se dogodi samo zato jer su ljudi škrte 3.14čke i htjeli bi crackirane aplikacije. Pa evo ti sad, uživaj u najnovijem malwareu.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Moj PC  
4 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Android trojanac zamaskiran u obliku Flash nad

Mala digresija. Da te ne bi pogresno razmujeli. Da bi instalirao crackane aplikacije ne moras rootati mob ;)

16 godina
neaktivan
offline
Re: Android trojanac zamaskiran u obliku Flash nad
Dovoljno je unknown sources, ne mora biti rootani sto nije problem jer u svim dobrim malwareovima postoji detaljna uputa sto i kako. Jailbreak ipak zahtjeva vise znanja od strane korisnika.
Ako je to tako da od verzije 6 nije moguće kako će korisnici steći povjerenje u sustav ako je prethodnih 5 major verzija bilo ko švicarski sir? I koliko ono 6-ica ima udio na tržištu? Čini mi se da je još jednoznamenkasti postotak
The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
7 godina
offline
Re: Android trojanac zamaskiran u obliku Flash nad
southy kaže...
Ako je to tako da od verzije 6 nije moguće kako će korisnici steći povjerenje u sustav ako je prethodnih 5 major verzija bilo ko švicarski sir? 

 Zanimljivo...

Daj jedan primjer, kako je to Android bio ko švicarski sir do Marshmallowa?

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.2.2017 13:04 (fer-de-lance).
16 godina
offline
Re: Android trojanac zamaskiran u obliku Flash nad
nicky.sl kaže...
brada09 kaže...
Kako se mogu zastiti od ovog virusa?

 Kupi WP oliti W10M i nemaš brige

 Ahahaha, vidi dva WM-ovca kako koordinirano troluju!  

 

"Kako se mogu zaštititi od padova s bicikla?" - "Kupi bicikl s pomoćnim točkićima i nemaš brige"


  <--WM

 

Bolje pitanje je kako uopšte ovo dobiješ. Ovaj malware dobijaš tako što prvo podesiš telefon tako da se dozvoljava instaliranje aplikacija iz neproverenih izvora, zatim pronađeš zloćudnu stranicu koja ga uvaljuje i na njoj zanemariš činjenicu da Flash uopšte ne postoji na novijim Androidima (već 5 godina), kao i zdravorazumsku praksu da svi updatei idu preko zvaničnog Storea ili OTA i klikneš da želiš da ga instaliraš. I kad si to uradio, onda još jednom zanemariš upozorenje da je u pitanju neproverena aplikacija iz neproverenog izvora, koja pri tom traži gomilu čudnih ovlašćenja i potvrdiš da želiš da se instalira.

 

Dakle, prosečan, nenapredni korisnik je od ovoga zaštićen, jer mu je telefon podešen da ne dozvoljava instalacije iz neproverenih izvora (a pri tom i moj kućni ekonomista u penziji zna da ne klikće na takve gluposti :)), dok je napredni korisnik koji je promenio tu opciju zaštićen jer zna da je Flash za Android laž i zna šta su lažni updatei, antivirusi itd. Dakle, ovo sebi instalira neko ko za sebe misli da je mnogo pametniji nego što jeste, koristeći opcije koje su drugima, koji makar malo znaju šta rade, korisne, a štitiš se tako što ili makar malo znaš šta radiš, ili se ne praviš pametan i ne čačkaš. 

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
7 godina
neaktivan
offline
Re: Android trojanac zamaskiran u obliku Flash nad
@ivan(4) - Kako onda protumačiti policijska priopćenja, o povećanim pritužbama na malware napade na Android, svakih par mjeseci?

Ili su 90% korisnika Androida - "ovce", ili u tvojoj teoriji nešto ne štima.

Ja mislim da korisnici baš i nisu ovce, ali mislim i da je Android šupalj ko švicarski sir za malware. Ima za to i debela razloga - Google i društvo sve su podrediti marketingu - a ovako se lakše dolazi do više podataka o korisnicima Androida (i Chrome preglednika).
8 godina
odjavljen
offline
Re: Android trojanac zamaskiran u obliku Flash nad
Misljenje je kao su..k. Svako ga ima. A navesti policiju kao izvor vijesti u ITu je za psihijatrije :)
Mada jedino slusajuci takve izvore mozes odluciti da kupis wm. Niko normalan ga ne preporučuje vise :)
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice