I Android vas prati!

poruka: 95
|
čitano: 12.767
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "I Android vas prati!".
16 godina
neaktivan
offline
I Android vas prati!

U ovom slucaju carrieriq nije kriv za nista, nego su krivi carrieri koji ga instaliraju na mobitele.

Posebno mi se svidja sto ima keylogger \o/

Tvoj win ovo nemoze http://www.youtube.com/watch?v=3V6365NQrV0 // Win 7 na osx-u http://www.youtube.com/watch?v=Co5BnTQDh2A
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
I Android vas prati!

Nema paranoje za mene, fejs se koristi samo po potrebi, a ovako nešto je od gugla bilo i za očekivat

Moj PC  
0 4 hvala 0
12 godina
offline
I Android vas prati!

bolje mobitel nego žena

 
45 0 hvala 0
14 godina
offline
I Android vas prati!

Iskreno me zaboli..;)

www.damagehigh.co.cc // Don't fix what ain't broken!
 
24 0 hvala 0
14 godina
offline
I Android vas prati!

sta se onda cude da im baterija kratko traje, kad GPS stalno "prati pokrete"

TiONiO
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
I Android vas prati!

Problem je kaj ovo zna sve kaj si upisao, sve! Dakle bio to i PIN, password, broj bankovnog racuna itd. Zapravo je keylogger, a ne nekakav feedback program...

I'm not your buddy, friend. I'm not your buddy, guy. I'm not your guy, pal.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
I Android vas prati!

to sam predpostavljo i ranije korisnik sam androida i meni osobno nesmeta što prate .. neradim ništa ilegalno hehe

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
I Android vas prati!

vau, mogu me vidit kako se*em i d*kam, big deal.

cak i da me briga, ne bi me bilo briga

Smrt jednog čovjeka je tragedija, smrt milijuna - statistika.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
I Android vas prati!

Pomalo glupast naslov. Nikoga android ne prati, prati ta aplikacija i onaj kome aplikacija šalje te podatke. Inače takve aplikacije dolaze predinstalirane kod proizvođaća ili providera, nije Google ništa kriv. Uostalom priličan broj korisnika androida su ''geekovi'' i mrdaju s različitim custom rom-ovima na kojima takvih aplikacija nema.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P 16.10.2011
Moj PC  
23 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: I Android vas prati!
jos samo symbian da krene
AMD u <3 Intel u 8===3
12 godina
neaktivan
offline
I Android vas prati!

Znači, Android govori starcima kad markamo sate?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
I Android vas prati!

Dakle kad je otkriveno da iphone prati lokacije korisnika, odmah skandal i vijest u svim vijetima i novinama, uz naravno teško pljuvanja iphone hatera po appleu, a kad se otkrije da android radi puno gore stvari odjednom nikome ne smeta.

Sudeći po ovome google i operateri imaju username i password sviju koji koriste internet bankarstvo. Zbog ovoga bi odgovorni trebali uz ogromne novčane kazne dobiti i kaznu zatvora. 

Moj PC  
6 9 hvala 1
15 godina
offline
Re: I Android vas prati!
abt kaže...

Dakle kad je otkriveno da iphone prati lokacije korisnika, odmah skandal i vijest u svim vijetima i novinama, uz naravno teško pljuvanja iphone hatera po appleu, a kad se otkrije da android radi puno gore stvari odjednom nikome ne smeta.

Sudeći po ovome google i operateri imaju username i password sviju koji koriste internet bankarstvo. Zbog ovoga bi odgovorni trebali uz ogromne novčane kazne dobiti i kaznu zatvora.

  Ma pogledaj malo moj prijašnji post. Stani na loptu. Bug-ovci malo naginju Apple-u pa vole počinjati flamewar-ove, u jedan od njih se i ova tema pretvara polako postovima poput tvoga. Nigdje ne piše koji proizvođaći/provideri su instalirali to čudo na mobitele, niti na koje modele, tako da je blesavo govoriti o Androidu kao OS-u osumnjičenom za te radnje.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P 16.10.2011
16 godina
offline
Re: I Android vas prati!
Autor clanka nije spomenuo da je isti "software" tj. rootkit otkriven i na iOS-u. http://m.bgr.com/2011/12/01/carrier-installed-carrier-iq-spyware-found-in-android-ios-should-we-panic-video/
13 godina
neaktivan
offline
I Android vas prati!

Ma nemre on mene pratit ni da hoće! :p

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: I Android vas prati!
Eld kaže...
Autor clanka nije spomenuo da je isti "software" tj. rootkit otkriven i na iOS-u. http://m.bgr.com/2011/12/01/carrier-installed-carrier-iq-spyware-found-in-android-ios-should-we-panic-video/

Sad to već nije nikako OK!

Y'know Fry, of all the friends I've had, you're the first!
15 godina
offline
Re: I Android vas prati!
Eld kaže...
Autor clanka nije spomenuo da je isti "software" tj. rootkit otkriven i na iOS-u. http://m.bgr.com/2011/12/01/carrier-installed-carrier-iq-spyware-found-in-android-ios-should-we-panic-video/

Citat iz članka:

“Devices supported include android phones, Blackberries, Nokias, iPhones, Tablet devices and more.”

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P 16.10.2011
14 godina
protjeran
offline
I Android vas prati!

sada nikoga ne smeta sto ga preko androida prate, ali kada se to doznalo za iphone onda ste toliko s*ali.. a bas ste jadni pojedinci na ovom forumu.

 

(da se zna, koristio sam i iphone i android i nemam svoga favorita, oba imaju svoje prednosti, sada koristim htc sa androidom)

I do know everything, just not all at once. It's a virtual memory problem.
 
4 13 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
I Android vas prati!

Ma ne valjda...{#} Meni jedino nije jasno čemu tolika doslovce bolesna potreba za kontrolom ljudi, kontrolom našeg kretanja, radnji, ideja itd...? Čemu?  Da li ljudi ili nakaze stoje iza takvih projekata?

Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
I Android vas prati!

Evo ovdje fino piše da je HTC jedan od proizvođaća koji to stavlja na svoje mobitele. Oni tvrde da su prisiljeni jer im provideri tako kažu. Tko tu kome laže, nisam siguran. Da je autor teksta imalo koristio neku tražilicu naišao bi na priličnu količinu članaka u kojima je sve fino objašnjeno i razotkriveno.

Evo nekih linkova za one koji žele znati više

1. 2. 3. 4.

edit:@Riker pa to sve služi za marketing i propagandu. Kada znaju gdje si, tko si i što radiš fino ti ciljaju reklame i gluposti namjenjene baš tebi

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P 16.10.2011
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.12.2011 20:33 (mind_challenge).
Moj PC  
3 0 hvala 2
15 godina
neaktivan
offline
I Android vas prati!

AOSP buildovi Androida (vanilla Android) nemaju ovaj rootkit, tako da mislim da naslov stvarno nema smisla. Što dalje stavljaju telekomovi i proizvođači na taj čisti Android, to je već drugo...

~
Moj PC  
4 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
I Android vas prati!

Jedina 'mala' razlika je da na Facebook-u se podatci ostavljaju i obljavljuju kotrolirano i dobrovoljno.Nuzno ne moraju bit ni tocni.A ovo je drugacije skroz.Kada ima mali keylogger na mobu koji sve pamti i analizira(nije tako doslovno ali nije ni daleko).

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
I Android vas prati!

zanimljivo je kako se nedavno digla cijela hajka oko istog slućaja sa iphonom a gle ćuda ista stvar sa androidom,gdije su sada dušebrižnici koji su zgražali nad "smrdljivim " applom i kako baš zato oni imaju android kojem se to

ne može dogoditi{#}

(usput i sam imam galaxy s2)

[url=http://bfbc2.statsverse.com/stats/pc/dart_tom%20%5BCRO%5D][img]http://bfbc2.statsverse.com/sig/clean6/pc/dart_tom%20%5BCRO%5D.png[/img][/url]
Moj PC  
4 6 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: I Android vas prati!

Nitko nije rekao da se Androidu to ne može dogoditi. Krivi nekog drugog, Android sam kao sustav nema ovog smeća. Proizvođači i operateri ih utrpavaju u mobitele pa njima plači. Tko želi bolji pogled na situaciju (bez dezinformacija), preporučam xda-developers.

 

 

EDIT: A iz ovog se vidi kako CIQ nije takvo nevinašce. TrevE, čovjek koji je to otkrio, dobio je tužbu od CarrierIQ-a s rokom od 24 sati da ukloni saznanja i javno se ispriča CIQ-u. Ovo je, naravno, apsolutna glupost jer on nije upadao u njihove sustave niti išta slično, koristio je informacije javno dostupne svima kako bi došao do svojih saznanja. Na stranu TrevE-a je stao i EFF (Electronic Frontier Foundation), jer ovo zaplašivanje od strane CIQ-a je neutemeljeno i u osnovi, kršenje slobode govora. Više ovdje.

Krenuo sam kritizirati članak i proglasiti Bugom izvorom loših i nepotpunih informacija (u članku stoji da je software implemetiran u "mnogo uređaja", znači tehnički nisu netočne informacije, no poprilično iskrenute tako da ispada kao da je u pitanju pogreška samog Androida, koji sam po sebi nema veze s ovim) u vezi ovih stvari, no vidio sam kako je ovo komentar. U tom slučaju, ovo iz prethodne rečenice ide autora komentara.

 

Sad listam kroz temu i vidim da je dosta korisne linkove dao mind_challenge, bolje je čitati o tome tamo nego ovdje.

 

A za one koji se pitaju zašto bi netko radio ovo, velik je novac u osobnim informacijama koje se prodaju npr. kompanijama koje ustupaju oglase za razne proizvode.

~
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.12.2011 20:54 (Proz0r).
15 godina
neaktivan
offline
I Android vas prati!

- "svih nas opako pere paranoja..." -  Pa kolko vama novinarima treba da naučite ispravno pisat? "SVE nas opako pere paranoja..." Akuzativ, a ne genitiv! 

 
5 0 hvala 0
15 godina
offline
I Android vas prati!

Prvo: Autor teksta nema pojima o cemu pise, ali to me uopce ne cudi.

Drugo: Koga briga tko koga prati ii bas me zaboli za to jer tko god ima mobitel taj je pracen.

 

 
2 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: I Android vas prati!
dart_tom kaže...

zanimljivo je kako se nedavno digla cijela hajka oko istog slućaja sa iphonom a gle ćuda ista stvar sa androidom,gdije su sada dušebrižnici koji su zgražali nad "smrdljivim " applom i kako baš zato oni imaju android kojem se to

ne može dogoditi{#}

(usput i sam imam galaxy s2)

Ajd ti flashaj custom ROM na Iphone i budi bez brige ako si vec tako pametan...

Aha, pa to je nemoguce {#}

Zakljucak: s androidom nije nuzno da te prate, a s Iphonom je bilo(neznam dal jos je)

:D
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.12.2011 21:06 (CroNk3r).
15 godina
neaktivan
offline
Re: I Android vas prati!

Pretpostavka je da je, osim ako je Apple maknuo (što sumnjam). Ne može se ni iz Android ROM-ova iščistiti kako treba koliko su taj malware duboko integrirali, a Android je open source. EDIT: Može, hvala mind_challenge!

~
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.12.2011 21:15 (Proz0r).
15 godina
offline
Re: I Android vas prati!
Proz0r kaže...

Pretpostavka je da je, osim ako je Apple maknuo (što sumnjam). Ne može se ni iz Android ROM-ova iščistiti kako treba koliko su taj malware duboko integrirali, a Android je open source.

  Može se iz ROM-ova, tu negdje među linkovima je opisano kako (na xda).

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P 16.10.2011
15 godina
neaktivan
offline
Re: I Android vas prati!

Pardon, moja greška onda, čini mi se da sam pročitao u jednom članku ovo, valjda su ga uspjeli maknuti budući da ima CIQ gluposti čak i u samom kernelu.

~
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice