AOC-ov 32-inčni monitor za sirotinju

poruka: 37
|
čitano: 2.907
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "AOC-ov 32-inčni monitor za sirotinju".
9 godina
protjeran
offline
AOC-ov 32-inčni monitor za sirotinju

"AOC-ov 32-inčni monitor za sirotinju"

Znaci i dalje nista od kupovine za tebe Stjepane, ako trebas ekstra para cujem da na indexu traze "novinare" tvog kalibra.

Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: AOC-ov 32-inčni monitor za sirotinju
Da je 300 dolara kod nas (≈2000) odmah bi ga uzeo, al pošto če biti bliže 3000kn, sačekat ču još, al rezolucija i veličina su ok, možda sa je zakrivljen.
S budalama se ne isplati svađati.Prvo te spuste na svoj nivo,a onda te dotuku s iskustvom ! ! !
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AOC-ov 32-inčni monitor za sirotinju
ivan262 kaže...
Da je 300 dolara kod nas (≈2000) odmah bi ga uzeo, al pošto če biti bliže 3000kn, sačekat ču još, al rezolucija i veličina su ok, možda sa je zakrivljen.

Ma prezrnata slika. 2560x1440 je premalo na 32". 

 

Ja čekam AMVA 2560x1440 27" već godinama, al očito ništa od toga.

 

Trenutno imam 23" 1920x1080, i neću ići na manju oštrinu slike, a 32" 2560x1440 je manja oštrina slike od FHD na 23"

 

4K je opet previše za 32" i sve je presitno, a skaliranje aplikacija još nije dovoljno dobro sređeno.

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.10.2017 19:28 (lllnuclearlll).
12 godina
protjeran
offline
Re: AOC-ov 32-inčni monitor za sirotinju
ivan262 kaže...
Da je 300 dolara kod nas (≈2000) odmah bi ga uzeo, al pošto če biti bliže 3000kn, sačekat ču još, al rezolucija i veličina su ok, možda sa je zakrivljen.

 Imas vec takav slican monitor kod nas kosta 2400kn, inace ppi mu je skoro kao i na 27"@1080p.lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
12 godina
protjeran
offline
Re: AOC-ov 32-inčni monitor za sirotinju
lllnuclearlll kaže...
ivan262 kaže...
Da je 300 dolara kod nas (≈2000) odmah bi ga uzeo, al pošto če biti bliže 3000kn, sačekat ču još, al rezolucija i veličina su ok, možda sa je zakrivljen.

Ma prezrnata slika. 2560x1440 je premalo na 32". 

 

Ja čekam AMVA 2560x1440 27" već godinama, al očito ništa od toga.

 

Trenutno imam 23" 1920x1080, i neću ići na manju oštrinu slike, a 32" 2560x1440 je manja oštrina slike od FHD na 23"

 

4K je opet previše za 32" i sve je presitno, a skaliranje aplikacija još nije dovoljno dobro sređeno.

 Daj mi reci jesi ti ista od toga nabrojanog vidio ili koristio?

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
14 godina
offline
AOC-ov 32-inčni monitor za sirotinju

Dakle ne pričaš iz iskustva nego nagađaš. Ja sam si kad sam kupovao 32" monitor složio za provjeru usporedbu veličine piksela. Imao sam prije kupnje 24" na 1920x1200px što mi je bilo super pa sam htio usporediti koliko je stvarno veći piksel.

Po meni je 2560x1440px, a govorim iz iskustva jer radim na toj veličini i toj rezoluciji, taman.

Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AOC-ov 32-inčni monitor za sirotinju
Stjepanj kaže...

 Daj mi reci jesi ti ista od toga nabrojanog vidio ili koristio?

Naravno da jesam, prema tome i tražim.

 

Koristim FHD na 23" i 22" redovito, i stvarno ne bih išao ispod tog PPI. Htio bih oštriju sliku od toga. Vidio sam i 2K na 27" i to mi se stvarno čini idealno, no nažalost nema AMVA verzije takvog monitora, a ne želim IPS.

 

4K na 32" nisam vidio i nisam siguran da ću moći koristiti bez skaliranja, vjerujem da će mi sve biti presitno ako ne skaliram sučelje, a poznato je da to ne radi baš najbolje još. W10 je OK, ali software treće strane zna zezati i ne da mi se zafrkavati s tim.

 

2K na 32" također nisam vidio, no oštrina je skoro pa ista kao na 24" FHD, što nije loše, ali ako ću već dati tolike pare za monitor onda želim ipak malo bolju oštrinu od ove koju imam sad, a ne lošiju.

16 godina
offline
Re: AOC-ov 32-inčni monitor za sirotinju
dastefan kaže...

Dakle ne pričaš iz iskustva nego nagađaš. Ja sam si kad sam kupovao 32" monitor složio za provjeru usporedbu veličine piksela. Imao sam prije kupnje 24" na 1920x1200px što mi je bilo super pa sam htio usporediti koliko je stvarno veći piksel.

Po meni je 2560x1440px, a govorim iz iskustva jer radim na toj veličini i toj rezoluciji, taman.

Odakle ti da nagađam?

 

OK, tebi je taman, meni baš i ne... Zrnata slika. Radije bih 27" 2560x1440. A i 32" monitor mi je prevelik. I stvarno ne razumijem zašto ne postoje AMVA paneli 27" 2560x1440, kako se to nitko još nije sjetio napraviti.

 

btw. 32" 2K je isti PPI kao 24" FHD. Identična oštrina slike. Iz tog razloga ti vjerojatno i odgovara.

 

Ono što ću vjerojatno uzeti je IPS 2K 27" na kraju. I kad ga uzmem za 2 tjedna će izaći AMVA ekran u toj rezoluciji i veličini 

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.10.2017 20:43 (lllnuclearlll).
15 godina
offline
Re: AOC-ov 32-inčni monitor za sirotinju
Nisam znao da sirotinja kupuje monitore.
Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
AOC-ov 32-inčni monitor za sirotinju
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
online
Re: AOC-ov 32-inčni monitor za sirotinju
lllnuclearlll kaže...
dastefan kaže...

Dakle ne pričaš iz iskustva nego nagađaš. Ja sam si kad sam kupovao 32" monitor složio za provjeru usporedbu veličine piksela. Imao sam prije kupnje 24" na 1920x1200px što mi je bilo super pa sam htio usporediti koliko je stvarno veći piksel.

Po meni je 2560x1440px, a govorim iz iskustva jer radim na toj veličini i toj rezoluciji, taman.

Odakle ti da nagađam?

 

OK, tebi je taman, meni baš i ne... Zrnata slika. Radije bih 27" 2560x1440. A i 32" monitor mi je prevelik. I stvarno ne razumijem zašto ne postoje AMVA paneli 27" 2560x1440, kako se to nitko još nije sjetio napraviti.

 

btw. 32" 2K je isti PPI kao 24" FHD. Identična oštrina slike. Iz tog razloga ti vjerojatno i odgovara.

 

Ono što ću vjerojatno uzeti je IPS 2K 27" na kraju. I kad ga uzmem za 2 tjedna će izaći AMVA ekran u toj rezoluciji i veličini 

 Ima 32" VA Samsung sa 1080p i uopce nije "zrnata" slika. U radi i igrama ne primjetim neku veliku razliku. 

16 godina
offline
Re: AOC-ov 32-inčni monitor za sirotinju
Stjepanj kaže...

Ne kužim te? Pa baš tu i računam PPI... 

 

 

A gle, svako ima svo je želje, mogućnosti, preferencije... Meni se sviđa 27" 2K jbg., na 32" em mi je preveliko, em neću dobit nikakvo poboljšanje u kvaliteti slike u odnosu na ovo što imam sad.

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.10.2017 21:05 (lllnuclearlll).
16 godina
offline
Re: AOC-ov 32-inčni monitor za sirotinju
pravi_covijek kaže...

 Ima 32" VA Samsung sa 1080p i uopce nije "zrnata" slika. U radi i igrama ne primjetim neku veliku razliku. 

32" 1920x1080? Pa to je zrnato da boli glava... Ali vjerojatno misliš na 2560x1080

12 godina
protjeran
offline
Re: AOC-ov 32-inčni monitor za sirotinju
lllnuclearlll kaže...
Stjepanj kaže...

Ne kužim te? Pa baš tu i računam PPI... 

 ma to sam ostalima pokazao, mene zanima jesi ti to vidio u zivo?

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
9 godina
online
Re: AOC-ov 32-inčni monitor za sirotinju
lllnuclearlll kaže...
pravi_covijek kaže...

 Ima 32" VA Samsung sa 1080p i uopce nije "zrnata" slika. U radi i igrama ne primjetim neku veliku razliku. 

32" 1920x1080? Pa to je zrnato da boli glava... Ali vjerojatno misliš na 2560x1080

 Ne mislim, 1920x1080. I nije zrnato. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.10.2017 21:05 (pravi_covijek).
9 godina
online
Re: AOC-ov 32-inčni monitor za sirotinju
Stjepanj kaže...
lllnuclearlll kaže...
Stjepanj kaže...

Ne kužim te? Pa baš tu i računam PPI... 

 ma to sam ostalima pokazao, mene zanima jesi ti to vidio u zivo?

 To ti je ona, hoces li vjerovati svojim ocima ili PPI strucnjaku.

16 godina
offline
Re: AOC-ov 32-inčni monitor za sirotinju
pravi_covijek kaže...

 Ne mislim, 1920x1080. I nije zrnato. 

 http://www.opticalexpress.hr/laserska-korekcija-vida 

 

Pa to je PPI 68, ne da je zrnato, to je živi užas. 27" FHD je već živi užas za oči, a 32" je katastrofa. Ali OK, prihvaćam tvoju kostantaciju s tko zna kojom dioptrijom 

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.10.2017 21:15 (lllnuclearlll).
16 godina
offline
Re: AOC-ov 32-inčni monitor za sirotinju
Stjepanj kaže...

 ma to sam ostalima pokazao, mene zanima jesi ti to vidio u zivo?

Pa velim ti što sam vidio uživo.

 

23" FHD trenutno radim na njemu, 22" FHD gledam svaki dan na poslu.

 

27" 2560x1440 vidio u trgovini.

 

32" 2560x1440 nisam vidio, ali PPI je isti kao 24" FHD

 

32" 4K nisam vidio, niti bilo koji drugi 4K monitor.

 

Od sveg tog što sam vidio najviše me se dojmio 27" 2560x1440 monitor i to bi za moje potrebe bio pun pogodak  I veličina i rezolucija. Vidi se da je slika nešto oštrija u odnosu na ovo što imam, a opet nema potrebe za skaliranjem sučelja, barem meni koji dosta dobro vidim.

 

 

Ne kažem ja da je ovo ostalo loše, zadovoljan sam ja sa svojim 5 godina starim 23" FHD monitorom, ali ipak se vidi razlika u kvaliteti slike na 27" 2k ekranu. Isto kao što se vjerujem vidi razlika između 2K i 4K, ali 4K mi je problematičan jer je presitan, makar trebam vidjeti kak to sve izgleda uživo, ali koliko sam gledao po recenzijama dosta sitno, i to je dosta visok PPI čak i na 32"

 

Da ne duljimo, radi se o mom osobnom dojmu, vama ako se sviđa nešto drugo i ako vam odgovara sve 5, nemam ništa protiv.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.10.2017 21:19 (lllnuclearlll).
14 godina
offline
AOC-ov 32-inčni monitor za sirotinju

Pa da, sve je to subjektivno i zavisi od toga što radiš na kompu i imaš li običaj sjediti zavaljen u stolici pred kompom ili priljubiti nos uz ekran

Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: AOC-ov 32-inčni monitor za sirotinju
lllnuclearlll kaže...
pravi_covijek kaže...

 Ne mislim, 1920x1080. I nije zrnato. 

 http://www.opticalexpress.hr/laserska-korekcija-vida 

 

Pa to je PPI 68, ne da je zrnato, to je živi užas. 27" FHD je već živi užas za oči, a 32" je katastrofa. Ali OK, prihvaćam tvoju kostantaciju s tko zna kojom dioptrijom 

 mozda ce prije biti konstatacija s koje daljine bulji u doticni?, za tebe smo shvatili da prakticki nista nisi iskusio od navedenog.lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
9 godina
online
Re: AOC-ov 32-inčni monitor za sirotinju
Stjepanj kaže...
lllnuclearlll kaže...
pravi_covijek kaže...

 Ne mislim, 1920x1080. I nije zrnato. 

 http://www.opticalexpress.hr/laserska-korekcija-vida 

 

Pa to je PPI 68, ne da je zrnato, to je živi užas. 27" FHD je već živi užas za oči, a 32" je katastrofa. Ali OK, prihvaćam tvoju kostantaciju s tko zna kojom dioptrijom 

 mozda ce prije biti konstatacija s koje daljine bulji u doticni?, za tebe smo shvatili da prakticki nista nisi iskusio od navedenog.lp

 120-135 cm je udaljen ekran od ociju. Nista idem sutra provjeriti vidi malo sam se zabrinio. za usporedbu imam 3 ekrana:

4K TV dijagonale 49"

1920x1080 monitor dijagonale 32"
1920x1080 monitor dijagonale 27"

 

14 godina
protjeran
offline
Re: AOC-ov 32-inčni monitor za sirotinju
Stjepanj kaže...
ivan262 kaže...
Da je 300 dolara kod nas (≈2000) odmah bi ga uzeo, al pošto če biti bliže 3000kn, sačekat ču još, al rezolucija i veličina su ok, možda sa je zakrivljen.

 Imas vec takav slican monitor kod nas kosta 2400kn, inace ppi mu je skoro kao i na 27"@1080p.lp

O ceme ti? PPI mu je puno bolji nego na 27'' fhd ekranu. PPI je isti kao na 24" fhd ekranu...

14 godina
protjeran
offline
Re: AOC-ov 32-inčni monitor za sirotinju
lllnuclearlll kaže...

 

btw. 32" 2K je isti PPI kao 24" FHD. Identična oštrina slike. Iz tog razloga ti vjerojatno i odgovara.

 

Jedino moras uzet u obzir da ces 32'' gledat sa nesto vece udaljenosti pa je ostrina prividno bolja...

16 godina
offline
Re: AOC-ov 32-inčni monitor za sirotinju
pravi_covijek kaže...

 mozda ce prije biti konstatacija s koje daljine bulji u doticni?, za tebe smo shvatili da prakticki nista nisi iskusio od navedenog.lp

 120-135 cm je udaljen ekran od ociju. Nista idem sutra provjeriti vidi malo sam se zabrinio. za usporedbu imam 3 ekrana:

4K TV dijagonale 49"

1920x1080 monitor dijagonale 32"
1920x1080 monitor dijagonale 27"

 

 

TV uopće ne uzimam kao relevantan, to nije monitor.

 

32 i 27 inčni FHD ekrani su meni osobno katastrofa, imao sam prilike koristiti 27" FHD i meni je to užas naspram mog 23" FHD.

 

Stjepanj  Ne znam kako si došao do takvog zaključka, no dobro. Nije baš da možeš birati previše s koje udaljenosti gledaš u monitor. Ovisi kakav radni stol imaš itd. Ali kako god bilo, monitor koji ima veći PPI će biti oštriji s iste udaljenosti od monitora s manjim PPI. 32" 2K treba gledati s veće udaljenosti, dok 27" 2K s manje, meni osobno odgovara da gledam u monitor s manje udaljenosti. Konkretno nekih 70-90cm, ovisno što radim. Sve su to preferencije. 2K monitor trebam zbog mjesta, a 32" mi je preveliko. Dakle ostaje mi 27" 2K i to mi odgovara... Sve 5, tebi možda odgovara 32" 2K i to je OK. Nisam rekao da su to loši monitori i loša slika, ali relativno na 27" 2K je lošija i manje oštra slika na udaljenosti s koje ću ja gledati i jedan i drugi jer nemam mogućnost odmaknuti se dalje.

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.10.2017 21:54 (lllnuclearlll).
16 godina
offline
Re: AOC-ov 32-inčni monitor za sirotinju
lllnuclearlll kaže...
Stjepanj kaže...

 ma to sam ostalima pokazao, mene zanima jesi ti to vidio u zivo?

Pa velim ti što sam vidio uživo.

 

23" FHD trenutno radim na njemu, 22" FHD gledam svaki dan na poslu.

 

27" 2560x1440 vidio u trgovini.

 

32" 2560x1440 nisam vidio, ali PPI je isti kao 24" FHD

 

32" 4K nisam vidio, niti bilo koji drugi 4K monitor.

 

Od sveg tog što sam vidio najviše me se dojmio 27" 2560x1440 monitor i to bi za moje potrebe bio pun pogodak  I veličina i rezolucija. Vidi se da je slika nešto oštrija u odnosu na ovo što imam, a opet nema potrebe za skaliranjem sučelja, barem meni koji dosta dobro vidim.

 

 

Ne kažem ja da je ovo ostalo loše, zadovoljan sam ja sa svojim 5 godina starim 23" FHD monitorom, ali ipak se vidi razlika u kvaliteti slike na 27" 2k ekranu. Isto kao što se vjerujem vidi razlika između 2K i 4K, ali 4K mi je problematičan jer je presitan, makar trebam vidjeti kak to sve izgleda uživo, ali koliko sam gledao po recenzijama dosta sitno, i to je dosta visok PPI čak i na 32"

 

Da ne duljimo, radi se o mom osobnom dojmu, vama ako se sviđa nešto drugo i ako vam odgovara sve 5, nemam ništa protiv.

 

 

Dobro veliš, ja sam vidio sve.

 

27'' 2k je idealna kombinacija.

32'' 4k je presitno. 

 

Imam oba dva. Ovaj drugi sam morao skalirati 150% i još neke programe ručno poštelavati (fontove i ikone) , tako da sad opet dosta toga izgleda ogromno. Većina fontova na webu izgleda boldano, čudno. No polako se navikavam.

I'm silicon-based life-form
15 godina
offline
Re: AOC-ov 32-inčni monitor za sirotinju
Stjepanj kaže...
ivan262 kaže...
Da je 300 dolara kod nas (≈2000) odmah bi ga uzeo, al pošto če biti bliže 3000kn, sačekat ču još, al rezolucija i veličina su ok, možda sa je zakrivljen.

 Imas vec takav slican monitor kod nas kosta 2400kn, inace ppi mu je skoro kao i na 27"@1080p.lp

 Sada imam 28" 1080p, i fali mi širine kada obrađujem video i audio, a nebi mi smetalo malo i visine, da mogu više traka od jednom raditi, kada sam kupovao svaki ultrawide a da je oko 1500 kn je bio 25" što mi je bilo malo, pogotovo za geldanje 16:9 materijala. na svom sada osjetim da je previše zrnast, al bilo što pošteno sa večom rezolucijom je preskupo za moj buđet, pa čekma da se smanji cijena njih ili da uzmem pomočni manji 

A koji je to model za 2400 kn?

S budalama se ne isplati svađati.Prvo te spuste na svoj nivo,a onda te dotuku s iskustvom ! ! !
16 godina
odjavljen
offline
AOC-ov 32-inčni monitor za sirotinju

25 inca 1440p - mila majka...

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AOC-ov 32-inčni monitor za sirotinju
Friday kaže...

25 inca 1440p - mila majka...

Skalirani winsi? 125%?

 

Makar, možda bi moglo proć i bez toga... 

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.10.2017 0:08 (lllnuclearlll).
16 godina
odjavljen
offline
Re: AOC-ov 32-inčni monitor za sirotinju
lllnuclearlll kaže...
Friday kaže...

25 inca 1440p - mila majka...

Skalirani winsi? 125%?

 

Makar, možda bi moglo proć i bez toga... 

 

Ne, mrzim kad se ista skalira. Iskljucivo 100%.

Freak Show Inc.
16 godina
offline
Re: AOC-ov 32-inčni monitor za sirotinju
pravi_covijek kaže...

 120-135 cm je udaljen ekran od ociju. Nista idem sutra provjeriti vidi malo sam se zabrinio. za usporedbu imam 3 ekrana:

4K TV dijagonale 49"

1920x1080 monitor dijagonale 32"
1920x1080 monitor dijagonale 27"

 Sediš na preko metar od monitora dok radiš na kompu?! Za tu udaljenost, verovatno i jeste optimalno.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice