AOC-ov IPS dvojac

poruka: 13
|
čitano: 2.635
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "AOC-ov IPS dvojac".
14 godina
neaktivan
offline
AOC-ov IPS dvojac

SVe je to super, ali ti FullHD monitori su mi totalno za niš.

Ja sam još uvijek u prošlosti zapeo po pitanju monitora, volim fine široke, ali i VISOKE monitore.

Ništa bez dovoljno prostora u visinu.

Već sam 100 puta išao da ću uzet neki novi monitor, i uvijek se predomislim kada vidim koliko dobivam u odnosu na ovog mog starkelju.

Već neko vrijeme ciljam nekog većeg, barem 24" i u 16:10 formatu, da je barem visina x12 ili još bolje x16.

Ali ako je x16 onda ću morat potražit 27" model jer bi mi inače bilo sve presitno.

Vidjet ću još kako budem sa novčićima pred kraj godine. I naravno sa potrebom. Koju za sad i ovo što imam zadovoljava, ali...volim ekranski prostor u visinu.

Čak sm jedno vrijeme pokušao jedan 24" Full HD pivotirati i tako raditi, ali nije to to, jednostavno je taj 16:9 skroz loš omjer za mene osobno, i nikako mi ne paše.

Vjerujem da bi na pivotiranom 16:10 bilo neusporedivo ugodnije raditi.

 

Moj PC  
5 0 hvala 1
12 godina
offline
AOC-ov IPS dvojac

Meni je 4:3 bio zakon. nek naprave nekog 2000x1500 i uz normalnu cijenu kupujem. hebe mi se za crne okvire u filmovima i rastegnute igre. ili i igre mogu biti sa crnim rubovima?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: AOC-ov IPS dvojac
BlueMax kaže...

Meni je 4:3 bio zakon. nek naprave nekog 2000x1500 i uz normalnu cijenu kupujem. hebe mi se za crne okvire u filmovima i rastegnute igre. ili i igre mogu biti sa crnim rubovima?

Moj je klasičan 5:4,, i obožavam ga.

Igre mogu biti sa crnim rubovima, ovisi od ekrana i od igre.

Imaš i fanj ekrana koji hardverski mogu prikazat sliku drugog omjera i onda isto dobiješ crne crte sa strane, tj ugašene bokove ekrana.

12 godina
offline
AOC-ov IPS dvojac

E to bi meni trebalo. Da mogu normalno raditi a da mi u igrama prikazuje normalnih 1080p sa rubovima.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
AOC-ov IPS dvojac

Neka, neka, još da dođu i u HR i da budu ispod 2 000 kn....

Svi ljudi imaju svoju cijenu, samo postoje oni koji nemaju vrijednost!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: AOC-ov IPS dvojac
godo kaže...

Neka, neka, još da dođu i u HR i da budu ispod 2 000 kn....

Vjerujem da će i biti takve cijene.

12 godina
offline
AOC-ov IPS dvojac

Pored Della U2311H koji je pivot (po fotografiji bi rekao da ovaj nije) i ima izvrsnu sliku, usb hub sve moguce ulaze i zove se Dell mislim da ce cijena biti bar 500kn manje od te koju spominjete ili nista od dobre prodaje.

 
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: AOC-ov IPS dvojac
100% če cijena biti manja od 2000kn jer svi znamo što AOC nudi za male pare.
16 godina
offline
Re: AOC-ov IPS dvojac
miki1981 kaže...

SVe je to super, ali ti FullHD monitori su mi totalno za niš.

Ja sam još uvijek u prošlosti zapeo po pitanju monitora, volim fine široke, ali i VISOKE monitore.

Ništa bez dovoljno prostora u visinu.

Već sam 100 puta išao da ću uzet neki novi monitor, i uvijek se predomislim kada vidim koliko dobivam u odnosu na ovog mog starkelju.

Već neko vrijeme ciljam nekog većeg, barem 24" i u 16:10 formatu, da je barem visina x12 ili još bolje x16.

Ali ako je x16 onda ću morat potražit 27" model jer bi mi inače bilo sve presitno.

Vidjet ću još kako budem sa novčićima pred kraj godine. I naravno sa potrebom. Koju za sad i ovo što imam zadovoljava, ali...volim ekranski prostor u visinu.

Čak sm jedno vrijeme pokušao jedan 24" Full HD pivotirati i tako raditi, ali nije to to, jednostavno je taj 16:9 skroz loš omjer za mene osobno, i nikako mi ne paše.

Vjerujem da bi na pivotiranom 16:10 bilo neusporedivo ugodnije raditi.

 

Ja isto glasam za 16-10 dijagonalu ekrana, meni je to puno bolje bez greške od 16-9 kombinacije koja se nemilice gura kod Monitora za kompove.{#} Kad odapne ovaj Samsung kojeg imam sad, izgleda da ču morat Svječom tražit novi 16-10 monitor jer ih baš i nema po dučanima fučkaš ti to i takvu ponudu.{#}{#}

http://www.reliastream.com/cast/start/niorozco/
14 godina
neaktivan
offline
Re: AOC-ov IPS dvojac
BlueMax kaže...

Meni je 4:3 bio zakon. nek naprave nekog 2000x1500 i uz normalnu cijenu kupujem. hebe mi se za crne okvire u filmovima i rastegnute igre. ili i igre mogu biti sa crnim rubovima?

 

 

ja sam nedavno ubo HP zr24w. 1920x1200. i moram priznati da mi 16:10 najvise odgovara. s obzirom da u softwareu koje koristim dosta paleta mi dolazi na bocnim stranicama monitora, a stari Philips 200w6cs mi je sad sekundarni monitor. nema boljeg komp sa dva IPS monitora :-)

 

a kaj se tice ovog LEDa, nedavno je izasel dell 2412m i sama uniformnost panela i nije neka. Na tom monitoru imaju novu matricu pa su uspeli dobiti tocnije bolje sa velikim kontrastom i jako dobrom crnom bojom.

http://www.tftcentral.co.uk/reviews/dell_u2412m.htm

 

nadam se da budu i ovi AOC modeli takvi jer uz cijenu ispod 2000kn budu jako primamljivi.

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.8.2011 8:53 (mzex).
13 godina
neaktivan
offline
Re: AOC-ov IPS dvojac
rambox kaže...
miki1981 kaže...

SVe je to super, ali ti FullHD monitori su mi totalno za niš.

Ja sam još uvijek u prošlosti zapeo po pitanju monitora, volim fine široke, ali i VISOKE monitore.

Ništa bez dovoljno prostora u visinu.

Već sam 100 puta išao da ću uzet neki novi monitor, i uvijek se predomislim kada vidim koliko dobivam u odnosu na ovog mog starkelju.

Već neko vrijeme ciljam nekog većeg, barem 24" i u 16:10 formatu, da je barem visina x12 ili još bolje x16.

Ali ako je x16 onda ću morat potražit 27" model jer bi mi inače bilo sve presitno.

Vidjet ću još kako budem sa novčićima pred kraj godine. I naravno sa potrebom. Koju za sad i ovo što imam zadovoljava, ali...volim ekranski prostor u visinu.

Čak sm jedno vrijeme pokušao jedan 24" Full HD pivotirati i tako raditi, ali nije to to, jednostavno je taj 16:9 skroz loš omjer za mene osobno, i nikako mi ne paše.

Vjerujem da bi na pivotiranom 16:10 bilo neusporedivo ugodnije raditi.

 

Ja isto glasam za 16-10 dijagonalu ekrana, meni je to puno bolje bez greške od 16-9 kombinacije koja se nemilice gura kod Monitora za kompove.{#} Kad odapne ovaj Samsung kojeg imam sad, izgleda da ču morat Svječom tražit novi 16-10 monitor jer ih baš i nema po dučanima fučkaš ti to i takvu ponudu.{#}{#}

Kako ne kolega rambox, pa imaš EIZO-te po par tisuća. {#} eura. Dostupni i kod nas.

Cemetary gates
14 godina
neaktivan
offline
Re: AOC-ov IPS dvojac
rambox kaže...

Ja isto glasam za 16-10 dijagonalu ekrana, meni je to puno bolje bez greške od 16-9 kombinacije koja se nemilice gura kod Monitora za kompove.{#} Kad odapne ovaj Samsung kojeg imam sad, izgleda da ču morat Svječom tražit novi 16-10 monitor jer ih baš i nema po dučanima fučkaš ti to i takvu ponudu.{#}{#}

pa kak ih nema. vecina 24" i veci sa IPS matricom su 16:10.

http://geizhals.at/?cat=monlcd19wide&xf=99_24~106_IPS~952_16%3A10#xf_top

14 godina
neaktivan
offline
AOC-ov IPS dvojac

mislim da se bu cijena 23" modela kretala negde oko cijene ovog monitora:

http://geizhals.at/600101

 

kod nas se taj monitor moze nabaviti vec za 1400kn.

http://www.nabava.net/trazilica.php?tp=0&q=IPS231P

 

ovaj monitor je kaj se tice kvalitete boja i dubine crne na tftcentral.co.uk jako dobro prosel. mane su mu los dinamicki kontrast i zavrsna obrada (losa plastika itd.)

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice