Apple kažnjen zbog krađe patenata

poruka: 21
|
čitano: 2.468
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Apple kažnjen zbog krađe patenata".
15 godina
neaktivan
offline
Apple kažnjen zbog krađe patenata
Moj PC  
3 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: Apple kažnjen zbog krađe patenata
dandrija kaže...

Više je Apple platio svoje odvjetnike u ovom slučaju nego što je izrečena kazna...

15 godina
offline
Re: Apple kažnjen zbog krađe patenata
dandrija kaže...

 

Ne razumijem zasto je to toliko bitno?

Pa nisu se dijelili novi uredjaji badava samo jucer, pa eto vijest je sada prakticno neupotrebljiva.

 

Mogao si dodati link i bez tog uvoda.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
15 godina
neaktivan
offline
Re: Apple kažnjen zbog krađe patenata

Nije toliko bitno u ovom slučaju, ali pokušavam ukazat na učestalo kašnjenje i slabo praćenje bitnih stvari.

 

evo ti primjer kako može bit loše to njihovo kašnjenje s objavom. Vijest je objavljena u 18:33, kad je prvo predavanje već bilo završilo.

Očito im je bilo bitnije što prije objavit sponzorirani članak o predavanjima održanim u Antunović-u nego ljudima na vrijeme dati informacije o jednom zanimljivom događanju.

To je ono što mi jako ide na živce.

12 godina
offline
Apple kažnjen zbog krađe patenata

Stara vijest, je nova, kada je prvi put pročitaš. Uopšte mi nije jasno zašto je toliko bitno da li ćeš je pročitati dan prije ili kasnije. Nećeš svejedno dobiti ni novčića od navedene kazne za Apple

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.11.2014 14:54 (gavranpero).
Moj PC  
2 4 hvala 0
15 godina
offline
Re: Apple kažnjen zbog krađe patenata
Gnjavator kaže...
dandrija kaže...

Više je Apple platio svoje odvjetnike u ovom slučaju nego što je izrečena kazna...

Slijedeći Appleov korak: patentiranje krađe patenata. {#}

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Provokator starog kova R.I.P. Munjovoz 20.3.2012.
15 godina
offline
Re: Apple kažnjen zbog krađe patenata
gavranpero kaže...

Stara vijest, je nova, kada je prvi put pročitaš. Uopšte mi nije jasno zašto je toliko bitno da li ćeš je pročitati dan prije ili kasnije. Nećeš svejedno dobiti ni novčića od navedene kazne za Apple

Vijest predstavlja informaciju dok je 'freška', kad se 'ubuđavi' onda je samo podatak.

 

Tebi kao čitaocu možda nije bitno da li ćeš neku vijest (ili podatak) dobiti sa dan-dva, pet ili petnaest dana zakašnjenja, ali nekome je to ipak bitno, osim toga, ima slučajeva kada je ta informacija bitna (mada ovdje to nije slučaj) npr. informacija o pojavi nekog globalnog virusa. Osim toga, ako neki portal, koji je uz to specijaliziran (ili je barem to bio) kasni sa vjestima u odnosu na konkurenciju (ili čak portale sa općenitim vjestima) onda to može bitno utjecati na njihovu čitanost, samim tim i zaradu od reklama i slično.

 

U svakom slučaju, BUG-u ne služi na čast kad izbace članak sa nekom vješću koja se tri dana prije mogla pročitati na dnevnik.hr, ili objave informaciju o akciji besplatnog downloada neke, inače plaćene, aplikacije, nakon što ta akcija već završi.

12 godina
offline
Re: Apple kažnjen zbog krađe patenata
dandrija kaže...

Nije toliko bitno u ovom slučaju, ali pokušavam ukazat na učestalo kašnjenje i slabo praćenje bitnih stvari.

 

evo ti primjer kako može bit loše to njihovo kašnjenje s objavom. Vijest je objavljena u 18:33, kad je prvo predavanje već bilo završilo.

Očito im je bilo bitnije što prije objavit sponzorirani članak o predavanjima održanim u Antunović-u nego ljudima na vrijeme dati informacije o jednom zanimljivom događanju.

To je ono što mi jako ide na živce.

Bila je fora kad su objavili za novi Lollipop mislim.

Odoka 15 sati nakon što je predstavljen Lollipop, oni su izbacili slike kako bi navodno trebao izgledati. Ili je bilo za nešto drugo.. Uglavnom objavili su glasine stare 24 sata u trenutku kada je već bila dostupna službena informacija.

15 godina
offline
Re: Apple kažnjen zbog krađe patenata
dandrija kaže...

Nije toliko bitno u ovom slučaju, ali pokušavam ukazat na učestalo kašnjenje i slabo praćenje bitnih stvari.

 

evo ti primjer kako može bit loše to njihovo kašnjenje s objavom. Vijest je objavljena u 18:33, kad je prvo predavanje već bilo završilo.

Očito im je bilo bitnije što prije objavit sponzorirani članak o predavanjima održanim u Antunović-u nego ljudima na vrijeme dati informacije o jednom zanimljivom događanju.

To je ono što mi jako ide na živce.

 

Ok, ali koliko vidim, BUG bio jedini informaticki casopis koji je uopce i prenio vijest o danima svemira.

 

Navedeni primjer je jedan od rijetkih koji moze imati takvo opravdanje, s obzirom da vecina ljudi ovdje se najcesce zali kako su vec tu vijest procitali na Engadgetu ili arstechnici......sto je po meni potpuno nepotrebno i neproduktivno, kao recimo i ovaj tvoj komentar na ovoj temi.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
14 godina
offline
Apple kažnjen zbog krađe patenata

kad oni mogu drugima suditi za takozvane patente onda je valjda i red da i oni budu suđeni za kršenje patenata

nije važno sudjelovati važno je pobijediti
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Apple kažnjen zbog krađe patenata

zaboravili su navrijeme patentirati krađu patenata pa došla gica na kolica {#}

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
6 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Apple kažnjen zbog krađe patenata
syncmaster245b kaže...

 

Ok, ali koliko vidim, BUG bio jedini informaticki casopis koji je uopce i prenio vijest o danima svemira.

 

Je, ali su najavu napravili na sam dan, na "nama" najinteresantnije predavanje "Računala svemirskih letjelica" od Gorana Vojkovića, koji je ujedno i suradnik BUG-a i Mreže.

 

Inaće, samo predavanje je bilo zanimljivo i potpuno u stilu Gorana.

 

 

15 godina
offline
Re: Apple kažnjen zbog krađe patenata
dandrija kaže...

Mda, ali VIDI ima odvratan i nepregledan portal (ako usporedimo s bug.hr).

K
15 godina
neaktivan
offline
Re: Apple kažnjen zbog krađe patenata
Korky kaže...

Mda, ali VIDI ima odvratan i nepregledan portal (ako usporedimo s bug.hr).

O tome bi se dalo raspravljati, ali moj cilj nije bio hvaliti VIDI ili pljuvati po Bug-u nego ih potaknuti da budu malo brži u objavi vijesti, pogotovo kad se radi o nekim bitnim stvarima.

12 godina
offline
Apple kažnjen zbog krađe patenata

Kad uopce patenti isticu? Ovo je sad vec 20 godina staro.

 
0 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Apple kažnjen zbog krađe patenata

Pa Apple je vrhunska kleptomanska firma..Sto ne preuzmu neprijateljskom akvizicijom,to pokradu..{#}

 
2 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Apple kažnjen zbog krađe patenata
dandrija kaže...

Nije toliko bitno u ovom slučaju, ali pokušavam ukazat na učestalo kašnjenje i slabo praćenje bitnih stvari.

 

evo ti primjer kako može bit loše to njihovo kašnjenje s objavom. Vijest je objavljena u 18:33, kad je prvo predavanje već bilo završilo.

Očito im je bilo bitnije što prije objavit sponzorirani članak o predavanjima održanim u Antunović-u nego ljudima na vrijeme dati informacije o jednom zanimljivom događanju.

To je ono što mi jako ide na živce.

Ja bi volio da se ovako "bitne" vijesti niti ne objavljuju na bug onlineu. 

12 godina
neaktivan
offline
Apple kažnjen zbog krađe patenata
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Apple kažnjen zbog krađe patenata
boing24234 kaže...

joj kak je Stevica bil spometen..

 

mislim da je original izraz "imitacija je najveća laska"...

Ju je je? Je ju je!
14 godina
offline
Re: Apple kažnjen zbog krađe patenata
duhonja kaže...

Pa Apple je vrhunska kleptomanska firma..Sto ne preuzmu neprijateljskom akvizicijom,to pokradu..{#}

 

Nije to nista. Jedan poznati istočnjački ""inovator"" je platio 120 milja globi samo ove godine pa nikom nista.
13 godina
neaktivan
offline
Apple kažnjen zbog krađe patenata

To nije istina APPLE je najpostenija firma na svijetu....

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice