Apple patentirao upravljanje gestama iznad ekrana

poruka: 16
|
čitano: 2.436
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Apple patentirao upravljanje gestama iznad ekrana".
15 godina
offline
Apple patentirao upravljanje gestama iznad ekrana

Zar ovo nije imao Galaxy s4?

morrisoN
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Apple patentirao upravljanje gestama iznad ekr
morrisoN kaže...

Zar ovo nije imao Galaxy s4?

Imao konkretno kako?! 

Koje je sve pokrete i radnje mogao predvidjeti?! 

ATJ Lučko
14 godina
neaktivan
offline
Apple patentirao upravljanje gestama iznad ekrana

Imao je, a ima i svaki Note sa svojim stylusom. Uvijek mi je bilo zanimljivo to kad se patentira nešto što koristi više firmi već godinama

Nulla dies sine linea
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Apple patentirao upravljanje gestama iznad ekrana

apple song:

 

troll me tender,
troll me sweet,
never let them go.
all the patents just for lawsuits,
and we love that so.

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Apple patentirao upravljanje gestama iznad ekr
Imao je to Samsung, ali to je tako lame bilo izvedeno da nitko nije koristio, sa dlanom si mogao listati slike u albumu -. -
I drago mi je da patentiraju to, bar će nešto konkretno napraviti od toga a ne ko Samsung p*zdarije
HTC Hero-iPhone 3GS-Nexus S-Nexus 7-Htc 8S-iPhone 4-Galaxy S2-HTC Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1 Compact-m2 note-One M8-z1 compact-Blackberry 9900
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Apple patentirao upravljanje gestama iznad ekr

To koristi više proizvođača, ne samo samsung. Apple sere....

http://informacijsketehnologije.blogspot.com/
15 godina
odjavljen
offline
Re: Apple patentirao upravljanje gestama iznad ekr
EZY-E kaže...
Imao je to Samsung, ali to je tako lame bilo izvedeno da nitko nije koristio, sa dlanom si mogao listati slike u albumu -. -
I drago mi je da patentiraju to, bar će nešto konkretno napraviti od toga a ne ko Samsung p*zdarije

Da, neke konkretne tužbe....

 

Da ne ostane čitav post na cinizmu, upravo patentiranje ovakvih stvari smanjuje kvalitetu konkretnih rješenja:

Patent je osmišljen da zaštiti ulaganje u razvoj, a ujedno i potakne utrku tko će prije razviti proizvod do rješenja dovoljno razrađenog za patentiranje, pa nakon toga ostane samo peglanje detalja prije produkcije.

 

Ono što se danas radi, a pri čemu je Apple među firmama koje prednjače, iako ni ostali nisu daleko iza, je patentiranje ideje bez konkretnog rješenja. Da se razumijemo, nije tu Apple kriv (ali nije ni moralan niti je za pohvalu), on samo radi ono što mu patentni ured dopušta. Kod ovakve zloupotrebe instituta patenta, proizvođač koji je dobio patent ima tek ideju što napraviti, te možda grubu ideju kako (iako većina nema ni to). Jednom kad im je patent odobren, oni to mogu napraviti kad im prdne, ako im prdne i kako im prdne.

 

Sad mi reci, kad Apple ima motivaciju napraviti bolje rješenje:

a.) kad konkurencija radi na svojem rješenju, a svako će moći svoju konkretnu implementaciju zaštititi, pa ako Apple-ova bolje radi, ostali proizvođači je ne smiju koristiti, ali mogu raditi na istom problemu drugačijom tehnološkom implementacijom; ili

b.) kad Apple rezervira konkretni problem pod krinkom potpuno generičkog rješenja, tako da bilo koja tehnološka implementacija se može naknadno prikazati kao da je bila Apple-ova ideja, pa ispada da samo Apple smije raditi na rješenju?

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.2.2016 12:10 (MrBlc).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Apple patentirao upravljanje gestama iznad ekr
EZY-E kaže...
Imao je to Samsung, ali to je tako lame bilo izvedeno da nitko nije koristio, sa dlanom si mogao listati slike u albumu -. -
I drago mi je da patentiraju to, bar će nešto konkretno napraviti od toga a ne ko Samsung p*zdarije

 

Napravit ce nesto konkretno ko i 3D touch sranje.

http://isvijet.com.hr, Siemens C60, SE K700i, Samsung D600, Sam. Omnia i900, iPhone 3G, iPhone 3GS, iPhone 4, Galaxy SIII, Nexus 5, LG G3
12 godina
neaktivan
offline
Apple patentirao upravljanje gestama iznad ekrana

Samsung ima nesto slicno i steta je sta nisu to razvili do kraja i ubacili u software po meni. Nakon sta sam s Samsunga S5 presa na LG G3 ova funkcija mi najvise fali.

 

Na S5 sam moga doc prstom povise ekrana i pojavia bi mi se "mis" i s njime si radia kao na racunalu. Sad na G3 i neznam kako da otvorim izbornike koji trebaju mouse hover on. Ako kliknem uđe mi u glavni izbornik, a ne podizbornik. Ili npr kad primis dugu poruku i android pokaze samo dio s time si je moga cilu procitat. Naravno trebalo je imat root i tu opciju ukljucit za sve aplikacije, a ne samo za one koje je Samsung zamislia. Po meni je ta tehnologija miljun puta bolja nego ovaj 3D Touch sta sad svi pocimaju ugrađivat...

 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Apple patentirao upravljanje gestama iznad ekr
Samsung ovo ima od S4 i radi normalno (Air View i Air Gesture). Problem je sto je opcija sama po sebi, kako god radila, u većini slučajeva beskorisna. Jedino ako su ti prsti konstantno masni a maše ti se po galeriji. A Apple po starom, sačekaj 2-3 godine dok drugi ispitaju i istestiraju, pa onda patentiraj i prodaj pod revolucionarno.
 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Apple patentirao upravljanje gestama iznad ekrana

Da i ne zaboravimo sve ostale proizvođače koji koriste tako geste za interakciju, ima recimo BMW u svom najnovijoj seriji 7 tako gestama ispred ekrana se može raditi svašta, postoji onaj Leap Motion s kojim možeš skoro sve raditi sa gestama itd.

Stvarno za prijaviti patent više nemoraš ni izmisliti nešto nego samo dokumentirati općenitu ideju i poslati patentnom uredu.

01101110 01101010 01101111 01101110 01101010 01101001
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Apple patentirao upravljanje gestama iznad ekrana

u svjetlu "funkcioniranja" američkog patentnog ureda, predlažem reviziju svih dosadašnjih tamo zaprimljenih patenata i njihovu dodjelu appleu (od kotača i vatre pa nadalje). ja, pak, za apple i američki patentni ued imam samo jednu, čak i njima razumljivu gestu, za koju mi ne treba poseban zaslon (a ni patent): srednji prst prema nebu. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
12 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Apple patentirao upravljanje gestama iznad ekr

Taan pomislis da ne mogu biti odvratniji i ljigaviji i oni te iznenade...

16 godina
offline
Re: Apple patentirao upravljanje gestama iznad ekr
Ajar kaže...

u svjetlu "funkcioniranja" američkog patentnog ureda, predlažem reviziju svih dosadašnjih tamo zaprimljenih patenata i njihovu dodjelu appleu (od kotača i vatre pa nadalje). ja, pak, za apple i američki patentni ued imam samo jednu, čak i njima razumljivu gestu, za koju mi ne treba poseban zaslon (a ni patent): srednji prst prema nebu. 

 Tu i tamo Apple ima i dobru patent ideju, kao recimo bežični super-miš sa priključkom za punjenje s dolnje strane.Teško je shvatit takvu genijalnost ili dizajn, ali eto to je ipak Jabučarski iSheep proizvod pa je onda sve puno razumljivije.

 

https://www.malwarebytes.org/antiexploit/index.html
8 godina
odjavljen
offline
Apple patentirao upravljanje gestama iznad ekrana

Top 5 apple dizajenrskih ideja za 2015 ;)

 

 

Mi na androidu koji sebi ne mozemo priustiti takav super proizvod iz buducnosti mozemo samo sanjati ove genijalnosti... Iz cistog neznanja kupimo MX master koji se normalno puni i pri tome koristi ... Jbg sirotinja nema izbora...;)A da ne pricamo koliko "ruznije" izgleda od ovog super mousa....

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Apple patentirao upravljanje gestama iznad ekrana

Na redu je da Apple patentira patentiranje patenata.

morrisoN
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice