Apple Pay na testu jednostavnosti

poruka: 13
|
čitano: 2.300
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Apple Pay na testu jednostavnosti".
14 godina
offline
Apple Pay na testu jednostavnosti

Bez veze... uskoro pa neće više biti gotovog novca nego samo virtualni... i kako onda rođi dati plavu kovertu?  :)

 
7 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Apple Pay na testu jednostavnosti

Pa to je bar lako, rodjo nek otvori neki opskuran BITCOIN wallet i nikakv problem :)

Det finns inget dåligt väder, bara dåliga kläder
12 godina
neaktivan
offline
Apple Pay na testu jednostavnosti

Baš me briga kako to radi dok ne radi u Hrvatskoj.

 

 
9 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Apple Pay na testu jednostavnosti

Meni se više sviđa ono plaćanje naklonom i dodirom čela iz reklame.

A i ne treba iPhone...

 
1 1 hvala 0
13 godina
offline
Apple Pay na testu jednostavnosti

Fking Apple! Prije godinu dana su govorili da je NFC plaćanje nepotrebno i da ono što imaju dovoljno dobro a sad koriste NFC u svom zatvorenom sustavu. Dakle ko više manje sve što je Apple do sad napravio, prvo se po*ere po nečemu i onda to isto napravi. Žao mi je što Samsung to isto nije probao progurati ali jedino Apple na neku foru ima tu moć da natjera banke da njima plaćaju za transakcije. Realno jedino riješenje je da se stvori zajednički sustav za sve. Za sad mi se ko jedina kvalitetna alternativa čini Plastiq -

Samo se mogu nadati da će funkcionirati i kod nas.

Moj PC  
2 11 hvala 0
12 godina
offline
Re: Apple Pay na testu jednostavnosti
Chronosus kaže...

Fking Apple! Prije godinu dana su govorili da je NFC plaćanje nepotrebno i da ono što imaju dovoljno dobro a sad koriste NFC u svom zatvorenom sustavu. Dakle ko više manje sve što je Apple do sad napravio, prvo se po*ere po nečemu i onda to isto napravi. Žao mi je što Samsung to isto nije probao progurati ali jedino Apple na neku foru ima tu moć da natjera banke da njima plaćaju za transakcije. Realno jedino riješenje je da se stvori zajednički sustav za sve. Za sad mi se ko jedina kvalitetna alternativa čini Plastiq -

Samo se mogu nadati da će funkcionirati i kod nas.

Sta je tu zatvoreno? Podrzali su NFC placanja s mobitelom, a buduci da imaju daleko najbolji fingerprint reader, kao i obicno, napravili su sve kako bi bilo jednostavno. Nema nista njihovog u tome, radi na svakom terminalu. Naravno da ce banke placati Appleu za koristenje njegovih featurea, od kojih je njima naravno najzanimljiviji TouchID, jer im smanjuje troskove frauda. Pa se onda mogu odreci dijela prihoda, kad ce imati manje troskova prema tome. Nitko nije sprijecio Samsung da napravi isto. Samo kaj oni o user experiencu nemaju pojma, a nfc im je bio za dodirivanje dva mobitela.

 

Sto se tice plastica, ne vidim smisao kad je to jos jedan uredjaj.

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.10.2014 10:38 (F10EXX).
16 godina
offline
Re: Apple Pay na testu jednostavnosti
F10EXX kaže...
Chronosus kaže...

Fking Apple! Prije godinu dana su govorili da je NFC plaćanje nepotrebno i da ono što imaju dovoljno dobro a sad koriste NFC u svom zatvorenom sustavu. Dakle ko više manje sve što je Apple do sad napravio, prvo se po*ere po nečemu i onda to isto napravi. Žao mi je što Samsung to isto nije probao progurati ali jedino Apple na neku foru ima tu moć da natjera banke da njima plaćaju za transakcije. Realno jedino riješenje je da se stvori zajednički sustav za sve. Za sad mi se ko jedina kvalitetna alternativa čini Plastiq -

Samo se mogu nadati da će funkcionirati i kod nas.

Sta je tu zatvoreno? Podrzali su NFC placanja s mobitelom, a buduci da imaju daleko najbolji fingerprint reader, kao i obicno, napravili su sve kako bi bilo jednostavno. Nema nista njihovog u tome, radi na svakom terminalu. Naravno da ce banke placati Appleu za koristenje njegovih featurea, od kojih je njima naravno najzanimljiviji TouchID, jer im smanjuje troskove frauda. Pa se onda mogu odreci dijela prihoda, kad ce imati manje troskova prema tome. Nitko nije sprijecio Samsung da napravi isto. Samo kaj oni o user experiencu nemaju pojma, a nfc im je bio za dodirivanje dva mobitela.

 

Sto se tice plastica, ne vidim smisao kad je to jos jedan uredjaj.

Zatvoreno jer zbog nemogucnosti koristenja NFC cipa u vlastitim aplikacijama. Na androidu mozes bez beda snimiti NDEF na karticu, procitati NDEF, cak koristiti i direktni pristup RFID karticama. Na WP8 mozes koristiti NDEF jedino ako je kartica prethodno formatirana, dok na iOS-u kitica...

15 godina
offline
Apple Pay na testu jednostavnosti

A što kad hakeri pokradu podatke o otiscima prstiju sa nekog servera? Kad ukradu lozinke lako ju promjeniš, otisak prsta je malo teže promjeniti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Apple Pay na testu jednostavnosti

TouchID radi presavrseno...

Olaksao je apsolutno sve...

Jedino sta mi se ne svida je da i dalje aktivacija fingerprinta ide preko 4 znamenkastog koda, koji je opet lako vidjet, probit ili slicno...

Raspored boja bi tu bio puno bolja opcija za mnoge, i sigurnija...

 

Sada je i u aplikacijama moguce koristit TouchID, a uz pay ce to jos ici 100% bolje ...

Zasto je Apple uspio dogovorit s bankama, a Samsung nije, jasno ti je iz sigurnosti ...

 

potpis :D
14 godina
neaktivan
offline
Re: Apple Pay na testu jednostavnosti
dejo6 kaže...

A što kad hakeri pokradu podatke o otiscima prstiju sa nekog servera? Kad ukradu lozinke lako ju promjeniš, otisak prsta je malo teže promjeniti.

Otisak prsta je storan kao hash vrijednost, uz to sto je do hash-a samo po sebi tesko doc jer se ne sprema nigdje na serveru, enkriptan je hardverski i storan

u posebnim registrima, aplikacije

jedino imaju primitivan pristup tipa "je li ovo otisak prsta mog vlasnika", nemaju pristup nikakvom podatku o tvom prstu, a tek da ga salju

 

 

Niste li ste stesali prije ljeta?
15 godina
neaktivan
offline
Apple Pay na testu jednostavnosti

kao sto je zadnji kolega reko, niko nema pristupa do otiska, osim samog iphona.

ostali dobiju da ne potvrde.

divno.

jedva öekam.

 
2 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Apple Pay na testu jednostavnosti
Mojpismonosa kaže...
dejo6 kaže...

A što kad hakeri pokradu podatke o otiscima prstiju sa nekog servera? Kad ukradu lozinke lako ju promjeniš, otisak prsta je malo teže promjeniti.

Otisak prsta je storan kao hash vrijednost, uz to sto je do hash-a samo po sebi tesko doc jer se ne sprema nigdje na serveru, enkriptan je hardverski i storan

u posebnim registrima, aplikacije

jedino imaju primitivan pristup tipa "je li ovo otisak prsta mog vlasnika", nemaju pristup nikakvom podatku o tvom prstu, a tek da ga salju

 

 

u najboljem slučaju se koristi fuzzy hash. kod otiska prsta, kao i kod svake biometrijske karakteristike postoji FAR i FRR jer nije moguce dobiti jednak sken u dva uzastopna ocitanja.

"kriptiran je hardverski i storan u posebnim registrima"... yeah sure...

15 godina
odjavljen
offline
Re: Apple Pay na testu jednostavnosti
Aldo kaže...

"kriptiran je hardverski i storan u posebnim registrima"... yeah sure...

 

Imas neki drugi info? Ili dokaz?

U suprotnom samo trolas.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice