Apple pobijedio u SAD-u u sporu sa Samsungom

poruka: 84
|
čitano: 8.477
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Apple pobijedio u SAD-u u sporu sa Samsungom".
12 godina
neaktivan
offline
Apple pobijedio u SAD-u u sporu sa Samsungom

"Jedan od tih dokumenata sadržavao je usporedbe jedan uz drugi Appleovog iPhonea i inicijalne verzije Samsungovog "pametnog" mobilnog telefona Galaxy, uz sugestije kako Galaxy učini sličnijim iPhoneu."

 

Takozvani smoking gun.

 
8 0 hvala 0
14 godina
offline
Apple pobijedio u SAD-u u sporu sa Samsungom

A ćoravci će i dalje tvrditi da samsung nije kopirao apple. Čak i sa ovim dokazima.

Moj PC  
10 37 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Apple pobijedio u SAD-u u sporu sa Samsungom

Vezano uz temu, američka porota je presudila u korist američke firme. Iznenađujuće? Suđenje je nepošteno i namješteno prema onome što piše Groklaw

(Groklav je nagrađivana stranica koja stručno analizira poznatije parnice - udruženi računalni i pravni stručnjaci).

"I think you can see with your own eyes that the sanction against Samsung was not fair, now that it has all played out."

 

Da citiram što je rekao Steve Jobs:

1996: "Good artists copy, great artists steal. And we have always been shameless about stealing great ideas."

2010: "I'm going to destroy Android because it's a stolen product."

Is it weird that this gave me an orgasm?
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.8.2012 20:39 (DragonShit).
 
42 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Apple pobijedio u SAD-u u sporu sa Samsungom
Ezio kaže...

A ćoravci će i dalje tvrditi da samsung nije kopirao apple. Čak i sa ovim dokazima.

Što se živciraš? Idi slaviti, ipak su ti dionice sada porasle :)

Oscar-Mike-Golf Whiskey-Tango-Foxtrot
13 godina
neaktivan
offline
Apple pobijedio u SAD-u u sporu sa Samsungom

Nije jasno kako je Apple kao firma dospio na forum za ljude sklone lotanju i šarafcigeru. Po meni, Apple je primjenjena IT firma za rest of as. Fora mi je kako je Apple u Hrvatskoj najveći snobizam. Komad hardvera. Ljudi vani imaju normalnu količinu love, pa si priušte neki komad gitare, auta, slike, kompa, goblena,... na koji su slinili ali nitko ne misli da se ti isti k......e. Cijene Apple orijentirane su prema zapadu, a Hrvatska, kao i u svemu, ni tu se ne snalazi. Jedan jedini striček koji fura apple za ovaj nesretni dio svijeta (moderator se valda neće ljutiti ako mu spomenem ime, Drago Gajski) je glavni krivac za nerealne cijene hardvera spomenute firme. Zdravi i veseli bili

 
6 2 hvala 0
14 godina
offline
Apple pobijedio u SAD-u u sporu sa Samsungom

Ja jednostavno ne znam kako ću živjeti sada kada znam da jedna korporacija mora platiti drugoj koja ovoj redovito plaća da proizvodi dijelove za njene proizvode, koje pak kopira...strašno.

 

Oko čega se vi živcirate {#}

 
21 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Apple pobijedio u SAD-u u sporu sa Samsungom

"Također se ističe kako je žalosno što se patentni zakon može iskoristiti za dobivanje monopola na pravokutnicima s zaokruženim uglovima"

 

A to je valjda jedina stvar za koju Samsung nije proglašen kriv. Way to go Samsung.

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.8.2012 14:12 (paradajz).
 
13 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Apple pobijedio u SAD-u u sporu sa Samsungom

neznam kako je apple sad bolja firma

oboje su crni lonci

bio je i apple dugoprstic prema nokiji

pa su morali platit 600milijuna i jos uvijek placaju dio od svakog iphonea

 

a za samsung nemam rijeci

mozda slika

There are only two races on this planet-the intelligent and the stupid.
15 godina
odjavljen
offline
Apple pobijedio u SAD-u u sporu sa Samsungom

Nas se to ne tice, ali gledano u gobalu Apple se nece obogatiti, a ni Samsung osiromasiti zbog jedne milijarde. 

http://isvijet.com.hr
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Apple pobijedio u SAD-u u sporu sa Samsungom
florijan kaže...

 

Nije jasno kako je Apple kao firma dospio na forum za ljude sklone lotanju i šarafcigeru. Po meni, Apple je primjenjena IT firma za rest of as. Fora mi je kako je Apple u Hrvatskoj najveći snobizam. Komad hardvera. Ljudi vani imaju normalnu količinu love, pa si priušte neki komad gitare, auta, slike, kompa, goblena,... na koji su slinili ali nitko ne misli da se ti isti k......e. Cijene Apple orijentirane su prema zapadu, a Hrvatska, kao i u svemu, ni tu se ne snalazi. Jedan jedini striček koji fura apple za ovaj nesretni dio svijeta (moderator se valda neće ljutiti ako mu spomenem ime, Drago Gajski) je glavni krivac za nerealne cijene hardvera spomenute firme. Zdravi i veseli bili

 

Sve cijene hardvera kod nas su "nerealne" ako cemo suditi po ovome kaj ti pises.

 

Meni bi bilo interesantno vidjeti kakve bi cijene bile da ti uvozis, s obzirom da si takav strucnjak?

 

Pozdraf...

Zed's dead baby, Zed's dead...
16 godina
neaktivan
offline
Re: Apple pobijedio u SAD-u u sporu sa Samsungom
DragonShit kaže...

 

Vezano uz temu, američka porota je presudila u korist američke firme. Iznenađujuće? Suđenje je nepošteno i namješteno prema onome što piše Groklaw

(Groklav je nagrađivana stranica koja stručno analizira poznatije parnice).

"I think you can see with your own eyes that the sanction against Samsung was not fair, now that it has all played out."

 

Da citiram što je rekao Steve Jobs:

1996: "Good artists copy, great artists steal. And we have always been shameless about stealing great ideas."

2010: "I'm going to destroy Android because it's a stolen product."

 

 

Da, a onda je svizac zamotao cokoladu u omot, pa nije ovo Apple protiv Peveca, cinjenica je ta da je porota rekla svoje i presuda govori sama za sebe.

Da nema patenata i da Apple nije toliko analan sto se tice dizajna nebi mogo prepoznat iPhone od Galaxya, cisto sumljam da bi bilo obrnuto.

Kolko su patenata povrijedili, 0, zero, nista, nuuulaaaaa, ko krade koga, nije mi jasno.

Tvoj win ovo nemoze http://www.youtube.com/watch?v=3V6365NQrV0 // Win 7 na osx-u http://www.youtube.com/watch?v=Co5BnTQDh2A
13 godina
neaktivan
offline
Re: Apple pobijedio u SAD-u u sporu sa Samsungom
Sphynx kaže...
florijan kaže...

 

Nije jasno kako je Apple kao firma dospio na forum za ljude sklone lotanju i šarafcigeru. Po meni, Apple je primjenjena IT firma za rest of as. Fora mi je kako je Apple u Hrvatskoj najveći snobizam. Komad hardvera. Ljudi vani imaju normalnu količinu love, pa si priušte neki komad gitare, auta, slike, kompa, goblena,... na koji su slinili ali nitko ne misli da se ti isti k......e. Cijene Apple orijentirane su prema zapadu, a Hrvatska, kao i u svemu, ni tu se ne snalazi. Jedan jedini striček koji fura apple za ovaj nesretni dio svijeta (moderator se valda neće ljutiti ako mu spomenem ime, Drago Gajski) je glavni krivac za nerealne cijene hardvera spomenute firme. Zdravi i veseli bili

 

Sve cijene hardvera kod nas su "nerealne" ako cemo suditi po ovome kaj ti pises.

 

Meni bi bilo interesantno vidjeti kakve bi cijene bile da ti uvozis, s obzirom da si takav strucnjak?

 

Pozdraf...

Kako misliš stručnjak? Ja sam samo konzument. PDV, carina & staf nose svoje, al nemre dolar bit 10 kuna, da vrag vraga hebe.

Pozdrav i tebi

14 godina
offline
Re: Apple pobijedio u SAD-u u sporu sa Samsungom
rustweaver kaže...
Ezio kaže...

A ćoravci će i dalje tvrditi da samsung nije kopirao apple. Čak i sa ovim dokazima.

Što se živciraš? Idi slaviti, ipak su ti dionice sada porasle :)

 

uopće se ne živciram oko kopiranja. ali sad se živciram jer nemam appleove dionice.

13 godina
offline
Apple pobijedio u SAD-u u sporu sa Samsungom

Zaradili su daleko više kopiranjem nego će sada platiti pa neka.

 

Iako u ovim člancima o presudama i tužakanjima bilo bi poželjno kad bi se navelo koji su to sve patenti prekršeni.

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.8.2012 14:36 (5220).
 
0 3 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Apple pobijedio u SAD-u u sporu sa Samsungom
bistri kaže...
DragonShit kaže...

 

Vezano uz temu, američka porota je presudila u korist američke firme. Iznenađujuće? Suđenje je nepošteno i namješteno prema onome što piše Groklaw

(Groklav je nagrađivana stranica koja stručno analizira poznatije parnice).

"I think you can see with your own eyes that the sanction against Samsung was not fair, now that it has all played out."

 

Da citiram što je rekao Steve Jobs:

1996: "Good artists copy, great artists steal. And we have always been shameless about stealing great ideas."

2010: "I'm going to destroy Android because it's a stolen product."

 

 

Da, a onda je svizac zamotao cokoladu u omot, pa nije ovo Apple protiv Peveca, cinjenica je ta da je porota rekla svoje i presuda govori sama za sebe.

Da nema patenata i da Apple nije toliko analan sto se tice dizajna nebi mogo prepoznat iPhone od Galaxya, cisto sumljam da bi bilo obrnuto.

Kolko su patenata povrijedili, 0, zero, nista, nuuulaaaaa, ko krade koga, nije mi jasno.

Da upravo tako, samo treba naglasiti američka porota. Sudac je imao dvostruke kriterije, bio je previše blag prema Appleu a Samsungu je čak zabranio svjedočenje i iznošenje dokaza. Pročitaj link što sam stavio i sve će ti biti jasno, jako je opširno i detaljno.

Is it weird that this gave me an orgasm?
13 godina
offline
Apple pobijedio u SAD-u u sporu sa Samsungom

Ma pljunuti, je*ote.


Slični ko pile i krokodil.
Muha i feniks.
Crv i slon.

Parcov aka štakor i lav.

 

Stvarno, kako netko može uspoređivati tu dječju igračku s ozbiljnim uređajima, kalibra 4,0"+

 

Samsung Galaxy SII (GT-I9100) @ cMIUI 2.8.3 + Siyah 4.0
Moj PC  
6 4 hvala 0
13 godina
offline
Re: Apple pobijedio u SAD-u u sporu sa Samsungom
DragonShit kaže...

 

 

 

Da citiram što je rekao Steve Jobs:

1996: "Good artists copy, great artists steal. And we have always been shameless about stealing great ideas."

2010: "I'm going to destroy Android because it's a stolen product."

 

i oboje je bio u pravu. već sam objasnio ovu parafrazu pikasa i nevjerojatno je da to i dalje citiraju u negativnom kontekstu. Ideje se kradu. Ideje nisu proizvodi. Proizvod ne kopiraš doslovno, to je kažnjivo. Svi krademo ideje, ali krajnji proizvodi se u konačnici razlikuju i po samom izgledu i po raznim rješenjima na svim razinama do kojih se u procesu materijalizacije te ideje dođe.

 

Google se misli indirektno izvući?

13 godina
neaktivan
offline
Re: Apple pobijedio u SAD-u u sporu sa Samsungom
sudy_freak kaže...

Ma pljunuti, je*ote.


Slični ko pile i krokodil.
Muha i feniks.
Crv i slon.

Parcov aka štakor i lav.

 

Stvarno, kako netko može uspoređivati tu dječju igračku s ozbiljnim uređajima, kalibra 4,0"+

 

nemoj se ljutiti što te ovo pitam. imaš li curu?

12 godina
neaktivan
offline
Apple pobijedio u SAD-u u sporu sa Samsungom

Samo u Americi. Srecom, u ostatku svijeta nema tako glupih ljudi.

 
15 2 hvala 3
13 godina
protjeran
offline
Apple pobijedio u SAD-u u sporu sa Samsungom

svoj možebitni oporavak, htc, motorola, lg, i svi ostali proizvođaci smartfona ce moci zahvaliti appleovoj pobjedi nad lopinom koja ih je satrla u godini dana s uređajima baziranim na pokradenoj tehnologiji i dizajnu.

apple cak i nije puno stradao jer mu je prodaja super, ali ove ostale firme koje su uglavnom bazirane na svojim rješenjima i dizajnu su jednostavno satrte od jedne obicne lopine.

 
0 16 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Apple pobijedio u SAD-u u sporu sa Samsungom

A kad se samo sjetim da sam htio prijeći sa svog 4S-a na S3 {#}   {#}

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.8.2012 14:44 (master4games).
Moj PC  
2 8 hvala 0
13 godina
offline
Re: Apple pobijedio u SAD-u u sporu sa Samsungom
florijan kaže...
sudy_freak kaže...

Ma pljunuti, je*ote.


Slični ko pile i krokodil.
Muha i feniks.
Crv i slon.

Parcov aka štakor i lav.

 

Stvarno, kako netko može uspoređivati tu dječju igračku s ozbiljnim uređajima, kalibra 4,0"+

 

nemoj se ljutiti što te ovo pitam. imaš li curu?

Da?

Samsung Galaxy SII (GT-I9100) @ cMIUI 2.8.3 + Siyah 4.0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Apple pobijedio u SAD-u u sporu sa Samsungom
DragonShit kaže...
bistri kaže...
DragonShit kaže...

 

Vezano uz temu, američka porota je presudila u korist američke firme. Iznenađujuće? Suđenje je nepošteno i namješteno prema onome što piše Groklaw

(Groklav je nagrađivana stranica koja stručno analizira poznatije parnice).

"I think you can see with your own eyes that the sanction against Samsung was not fair, now that it has all played out."

 

Da citiram što je rekao Steve Jobs:

1996: "Good artists copy, great artists steal. And we have always been shameless about stealing great ideas."

2010: "I'm going to destroy Android because it's a stolen product."

 

 

Da, a onda je svizac zamotao cokoladu u omot, pa nije ovo Apple protiv Peveca, cinjenica je ta da je porota rekla svoje i presuda govori sama za sebe.

Da nema patenata i da Apple nije toliko analan sto se tice dizajna nebi mogo prepoznat iPhone od Galaxya, cisto sumljam da bi bilo obrnuto.

Kolko su patenata povrijedili, 0, zero, nista, nuuulaaaaa, ko krade koga, nije mi jasno.

Da upravo tako, samo treba naglasiti američka porota. Sudac je imao dvostruke kriterije, bio je previše blag prema Appleu a Samsungu je čak zabranio svjedočenje i iznošenje dokaza. Pročitaj link što sam stavio i sve će ti biti jasno, jako je opširno i detaljno.

 

Aha, porota rasisti, sudac kupljen, kuzim. Ipak strucnjaci sa neta su baje naspram odvjetnickih kuca koji su placeni multimilijunske iznose.

Tvoj win ovo nemoze http://www.youtube.com/watch?v=3V6365NQrV0 // Win 7 na osx-u http://www.youtube.com/watch?v=Co5BnTQDh2A
13 godina
neaktivan
offline
Re: Apple pobijedio u SAD-u u sporu sa Samsungom
sudy_freak kaže...
florijan kaže...
sudy_freak kaže...

Ma pljunuti, je*ote.


Slični ko pile i krokodil.
Muha i feniks.
Crv i slon.

Parcov aka štakor i lav.

 

Stvarno, kako netko može uspoređivati tu dječju igračku s ozbiljnim uređajima, kalibra 4,0"+

 

nemoj se ljutiti što te ovo pitam. imaš li curu?

Da?

onda dobro. furaš se na telefone, pa pitam. nouhardfilings

pozdrav

14 godina
neaktivan
offline
Re: Apple pobijedio u SAD-u u sporu sa Samsungom
zatojeto kaže...

...appleovoj pobjedi nad lopinom

 

...jednostavno satrte od jedne obicne lopine.

Smiri se, srce će te strefiti...

Oscar-Mike-Golf Whiskey-Tango-Foxtrot
14 godina
neaktivan
offline
Re: Apple pobijedio u SAD-u u sporu sa Samsungom
Ezio kaže...

uopće se ne živciram oko kopiranja. ali sad se živciram jer nemam appleove dionice.

A ja mislio imaš dionice, pa si s pravom uzbuđen oko sudbe najdraže ti kompanije, a ono ta je veza samo emotivna. Pih...

Oscar-Mike-Golf Whiskey-Tango-Foxtrot
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.8.2012 15:09 (rustweaver).
14 godina
offline
Re: Apple pobijedio u SAD-u u sporu sa Samsungom
rustweaver kaže...
Ezio kaže...

uopće se ne živciram oko kopiranja. ali sad se živciram jer nemam appleove dionice.

A ja mislio imaš dionice, pa si s pravom uzbuđen oko sudbe najdraže ti kompanije, a ono ta je veza samo emotivna. Pih...

geek, nisam uzbuđen. ti jesi?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Apple pobijedio u SAD-u u sporu sa Samsungom

Pa ne znam, ton tvog prvog posta, u kojem oponente nazivaš čoravcima, mi daje naslutiti da si se naživcirao zbog toga što postoji netko tko se usudi tvrdi da Samsung nije krao. U protivnom bi napisao odmjereniji i hladniji post. Puno emocija, kažem ja.

 

Ja nisam uzbuđen, nemam u kući ništa od Samsunga ili Applea, tako da se mene ovo u najboljem slučaju samo neizravno dotiče ;)

Oscar-Mike-Golf Whiskey-Tango-Foxtrot
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.8.2012 15:38 (rustweaver).
15 godina
protjeran
offline
Re: Apple pobijedio u SAD-u u sporu sa Samsungom
Ezio kaže...

A ćoravci će i dalje tvrditi da samsung nije kopirao apple. Čak i sa ovim dokazima.

o kakvim dokazima pricas? i ti si pametno dijete amerike?? :)

14 godina
offline
Re: Apple pobijedio u SAD-u u sporu sa Samsungom
TranceMight kaže...
Ezio kaže...

A ćoravci će i dalje tvrditi da samsung nije kopirao apple. Čak i sa ovim dokazima.

o kakvim dokazima pricas? i ti si pametno dijete amerike?? :)

o dokazima prezentiranim na sudu. jesi pročitao članak ili si ti pametno dijete balkana pa te ni ne zanimaju činjenice?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice