Apple i na pragu 2016. gura 16-gigabajtni iPhone

poruka: 23
|
čitano: 4.187
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Apple i na pragu 2016. gura 16-gigabajtni iPhone".
Apple i na pragu 2016. gura 16-gigabajtni iPhone

Pa usnimis privatni video na jahti, pa ga prebacis na internet kako bi ti ostalo vise mjesta na teelfonu. Tako se to radi. Sada se Strpljivo Cekaju estradnjaci da im ponestane mjesta na telefonu 

Moj PC  
8 0 hvala 0
16 godina
offline
Apple i na pragu 2016. gura 16-gigabajtni iPhone

Otkad je Apple uveo iCloud Photo Library, slike i video zapisi se vise ne drze na uredjaju nego skidaju iz clouda po potrebi. Tako da je 16GB model sasvim zadovoljavajuci. A za one koji nemaju stalni pristup netu postoje modeli s vise memorije.

 

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being cold...
Moj PC  
2 2 hvala 0
14 godina
offline
Apple i na pragu 2016. gura 16-gigabajtni iPhone

Pa ne pada mi napamet drzat original fotke na mobitelu, postoji iCloud ili picasa, gdje se fino slažu albumi koji su arhivirani i dostupni sa bilo kojeg uređaja, a originalne rezolucije fotki stavis na neki vanjski disk ako kad zatreba puna rezolucija.

 

osobno koristim uglavnom za picasu,,  web albums apps, jer se odlicno pristupa fotkama i može ih se po potrebi keširat na mobitel, ili obrisat keš ako nema potrebe za taj album, na 1 gb, stane preko 1.000 fotki u normalnoj rezoluciji i kompresiji za mobitel.

 
0 0 hvala 0
Apple i na pragu 2016. gura 16-gigabajtni iPhone

Inače, nadam se da će prezentirati i iPad Pro, iako se šuška o tome da će ga prezentirati tek u 11. mjesecu ...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Apple i na pragu 2016. gura 16-gigabajtni iPhone

Apple kao i svi proizvođači pametnih telefona plaća 0,42USD gigabajt memorije. Razlika između 64Gb i 16Gb u proizvodnji je 20,16USD (64-16->48x0,42->20,16), a u dućanu razlika je čak 100USD?!
Znači, Apple zaradi 80USD i naravno da im nije u interesu izdati 32Gb iPhone kao bazni model, jer bi po nekim kalkulacijama 80% kupaca 64Gb modela uzelo jeftiniji 32Gb. Pametnome dovoljno :-/

 
7 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Apple i na pragu 2016. gura 16-gigabajtni iPho
Come on in Apple 🍎 lovers we have all kind of Apple. Black Apple, yellow Apple, smelly Apple, 16GB Apple...
 
7 0 hvala 0
15 godina
online
Apple i na pragu 2016. gura 16-gigabajtni iPhone

Lol pa kako bi inače Hrvati drukčije kupili iPhone?

 

Tko je vidio da jedan Hrvat nađe novaca za 64GB....pogotovo ako kupuje za klinca

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://facebook.com/MandicPhoto
 
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Apple i na pragu 2016. gura 16-gigabajtni iPho

 Nisam se moga suzdrzati

10 godina
neaktivan
offline
Re: Apple i na pragu 2016. gura 16-gigabajtni iPho

Sto se mene tiće drago mi je da postoje Androidi koji su povoljni a i kvalitetni. Mob kupujem uvjek sa microsd utorom, i od ovog kojeg imam sada gledat cu da imam Dual sim i ako je moguče Led Notifikacije. Nekako sam zavolio te ledice koje 

žmigaju zeleno ako dobim neku poruku, ili me netko zvao ili neku notifikaiciju. Crveno Kada ga treba staviti na punjenje (počinje od 15% prema niže i žuto je kada je na punjaču dok traje punjenje reicmo lijepo je pogledati dali se mob puni bez paljenja ekrana i na kraju svijetli stalno zeleno ako je punjenje gotovo. 

Imam Asus Zenfone 5 kojim sam prezadovoljan, i opet budem kupio androida sa sličnim karasteristikama. 

 

Primjetio sam da su kinezi sve bolji i kvalitetniji, evo nedavno je stigao ovaj model na neki način sličan iphoneu   ima još2 i  3 nisu to jedini ali morate priznati da su postali kinezi sve bolji u ovih par godina puno bolji.  Čak su me ovi koje sam naveo izmenadili jer sam mislio da samo apple može izbacivati metalna kućišta.

 

 

 

 

 

15 godina
offline
Apple i na pragu 2016. gura 16-gigabajtni iPhone

još nekak kužim da netko ima "to" jer je službeno, od firme (pa i onda ga skriva od sramote koji mu je šef hohštapler, raspikuća, snob i niškoristi), ali da "to" netko sam kupuje (pa taman da sere novce) ... 

uskoro i iBrlja+ uskoro i iBrlja+
I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
5 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Apple i na pragu 2016. gura 16-gigabajtni iPho

Za android mob s 16gb memorije i 4k kamerom. Svi bi rekli loše ovo ono, bez obzira što se slike mogu staviti na internet bez problema isto kao na iphone.

http://informacijsketehnologije.blogspot.com/
12 godina
offline
Apple i na pragu 2016. gura 16-gigabajtni iPhone

Apple je svjesan (a i statistika prodaje tu pomaze) da na mobitelu ne pise koliko memorije ima i prosjecnu ovcu nije briga ima li 16 MB ili 128 GB. Samo da je najnoviji model na stolu.

 
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Apple i na pragu 2016. gura 16-gigabajtni iPho
BlueMax kaže...

Apple je svjesan (a i statistika prodaje tu pomaze) da na mobitelu ne pise koliko memorije ima i prosjecnu ovcu nije briga ima li 16 MB ili 128 GB. Samo da je najnoviji model na stolu.

 Nije briga ovcu koliko iPhone ima memorije, jer ona koristi Samsung. 

Kad ne spavam budan sam
13 godina
offline
Apple i na pragu 2016. gura 16-gigabajtni iPhone

Uvijek sam gledao da kada uzimam, uzmem veći u svakom pogledu belowed gadget, pa ću tako slijedjeći uzimati sa barem 128GB interne memorije, a ako ga bude i sa 256GB ili čak i sa 512GB interne memorije!

To što ekipa iz Apple-a "servira" gadget sa mizerabile 16GB interne memorije, meni nije isto nikako jasno, ali imam prijatelja koji je kupio i iPhone 6 i iPad Mini 2 svaki sa samo 16GB interne memorije, jer je to njemu dovoljno! 

 

Jedini zaključak koji se nameće, oduvijek je bilo grbavih drva i čudnih likova čudnog poimanja neke realne vrijednosti nekog mobilnog gadgeta, odnosno, da se o ukusima ne raspravlja, i to je to!

ATJ Lučko
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Apple i na pragu 2016. gura 16-gigabajtni iPhone

Totalno glupav i promašen članak, meni je 16 Gb više nego dovoljno, postoji Icloud i hrpa sličnih servisa i nema nikakve potrebe da vučem 1000 slika ili video za pisa u mobitelu.

 
2 2 hvala 0
14 godina
online
Apple i na pragu 2016. gura 16-gigabajtni iPhone

Svi navodite iCloud kao razlog. Znači da mobitel nema kalendar, rekli bi ste, "pa imaš kalendar na internetu". To što postoji alternativa, ne znači da je riješenje, pogotovo s našom upload brzinom od 0.6mbps.

Moj PC  
9 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Apple i na pragu 2016. gura 16-gigabajtni iPho
Nikola63 kaže...

Totalno glupav i promašen članak, meni je 16 Gb više nego dovoljno, postoji Icloud i hrpa sličnih servisa i nema nikakve potrebe da vučem 1000 slika ili video za pisa u mobitelu.

 

Kakav iCloud covjece? Onaj na kojem imas 5GB besplatno? Je li taj iCloud?

Ok, imas google photos, dropbox i hrpu slicnih servisa koji realno daju vise. No to nije 'to'. Ne vucem 1000 slika sa sobom, dapace, nemam ih ni trenutacno preko 100 na mobu. Ali imam hrpu glazbe, i zelim tu hrpu glazbe imati sa sobom. Jer pogodi sta, nemaju svi flat rate na mobu (tocnije, kod nas nema nitko). 

 

Ovo inace pisem sa maca, koristim OS X kao primarni OS. I ove koji ljude nazivaju ovcama smatram budalama (bez obzira da li kazu samsung/apple/htc/itd ovce). Jer svatko kupuje za svoju lovu ono sto njemu odgovara, ali od kad je interneta i anonimnosti ekipa si svasta dopusta. No ponekad smatram da su u pravu. Kao recimo sada. Kako netko pri zdravom razumu moze braniti 16GB storagea od kojih imas malo manje od 11GB slobodno? U 2015/16 godini?

 

Svi znamo zasto to rade. Kako bi uspjesnije prodavali verziju od 64GB. I zaradjivali sto vise. Apple tu barem postujem, kapitalisti do kraja. Ide ekipa po zaradu. No osim ako im ne drzis dionice, onda stvarno jesi ovca :)

15 godina
neaktivan
offline
Apple i na pragu 2016. gura 16-gigabajtni iPhone

Već sam ranije pisao kako smatram da su ljudi postali razmaženi po pitanju memorije. Pa što vi ljudi spremate na mobitel da vam je 11 gb malo? Gore je netko napisao da želi imati glazbu sa sobom, što su mp3 (u većini slučajeva). Jel možda slušate klasičnu glazbu, pa jedna skladba bude 100-200 megabajta pa vam samo 110 skladbi i simfonija stane?  Evo, što se mene tiče, nemam iphone niti ću ga kupovati, imam huawei g6, od 8 gb, 3 gb slobodnog mjesta, oko 100-ak slika u memoriji, 20 pjesama i to je to. Ne planiram gledati 5. sezonu Suitsa pa da mi treba ne znam koliko prostora, ne snimam ultra hd video (čak i kad bih imao kameru za takvo što  ) i na kraju krajeva, što vama smeta 16 gb model? Premalo prostora? Kupi veći. Ionako nećeš kupiti ovaj model na koji svi prigovarate. 

 

Živjeli! 

Why so serious?
 
2 5 hvala 0
16 godina
online
Re: Apple i na pragu 2016. gura 16-gigabajtni iPho
Cesc kaže...

Već sam ranije pisao kako smatram da su ljudi postali razmaženi po pitanju memorije. Pa što vi ljudi spremate na mobitel da vam je 11 gb malo? Gore je netko napisao da želi imati glazbu sa sobom, što su mp3 (u većini slučajeva). Jel možda slušate klasičnu glazbu, pa jedna skladba bude 100-200 megabajta pa vam samo 110 skladbi i simfonija stane?  Evo, što se mene tiče, nemam iphone niti ću ga kupovati, imam huawei g6, od 8 gb, 3 gb slobodnog mjesta, oko 100-ak slika u memoriji, 20 pjesama i to je to. Ne planiram gledati 5. sezonu Suitsa pa da mi treba ne znam koliko prostora, ne snimam ultra hd video (čak i kad bih imao kameru za takvo što  ) i na kraju krajeva, što vama smeta 16 gb model? Premalo prostora? Kupi veći. Ionako nećeš kupiti ovaj model na koji svi prigovarate. 

 

Živjeli! 

 Pa gle, ja sam trenutno na moru na otoku na odmoru. 4G imam na jednom mobu, ali on je na 1GB mjesečno. 3G je ajfon od firme i ne želim tu filati ikakav nepotreban promet. 
Imam i klasični komp na kojem sad tipkam, ali on je na usb sticku koji svako malo pada na 2G mrežu kada postaje neupotrebljiv.
Dakle, mogu zaboraviti ikakav streaming ičega. U tom smislu, napunio sam si fon sa jednom dvije tv serije da me uspavaju. Navika. Nešto sitno i muzike. 
Snimam i video snimke u 1080p@60fps koje ne prebacujem baš tako brzo na komp jer na ljetovanju nisam baš preko dana pored njega.
Eto nisam lud, nisam snob, samo je situacija i način korištenja smartphonea u pojedinim situacijama takva da njegov vlastiti hardver brzo napuni memoriju.
Dakle sigurno je i iphone 6s iz teksta u stanju snimati ovakve video snimke kao ovaj samsung i tu 16 GB (max. desetak upotrebljivih) odleti samo tako.
A ti lovi iCloudove sa pustih uvala za streaming nekakvih 2160p videa:)

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
15 godina
neaktivan
offline
Re: Apple i na pragu 2016. gura 16-gigabajtni iPho
Nikola63 kaže...

Totalno glupav i promašen članak, meni je 16 Gb više nego dovoljno, postoji Icloud i hrpa sličnih servisa i nema nikakve potrebe da vučem 1000 slika ili video za pisa u mobitelu.

 

kak može neko ko prati it novine ili bug forum bit tolko ograničen..nikad mi neće bit jasno...

evo ti jedan vrlo relan primjer...imaš svoj sjajni na icloud spojeni gayphone i presretan si i najvažnije gdjegod se pojaviš...

i onda trebaš ić na tajland....sa familijom...treba ti nešo aplikacija tipa booking, tripadvisor i nekakve offline mape, nešto igara jer u Dohi čekaš presjedanje 5 i pol sati...možda i kakva serija..pa pogledaš par epizoda...i nakon negog vremena dođeš na tajland, internet naravno nemaš, pa tvoj divni icloud ne radi, a taman si na najvišem neboderu bangkoka i htio bi snimit 4k video, ali si bio mudar pa imaš samo 4,2 Gb slobodnih, i možaš snimit 7 slika i 18 sekundi videa... i onda se zamisliš u sebi..."kaj sam ja fakat tolki retard??"

 

 

12 godina
offline
Re: Apple i na pragu 2016. gura 16-gigabajtni iPho
Nikola63 kaže...

Totalno glupav i promašen članak, meni je 16 Gb više nego dovoljno, postoji Icloud i hrpa sličnih servisa i nema nikakve potrebe da vučem 1000 slika ili video za pisa u mobitelu.

 Tako je!

Takodjer meni je rezervoar od 5 litara vise nego dovoljan u autu i nema nikakve potrebe da vucem vise goriva u njemu kad su benzinske svugdje okolo.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Apple i na pragu 2016. gura 16-gigabajtni iPho
overhaul kaže...
Cesc kaže...

Već sam ranije pisao kako smatram da su ljudi postali razmaženi po pitanju memorije. Pa što vi ljudi spremate na mobitel da vam je 11 gb malo? Gore je netko napisao da želi imati glazbu sa sobom, što su mp3 (u većini slučajeva). Jel možda slušate klasičnu glazbu, pa jedna skladba bude 100-200 megabajta pa vam samo 110 skladbi i simfonija stane?  Evo, što se mene tiče, nemam iphone niti ću ga kupovati, imam huawei g6, od 8 gb, 3 gb slobodnog mjesta, oko 100-ak slika u memoriji, 20 pjesama i to je to. Ne planiram gledati 5. sezonu Suitsa pa da mi treba ne znam koliko prostora, ne snimam ultra hd video (čak i kad bih imao kameru za takvo što  ) i na kraju krajeva, što vama smeta 16 gb model? Premalo prostora? Kupi veći. Ionako nećeš kupiti ovaj model na koji svi prigovarate. 

 

Živjeli! 

 Pa gle, ja sam trenutno na moru na otoku na odmoru. 4G imam na jednom mobu, ali on je na 1GB mjesečno. 3G je ajfon od firme i ne želim tu filati ikakav nepotreban promet. 
Imam i klasični komp na kojem sad tipkam, ali on je na usb sticku koji svako malo pada na 2G mrežu kada postaje neupotrebljiv.
Dakle, mogu zaboraviti ikakav streaming ičega. U tom smislu, napunio sam si fon sa jednom dvije tv serije da me uspavaju. Navika. Nešto sitno i muzike. 
Snimam i video snimke u 1080p@60fps koje ne prebacujem baš tako brzo na komp jer na ljetovanju nisam baš preko dana pored njega.
Eto nisam lud, nisam snob, samo je situacija i način korištenja smartphonea u pojedinim situacijama takva da njegov vlastiti hardver brzo napuni memoriju.
Dakle sigurno je i iphone 6s iz teksta u stanju snimati ovakve video snimke kao ovaj samsung i tu 16 GB (max. desetak upotrebljivih) odleti samo tako.
A ti lovi iCloudove sa pustih uvala za streaming nekakvih 2160p videa:)

 

brkix kaže...
Nikola63 kaže...

Totalno glupav i promašen članak, meni je 16 Gb više nego dovoljno, postoji Icloud i hrpa sličnih servisa i nema nikakve potrebe da vučem 1000 slika ili video za pisa u mobitelu.

 

kak može neko ko prati it novine ili bug forum bit tolko ograničen..nikad mi neće bit jasno...

evo ti jedan vrlo relan primjer...imaš svoj sjajni na icloud spojeni gayphone i presretan si i najvažnije gdjegod se pojaviš...

i onda trebaš ić na tajland....sa familijom...treba ti nešo aplikacija tipa booking, tripadvisor i nekakve offline mape, nešto igara jer u Dohi čekaš presjedanje 5 i pol sati...možda i kakva serija..pa pogledaš par epizoda...i nakon negog vremena dođeš na tajland, internet naravno nemaš, pa tvoj divni icloud ne radi, a taman si na najvišem neboderu bangkoka i htio bi snimit 4k video, ali si bio mudar pa imaš samo 4,2 Gb slobodnih, i možaš snimit 7 slika i 18 sekundi videa... i onda se zamisliš u sebi..."kaj sam ja fakat tolki retard??"

 

 

 

BlueMax kaže...
Nikola63 kaže...

Totalno glupav i promašen članak, meni je 16 Gb više nego dovoljno, postoji Icloud i hrpa sličnih servisa i nema nikakve potrebe da vučem 1000 slika ili video za pisa u mobitelu.

 Tako je!

Takodjer meni je rezervoar od 5 litara vise nego dovoljan u autu i nema nikakve potrebe da vucem vise goriva u njemu kad su benzinske svugdje okolo.

 Kada bi iphone imao samo model od 16GB onda bi bili u pravu, ali ako vam treba kamion, a vi kupite bicikl, kako možete reći da je bicikl loš? Siguran sam da većina ljudi ne ljetuje na pustom otoku i zimuje na vrhu nebodera u Dohi.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Apple i na pragu 2016. gura 16-gigabajtni iPho


 Kada bi iphone imao samo model od 16GB onda bi bili u pravu, ali ako vam treba kamion, a vi kupite bicikl, kako možete reći da je bicikl loš? Siguran sam da većina ljudi ne ljetuje na pustom otoku i zimuje na vrhu nebodera u Dohi.

 

ja nisam reagirao na količinu memorije u iphoneu, već na IT stručnjaka koji se kune da je 16 GB svakom čovjeku na planeti dovoljno

jer je eto..njemu dovoljno

 

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice