Apple razvija posebni AI procesor za mobilne uređa

poruka: 6
|
čitano: 1.247
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Apple razvija posebni AI procesor za mobilne uređa".
8 godina
offline
Apple razvija posebni AI procesor za mobilne uređa
Stvar je logična. Apple drži do sigurnosti korisničkih podataka pri čemu personalizirani asistent i cloud rješenje ne idu skupa. Jedini izlaz je prebaciti dio posla analize podataka na korisnikov uređaj gdje podaci i jesu. To se već sada događa, siri i analiza lica na fotkama se odrađuju lokalno
Ja rekoh
Moj PC  
3 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Apple razvija posebni AI procesor za mobilne u

Znaci svaki iphone ima cjelokupnu bazu podataka iz koje siri vadi odgovore lokalno? WOW ili jos bolje amazing... 

A da apple bilo sta radi radi kupaca ne puse ni djeca u vrticu. Da se razumijemo niko nemari za podatke kupaca.... 

15 godina
online
Re: Apple razvija posebni AI procesor za mobilne u
Feudalac kaže...
Stvar je logična. Apple drži do sigurnosti korisničkih podataka pri čemu personalizirani asistent i cloud rješenje ne idu skupa. Jedini izlaz je prebaciti dio posla analize podataka na korisnikov uređaj gdje podaci i jesu. To se već sada događa, siri i analiza lica na fotkama se odrađuju lokalno

 

Nisi baš najbolje shvatio članak (mada isti nije ni prepisan kako spada), ne radi se o tome da Apple nastoji 'off-loadati' dio posla koji se obavlja u cloudu na sam uređaj, nego na novi koprosesor prebacuje poslove (prepoznavanje lica i govora, predviđanje unosa na tipkovnici) koji se već obavljaju lokalno, na procesoru i grafičkom koprocesoru, čime se postiže ušteda energije i produžavenje trajanja baterije bez povećanja kapaciteta.

8 godina
offline
Re: Apple razvija posebni AI procesor za mobilne u

Itekako se radi bas o ovome sto ja govorim, članak je napisan i prepisan od ljudi koji ne prate bas najbolje sto se događa.

Ja rekoh
8 godina
offline
Re: Apple razvija posebni AI procesor za mobilne u
Torent kaže...

Znaci svaki iphone ima cjelokupnu bazu podataka iz koje siri vadi odgovore lokalno? WOW ili jos bolje amazing... 

A da apple bilo sta radi radi kupaca ne puse ni djeca u vrticu. Da se razumijemo niko nemari za podatke kupaca.... 

 Ti si blesav, niti šta pratiš niti šta razumiješ. Siri, da bi ponudila personalizirane odgovore mora imati pristup podacima s telefona. Kako to odraditi ako si napravio brend od privatnosti? Tako da dio posla odradiš na telefonu. Prosto kao pasulj. 

Ja rekoh
8 godina
odjavljen
offline
Re: Apple razvija posebni AI procesor za mobilne u

Dobro ti si genijalac. Ako je pitas za rezultat utakmice ili vrijeme u nekom gradu trenutno to isto kupi lokalno iz telefona??????????

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice