Apple srušio još jedan rekord

poruka: 41
|
čitano: 3.668
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Apple srušio još jedan rekord".
15 godina
offline
Apple srušio još jedan rekord

Eto koliko su proizvodi precijenjeni. A ovce samo kupuju bez pitanja.

Battlefield is the Best, fuck the rest!!!
Moj PC  
5 19 hvala 0
15 godina
offline
Apple srušio još jedan rekord

tko visoko leti ... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Apple srušio još jedan rekord
Ovdje na Bugovom forumu 80 posto ljubomornih Android fanbojaša. iPhone kupuju samo oni ljudi koji se vole pokazivati u društvu odnosno Apple ovce? Ljudi, ima puno kupaca Appleovih proizvoda koji u njihovim proizvodima vide kvalitetu i odlicnu podršku.
Vaše reakcije mogu opisati kao neku vratu jala.
15 godina
odjavljen
offline
Apple srušio još jedan rekord

Bitno je da Samsung svoje high end uredjaje prodaje za crika 4-5 soma kn, ali steka ulazenje u galeriju i imenik vec 4 generacije.

http://isvijet.com.hr, Siemens C60, SE K700i, Samsung D600, Sam. Omnia i900, iPhone 3G, iPhone 3GS, iPhone 4, Galaxy SIII, Nexus 5
 
18 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Apple srušio još jedan rekord

Vjerojatno je jal, ipak teško da se može doći do ovolike vrijednosti tvrtke ukoliko nisi vukao niz dobrih poteza u dužem periodu. Ipak treba znati što, kada i kome ponuditi.

Apple je ukapirao dosta toga a i prilicno su dugo u ovoj igri da su se znali dobro pozicionirati. Žao mi je da nema više Nokie ili malo jačeg Microsofta kao bolje konkurencije :)

15 godina
offline
Apple srušio još jedan rekord

Ja nisam jalan. Imam novaca, mogu kupit iphone da zelim. Imam note 4. Ali mi se ne svida kako se hvale sa zaradom koja dostize bilijun dolara a telefone precjenjuju. Plus najveca mi je zamjerka sto je telefon zatvoren. Moram ono govno itunes instalirat da bi nesto u tel ubacio. Nevjerovatno...

Battlefield is the Best, fuck the rest!!!
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.2.2015 11:09 (acarnoje).
Moj PC  
9 9 hvala 0
11 godina
offline
Apple srušio još jedan rekord

Meni je samo žao što prije 10 godina nisam prodao sve što imam i uložio u appleove dionice. 

 

 

jaska jaska jaskaja
Moj PC  
15 0 hvala 0
12 godina
offline
Apple srušio još jedan rekord

pa kaj ti se ima sviđat - ne sviđat? precijenjen je za naše tržište, hrvatistan, u kojem je ionako svaki mob preko 2000 "skup".

 

upravo sada na istoreu na webu, otključan 4"7 model 650$ - sa današnjim tečajem 4200kn. da sam računao pred mjesec dana (ili pred pola godine) prije deflacije dolara kad je bio 5,5 kn - došao bi ispod 3600kn. za ovakav proizvod sasvim fer cijena. 

to samo govori da smo za apple irelevantni. boli ih kuki jel iphone košta 9000 ili 4000 kn ili možda 4s, model star 3.5 godine, 2000kn.

 

 

 

 

Ne predaj se nikad osim kad moraš!
 
4 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Apple srušio još jedan rekord
KRISTIJANJE kaže...

Meni je samo žao što prije 10 godina nisam prodao sve što imam i uložio u appleove dionice. 

 

 

 Jos uvijek mozes kupiti Xiaomijeve dionice kad izadu na burzu.

samo nešto struže..
10 godina
neaktivan
offline
Re: Apple srušio još jedan rekord
Apachy kaže...

pa kaj ti se ima sviđat - ne sviđat? precijenjen je za naše tržište, hrvatistan, u kojem je ionako svaki mob preko 2000 "skup".

 

upravo sada na istoreu na webu, otključan 4"7 model 650$ - sa današnjim tečajem 4200kn. da sam računao pred mjesec dana (ili pred pola godine) prije deflacije dolara kad je bio 5,5 kn - došao bi ispod 3600kn. za ovakav proizvod sasvim fer cijena. 

to samo govori da smo za apple irelevantni. boli ih kuki jel iphone košta 9000 ili 4000 kn ili možda 4s, model star 3.5 godine, 2000kn.

 

 

 

 

 mondo.hr 

 

 

Last bastion of real motorsport - Isle of Man TT
14 godina
offline
Re: Apple srušio još jedan rekord
acarnoje kaže...

Ja nisam jalan. Imam novaca, mogu kupit iphone da zelim. Imam note 4. Ali mi se ne svida kako se hvale sa zaradom koja dostize bilijun dolara a telefone precjenjuju. Plus najveca mi je zamjerka sto je telefon zatvoren. Moram ono govno itunes instalirat da bi nesto u tel ubacio. Nevjerovatno...

 

 

ok, to je tvoje mišljenje, super

 

meni on vrhunski uređaj koji je opako skup,,(nije ni Samsung ni drugi flagship modeli jeftijiji da se razumjeno),,  ali zato ću imati podršku bar 5-6 godina bez beda,, nije mi problem spojiti iTunese i sve odraditi nabrzaka, sve šta trebam ubacit, ubacim u njega,,,

 

mogu reć samo kapa dolje onim akoji su kupili dionice pred godinu dana, da sam bar i ja imao love i tu hrabrost,,, a onima koji su kupili pred 10-15 godina.....  oni su milionaši,,

 

dali će sljedeće ili za koju godinu bankrotirati kao Nokia???   a tko to zna, možda,, a možda će toliku imovinu uložiti da preuzmu druge kompanije koje stvaraju i dalje profit... u svakom slučaju genijalci koji su napravili ono šta jako puno ljudi kupuje,, e sad da smo i mi ovdje sposobni ponuditi šta bi ekipa iz cijelog svijeta kupovala to bi bilo GENIJALNO,, ali većina Hrvata i ovdje ekipe je samo njurgava i jalna  na uspjeh drugoga,,, 

12 godina
offline
Apple srušio još jedan rekord

ja isto blenuo kad sam vidio letak. al jbg, dok ima jelena ima i zarade.

Ne predaj se nikad osim kad moraš!
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Apple srušio još jedan rekord

Sorry double post.

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.2.2015 12:08 (tommy5).
13 godina
offline
Re: Apple srušio još jedan rekord
acarnoje kaže...

Ja nisam jalan. Imam novaca, mogu kupit iphone da zelim. Imam note 4. Ali mi se ne svida kako se hvale sa zaradom koja dostize bilijun dolara a telefone precjenjuju. Plus najveca mi je zamjerka sto je telefon zatvoren. Moram ono govno itunes instalirat da bi nesto u tel ubacio. Nevjerovatno...

 

Nevjerojatno je da se neshvaća osnovne pojmove, čak ne ekonomske nego životne.

Kako možeš reći da je nešto precjenjeno, kada je to subjektivan pojam. Nekome je podcjenjeno.

Ali to nije važno, važno je da postoji potražnja i da se proizvod prodaje.

Nitko te ne prsiljava na kupovinu, također imaš i druge proizvode.

Malo lektire :) http://en.wikipedia.org/wiki/Market_(economics)

12 godina
neaktivan
offline
Re: Apple srušio još jedan rekord

5-6 godina? Probaj nešto instalirati u savršeno ispravni iPhone 3G pa se opet javi. U Nokiju staru 5-6 godina možeš. U Android star 5-6 godina možda. Ali 3G je sad za njih mrtav.

16 godina
offline
Re: Apple srušio još jedan rekord
jurica_m kaže...
Ovdje na Bugovom forumu 80 posto ljubomornih Android fanbojaša. iPhone kupuju samo oni ljudi koji se vole pokazivati u društvu odnosno Apple ovce? Ljudi, ima puno kupaca Appleovih proizvoda koji u njihovim proizvodima vide kvalitetu i odlicnu podršku.
Vaše reakcije mogu opisati kao neku vratu jala.

 Upravo to i ja ljudima pricam. Kim Kardashian je jedna jako pametna osoba i puno ljudi u njoj vide kvalitetnu osobu. Taj hrvatski jal mi nikad nije dobro sjeo.

Steam: ukay1000 Xfire: ukay1000 LoL: Cquencer Molten WoW Warsong: Steelrock (ally)
11 godina
offline
Apple srušio još jedan rekord

Evo koliko je Apple zarađivao na godišnjoj bazi u zadnjih 5 godina, slučajno naiđo na članak pa da podjelim s Vama (ne znam koliko je relevantan) Uglavnom su strašne cifre, ove godine će da budu još dosta veće...

 

            profit        prihod

2010 -  26.7m       65.2m

2011 -  45.6m     108.2m

2012 -  71.9m     156.5m

2013 -  71.0m     170.9m

2014 -  78.5m     182.7m

Ah, gravity - thou art a heartless bitch.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Apple srušio još jedan rekord
jurica_m kaže...
Ovdje na Bugovom forumu 80 posto ljubomornih Android fanbojaša. iPhone kupuju samo oni ljudi koji se vole pokazivati u društvu odnosno Apple ovce? Ljudi, ima puno kupaca Appleovih proizvoda koji u njihovim proizvodima vide kvalitetu i odlicnu podršku.
Vaše reakcije mogu opisati kao neku vratu jala.

 

Slažem se što se tiče njihove kvalitete i podrške ali zapravo samo i isključivo sve što nije mobilno.

Zašto? Zato jer u firmi svi viši menadžeri i ljudi iz nabave imaju iphone 5s i svi su prilično nezadovoljni što se upravo kvalitete tiče.

 

Osobno koristim iMac na poslu i svakako ima stvari gdje je superiorniji "običnom PCu", pogotovo oko grafičkih programa.

Ali opet, u takvo, relativno skupo računalo da nisu stavljali SSD disk i da se on zbog tog pali 2-3 minute? Koma...i to je još ova slim verzija, početak 2014., znači nije baš starudija.

 

I bez obzira na dobru podršku, moj PC doma ga pojede za doručak jer mi se nikada, ALI NIKADA nije dogodilo da ako imam otvorena dva inDesign dokumenta od 30tak stranica smrzne na kompu doma dok je to na Macu standard stvar. Znači, radi on, inDesign i Photoshop (sa 1-2 raw fotke).

 

Bez obzira na to, svakako bi volio imati jedan onaj crni "iTrash can" doma za job, video edit i slično. Drugačije je i gušt raditi na OSX-u.

Ali mobiteli, naa...više volim Windouze, rade kao beba.

أهبل Origin: mrxa | SteamID: mrxa88 | speed: http://www.speedtest.net/result/2968693004.png
12 godina
offline
Re: Apple srušio još jedan rekord

Hajd ne se...i. Tačno je da su modeli na GB i starijim android OS-ovima zaista loše radili, ali već sa ICS i JB su postali mnogo stabilniji i pouzdaniji. Trenutno Imam KK na telefonu i nijednom mi se nije desilo da nesto baguje ili uspori. Iphone je odličan tel, ali sa jako malo mogucnosti, barem kad se radi o developmentu. Sto se tice hardverskih karakteristika, nije ni do koljena telefonima koji pogone Android. WP su mi takodje ekstra telefoni, a iphone najvise bojkotujem jer je statusni simbol prvenstveno, a onda sve ostalo.

13 godina
offline
Re: Apple srušio još jedan rekord
tommy5 kaže...
acarnoje kaže...

Ja nisam jalan. Imam novaca, mogu kupit iphone da zelim. Imam note 4. Ali mi se ne svida kako se hvale sa zaradom koja dostize bilijun dolara a telefone precjenjuju. Plus najveca mi je zamjerka sto je telefon zatvoren. Moram ono govno itunes instalirat da bi nesto u tel ubacio. Nevjerovatno...

 

Nevjerojatno je da se neshvaća osnovne pojmove, čak ne ekonomske nego životne.

Kako možeš reći da je nešto precjenjeno, kada je to subjektivan pojam. Nekome je podcjenjeno.

Ali to nije važno, važno je da postoji potražnja i da se proizvod prodaje.

Nitko te ne prsiljava na kupovinu, također imaš i druge proizvode.

Malo lektire :) http://en.wikipedia.org/wiki/Market_(economics)

 Ja mislim da ti ne shvaćaš osnovne pojmove. Čovjek je htio reći, da mu se ne sviđa zatvorenost iOS-a i zbog toga to za njega ne vrijedi te novce, a takvih nas ima dosta. S obzirom da ima Note 4, pare mu očito nisu problem, a takvih vjerojatno ima još....

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.2.2015 13:26 (Iwa1001).
15 godina
offline
Re: Apple srušio još jedan rekord
tommy5 kaže...
acarnoje kaže...

Nevjerojatno je da se neshvaća osnovne pojmove, čak ne ekonomske nego životne.

Kako možeš reći da je nešto precjenjeno, kada je to subjektivan pojam. Nekome je podcjenjeno.

Ali to nije važno, važno je da postoji potražnja i da se proizvod prodaje.

Nitko te ne prsiljava na kupovinu, također imaš i druge proizvode.

Malo lektire :) http://en.wikipedia.org/wiki/Market_(economics)

 Pa kome je podcijenjeno? Mozda jedino appleu. Npr. Iphone 6 je dual core. I nicim ne opravdava tu cijenu. Nicim.

Battlefield is the Best, fuck the rest!!!
15 godina
odjavljen
offline
Re: Apple srušio još jedan rekord
acarnoje kaže...

 Pa kome je podcijenjeno? Mozda jedino appleu. Npr. Iphone 6 je dual core. I nicim ne opravdava tu cijenu. Nicim.

Opce je poznato da broj jezgri = kvaliteta/moc procesora. Zato su uostalom i Mediatekovi procesori sa 8 jezgri uvjerljivo najmocniji na trzistu.

Kao sto je poznato da svaka aplikacija koristi maximalan broj jezgri. I opce poznata cinjenica je da je iPhone spor radi samo dvije jezgre. Mislim da ne mozes ni kroz sucelje kao covjek swajpati bez laga. Uzas.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Apple srušio još jedan rekord
acarnoje kaže...
tommy5 kaže...
acarnoje kaže...

Nevjerojatno je da se neshvaća osnovne pojmove, čak ne ekonomske nego životne.

Kako možeš reći da je nešto precjenjeno, kada je to subjektivan pojam. Nekome je podcjenjeno.

Ali to nije važno, važno je da postoji potražnja i da se proizvod prodaje.

Nitko te ne prsiljava na kupovinu, također imaš i druge proizvode.

Malo lektire :) http://en.wikipedia.org/wiki/Market_(economics)

 Pa kome je podcijenjeno? Mozda jedino appleu. Npr. Iphone 6 je dual core. I nicim ne opravdava tu cijenu. Nicim.

 Dual Core koji je u rangu Snapdragona S805, to već dovoljno govori o vrhunskom dizajnu tog SoC-a...

15 godina
neaktivan
offline
Re: Apple srušio još jedan rekord
gavranpero kaže...

Hajd ne se...i. Tačno je da su modeli na GB i starijim android OS-ovima zaista loše radili, ali već sa ICS i JB su postali mnogo stabilniji i pouzdaniji. Trenutno Imam KK na telefonu i nijednom mi se nije desilo da nesto baguje ili uspori. Iphone je odličan tel, ali sa jako malo mogucnosti, barem kad se radi o developmentu. Sto se tice hardverskih karakteristika, nije ni do koljena telefonima koji pogone Android. WP su mi takodje ekstra telefoni, a iphone najvise bojkotujem jer je statusni simbol prvenstveno, a onda sve ostalo.

Ajde ti ne se...i. Objektivno sada reci sam sebi, koliko ljudi zanima development i išta povezano s njime?

 

Necu rootat ne interesiraju me custom romovi i ostale gluposti, hardware me jos manje zanima dakle ako radi fluidno unutra mini hrcak moze trcat. USER EXPERIENCE je najvažnije za prosjecnog korisnika. Ostalo? Nebitno. A to da na svom LG G3 idalje nemam najnoviji android je naprosto sramota i to je googlova krivica. - izgleda da ima ispravio me kolega forumaš!

 

Također koga boli briga koliko nešto košta tj. koliko apple trazi novaca? Ili imaš ili nemaš ili ti treba ili ne ili ga jednostavno hoces da ga imaš ili neces baš zato što drugi hoce. Kako god da je svatko SAMOSTALNO odlucje što ce kupiti koji god razlozi bili. Apple nikoga ne tjera da kupuje njihove proizvode, a nazivati ljude koje ih kupuju ovcama je također odraz debilizma.

 

Na svu srecu u hrvatskoj idiotima koji nemaju, a kupe dugovi se opraštaju pa tako da ni to više ne vrijedi. Gradite bespravno, ne placajte poreze, dizite gredite u švicarcima pa kmečite na tvu, kupujte maxtv i iphonove nema veze ima nas par % pametnih sve ce mo vam platit. No sad skrecem s teme.

 

 

Što se tice Appleovih impresivnih prihoda i pogotovo rezerve čiste gotovine baš me zanima što ce uciniti sa svime time te da li su postali malo tromi. Gomilanje rezervi bi moglo u jednom trenutku postati kontra produktivno nekako. R&D bi im svakako mogao izvuc beneficije i nadam se da hoce.

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.2.2015 15:12 (mislav_01).
13 godina
offline
Re: Apple srušio još jedan rekord
acarnoje kaže...
tommy5 kaže...
acarnoje kaže...

 Pa kome je podcijenjeno? Mozda jedino appleu. Npr. Iphone 6 je dual core. I nicim ne opravdava tu cijenu. Nicim.

 

Pa nema tu opravdane ili neopravdane cijene! Apple Inc. traži toliko i toliko za svoj uređaj. I gotova priča. 

Nekome je kila kruha od 10kn jaaako skupa, neko niti gleda na cijenu kada kupujue.

 

Dude, složi svoj hardware, pošalji u kinu da ti ga izrade, kodiraj svoj OS ili preuzmi tuđi, sastavi to sve zajedno i lijepo upakiraj.
Pa prodaji za svoju opravdanu cijenu, a ako potražnja bude velika ti diži cijenu dok god ide!

15 godina
offline
Re: Apple srušio još jedan rekord
mislav_01 kaže...
gavranpero kaže...

Hajd ne se...i. Tačno je da su modeli na GB i starijim android OS-ovima zaista loše radili, ali već sa ICS i JB su postali mnogo stabilniji i pouzdaniji. Trenutno Imam KK na telefonu i nijednom mi se nije desilo da nesto baguje ili uspori. Iphone je odličan tel, ali sa jako malo mogucnosti, barem kad se radi o developmentu. Sto se tice hardverskih karakteristika, nije ni do koljena telefonima koji pogone Android. WP su mi takodje ekstra telefoni, a iphone najvise bojkotujem jer je statusni simbol prvenstveno, a onda sve ostalo.

dizite gredite u švicarcima pa kmečite na tvu

Za ostalo se slazem ali sto se tice ovog, ti nebi isto/slicno postupio da je umjesto franka npr. euro/kuna toliko ojacala i to na nezakonit nacin? Ajde molim te.... osim toga, nisu banke bezveze izguibile parnice (a imaju najbolje/najskuplje odvjetnike).  Shvati da su neki ljudi bili prisiljeni dignuti kredit ili su ga digli dok su relativno dobro zivjeli odnosno dok su ga mogli vracati i dok nisu bili bolesni, dok nisu ostali bez posla itd.

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Apple srušio još jedan rekord

Ne bi. I kao poslovni subjekt nismo. Nego smo digli u eurima. I radilo se o milijunima, ne desecima ili stotinama tisuca €. i to je bilo 1-2 god prije krize (koja je krenula 2008. / 2009. ne sjecam se tocno kad je krenulo sranje). Dakle smatrali smo da su svicarci prevelik rizik. I prvo što smo napravili sa profitom je vratili kredit, a tek onda uzeli sebi. I šta sada? Bravo mi? Ma kakvi sad se ocekuje da platis drugome njihove greške. 

 

Dakle svi su citali ugovore, mogli su se informirat i shvatit barem probat shvatit zašto je jedna valuta povoljnija (jebemu kolko hrabar moraš bit da ne vidiš da je vise podlozna rizikui da ti to ne bude cudno) pa slijedom toga odluciti.

 

E sada to što drzava je upoce dopustila praksu valutne klauzule i sl. to je drugi par rukava. I apsolutno smatram da su tu pogriješili da su krivi da su odvratni i da osobno moraju platit svakom tom covjeku krov nad glavom. Ali da mi se gade svicarci kad ih vidim na tvu kad kmeče radi švicaraca gade mi se. Vjerojatno iracionalno jer je to vec 10 stvar u nizu koja dotuce optimizam i mladog covjeka.

 

Neopisivo mi idu na zivce zato što su zadnji u nizu koje netko mora izbavit. Predstecajne nagodbe, dugovi teleopreaterima, neplaceni porezi, bespravna gradnja i sada krediti u švicarcima. Are you fucking serious?!?! Do kada? Mozda svicarci nisu najgori od svih ali su kap koja je prelila casu u ovoj drzavi gdje nema odgovornosi za ništa.

 

Obiteljima koje nemaju ništa otkupit i poklonit nekretninu jedinu, a svi ostali radi auta, vikendica i koje cega na ulicu boli me briga. Ti znas da se dizu krediti za skijanja? LOL

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.2.2015 13:57 (mislav_01).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Apple srušio još jedan rekord
gavranpero kaže...

Hajd ne se...i. Tačno je da su modeli na GB i starijim android OS-ovima zaista loše radili, ali već sa ICS i JB su postali mnogo stabilniji i pouzdaniji. Trenutno Imam KK na telefonu i nijednom mi se nije desilo da nesto baguje ili uspori. Iphone je odličan tel, ali sa jako malo mogucnosti, barem kad se radi o developmentu. Sto se tice hardverskih karakteristika, nije ni do koljena telefonima koji pogone Android. WP su mi takodje ekstra telefoni, a iphone najvise bojkotujem jer je statusni simbol prvenstveno, a onda sve ostalo.

Lijepo ti meni reci sto to fali developmentu za iOS? Evo kod mene u firmi vec 5 godina radimo i svaka generacija SDK-a ima sve vise mogucnosti. 

Rekao bi da iOS 8 ima toliko API-ja da ih do izlaska iOS 9 necemo sve niti iskoristiti, kamoli da cemo osjetiti potrebu za nekim drugima. 

Da si rekao ovu izjavu prije 4 godine kada je izasao iOS 4 jos bi ti progledao kroz prste, ali sada nikako. 

Ako mislis to opravdati na ruku sto mozes sa Androidom, molim te nemoj niti pocinjati jer su to razliciti svjetovi i filozofije. 

...Scooter Tuning is not A Crime!!...
15 godina
offline
Re: Apple srušio još jedan rekord
mislav_01 kaže...

Ne bi. I kao poslovni subjekt nismo. Nego smo digli u eurima. I radilo se o milijunima, ne desecima ili stotinama tisuca €. i to je bilo 1-2 god prije krize (koja je krenula 2008. / 2009. ne sjecam se tocno kad je krenulo sranje). Dakle smatrali smo da su svicarci prevelik rizik. I prvo što smo napravili sa profitom je vratili kredit, a tek onda uzeli sebi. I šta sada? Bravo mi? Ma kakvi sad se ocekuje da platis drugome njihove greške. 

 

Dakle svi su citali ugovore, mogli su se informirat i shvatit barem probat shvatit zašto je jedna valuta povoljnija (jebemu kolko hrabar moraš bit da ne vidiš da je vise podlozna rizikui da ti to ne bude cudno) pa slijedom toga odluciti.

 

E sada to što drzava je upoce dopustila praksu valutne klauzule i sl. to je drugi par rukava. I apsolutno smatram da su tu pogriješili da su krivi da su odvratni i da osobno moraju platit svakom tom covjeku krov nad glavom. Ali da mi se gade svicarci kad ih vidim na tvu kad kmeče radi švicaraca gade mi se. Vjerojatno iracionalno jer je to vec 10 stvar u nizu koja dotuce optimizam i mladog covjeka.

 

Neopisivo mi idu na zivce zato što su zadnji u nizu koje netko mora izbavit. Predstecajne nagodbe, dugovi teleopreaterima, neplaceni porezi, bespravna gradnja i sada krediti u švicarcima. Are you fucking serious?!?! Do kada? Mozda svicarci nisu najgori od svih ali su kap koja je prelila casu u ovoj drzavi gdje nema odgovornosi za ništa.

 

Obiteljima koje nemaju ništa otkupit i poklonit nekretninu jedinu, a svi ostali radi auta, vikendica i koje cega na ulicu boli me briga. Ti znas da se dizu krediti za skijanja? LOL

 Na kazem da je fiksiranje franka dobra odluka (postoji niz drugih nacina da im se ude u susret), najlakse je preko naroda odnosno leda nevinih ccc i isto vrijedi za ostalo tipa oprost dugova za telekomunikacijske usluge itd odnosno netko drugi bi trebao podmiriti te troskove i snositi sankcije ako su u pitanju vec kojekakve malverzacije, nezakonitosti itd (tipa banke, tvrtke ili pojedinci itd), a ne narod ni kriv ni duzan. No, sve to i slicne stvari mozemo zahvaliti dosadasnjim vladama koje su s bankama i veliim igracima tipa Todoric uvijek bile na TI, a sada se eto kao zele dodvoriti glasacima (oprost dugova je ucinkovit nacin za to), zanimljivo je sto se uvijek probude i pocnu s takvim genijalnim potezima za vrijeme izborne godine (isto/slicno radi i HDZ pet do dvanaest jer su im fotelje u pitanju). Logika je 1000 losih odluka/poteza za 10 dobrih.... a ljudi dobro zaboravljaju, samo tu i tamo trebas baciti jedan dobar mamac (nije niti cudno sto su na tronu politicke scene uvijek SDP/HDZ).

 

Sto se tice svicarca i samog dizanja kredita, tu nema nista sporno (pa svi su u kreditima, pola Njemacke je u kreditima, prakticki svi zive po stanovima koji su papreno skupi, mnogi od njih niti nemaju svoj stan) i osim toga, nisu svi dizali basnoslovne kredite (milijuncici), a placa im svega cca 5k kuna. U pitanju su i oni koji nisu isli na maksimalni rizik jer su bili svjesni rizika tako da su isli na relativno podnosljiv ali ovakav skok franka nitko nije mogao predvititi koji je i ove koji nisu isli na neki veliki rizik odveo prakticki na prosjacki stap (da ne govorim tek o ovima koji su dizali milijune). BTW i da, znam pojedince koji su digli basnoslovne kredite zeleci zivjeti na viskokoj nozi, a sada im se to obilo o glavu ali za takve mi nije zao, zao mi je za one druge koji su pokrenuli nesto (tipa otvorili obrt i sl.) ili su na neki nacin bili prisiljeni na to.

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.2.2015 14:52 (lovac82).
12 godina
offline
Re: Apple srušio još jedan rekord
mislav_01 kaže...
gavranpero kaže...

Hajd ne se...i. Tačno je da su modeli na GB i starijim android OS-ovima zaista loše radili, ali već sa ICS i JB su postali mnogo stabilniji i pouzdaniji. Trenutno Imam KK na telefonu i nijednom mi se nije desilo da nesto baguje ili uspori. Iphone je odličan tel, ali sa jako malo mogucnosti, barem kad se radi o developmentu. Sto se tice hardverskih karakteristika, nije ni do koljena telefonima koji pogone Android. WP su mi takodje ekstra telefoni, a iphone najvise bojkotujem jer je statusni simbol prvenstveno, a onda sve ostalo.

Ajde ti ne se...i. Objektivno sada reci sam sebi, koliko ljudi zanima development i išta povezano s njime?

 

Necu rootat ne interesiraju me custom romovi i ostale gluposti, hardware me jos manje zanima dakle ako radi fluidno unutra mini hrcak moze trcat. USER EXPERIENCE je najvažnije za prosjecnog korisnika. Ostalo? Nebitno. A to da na svom LG G3 idalje nemam najnoviji android je naprosto sramota i to je googlova krivica.

 

Također koga boli briga koliko nešto košta tj. koliko apple trazi novaca? Ili imaš ili nemaš ili ti treba ili ne ili ga jednostavno hoces da ga imaš ili neces baš zato što drugi hoce. Kako god da je svatko SAMOSTALNO odlucje što ce kupiti koji god razlozi bili. Apple nikoga ne tjera da kupuje njihove proizvode, a nazivati ljude koje ih kupuju ovcama je također odraz debilizma.

 

Na svu srecu u hrvatskoj idiotima koji nemaju, a kupe dugovi se opraštaju pa tako da ni to više ne vrijedi. Gradite bespravno, ne placajte poreze, dizite gredite u švicarcima pa kmečite na tvu, kupujte maxtv i iphonove nema veze ima nas par % pametnih sve ce mo vam platit. No sad skrecem s teme.

 

 

Što se tice Appleovih impresivnih prihoda i pogotovo rezerve čiste gotovine baš me zanima što ce uciniti sa svime time te da li su postali malo tromi. Gomilanje rezervi bi moglo u jednom trenutku postati kontra produktivno nekako. R&D bi im svakako mogao izvuc beneficije i nadam se da hoce.

 STa pricas ti Lollipop i to 20h verzija se vrte na LG G3... 

https://www.youtube.com/user/crazypeopleteamcro
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice