Apple traži od tajvanskih dobavljača da smanje svo

poruka: 17
|
čitano: 2.811
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Apple traži od tajvanskih dobavljača da smanje svo".
9 godina
neaktivan
offline
Apple traži od tajvanskih dobavljača da smanje svo
Neka apple malo smanji svoj udio u profitu a proizvodjace koje je iscjedio do granice isplativosti neka ostavi na miru..
 
15 0 hvala 0
14 godina
offline
Apple traži od tajvanskih dobavljača da smanje svo

Postaje pomalo i smiješno koliki su licemjeri u Applu...

Moj PC  
17 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Apple traži od tajvanskih dobavljača da smanje
Stvarno jadno. Nije im dosta izrabljivanja
 
12 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Apple traži od tajvanskih dobavljača da smanje svo

Smanjite malo svoj profit, appelova marza je jadna, dajte i appleu da nesto zaradi. Jadan apple.

 
10 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Apple traži od tajvanskih dobavljača da smanje
Presmiješno!
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Apple traži od tajvanskih dobavljača da smanje svo

"Appleovo poslovanje s tajvanskim dobavljačima sastoji se od pokušaja izjednačavanja njihovog udjela u profitu s onim koji imaju Appleovi kineski dobavljači."

 

Pa daj kinezima više love i eto..

Give a man a mask and he will show you his true face
Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Apple traži od tajvanskih dobavljača da smanje
Hahahahahahah
Naprave mob za stotku dvije prodaju za tisućicu i malo im je.....
U besptičju i krava zvuči kao slavuj!
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Apple traži od tajvanskih dobavljača da smanje svo

Odakle vam informacija da su tajvanski proizvodi bolji od kineskih? Ne zanima me perceprcija nego konkretni razlozi. Dokazi.

 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Apple traži od tajvanskih dobavljača da smanje
Radnici na Tajvanu se ne ubijaju ni približno koliko i oni u Kini, pa to treba izjednačiti. Da bude fer.

Englezi su svojedobno uvozili ogromne količne čaja iz Kine, a plaćali su ga (za njih jeftinim) opijumom. Onda su Kinezi shvatili da ih truju, pa su rekli da to tako više ne može i tražili isplatu u novcu. Kao rezultat su dobili Opijumske ratove u kojima su Englezi pobijedili i nametnuli svoje uvjete trgovine.

I onda se zapad čudi terorizmu...
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
5 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Apple traži od tajvanskih dobavljača da smanje
ssoul kaže...
Neka apple malo smanji svoj udio u profitu a proizvodjace koje je iscjedio do granice isplativosti neka ostavi na miru..

 Ti imaš uvid u njihove međusobne ugovore i znaš appleov udio, a znaš i koliko zarađuju ovi proizvođači?

Stvarno mi nije jasno zašto uopće itko ide komentirati, a i prenositi ovakve vijesti, to je interna stvar privatnih firmi u koje nitko od nas nema uvid niti blage veze tko tu koliko zarađuje.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Apple traži od tajvanskih dobavljača da smanje
@bill-jobs
Poznata je dobit Applea i poznati su uvjeti u kojima Kinezi rade. To je dovoljno informacija za komentiranje.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
4 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: Apple traži od tajvanskih dobavljača da smanje

A zašto ti smatraš da uopće trebaš komentirati ugovore između privatnih firmi? U kojem točno dijelu te se to tiče?

Kakve ugovore s razno raznim dobavljačima imaju Sony, Samsung, LG, Dell, Acer, Huawei, Lenovo, HP, Toshiba i milijun drugih proizvođača elektronike?

Stvarno ne znam odakle ideja komentirati takve stvari, valjda postoje vlasnici tih firmi koji će međusobno dogovarati cijenu, a ne da ti iz svoje sobice pred PC-em ideš pričati o njihovim zaradama... :facepalm:

 

Cijela vijest je običan click bait jer je apple u naslovu i bitno je samo da se nešto piše o njima jer to donosi klikove.

Ovo današnje novinarstvo je dno dna.

 

P.S. Ajmo malo i pričati koliko časopis Bug naplaćuje reklamu firmama koje se oglašavaju na njihovim stranicama, i ajmo pričati jel bi Bug trebao smanjiti tu cijenu, ili povećati.

To je eto tema u koju se trebaju svi petljati.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.8.2016 13:11 (bill_jobs).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Apple traži od tajvanskih dobavljača da smanje
Postoji nešto što se zove sloboda mišljenja i sloboda govora. Kako nisam autist i živim u svijetu okružen ljudima, državama, korporacijama, vojskama, udrugama i sličnim entitetima, čije djelovanje na ovaj ili onaj način utječe na mene, sasvim je logično da o njima razmišljam i raspravljam s drugim ljudima. Ono što je neobično je da ti koji smatraš da ja ne bi trebao komentirati Apple komentiraš mene i moje postupke. Budi dosljedan svojim stavovima i ne petljaj se u ono što te se ne tiče.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
12 godina
protjeran
offline
Apple traži od tajvanskih dobavljača da smanje svo

Ne znam zašto se ti uopće javljaš?

Ja sam citirao onoga koji je prvi napisao post u ovoj temi i koji spominje appleov udio i kako je apple iscijedio proizvođače do granice isplativosti.

Pa mislim da je moje pitanje na mjestu kad ga pitam odakle mu te nebuloze?

Tko je on da ima uvid u zarade ovih gigantskih kompanija i da zna tko koga cijedi?

 

A ti komentiraj šta hoćeš i kani me se svojih gluposti o slobodi govora i promišljanju.

Činjenica je da lupaš o stvarima o kojima ne znaš ni 0.0000000001%.

 
0 6 hvala 0
10 godina
offline
Apple traži od tajvanskih dobavljača da smanje svo

Hhaha, uvijek je Apple kriv. Ako im ne paše nek raskinu suradnju pa nek Apple traži druge dobavljače.

 

Inače ne vidim zašto se stalno govori da Apple izrabljuje radnike i da je velika stopa samoubojstava? Te tvornice nisu u vlasništvu Applea niti su ti radnici Appleovi zaposlenici... ali bitno da novinari prave senzaciju gdje je nema.

 
0 1 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Apple traži od tajvanskih dobavljača da smanje
Pa kad vec pitas od kud mi pravo pokusat cu ti dati odgovor... njihovi ugovori jesu tajni ali kako su sve te firme na burzi i od ulagaca ubiru ogromne novce zakonski moraju objaviti financijska izvjesca... ako pogledas dobit u % svih tih kompanija nije problem zakljuciti da apple ima neprirodno veliki profit...
Foxcon 1.5%,Lenovo 1.7, Asus 2.5, HP 3%...... a gle cuda apple 39.9... u pravu si od kud mi pravo da komentiram brojke o kojima nemam pojma
10 godina
offline
Apple traži od tajvanskih dobavljača da smanje svo

Što je po tebi "neprirodno veliki profit"?

 

Mislim nismo u komunizmu i planskom gospodarstvu.

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.8.2016 18:04 (Syke).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice