Apple vodeći u prijenosnicima?

poruka: 53
|
čitano: 7.522
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Apple vodeći u prijenosnicima?".
13 godina
neaktivan
offline
Apple vodeći u prijenosnicima?

A ha znaš da je "NAJBOLJI!", fensi-šmensi.

Tko misli da je najbolji proizvođač laptopa neka ispuni anketu!

12 Toshiba
28 HP
45 Apple
6 Acer
7 Asus
dominik spajić
 
0 8 hvala 0
16 godina
offline
Re: Apple vodeći u prijenosnicima?
dominik.spajic kaže...

A ha znaš da je "NAJBOLJI!", fensi-šmensi.

Tko misli da je najbolji proizvođač laptopa neka ispuni anketu!

 

Dell

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.7.2011 9:08 (nesto222).
14 godina
offline
Re: Apple vodeći u prijenosnicima?
Kakve glupe vijesti citamo to je nevjerovatno. Da mi je znati sta su ti analiticari ikad pogodili?
inox
16 godina
neaktivan
offline
Re: Apple vodeći u prijenosnicima?
dominik.spajic kaže...

A ha znaš da je "NAJBOLJI!", fensi-šmensi.

Tko misli da je najbolji proizvođač laptopa neka ispuni anketu!

Lenovo i Sony

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
13 godina
protjeran
offline
Apple vodeći u prijenosnicima?

Najbolji je onaj koji imas i koji ti sluzi (igra, posao, itd) ;-)

 

Ako tablete racunamo kao pijenosna racunala, onda ce se pojaviti na listi HTC, Motorola, ViewSonic i drugi...

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Apple vodeći u prijenosnicima?

Zasto u isti kos stavljaju jabuke i kruske... Tablet i laptop nisu jedno te isto, ova vijest je cisto velicanje Apple-a...

Znaci ako Apple isporuci 15 mil. laptopa, a HP 40 mil. Apple je vodeci zato sto je isporucio jos jedno 40 mil. iPada...

Ja ne znam da sa iPadom mogu doci na fakultet, spojiti ga na projektor i odrzati prezentaciju koju sam prije toga napravio na tom iPadu...

Cisti marketing nista vise....

 
15 3 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: Apple vodeći u prijenosnicima?
Dr. Vicko kaže...

Zasto u isti kos stavljaju jabuke i kruske... Tablet i laptop nisu jedno te isto, ova vijest je cisto velicanje Apple-a...

Znaci ako Apple isporuci 15 mil. laptopa, a HP 40 mil. Apple je vodeci zato sto je isporucio jos jedno 40 mil. iPada...

Ja ne znam da sa iPadom mogu doci na fakultet, spojiti ga na projektor i odrzati prezentaciju koju sam prije toga napravio na tom iPadu...

Cisti marketing nista vise....

 

Zasto mislis da se ne moze povezati na projektor. Tablet je sasvim dovoljan, uostalom i ostali proizvode tablete te su ukljuceni u statistiku
14 godina
neaktivan
offline
Apple vodeći u prijenosnicima?

A kad će Apple održati paradu ponosa?

:)
 
4 2 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Apple vodeći u prijenosnicima?
Dr. Vicko kaže...

Zasto u isti kos stavljaju jabuke i kruske... Tablet i laptop nisu jedno te isto, ova vijest je cisto velicanje Apple-a...

Znaci ako Apple isporuci 15 mil. laptopa, a HP 40 mil. Apple je vodeci zato sto je isporucio jos jedno 40 mil. iPada...

Ja ne znam da sa iPadom mogu doci na fakultet, spojiti ga na projektor i odrzati prezentaciju koju sam prije toga napravio na tom iPadu...

Cisti marketing nista vise....

Ma drzi to vodu i te kako, znam ljude kojima je Facebook sinonim za internet, Pa zbog cega se onda nekakvom iskrivljenom analogijom tablet i laptop ne bi trpali u isti kos?:-).

Salu na stranu, Apple je vodeci proizvodjac laptopa koji kostaju vise od 1000 $. Toliko zapravo kosta najjeftiniji MacBook. Mozete mislit kakav bi dar mar na trzistu napravili da im je strateski cilj proizvodnja laptopa cijene kostanja 500-800 $... Ali nije, tu su pozicionirali iPad.

15 godina
offline
Apple vodeći u prijenosnicima?

Prije par dana bio je članak kako je apple najveći proizvođač desktop računala a tu se ubrajaju i tableti.

sad je ista stvar ali u igri su prijenosnici, i opet uključujući tablete.

Sad se odlučite dal je ipad prijenosno ili desktop računalo.

hobi: androidhr.blogspot.com
 
0 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Apple vodeći u prijenosnicima?
Koliko sam ja upoznat bez problema g Vicko spojis projektor na iPad/iphone i odrzis prezentaciju koju si napravio na tom istom iPadu/iPhone-u.
Ali se slazem da stavljaju ti analiticari u isti kos kako im sto pase tako analiziraju. Nek i jos smartphone dodaju pod prijenosnike :-).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Apple vodeći u prijenosnicima?
dominik.spajic kaže...

A ha znaš da je "NAJBOLJI!", fensi-šmensi.

Tko misli da je najbolji proizvođač laptopa neka ispuni anketu!

Kakva ti je to anketa a niti nemaš najbolje proizvođače laptopa, DELL i Lenovo

Po meni najbolji proizviđači laptopa, a ne nekakvi HP koji sam naštanca i trpa u prodaju.

http://www.demonoid.me/users/franjo15
13 godina
neaktivan
offline
Apple vodeći u prijenosnicima?
Ovi koji su glasali za HP očito nikad nisu imali HP.
http://www.bug.hr/forum/topic/komponente-oprema/prodaja-bluetooth/106145.aspx
Moj PC  
8 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Apple vodeći u prijenosnicima?

Moj sljedeći laptop koji budem kupovao definitivno će biti Packard Bell, ako ga uspijem prošvercati u HR. Ako ne onda u izbor dolazi Končar, Dell, ili Lenovo :D

http://www.demonoid.me/users/franjo15
16 godina
offline
Re: Apple vodeći u prijenosnicima?
Dr. Vicko kaže...

Zasto u isti kos stavljaju jabuke i kruske... Tablet i laptop nisu jedno te isto, ova vijest je cisto velicanje Apple-a...

Znaci ako Apple isporuci 15 mil. laptopa, a HP 40 mil. Apple je vodeci zato sto je isporucio jos jedno 40 mil. iPada...

Ja ne znam da sa iPadom mogu doci na fakultet, spojiti ga na projektor i odrzati prezentaciju koju sam prije toga napravio na tom iPadu...

Cisti marketing nista vise....

Prije nego napises ovako nesto i time demonstriras svoju potpunu neinformiranost, radije barem malo kompenziraj svoje neznanje posjetom odredjenim web stranicama. Za pocetak ti predlazem www.apple.com, umjesto sto "znanje" skupljas po forumu od onih koji ovdje pricaju price bez da su ikada i jedan komad hardvera i softvera o kojem pricali uzeli u ruke i koristili. ;-)

 

Svi, ili velika vecina tableta (dakle, ne samo iPad, vec i Android i Windows tableti) je u stanju normalno se povezati s monitorom, tv-om ili projektorom i tamo prikazivati ciljani sadrzaj, pa tako i prezentacije. U slucaju Appleovog iPad-a procitaj ovo.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Apple vodeći u prijenosnicima?
Monopol kaže...
Ovi koji su glasali za HP očito nikad nisu imali HP.

Imam HP laptop vec vise od godinu dana i radi savrseno. Dizajn je jako dobar ima par manjih propust ali nista strasno, odnos cijene i dobijenog odlican, kvalitet izrade odlican, podrska odlicna. Hm ne znam zasto ne bi glasao za takav proizvod

http://vgm.tv/
13 godina
neaktivan
offline
Apple vodeći u prijenosnicima?
Samo jedan primjer, 2005 godine sam kupio Toshiba i HP laptop! Do 2007 godine sam prodao HP jel su se izlizale tipke, riknuo je punjac, riknula baterija, nenormalno se zagrijavao i rusio... ALI TOSHIBA RADI I DANAD 2011 godine.
http://www.bug.hr/forum/topic/komponente-oprema/prodaja-bluetooth/106145.aspx
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Apple vodeći u prijenosnicima?
ChrisB kaže...
Dr. Vicko kaže...

Zasto u isti kos stavljaju jabuke i kruske... Tablet i laptop nisu jedno te isto, ova vijest je cisto velicanje Apple-a...

Znaci ako Apple isporuci 15 mil. laptopa, a HP 40 mil. Apple je vodeci zato sto je isporucio jos jedno 40 mil. iPada...

Ja ne znam da sa iPadom mogu doci na fakultet, spojiti ga na projektor i odrzati prezentaciju koju sam prije toga napravio na tom iPadu...

Cisti marketing nista vise....

Prije nego napises ovako nesto i time demonstriras svoju potpunu neinformiranost, radije barem malo kompenziraj svoje neznanje posjetom odredjenim web stranicama. Za pocetak ti predlazem www.apple.com, umjesto sto "znanje" skupljas po forumu od onih koji ovdje pricaju price bez da su ikada i jedan komad hardvera i softvera o kojem pricali uzeli u ruke i koristili. ;-)

 

Svi, ili velika vecina tableta (dakle, ne samo iPad, vec i Android i Windows tableti) je u stanju normalno se povezati s monitorom, tv-om ili projektorom i tamo prikazivati ciljani sadrzaj, pa tako i prezentacije. U slucaju Appleovog iPad-a procitaj ovo.

  I mobiteli su u stanju povezivati se s ekranima. Jesu li i oni onda isto što i laptopi?

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
15 godina
neaktivan
offline
Apple vodeći u prijenosnicima?

Nebi više na HP da mi plate, a kamoli kad ja trebam platit. Imam doma HP-ov prijenosnik i svak malo nešt hebe. Dva puta sam mjenjao DVD čitać, jednom je krepal ventilator, baterija brzo ode, a i punjać nije više orginal i kad svemu tome dodaš da se grije ko pečnica. Za prijenosnike TOSHIBA i APPLE su najbolji.

I'll be back
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Apple vodeći u prijenosnicima?
Dr. Vicko kaže...

Zasto u isti kos stavljaju jabuke i kruske... Tablet i laptop nisu jedno te isto, ova vijest je cisto velicanje Apple-a...

Znaci ako Apple isporuci 15 mil. laptopa, a HP 40 mil. Apple je vodeci zato sto je isporucio jos jedno 40 mil. iPada...

Ja ne znam da sa iPadom mogu doci na fakultet, spojiti ga na projektor i odrzati prezentaciju koju sam prije toga napravio na tom iPadu...

Cisti marketing nista vise....

Naravno da možeš onu koju si napravio na iPadu, ali čak i ako je nisi napravio na iPad-u, ako si je napravio u Microsoft PowePoint-u, nikakav problem: 

 

14 godina
neaktivan
offline
Apple vodeći u prijenosnicima?

Zašto niko ne spominje soni vaio laptope posebno seriju F? Ja mislim da su odlicni, jesu skuplji ali su dugotrajni i isplativi.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Apple vodeći u prijenosnicima?
Bitno da neko na temelju nikakvih informacija suvereno tvrdi "ne moze na projektor"... Kao sto video pokazuje, ne da moze, nego je i bolje za prezentacije od laptopa! Sad, dali su tableti prijenosnici, i dali se mogu trpati u isti kos sa klasicnim laptopima, ne znam! Treba odrediti kriterije po kojima bi se kasnije sudilo! Ovako na pamet opaliti nema smisla! Recimo, netbook na chrome OSu nije nista mocniji od ipada i nema stvari koje bi neki netbook odradio bolje od nekog top tableta! A opet, vecini se sad cini logicno da je netbook prijenosnik, a tablet nije! Dali prijenosnik treba imati tipkovnicu? Ili je OS bitan? Dali je tablet sa win7 prijenosnik? Ili treba imati DVD, usb, firewireiklasicni disk? Treba to malo sustavnije analizirati! Na kraju mozda ispade da tablet fakat i nije prijenosnik, ali reci "ne mogu odraditi prezentaciju, to nije prijenosnik" je em krivo, em glupasto!
Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Apple vodeći u prijenosnicima?

Može li neko potvrditi, da je temperatura procesora i7 pod opterećenjem, približno jednaka ili prihvatljiva kada se nađe npr. u Dell XPSu 15 (ne 15z) i u Apple MacBook Prou?

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.7.2011 16:10 (whoah).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Apple vodeći u prijenosnicima?
whoah kaže...

Može li neko potvrditi, da je temperatura procesora i7 pod opterećenjem, približno jednaka ili prihvatljiva kada se nađe npr. u Dell XPSu 15 (ne 15z) i u Apple MacBook Prou?

Ovisi o nacinu hlađenja i o kojim je ostalim komponentama rijec, al vjerojatno su približno slicne

I'll be back
14 godina
neaktivan
offline
Re: Apple vodeći u prijenosnicima?
dex3108 kaže...

Imam HP laptop vec vise od godinu dana i radi savrseno. Dizajn je jako dobar ima par manjih propust ali nista strasno, odnos cijene i dobijenog odlican, kvalitet izrade odlican, podrska odlicna. Hm ne znam zasto ne bi glasao za takav proizvod

Imaš laptop više od godinu dana? Super

 

Ja imam Packard Bell MX65 iz 2006 godine kad je kupljen, i svakodnevno radi više od 20sati.

Ja mislim da ovaj moj ima ipak malo više od godinu dana. Ako se ne varam.

 

I ako te zanima slobodno si uslikam stanje navedenog laptopa :D

http://www.demonoid.me/users/franjo15
13 godina
neaktivan
offline
Apple vodeći u prijenosnicima?

Nedavno sam prijatelju poklonio PowerBook iz 2005 (G4 1.67 GHz). Razlog - novi laptop. Takodjer, stvar je godinama bila gotovo non-stop upaljena i u poslu. U trenutku predaje radio je i izgledao kao kada je bio kupljen.

G4 (2005) G4 (2005)
Moj PC  
5 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Apple vodeći u prijenosnicima?

Apple laptopi su dobri, ali ja ipak ostajem na Lenovu.Jedino mi Thinkpad ima tipkovnicu kakvu zelim, a i volim taj ruzni dizajn   {#}

I'll see you on the dark side of the moon
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.7.2011 17:58 (no tengo dinero).
Moj PC  
4 1 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Apple vodeći u prijenosnicima?

ovakvi tableti nemaju sta traziti u istoj statistici sa notebookom, tablet PC-em, umpc-em, netbookom, ova statistika je cisto iskrivljavanje cinjenica

ako je nesto pokretano androidom, iosom, chromeOS-om i slicnim bedastocama nije mu mjesto ovdje

evo i slikovni primjer za one koji ne kuze:

 

ovo je prijenosno racunalo ovo je prijenosno racunalo
a ovo je igracka a ovo je igracka
http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.7.2011 18:17 (grimyHR).
 
6 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Apple vodeći u prijenosnicima?

Apsolutno se slazem da mobilni OS-ovi na kojem god hardveru radili ne mogu ici u istu klasu s notebookovima i netbookovima koji koriste "punokrvne" operacijske sustave. Mislim da funkcionalnost ne moze biti kriterij po kojem ce netko iPad i ThinkPad (da se usmjerim na predstavnike klasa) staviti u isti kos. Jer, po toj logici bi onda i svaki desktop koji je opremljen rucicom za prenosenje mogao uci u istu tu kategoriju.

 

Uostalom, onda bi mogli ocekivati i naslov poput "Dell prodaje vise servera od HP-a" jer na svaki desktop mozes instalirati serverski OS i posluzivati klijente na mrezi. Krajnosti.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Apple vodeći u prijenosnicima?

 

ChrisB kaže...
Dr. Vicko kaže...

Zasto u isti kos stavljaju jabuke i kruske... Tablet i laptop nisu jedno te isto, ova vijest je cisto velicanje Apple-a...

Znaci ako Apple isporuci 15 mil. laptopa, a HP 40 mil. Apple je vodeci zato sto je isporucio jos jedno 40 mil. iPada...

Ja ne znam da sa iPadom mogu doci na fakultet, spojiti ga na projektor i odrzati prezentaciju koju sam prije toga napravio na tom iPadu...

Cisti marketing nista vise....

Prije nego napises ovako nesto i time demonstriras svoju potpunu neinformiranost, radije barem malo kompenziraj svoje neznanje posjetom odredjenim web stranicama. Za pocetak ti predlazem www.apple.com, umjesto sto "znanje" skupljas po forumu od onih koji ovdje pricaju price bez da su ikada i jedan komad hardvera i softvera o kojem pricali uzeli u ruke i koristili. ;-)

 

Svi, ili velika vecina tableta (dakle, ne samo iPad, vec i Android i Windows tableti) je u stanju normalno se povezati s monitorom, tv-om ili projektorom i tamo prikazivati ciljani sadrzaj, pa tako i prezentacije. U slucaju Appleovog iPad-a procitaj ovo.

 

Ma tko uopće kupuje laptope pokraj 'savršenog' stroja iPada. :D :D :D

 

microman kaže...

Nebi više na HP da mi plate, a kamoli kad ja trebam platit. Imam doma HP-ov prijenosnik i svak malo nešt hebe. Dva puta sam mjenjao DVD čitać, jednom je krepal ventilator, baterija brzo ode, a i punjać nije više orginal i kad svemu tome dodaš da se grije ko pečnica. Za prijenosnike TOSHIBA i APPLE su najbolji.

Imam i ja jedan HP-ov star ~6 godina i samo mu je crkao HDD prije par godina. To sam zamjenio jer je onaj od 30 GB ionako bio smiješan (sad ima 120GB). HP-ova kvaliteta nije ništa lošija nego kod drugih, možda je lošije što daju manje garancije ako se ne varam.

 

HP kao HP ima svakvih modela, svakvih cijena i serija. Ne možete generalizirati tako (HAPEOVI LAPTOPI NE VALJAJU!).

 

Što se tiče baterije, sveijednom modelu će otići, jer baterije kao baterije imaju ograničen broj ciklusa punjenja/pražnjenja (200 je pisalo za frendov Acer). Bitno je ne držat bateriju u laptopu kad nema potrebe za to. Ja bateriju stavljam i punim samo recimo kad idem vlakom negdje i tako. Ne paradiram po kući i glumim facu bez kablova :D

 

Kad već spominjemo Apple i MacBookove Pro to stvarno biser može kupiti kod nas. (osim ako nije bogatun koji se razbacuje lovom i kupuje samo zbog jabuke) jer praktički za duplo manje love dobiješ duplo jači laptop. xD

 

EDIT: I da ne zaboravim ja sada imam HP-ovog paviljona, i mogu reći da sve šljaka kako treba, monitor je bolji nego kod ekipe sličnog cjenovnog praga, tipkovnica i baterija također. Mada znaju biti malo skuplji od slične ekipe zbog Windowsa (ovisi od serije do serije predpostavljam) ... Minus mu je, što je evo nakon pola godine izgleda skupio dosta prašine unutra i kad igram nešto dođe do ~80 °C, a praktički ga trebaš kompletnog rastaviti da bi očistio. Ne znam jel tako kod drugih proizvođača, ali me to začudilo jer na starom HP-u nakon par vijaka čim skinem dio plastike odozdo odmah vidim ventilator i hlađenje i lagano ga mogu rastaviti.

 

Vjerujem da su to napravili kako bi ova banda u servisu imala što raditi -___-.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.7.2011 18:40 (Dkc).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice