Apple vodeći u "sve u jednom" računalima

poruka: 220
|
čitano: 21.377
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Apple vodeći u "sve u jednom" računalima".
13 godina
offline
Apple vodeći u "sve u jednom" računalima

Kao što sto puta rekoh, ovdje im nema premca.
Svaka im čast na ovom dijelu tržišta.

 

EDIT: ali ne još dugo {#}

 

Ako se slažeš, ne košta te ništa TU. Ako sam ti uz to pomogao, neka ti ne bude mrsko stisnuti i HVALA! ;)
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.1.2012 15:30 (sudy_freak).
Moj PC  
16 2 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Apple vodeći u "sve u jednom" računalima

iMac sa slike je naljepše računalo koje sam ikad vidio.

 
10 12 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Apple vodeći u "sve u jednom" računalima

ništa novo mislim to je normalna stvar da je prvi u toj kategoriji ali mislim da če ga lenovo stiči iako obožavam apple ali iskreno mislim da hoće.

 
1 2 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Apple vodeći u "sve u jednom" računalima

Ti raznorazni postotci i statistike... kako to da nikada ne čitamo vijesti, "tvrtka X je pazila na postotke i statistike koje je procijenila tvrtka Y" i zato je uspjela postići, ne znam, nešto?

 

Ili možda suprotno tome, sve tvrtke pažljivo prilagođavaju svoje poslovanje ovim statistikama, pa se npr. Apple potrudi te zadrži vodeću poziciju? U tom je slučaju objava predviđanja opet bila besmislena jer je ispala pogrešna...

 

Moj PC  
4 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Apple vodeći u "sve u jednom" računalima

Oh look it's nothing.

Moj PC  
10 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Apple vodeći u "sve u jednom" računalima

Za one koji bi prije odabrali komp sa slike 1 nego onaj sa 2. slike mog reć samo ovo: Almost as gay as Twilight:P

Moj PC  
11 11 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Apple vodeći u "sve u jednom" računalima

pojma ti nemas

12 godina
neaktivan
offline
Re: Apple vodeći u "sve u jednom" računalima

Ajd istina, nikad nisam gledao tvajlajt, samo čuo da je šit^3, al ajd, slobodno podijeli svoje dojmove :P

let's put a smile on that face
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.1.2012 0:03 (whysoserious).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Apple vodeći u "sve u jednom" računalima

preko 10 godina sam uživao u windowsima, zadnja 3 mj koristim mac os, i sada zapravo mogu samo reći da 10-ak godina nije ni blizu uživancije. nikad više windows! 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Apple vodeći u "sve u jednom" računalima
paradajz kaže...

iMac sa slike je naljepše računalo koje sam ikad vidio.

Možda jest najljepše, mislim i meni je bilo ok unatoč cijeni i mislio sam da je mac ok, ali sam se razočaro. Prije par tjedana sam bio na nekom predavanja o "Mac-u" i radili smo na iMacu koji je kupljen prije par godina i koji je koštao 15k kn. Prazan dio na ekranu mi je prevelik, ali mislim da je to uredu s obzirom da je cijelo kuciste u njemu. Kad sam sjeco Mac je bio upaljen i bili su Windowsi stavljeni. Naravno nisam znao mnogo o Mac-u, a tako ni da dva OS-a mogu istovrmeno radit i da postoji vise screenova i to mi je bilo fora. Zatim vidim taskbar koji ljepo izgeda i funkcionalan je, ali tu prestaje sve dobro(za mene) sto sam na macu vidio. Dali su nam neke program koji se dobiju s Mac-om i uopce se nesnalazim u njima, nepodrzavaju sve formate, nisu uopce jednostavni za koristenje, neradi drag and drop itd. Buduci da smo imali slobodnog vremena upalim ja skype i od trenutka kad sam kliknuo na da mi otvori na skype, te dok su se ucitale poruke s jednom osobom od jedne veceri proslo je 10-ak min. Na mobitelu od 2k kn mi se brze ucita dok koristim 2G mrezu.

To je samo moj dojam o iMacu na kojem nisam dugo bio, a i to predavanje je bilo bezveze tako da nemislite da je nesto ozbiljno.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Apple vodeći u "sve u jednom" računalima
Preko ljeta sam kupila macbook air i jednostavno nemam rijeci... Prvih tjedan dana sam mrzila macOS , ali nakon kaj sam se priviknula winsi mu nisi ni do koljena. Neznam kaj sam toliko dugo na win radila.... Kako je sve jednostavno to nisu istine. I da od ljeta ni mrvicu se OS nije usporio, pitam se kolko bi ein izdrzali? Hvala Bogu pa sam svako malo morala win instalirat-.-' nikad vise win, osim na faxu-.-'
12 godina
protjeran
offline
Apple vodeći u "sve u jednom" računalima

Opet započinje. Mac vs. PC

Kada če doći kraj tome ??

Ja sam korisnik PC-a već 8 godina a jakoo si želim mac i to baš imac al kad nisam samostalan pa nemam para da si kupim a starci i nisu baš bogatuni pa da mogu dat par tisuća kuna za imac. Mac ima samo jedan minus a to je cjena mislim da da su cjene maca niže da bi to išlo ko...al imam iskustva sa macom i mogu reči da mi je to najbolje računalo na kojem sam ikada radio.

 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Apple vodeći u "sve u jednom" računalima

ljudi moji, osobno imam macbook pro, baterija bez je..mti 7 sati tera, to je VELIKIIIII PLUS kod laptopa, ali touch pad, to vam ne mogu objasniti, to se mora barem nekoliko dana koristiti!!! kad koristim drugi neki laptom jednostavno se veselim kasnije doci na svoj i radit svojim macom

 

 
3 1 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Apple vodeći u "sve u jednom" računalima
life kaže...
Preko ljeta sam kupila macbook air i jednostavno nemam rijeci... Prvih tjedan dana sam mrzila macOS , ali nakon kaj sam se priviknula winsi mu nisi ni do koljena. Neznam kaj sam toliko dugo na win radila.... Kako je sve jednostavno to nisu istine. I da od ljeta ni mrvicu se OS nije usporio, pitam se kolko bi ein izdrzali? Hvala Bogu pa sam svako malo morala win instalirat-.-' nikad vise win, osim na faxu-.-'

 

Tko ti je kriv kad ne znas radit sa Windowsima,a Windowsi su 5x funkcionalniji od xOS-a. Ja imam xp od 2001, sad 7-icu i nikad nisu usporili.

A kolko cujem xOS lion ima problema sa memory managmentom, pa je tek 8gb optimalno za ugodan rad, ja imam 2gb na sedmici, pa giga i pol zjapi praznom. :D

14 godina
offline
Re: Apple vodeći u "sve u jednom" računalima
life kaže...
Preko ljeta sam kupila macbook air i jednostavno nemam rijeci... Prvih tjedan dana sam mrzila macOS , ali nakon kaj sam se priviknula winsi mu nisi ni do koljena. Neznam kaj sam toliko dugo na win radila.... Kako je sve jednostavno to nisu istine. I da od ljeta ni mrvicu se OS nije usporio, pitam se kolko bi ein izdrzali? Hvala Bogu pa sam svako malo morala win instalirat-.-' nikad vise win, osim na faxu-.-'

Podsjećaš me na one ljude u top shop reklamama :D

 

Vezano uz temu, mislio sam da imaju i veći postotak pošto se jedino njihova računala spominju. Što se tiče izgleda, sviđa mi se, ali mi ovaj ovaj Lenovo ljepši. Jedino bih odmah zamijenio tipkovnicu i miša.

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.1.2012 1:10 (Iggx).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Apple vodeći u "sve u jednom" računalima
life kaže...
Preko ljeta sam kupila macbook air i jednostavno nemam rijeci... Prvih tjedan dana sam mrzila macOS , ali nakon kaj sam se priviknula winsi mu nisi ni do koljena. Neznam kaj sam toliko dugo na win radila.... Kako je sve jednostavno to nisu istine. I da od ljeta ni mrvicu se OS nije usporio, pitam se kolko bi ein izdrzali? Hvala Bogu pa sam svako malo morala win instalirat-.-' nikad vise win, osim na faxu-.-'

Od ljeta čak i još se nije usporio? Punih, OMFG, rekli bi, 6 mjeseci?? To je neki čudesan OS, jel, kako kažu Appleovci. {#}

 

Svašta ovdje čovjek pročita... Ja ove Windowse instalirao 24.01.2010. (tako Everest tvrdi), dakle, skoro im je dvije godine, i vidi čuda, rade potpuno isto kao i prvog, drugog, i svakog kasnijeg dana svog vijeka do danas. I vjerojatno će isto tako raditi do dana kad ih prestanem koristiti zbog prelaska na Windows 8 ili šta već. Kod buraza mi instalirana Vista od kraja 2006. i radi, isto tako, začudo čudesno, isto kao i prvog dana. Neka mi netko, molim vas, objasni taj koncept usporavanja Windowsa jer ga ja nikad nisam doživio.

 

Što se tiče teme, svaka čast Appleu na vodećoj poziciji u klasi računala koja drže, ako, 10 % tržišta, dakle ukupno imaju jedno 3. Treba da budu mnogo ponosni {#}

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.1.2012 1:12 (Mirko935).
12 godina
odjavljen
offline
Apple vodeći u "sve u jednom" računalima

Opet flamewar. Neke stvari se nikad ne mijenjaju.

 

Let's party. {#}

SK crew
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.1.2012 1:18 (Pranja).
Moj PC  
5 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Apple vodeći u "sve u jednom" računalima

ovo me podsjeća na ono "2000$ facebook machine"

let's put a smile on that face
12 godina
neaktivan
offline
Re: Apple vodeći u "sve u jednom" računalima
Pranja kaže...

Let's party. {#}

Mogli bi recimo organizirat natjecanje tko ce dobit više thumb down.a

Moj pokušaj:

 

Fuckas Apple...to je za fufice i šmikerice. Windows je za gamere i ljude koje Excel fascinira.  Linux je jednostavno zakon! {#}

15 godina
neaktivan
offline
Re: Apple vodeći u "sve u jednom" računalima
paradajz kaže...

iMac sa slike je naljepše računalo koje sam ikad vidio.

+1

Ali kupovina ovog samo zato sto lijepo izgleda i ima Apple-ov logo je bacanje para...

16 godina
offline
Re: Apple vodeći u "sve u jednom" računalima
Edge kaže...
life kaže...
Preko ljeta sam kupila macbook air i jednostavno nemam rijeci... Prvih tjedan dana sam mrzila macOS , ali nakon kaj sam se priviknula winsi mu nisi ni do koljena. Neznam kaj sam toliko dugo na win radila.... Kako je sve jednostavno to nisu istine. I da od ljeta ni mrvicu se OS nije usporio, pitam se kolko bi ein izdrzali? Hvala Bogu pa sam svako malo morala win instalirat-.-' nikad vise win, osim na faxu-.-'

 

Tko ti je kriv kad ne znas radit sa Windowsima,a Windowsi su 5x funkcionalniji od xOS-a. Ja imam xp od 2001, sad 7-icu i nikad nisu usporili.

A kolko cujem xOS lion ima problema sa memory managmentom, pa je tek 8gb optimalno za ugodan rad, ja imam 2gb na sedmici, pa giga i pol zjapi praznom. :D

 

imas svoje misljenje da je windows 5x funkcionalniji od OS X-a, a nacuo si da Lion ima problema s MM

to sto si nacuo dezinformaciju (ili bolje receno, staru informaciju) govori da ga ocito nisi probao, ali svejedno sebi dajes za pravo da kazes da su win 5x funkcionalniji od windowsa???

 

a što reći, koju posluku porati?

Lion nema problema s MM, imao jest prije update-a, prijatelj mi ima macbook pro od 4 GB i nije ugasio laptop ima dva tjedan, samo u sleep i gotovo, konstanto gore skype, Ms Word, msn, safari, photoshop, sublime, iTunes, calendar, mail, preview, acrobat i jos par programa

i sve radi super, 5x puta stabilnije nego mu rade winsi na istoj toj masini (ali to nisam nacuo, nego iskusio)

 

a sto se tice funkcionalnosti, da je to istina davno bi se ja vratio na winse, doduse ja jos koristim snow leopard radi nekih drugih stvari (development), ali lion je ionako samo korak naprijed po pitanju GUI-a

i sada kao vec dugogodisnji korisnik mogu rec da tvoja teza o 5x puta funkcionalnijem OS-u nema niti malo smisla, jer i jedan i drugi imaju svojih prednosti i mana

 

 

ONTOPIC
sto se tice iMacova, stvarno su super, lenovo doduse nisam isprobao, niti cuo iz prve ruke nista o njemu, ali vjerujem da su kvalitetni jer Lenovo je po meni (nakon Apple-a naravno :P) najbolji proizvodac prijenosnika kada je u pitanju kvaliteta izrade kucista

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Apple vodeći u "sve u jednom" računalima

napokon pametan čovjek ;)

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Apple vodeći u "sve u jednom" računalima
ivoleko kaže...
Lion nema problema s MM, imao jest prije update-a, prijatelj mi ima macbook pro od 4 GB i nije ugasio laptop ima dva tjedan, samo u sleep i gotovo, konstanto gore skype, Ms Word, msn, safari, photoshop, sublime, iTunes, calendar, mail, preview, acrobat i jos par programa

i sve radi super, 5x puta stabilnije nego mu rade winsi na istoj toj masini (ali to nisam nacuo, nego iskusio)

Hoćeš reći da je ovo nešto fascinantno? Pa ja svoj PC ne gasim nikad (na sleepu je kad ga ne koristim, jel) osim ako ga treba restartati zbog updatea. Power tipku nisam u ovih dvije godine pritisnuo ukupno 10 puta. A koristim često i AutoCAD i Catiu i slične zahtjevnije programe, povremeno upalim koju igru, i WCG većinu vremena radi u pozadini. Također ne znam uopće što znači nestabilnost.

 

I ovdje će stvarno započeti neki flame war, vidim. Krajnje neočekivano.

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.1.2012 2:02 (Mirko935).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Apple vodeći u "sve u jednom" računalima
ivoleko kaže...

 

imas svoje misljenje da je windows 5x funkcionalniji od OS X-a, a nacuo si da Lion ima problema s MM

to sto si nacuo dezinformaciju (ili bolje receno, staru informaciju) govori da ga ocito nisi probao, ali svejedno sebi dajes za pravo da kazes da su win 5x funkcionalniji od windowsa???

 

a što reći, koju posluku porati?

Lion nema problema s MM, imao jest prije update-a, prijatelj mi ima macbook pro od 4 GB i nije ugasio laptop ima dva tjedan, samo u sleep i gotovo, konstanto gore skype, Ms Word, msn, safari, photoshop, sublime, iTunes, calendar, mail, preview, acrobat i jos par programa

i sve radi super, 5x puta stabilnije nego mu rade winsi na istoj toj masini (ali to nisam nacuo, nego iskusio)

 

a sto se tice funkcionalnosti, da je to istina davno bi se ja vratio na winse, doduse ja jos koristim snow leopard radi nekih drugih stvari (development), ali lion je ionako samo korak naprijed po pitanju GUI-a

i sada kao vec dugogodisnji korisnik mogu rec da tvoja teza o 5x puta funkcionalnijem OS-u nema niti malo smisla, jer i jedan i drugi imaju svojih prednosti i mana

 

 

ONTOPIC
sto se tice iMacova, stvarno su super, lenovo doduse nisam isprobao, niti cuo iz prve ruke nista o njemu, ali vjerujem da su kvalitetni jer Lenovo je po meni (nakon Apple-a naravno :P) najbolji proizvodac prijenosnika kada je u pitanju kvaliteta izrade kucista

 

a što reći, koju posluku porati?

Ne znam sta tocno znaci pojam stabilnost od kad koristim win 7, dam bubreg ak se meni ikad srusila ili zastekala aplikacija zbog softwera. . . (ako je tebi ikad zastekalo, to je zbog tvojeg ne znanja, sigurno instaliravas sve kaj se nudi i stisces na reklame da si 999,999 korisnik i da si dobio nagradu)

Stand by - 2 tjedna WOW :O, u kuci imam stari HP laptop kojeg gura Windows XP, uglavnom se na njemu igra bela na playtoyu i stari empire, taj komp se nije ugasio vec par mjeseci, zasteko nije nikad. . .

I ne kuzim koje je to kur*enje sa Stand By-om, software je zadnji koji ce krepat u duljem radu (bio to XP,7 ili xOS), veci problem je hardware koji mora izdrzat tolki rad.

 

Istina je da je sve stvar ukusa, al ljudi imaju krivu predodzbu o Winsima, Windows 7 je velikii korak naprijed.

16 godina
offline
Apple vodeći u "sve u jednom" računalima

momci smirite se,

odogovara sam gore na post da LIon ima problema s MM i post je bio usmjeren tome, a ne da se tako nešto ne moze na windowsima

 

 

a to da radi 5x stabilnije, da po mojoj slobodnoj procjeni, postao sam davno jos na forumu jedan video s leoparda kojeg sam snimio

uglavnom gledao sam FullHD film, raio u phtooshopu, pokrenio cili office, muziku u iTunesu,, jos neke programcice, virtualnu masinu, u njoj igrao Live for speeed i sve to na 2 GB rama i i core2duo od 2 GHz

kad vam kažem, takvo nešto nisam nikada uspio na windowsima

ocete vjerovati ili ne, nije mi bitno, ja sam isprobao i ja vjerujem, po meni su windows 7 odlican OS, ali mac os x je meni jednostavno bolji

meni je zao ako se vi ne slazete ili ne vjerujete

 

ako niste dovoljno dugo isprobali OS X, shvatite ovo kao savjet, a ne izazivanje flame wara

da mu date šansu, makar kao hackint0sh

 
6 0 hvala 2
14 godina
neaktivan
offline
Re: Apple vodeći u "sve u jednom" računalima

 

Moze Mac bit cool kolko hoće, ali da za isto "govno" ( kompjuter ) platim 2-3x veću cijenu stvarno nema previše smisla. Neka "elita" kupuje Mac, a ostatak nas smrtnika će za duplo manje novaca kupit jednak ako ne i bolji kompjuter. 

In the end there will be only ( c )haoss ...
14 godina
neaktivan
offline
Re: Apple vodeći u "sve u jednom" računalima
ivoleko kaže...
a to da radi 5x stabilnije, da po mojoj slobodnoj procjeni, postao sam davno jos na forumu jedan video s leoparda kojeg sam snimio

uglavnom gledao sam FullHD film, raio u phtooshopu, pokrenio cili office, muziku u iTunesu,, jos neke programcice, virtualnu masinu, u njoj igrao Live for speeed i sve to na 2 GB rama i i core2duo od 2 GHz

kad vam kažem, takvo nešto nisam nikada uspio na windowsima

A jesi ga našao zahtjevnih programa... To sve zajedno ne može iskoristiti 100 % procesora, dakle, iTunes oko 0 do 2 %, FullHD film, ako je s GPU akceleracijom ne više od 20, Office vjerojatno oko 0 ako ne radiš ništa u programima već stoje a ukras, LFS ne znam, ali čisto sumnjam da može okupirati više od 30-40 %. Evo, upravo sam pokrenuo sve to samo UT3 umjesto LFS-a i ne u virtualnom stroju već normalno i zauzeće procesora ne prelazi 50 % na mom kompu i sve ide savršeno fluidno. Who'd say?

Zašto bi to bio problem za bilo kakav kompjuter? Ne kužim, zaista. Hoćeš reći da na OSX-u aplikacije manje koriste procesor za isti rad?

12 godina
neaktivan
offline
Apple vodeći u "sve u jednom" računalima
Windows useri prestanite pricati o OS X-u jer o tome nemate nista vise pojma nego ste procitali. Kad vam Mac korisnici objasnjavaju svoje iskustvo onda im ne vjerujete nego vjerujete nekoj prici koja vam odgovara da niste razocarani jer si ne mozete priustiti Maca. Ako hocete poslusati iskustva pitajte, a ako ne onda preskocite, ali nemojte komentirati nesto o cemu nemate pojma. Svi Mac korisnici su godinama bili na Windowsima, a vecina ih vrti paralelno OS X i Windowse tako da sigurno bolje od vas znaju koji je OS bolji.
 
4 1 hvala 1
15 godina
offline
Re: Apple vodeći u "sve u jednom" računalima
ivoleko kaže...

 

a to da radi 5x stabilnije, da po mojoj slobodnoj procjeni, postao sam davno jos na forumu jedan video s leoparda kojeg sam snimio

uglavnom gledao sam FullHD film, raio u phtooshopu, pokrenio cili office, muziku u iTunesu,, jos neke programcice, virtualnu masinu, u njoj igrao Live for speeed i sve to na 2 GB rama i i core2duo od 2 GHz

kad vam kažem, takvo nešto nisam nikada uspio na windowsima

Majku mu hobotničku, gori si od onog lika iz filma Selidba koji je podvojena osoba u 8 verzija,  a ti si sve to, samo istovremeno na 8 tipkovnica sa 8 miševa na 8 monitora {#}

 

Ovo su mi kao one priče "ne mogu bez multitaskinga na iphone-u" {#}

 

Naravno da se može svašta pokrenuti no 99,9% korisnika u 99,9% vremena koje su na kompu im to NE TREBA! Kad već nešto zahtjevno radiš bitno ti je da ta funkcija radi perfektno, a ja čak ni renderiranje filmova ne vrtim uz još neki task jer će hardver i softver izdržati no postojati će greške u finalnom produktu.

Einsteine, da ti olakšam teoriju: samo za svemir postoji vjerojatnost da nije bezgraničan
16 godina
neaktivan
offline
Apple vodeći u "sve u jednom" računalima

Još jedna u nizu bezbroj tema "moj tata je jači od tvog"...

Snake.. we're not tools of the government or anyone else. Fighting was the only thing... the only thing I was good at. But at least I always fought for what I believed in.. Snake... farewell
 
2 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice