Apple vodeći u "sve u jednom" računalima

poruka: 220
|
čitano: 21.425
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Apple vodeći u "sve u jednom" računalima".
13 godina
offline
Re: Apple vodeći u "sve u jednom" računalima
kizo2703 kaže...
grzzi kaže...

E to sam te pitao ... vidiš to je ogromna razlika. 

 

Razlika u čemu? Vremenski isto - dok Migration assistant završi migriranje sa jednog Maca na drugi ,ja sam dotad gotov s instalacijama i migracijom postavki na Windowsima.

 

Jedina razlika ,nešto radim ,ne buljim u ekran! Meni to nije problem!

Super, zamisli sad da imaš deset kompova za migrirati ... i onda ti na macu postaviš i vratiš se za uru vremena i sve gotovo, a na win imaš tjedan dana posla.

12 godina
offline
Re: Apple vodeći u "sve u jednom" računalima
profa31 kaže...
BlueMax kaže...
grzzi kaže...

ja migriram sa maca na mac praktički otkad postoji migration assistant ... neznam ni ja koliko, 5-6 godina biće, možda i više, od pred tigra. Novi komp i samo sve prebacim sa starog, OS, aplikacije, postavke pa do rasporeda ikona na ekranu ... i sve radi skoro ko prvog dana. Mac rula {#}

Al isto mi dođe da jednom sve pobrišem i instaliram na čisto ... strah me koliko ovo već ovako vučem ... 

Zanimljivo. Ja sam nakon updatea na Lion morao ili raditi downgrade ili cekati zakrpu da bi mi Artlantis mogao raditi.

 

zakrpu proizvođača aplikacije kako bi radila s novim os-om jer je nisu napravili na vrijeme :)

opet dvostruka mjerila. Kod Applea znaci nije problem OS-a sto neka aplikacija ne radi vec se to pripisuje manjkavosti aplikacija dok kod Windowsa stalno spominju neka rusenja i to je do windowsa bez obzira sto je do rusenja doslo u third party driveru ili slicno. A sto se tice tvojih ranijih tvrdnji o stabilnosti samo cu ti reci da mi se Lion srusio par puta od kad sam ga instalirao (na iMacu, ne hackintioshu) dok mi se windowsi (osim zbog overclocka, znaci namjerno), mislim, nisu rusili nijednom u puno duzem periodu.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Apple vodeći u "sve u jednom" računalima
grzzi kaže...
Super, zamisli sad da imaš deset kompova za migrirati ... i onda ti na macu postaviš i vratiš se za uru vremena i sve gotovo, a na win imaš tjedan dana posla.

Inače ,za migriranje sistema na Windowsima s jednog PC-a na drugi postoji nešto što se zove System Preparation tool - aplikacija koja klonira sistem ,brišući drivere i podašavanja specifična za pojedini PC.

Nakon toga ,jednostavno vratiš klon na novi PC (ili ako je klonirani sistem na mreži i na 100 PC-a odjedamput) ,pokreneš i za 5 do 15 minuta (ovisno o hardveru) imaš identični sistem na novom PC-u. Ili na 100 PC-a odjedamput!! {#}

 

Koristim to od Viste (iako ima verzija i za XP) i radi fantastično!!

 

Cool ,ha?! {#}

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.1.2012 14:18 (kizo2703).
13 godina
offline
Re: Apple vodeći u "sve u jednom" računalima
kizo2703 kaže...
grzzi kaže...
Super, zamisli sad da imaš deset kompova za migrirati ... i onda ti na macu postaviš i vratiš se za uru vremena i sve gotovo, a na win imaš tjedan dana posla.

Inače ,za migriranje sistema na Windowsima s jednog PC-a na drugi postoji nešto što se zove System Preparation tool - aplikacija koja klonira sistem ,brišući drivere i podašavanja specifična za pojedini PC.

Nakon toga ,jednostavno vratiš klon na novi PC (ili ako je klonirani sistem na mreži i na 100 PC-a odjedamput) ,pokreneš i za 5 do 15 minuta (ovisno o hardveru) imaš identični sistem na novom PC-u. Ili na 100 PC-a odjedamput!! {#}

 

Koristim to od Viste (iako ima verzija i za XP) i radi fantastično!!

 

Cool ,ha?! {#}

I onda ne moraš instalirati software opet? Ms ovo ne podržava? Fino da ima al već sa, rekao, na Mac spojiš dva kompa, preko wifija, firewirea ili čega već hoćeš, upišeš isti broj na jednom i na drugom da se spoje i stisneš migrate. Out of the box, hvala ljepa, to je to. Ovisno o tome koliko toga imaš za kopirati ( i ako si custom nešto odlučio ne klonirati ) može potrajati od pola sata do par sati, i to je to. Sve imaš. I sistem, i mailove i postavke i third party programe i sve ostalo. Identično. Ne može biti lakše. 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Apple vodeći u "sve u jednom" računalima
grzzi kaže...

To je možda istina, ali nekog tko želi stabilnost i da nema brige oko kompatibilnosti to ne zanima. To je isto kao da kažeš, je za cestu je passat bolji od lade nive, al obzirom po kojem sve terenu lada može voziti, lada je bolja. Hoću reći Appleu sa OSX om nikad nije niti bio cilj kompatibilnost sa svakim 3rd party hardwareom i ne znamo kako bi se snašli da im je to bio cilj.

Najjače su mi ove usporedbe s vozilima.

 

Xanzzu jer je danas teško biti orginalan.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Apple vodeći u "sve u jednom" računalima
profa31 kaže...
1. želiš reći da ti se nikada u životu windozi nisu srušili (smrzli, odbili poslušnost toliko da si ih morao restartati) zbog neke aplikacije? iskreno? nikada? baš nikada? ti si onda vjerojatno prvi, pa slobodno piši microsofti :) sad ozbiljno, windozi se ruše (semica puno manje, ali se ruši).

2. zblesirat će se jer su loše (ili lošije) optmizirani za rad s memorijom i puno datoteka odjednom. što se događa - render uzima jako puno memorije, a pritom i puno radi s datotekom (snima). ako na bilo koji način opteretiš te procese (memorija  i datotečni sustav) dogodit će se da će windozi morati u tom trenutku pokrenuti memory manager koji nije najbolji. i nešto će puknuti (ne uvijek, ali prečesto da bih povjerio tome ozbiljni rad). dvd neće uzeti skoro ništa memorije, ali ako mu staviš da snima puno malih fajlova (ne mora čak ni biti dvd nego vanjski hard ili s jednog na drugi hard), dogodit će se problemi.

3. iz ovih tvojih stvari pretpostavljam da si ili neki mrkli programer, ili system admin :) ugl. netko tko jedva da voli GUI, a kamoli UX ;) pod radom s datotekama ne mislim samo na explorer vs.finder već npr. uzmi vanjski usb2 disk i prebaci na njega x tisuća malih fajlova (slika npr.) zbog sporosti usba to će potrajati i u osxu i u windozima. ali će brzina u nekom postotku ipak biti veća na osx (naravno što više fajlova to će biti osjetnije). probaj preko telefona objasniti mami kako da se s windozima spoji na wireless ako ima svježe win koje do sada nisu imale wifi. mislim na spell checker (fak bilo koji OS na hrvatskom).

4. u photoshopu se s mišem i tastaturom može sve. ja samo navodim primjer gdje je nešto brže i lakše s multitouch gestures.

 

složi hackintosh. probaj. komentiraj :)

1. Kao što je nekolicina drugih rekla, ni meni se nikad nisu srušili Windowsi zbog aplikacije. Jedino kad se jesu srušili je bilo dok sam se igrao s overclockom. Čak i u tom slučaju, ako se radi o tome da sam malo pretjerao s grafičkom, u barem 50 % slučajeva se samo driver sruši i restarta, OS ostaje normalan. No rasprava o tome uopće nema smisla jer su to hardverski problemi, a ne softverski.

2. Za ovo prvo ne znam, ali snimanje DVD-a zaista ne bi smjelo stvarati probleme, i meni nikad nije. Nero ima fiksiran buffer koliko ga namjestiš (na 80 MB je obično) i nema teoretske šanse da kopiranje 30 MB max (koliko je brzina DVD-a na 20-ak X) u i iz RAM-a koji može kopirati po 10 GB u sekundi radi ikakve dodatne probleme.

3. Nisam ni programer ni system admin, samo sam student strojarstva; miševe sam zamrzio zato što sam počeo imati probleme sa zapešćem od rada s mišem, a lupkanje po ekranu touchscreena mi je uvijek bilo glupavo. Ali istina jest da više volim raditi s tipkovnicom nego ikakvim drugim "Input deviceom". Za USB disk možemo testirati brzinu (vi koji imate jedan i drugi OS), do tada ne vjerujem da je brže. :P Moja mater ne zna pravo ni upaliti kompjuter, ali vjerujem da bi znala kliknuti na Wi-Fi ikonicu u trayu i stisnuti mrežu koju želi, nije baš tako teško. :D

Za spell checker se slažem da može biti korisna stvar.

4. Mislim da je stvar osobnog izbora, ja se dam kladiti da sam bolji u FPS-ovima otkad koristim trackball umjesto miša, a većina ljudi kojima sam dao da probaju igrati se ne može uopće snaći.

 

Kao što rekoh, probat ću kad će biti vremena, kad prođu ispiti i to :)

Viggo kaže...
http://en.wikipedia.org/wiki/Ultrabook

 

Riječ ultrabook je nedavno zaštitio Intel. Ne spominje se 2002 nego najranije zadnji kvartal 2011. Cijelo vrijeme su postojali mali prijenosnici za +12.000kn ali nisu se mogli uspoređivati sa "starijom braćom".

Šta me briga kad je Intel zaštitio Ultrabook kao trademark? Ultraportable notebook i Subnotebook su izrazi koji očito ne poznaješ: http://en.wikipedia.org/wiki/Subnotebook

Hoćeš reći da se ovaj stroj iz 2006. ne može uspoređivati s tadašnjom braćom? http://www.notebook-driver.com/laptops-information/lg-t1-express-dual-notebook-specifications/

14 godina
offline
Apple vodeći u "sve u jednom" računalima

A dok vidim ovakve teme, mislim svadate se ko mala djeca. Rijetko ko ima stvarne argumente, a najcesce je fora da jedana strana koristi windowse i nikad nije mac probala (ponavljam najcesce) a druga odrasla na Macu i Apple je bog.

Evo kao osoba koja ima iMac 2011 27", Macbook, iPad (prodan), iPhone (prodan) i do prije 2 mjeseca koristio high-end windows konfiguraciju i HP-ov laptop s windowsima mogu imam pravo (bar mislim da imam) reci misljenje koje je vidjelo obadvije strane.

 

Apple je tvrtka koja ide prema korisniku na nacin either you like it or not, to jest nece se oni zamarati s sitnicama poput nema drag-drop u jednoj od 1000 aplikacija (to je primjer iz jednog posta na prvoj stranici). Dakle drag & drop radi isto ko i na windowsima, pa nije da je OSX napravljen od strana luđaka. 

Mac me privukao (posebice iMac) s jednostavnoscu proizvoda i dobrim funkcioniranjem, istina je da me iritiralo da nema stvari poput mjenjanja hardwarea (oduvijek sam volio slagati racunala) ali nakon par tjedana OSX-a sam skuzio da nadogradnje i ostale stvarni nisu potrebne jer jednostavno radi, rijetko kad blokira i fluidno je. OSX je kao i iOS spoj funkcionalnosti i fluidnosti. 

Na koji nacin? Ne dopusta korisniku stvari koje bi bile nestabilne za racunalo i mogle narusiti stabilnost oprerativnog sustava kao i iOS.

Moram napomenuti da imam na iMac-u instalirane windowse zbog nekih programa i tih par igrica koje odigram kad nađem vremena, a za ostali rad OS-x koristim. OSX nije PUNO bolji od windowsa NITI je kraj svijeta i oni koji ga nemaju umrijet ce i jadni su. To su razmisljanja djece, bolji je u stabilnosti i u ama bas NICEMU drugom.

 

Presao sam na Android nedavno (HTC sensation) jer volim slobodu, nece meni nitko naredivati sto da ja radim, i to me iritiralo kod iOs-a a i postaje malo iritantno kod OSX-a.

 

Sve u svemu, volim windowse jer sam odrastao na njima i sedmica je odlicna, u nekim stvarima bolja od OSX-a ali na kraju se svodi na ODABIR koristnika. Ljudi govore o Appleu kao da je najvece zlo, a ustvari su sagledali apple sa medijske strane a ne s realne. Koristim Apple proizvode od 2006 kad sam kupio prvi iPod, nisam lud za njime samo volim na nacin koji razmisljaju i trude se poboljsati dobru stvar. Ali recu cu vam nesto, ako se na windowsima ne propustate nista, nije OSX operativni sustav iz Star Warsa. 

 

Mozda sam nadrobio pun kup gluposti ali ja tak razmisljam, mozda me ismijete ali ima puno vaznijih stvari za razmisljati trenutno nego na kojem OS-u ce se prije Firefox otvoriti. 

Enjoy life, peace.

 

The right side man, the right side of life.
Moj PC  
9 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Apple vodeći u "sve u jednom" računalima
Viggo kaže...
http://en.wikipedia.org/wiki/Ultrabook

 

Riječ ultrabook je nedavno zaštitio Intel. Ne spominje se 2002 nego najranije zadnji kvartal 2011. Cijelo vrijeme su postojali mali prijenosnici za +12.000kn ali nisu se mogli uspoređivati sa "starijom braćom".

Šta me briga kad je Intel zaštitio Ultrabook kao trademark? Ultraportable notebook i Subnotebook su izrazi koji očito ne poznaješ: http://en.wikipedia.org/wiki/Subnotebook

Hoćeš reći da se ovaj stroj iz 2006. ne može uspoređivati s tadašnjom braćom? http://www.notebook-driver.com/laptops-information/lg-t1-express-dual-notebook-specifications/

Rekao si da si čuo izraz ultrabook još tamo 2002 što nije istina. Samo sam ti dokazao da imaš loše pamćenje.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Apple vodeći u "sve u jednom" računalima
Viggo kaže...
Rekao si da si čuo izraz ultrabook još tamo 2002 što nije istina. Samo sam ti dokazao da imaš loše pamćenje.

Nisam rekao Ultrabook nego ultraprijenosnik. Mislim da su ih još tad tako zvali u BUG-u. I da griješim, uopće nije bitno ime, ti si rekao da konkurencija nije imala nikakav odgovor Airu od 2008. do Ultrabooka što nije točno jer su i prije 2008. postojali lagani prijenosnici sa dobrim hardverom.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Apple vodeći u "sve u jednom" računalima
Mirko935 kaže...
Viggo kaže...
Rekao si da si čuo izraz ultrabook još tamo 2002 što nije istina. Samo sam ti dokazao da imaš loše pamćenje.

Nisam rekao Ultrabook nego ultraprijenosnik. Mislim da su ih još tad tako zvali u BUG-u. I da griješim, uopće nije bitno ime, ti si rekao da konkurencija nije imala nikakav odgovor Airu od 2008. do Ultrabooka što nije točno jer su i prije 2008. postojali lagani prijenosnici sa dobrim hardverom.

Maknuo sam konstatciju da nije bilo konkurencije čim je netko (možda ti) napisao da je postojala konkuranciju (spomenut je neki Dell itd.). Onda je netko vukao tu konstataciju u citatima dalje, ali ja sam to maknuo kada me netko ispravio.

 

Što se tiče toga da su postojali lagani prijenosnici s dobrim harverom sa tim se uopće ne slažem jer su bili dobri samo na papiru. Imao sam dva susreta sa takvima. Jedan od kolegice s posla iz 2004. Platila ga je 15.000 i kada sam išao staviti SP3, antivirus, patcheve koje ona nije stavljala godinama izgubio sam 8-9 sati. Smeće koje je zastarjelo nakon 2 godine. Rekao sam joj da kupi novoga. Drugi puta sam imao posla sa direktorovim iz 2007 koji je imao Vistu i stavljanje SP1 je također trajalo satima. Platio ga je 17.000kn!!!! Taj je bio spor čim je izašao. Jedno je što piše u specifikacijama a drugo je kako se ponašaju u praksi.

 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Apple vodeći u "sve u jednom" računalima
grzzi kaže...

I onda ne moraš instalirati software opet? Ms ovo ne podržava? Fino da ima al već sa, rekao, na Mac spojiš dva kompa, preko wifija, firewirea ili čega već hoćeš, upišeš isti broj na jednom i na drugom da se spoje i stisneš migrate. Out of the box, hvala ljepa, to je to. Ovisno o tome koliko toga imaš za kopirati ( i ako si custom nešto odlučio ne klonirati ) može potrajati od pola sata do par sati, i to je to. Sve imaš. I sistem, i mailove i postavke i third party programe i sve ostalo. Identično. Ne može biti lakše. 

Da ,ne moraš! Sistem je identičan originalu ,osim u driverima ,ako je drugačija hardverska konfiguracija. Sve drugo je isto. Sysprep je MS-ov alat ,od Viste integriran u sistem ,osmišljen od MS-a baš za migriranje sistema na drugu mašinu!!!

 

Pa ,dijete ,molim te - čitaj s razumjevanjem: sysprep radi istu stvar ,bilo na vanjski disk ,bilo na drugi PC (ili 100 drugih PC-a ako hoćeš 100 klonova)!

 

Jedina razlika u Windowsima je da moraš ponovno aktivirati Windowse na svakom PC-u! Ako imaš retail verziju (jel migriranje se i radi samo s njima) imaš ključ koji će aktivirati Windowse!

Iako ,dokazano se može s par lijepih riječi i malo muljanja ,telefonski reaktivirati i tako migrirana OEM verzija!

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.1.2012 17:23 (kizo2703).
16 godina
offline
Re: Apple vodeći u "sve u jednom" računalima
Xanzzu kaže...
grzzi kaže...

To je možda istina, ali nekog tko želi stabilnost i da nema brige oko kompatibilnosti to ne zanima. To je isto kao da kažeš, je za cestu je passat bolji od lade nive, al obzirom po kojem sve terenu lada može voziti, lada je bolja. Hoću reći Appleu sa OSX om nikad nije niti bio cilj kompatibilnost sa svakim 3rd party hardwareom i ne znamo kako bi se snašli da im je to bio cilj.

Najjače su mi ove usporedbe s vozilima.

 

Ako je mislio da je Windows Lada Niva, ne pase mu usporedba.

Da je rekao Dodge Ram od 510 konja, e onda vec pase usporedba. {#}

 

 

 

Dodge Ram Dodge Ram
- Psiho246
13 godina
offline
Re: Apple vodeći u "sve u jednom" računalima
kizo2703 kaže...
grzzi kaže...

I onda ne moraš instalirati software opet? Ms ovo ne podržava? Fino da ima al već sa, rekao, na Mac spojiš dva kompa, preko wifija, firewirea ili čega već hoćeš, upišeš isti broj na jednom i na drugom da se spoje i stisneš migrate. Out of the box, hvala ljepa, to je to. Ovisno o tome koliko toga imaš za kopirati ( i ako si custom nešto odlučio ne klonirati ) može potrajati od pola sata do par sati, i to je to. Sve imaš. I sistem, i mailove i postavke i third party programe i sve ostalo. Identično. Ne može biti lakše. 

Da ,ne moraš! Sistem je identičan originalu ,osim u driverima ,ako je drugačija hardverska konfiguracija. Sve drugo je isto. Sysprep je MS-ov alat ,od Viste integriran u sistem ,osmišljen od MS-a baš za migriranje sistema na drugu mašinu!!!

 

Pa ,dijete ,molim te - čitaj s razumjevanjem: sysprep radi istu stvar ,bilo na vanjski disk ,bilo na drugi PC (ili 100 drugih PC-a ako hoćeš 100 klonova)!

 

Jedina razlika u Windowsima je da moraš ponovno aktivirati Windowse na svakom PC-u! Ako imaš retail verziju (jel migriranje se i radi samo s njima) imaš ključ koji će aktivirati Windowse!

Iako ,dokazano se može s par lijepih riječi i malo moljanja telefonski reaktivirati i tako migrirana OEM verzija!

Krenuo sam čitati ali kad vidim ovoliko objašnjenja i limitiranja rekao bih da ne pričamo o baš istom postupku, i da je postupak kod Maca daleko jednostavniji. Moram li ja kao krajnji korisnik išta znati o pripremanju ili limitacijama sysprepa da bi migrirao kompletno sw i potavke sa starog na novi komp?

15 godina
neaktivan
offline
Re: Apple vodeći u "sve u jednom" računalima
grzzi kaže...

Krenuo sam čitati ali kad vidim ovoliko objašnjenja i limitiranja rekao bih da ne pričamo o baš istom postupku, i da je postupak kod Maca daleko jednostavniji. Moram li ja kao krajnji korisnik išta znati o pripremanju ili limitacijama sysprepa da bi migrirao kompletno sw i potavke sa starog na novi komp?

Prvo i osnovno ,čitaš o Sysprepu na Windows 2003 Serveru (iz 2003. godine). {#} Sysprep u client verziji Sedmice je puuuno jednostavniji. Kak bi se reklo ,idiot proof!! {#}

 

To nema veze sa Windowsima 7 i sadašnijm sysprepom! KLIK

 

Zadnje - imaš li kakav program za virtualizaciju? Ako imaš ,instaliraj Sedmicu i probaj pokrenuti  Sysprep! Nalazi se u C:\Windows\System32\Sysprep.

Priprema sistema gotova je za 5 - 10 minuta. Ugasi PC.

 

Izvadi disk ,stavi u novi PC ,pokreni PC i za max. 10 minuta si na desktopu ,svi programi sa stare mašine su tu ,samo moraš instalirati drivere.

 

Evo ,napokon našo tutorijal!! {#} Jel ovo komplicirano za shvatit (i napraviti)?

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.1.2012 17:24 (kizo2703).
13 godina
offline
Re: Apple vodeći u "sve u jednom" računalima
kizo2703 kaže...
grzzi kaže...

Krenuo sam čitati ali kad vidim ovoliko objašnjenja i limitiranja rekao bih da ne pričamo o baš istom postupku, i da je postupak kod Maca daleko jednostavniji. Moram li ja kao krajnji korisnik išta znati o pripremanju ili limitacijama sysprepa da bi migrirao kompletno sw i potavke sa starog na novi komp?

Prvo i osnovno ,čitaš o Sysprepu na Windows 2003 Serveru (iz 2003. godine). {#} Sysprep u client verziji Sedmice je puuuno jednostavniji. Kak bi se reklo ,idiot proof!! {#} 

To nema veze sa Windowsima 7 i sadašnijm sysprepom! KLIK

 

Zadnje - imaš li kakav progra<m za virtualizaciju? Ako imaš ,instaliraj Sedmicu i probaj pokrenuti  Sysprep! Nalazi se u C:\Windows\System32\Sysprep.

Priprema sistema gotova je za 5 - 10 minuta. Ugasi PC.

 

Izvadi disk ,stavi u novi PC ,pokreni PC i za max. 10 minuta si na desktopu ,svi programi sa stare mašine su tu ,samo moraš instalirati drivere.

 

Evo ,napokon našo tutorijal!! {#} Jel ovo komplicirano za shvatit (i napraviti)?

nije prestrašno ali i dalje preferiram http://support.apple.com/kb/HT4413što se jednostavnosti tiče. {#}

doduše ovaj thread je odavno otišao u pm i ot

12 godina
offline
Re: Apple vodeći u "sve u jednom" računalima
Zuja kaže...

 

Mozda sam nadrobio pun kup gluposti ali ja tak razmisljam, mozda me ismijete ali ima puno vaznijih stvari za razmisljati trenutno nego na kojem OS-u ce se prije Firefox otvoriti. 

Enjoy life, peace.

 

Nisi.

14 godina
neaktivan
offline
Apple vodeći u "sve u jednom" računalima

TEMA JE: Apple vodeci u "sve u jednom" racunalima!!!!!

 

Zar se sve mora pretvoriti u rat ati vs. nvidia, intel vs. amd , winows vs. mac os, android vs. ios.....sve sami hateri i fanboyevi!!!

Dajte malo realno sagledate neke stvari.

Porediti AIO sa AIO,laptope sa laptopima, brand sa brandom....

 

Da prvo razjasnimo neke stvari:

-niti jedna firma ne proizvodi 100% kompletan proizvod!

-sve firme gledaju dobit (to je i osnovni cilje svega ne?)

-svatko ima pravo izbora koji proizvod koristiti

 

Prednost applea/mac os upravo jesto zatvorenost platforme,odnosno ukonponovanost hardware-software. Apple ne izdaje 20 razlicit laptopa godisnje,ne koristi 15 vrsta graficki kartica....samim tim ima puno manje smetnji i razni problema pa je i stabilniji.

Mac OS je pokupio jednostavnost linuxa i funcionalnost windowsa (grubo izrazavanje).

 

Windows 7 je takodjer dobar proizvod, ne znam zakaj se jedan proizvod mora pljuvati da bi se drugi pohvalio.

Ja koristim windowse otkad sam svatio da racunar nije masina za kucanje ali sam odlucio u vrlo skoro vrijeme preci na mac os.Proslo me je vrijeme za cackanje po racunalu,kupovanje graficki,OC, igranje....

Imao sam veliku zelju uzeti upravo imac ali sam svatio da mi treba prenosno racunalo tako da idem ili na Air ili pro.

Prednost i u i u isto vrijeme mana applovi proizvoda je to kaj platis 10%ak vise od drugih brand name proizvoda u startu ali i drze na cijeni duze od ostalih.

 

Ja sam dosta trazio,isprobavao,istrazivao AIO racunala jer sam se zelio(jos uvijek svom snagom) rjesiti kante i miliona kablova. Na kraju odabir je pao na imac jer najvise nudi za odredjene novce! da se razumjemo imas ti i za 4k AIO ali kakav....

 

 

 

 

 

 
5 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Apple vodeći u "sve u jednom" računalima
grzzi kaže...
nije prestrašno ali i dalje preferiram http://support.apple.com/kb/HT4413što se jednostavnosti tiče. {#}


doduše ovaj thread je odavno otišao u pm i ot

Stvar je ista. Probaj i uvjeri se! Naravno da je sve odavno totalno {#} i {#}!!

Quilombo23 kaže...

TEMA JE: Apple vodeci u "sve u jednom" racunalima!!!!!

Je ,ali ,dosad tisuću puta dokazano se zna kud uvijek odu ovakvi thredovi! Flame ,sve u 16!!

Ne paše ti - klik na prijavi i riješen problem! Ili ,promjeni site! {#}

 

{#} U stvari ,kad gledaš ,najbolji i najuniverzalniji OS je neka od distri Linuxa ,jel mogu radit na (skoro) svemu ,bez obzira na hardver i file system!! {#}

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.1.2012 17:42 (kizo2703).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Apple vodeći u "sve u jednom" računalima

Malo edukacije

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Flaming_%28Internet%29

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Troll_%28Internet%29

 

Bilo bi dosadno bez toga.

 

Natrag na AIO. Po nekim prognozama prodaja AIO (svi proizvođači) će se povećati duplo do 2013, tako da će postati nezaobilazni. Mi u firmi mijenjamo računala ove godine i ipak smo se odlučili za normalni desktop ali mislim da je to zadnji puta jer očekujem da će Ivy Bridge i nasljednici biti toliko moćni da će skoro svaki AIO biti ok. I zapravo će Win8 trebati manje resursa nego 7-ica. Ja sam uvijek optimist za budućnost. A što se tiče grafike, očekujem da ćemo imati par stotina mbita linkove i zakupljivati ćemo broj FPS-a u cloudu (nešto kao Onlive servis).

14 godina
neaktivan
offline
Re: Apple vodeći u "sve u jednom" računalima
BlueMax kaže...

opet dvostruka mjerila. Kod Applea znaci nije problem OS-a sto neka aplikacija ne radi vec se to pripisuje manjkavosti aplikacija dok kod Windowsa stalno spominju neka rusenja i to je do windowsa bez obzira sto je do rusenja doslo u third party driveru ili slicno. A sto se tice tvojih ranijih tvrdnji o stabilnosti samo cu ti reci da mi se Lion srusio par puta od kad sam ga instalirao (na iMacu, ne hackintioshu) dok mi se windowsi (osim zbog overclocka, znaci namjerno), mislim, nisu rusili nijednom u puno duzem periodu.

 

1. situacija - ja napravim program koji radi pod npr win7. ms promijeni nešto što koristi moj program i on ne radi pod win8, kao developer mogu isprobati novi win8, znam da neće raditi, ali mi je lakše napisati da ne radi do daljnjega pa kasnije prepravljati. kriv sam ja ili proizvođač os-a?

 

2. situacija - napravim program koji radi u normalnim uvjetima (dovoljno memorije i proc. snage). no kada dođe do situacije da bi os morao malo "administrirati" memoriju, proc snagu ili nešto treće za moj program i druge upaljene, program se ruši, a za sobom može povući i os pa ga zblesirati i/ili smrznuti. kriv sam ja ili proizvođač os-a?

 

za one koji nisu detaljno pratili u tvom primjeru je 1. situacija, u mom druga.

12 godina
offline
Re: Apple vodeći u "sve u jednom" računalima
profa31 kaže...

 

1. situacija - ja napravim program koji radi pod npr win7. ms promijeni nešto što koristi moj program i on ne radi pod win8, kao developer mogu isprobati novi win8, znam da neće raditi, ali mi je lakše napisati da ne radi do daljnjega pa kasnije prepravljati. kriv sam ja ili proizvođač os-a?

 

2. situacija - napravim program koji radi u normalnim uvjetima (dovoljno memorije i proc. snage). no kada dođe do situacije da bi os morao malo "administrirati" memoriju, proc snagu ili nešto treće za moj program i druge upaljene, program se ruši, a za sobom može povući i os pa ga zblesirati i/ili smrznuti. kriv sam ja ili proizvođač os-a?

 

za one koji nisu detaljno pratili u tvom primjeru je 1. situacija, u mom druga.

I jedna i druga situacija svode se na isto. S tim da u mom slucaju na windowsima postoji mogucnost da donekle radim u aplikaciji koja mi je kruh i strepim kad ce se srusiti dok je na Macu ne mogu niti pokrenuti.

U jednoj situaciji spominjes konkretno OS dok u drugoj uvodis termin "normalni uvjeti"? E pa ovako, Artlantis 3.0 sasvim je dobro radio na Snow leopadru dok se na Lionu nije s njim moglo nista. Jesi li ti svjesan gdje bi windowsi danas bili da nije obavezne kompatibilnosti unatrag? Bili bi puno bolji OS kojeg bi veliki broj ljudi odhebao jer im nerade aplikacije kojima se koriste i na kojima zasnivaju svoj posao. Kad shvatis da sam profesionalni korisnik oba OS-a i da u svakodnevnom radu sve vecu prednost dajem windowsima srce ce ti se slomit.

Nisam od onih tipova koji ce dati 15000 za racunalo i poslije sami sebe uvjeravat kako je to dobra investicija. Appleu odlicno ide sa igrackama tzv. gadgetima i meni je zao sto racunalni segment zanemaruju ali to je cinjenica. Zato su moja 3 zadnja racunala win based. Nemam nikakvih emocija ni prema jednima ni prema drugima, gledam samo prakticnu stranu. Meni je racunalo alat i 10-20-30-200% visa cijena mi nije nikakav problem jer je to ulaganje a ne trosak. Daj mi razlog za tih 10% visu cijenu i ja cu to kupiti bez trenutka razmisljanja. Ali dati vise za dobiti manje, to necu.

12 godina
offline
Re: Apple vodeći u "sve u jednom" računalima
BlueMax kaže...

I jedna i druga situacija svode se na isto. S tim da u mom slucaju na windowsima postoji mogucnost da donekle radim u aplikaciji koja mi je kruh i strepim kad ce se srusiti dok je na Macu ne mogu niti pokrenuti.

U jednoj situaciji spominjes konkretno OS dok u drugoj uvodis termin "normalni uvjeti"? E pa ovako, Artlantis 3.0 sasvim je dobro radio na Snow leopadru dok se na Lionu nije s njim moglo nista. Jesi li ti svjesan gdje bi windowsi danas bili da nije obavezne kompatibilnosti unatrag? Bili bi puno bolji OS kojeg bi veliki broj ljudi odhebao jer im nerade aplikacije kojima se koriste i na kojima zasnivaju svoj posao. Kad shvatis da sam profesionalni korisnik oba OS-a i da u svakodnevnom radu sve vecu prednost dajem windowsima srce ce ti se slomit.

Nisam od onih tipova koji ce dati 15000 za racunalo i poslije sami sebe uvjeravat kako je to dobra investicija. Appleu odlicno ide sa igrackama tzv. gadgetima i meni je zao sto racunalni segment zanemaruju ali to je cinjenica. Zato su moja 3 zadnja racunala win based. Nemam nikakvih emocija ni prema jednima ni prema drugima, gledam samo prakticnu stranu. Meni je racunalo alat i 10-20-30-200% visa cijena mi nije nikakav problem jer je to ulaganje a ne trosak. Daj mi razlog za tih 10% visu cijenu i ja cu to kupiti bez trenutka razmisljanja. Ali dati vise za dobiti manje, to necu.

Obavezna komaptibilnost unatrag? Ne sjecamo se prelazaka 95-2000, XP-Vista i slicno? Pa i recimo sedmica je ditchala support za neke stvari, pa moras vrtit XP u virtualki ako koristis neke programe. Odlican backwards compatibility. Naravno, na isti nacin je i Lion maknuo PPC support, da ne ispadne da zagovaram nekog. Samo, po meni je to ispravan nacin.

Inace, koliko se mozte vidjeti po googleu, ljudi sasvim lijepo vrte Artlantis 3 na Lionu.

 

A ako racunalo promatras kroz MHz i GB i TB i ostale brojkice, onda naravno da ce uvijek postojati nesto 'isplativije' od Applea. Meni je 'ergonomija' rada isto tako bitna, i to ne mislim na ono sto se klasicno zove ergonomija, nego moj osjecaj dok radim na necemu, a zasad mi je u tome nemjerljivo bolji Mac OS, makar i bilo nekih stvari koje na njemu ne rade, a rade na windowsima. Za to postoji virutalna masina kod mene. Ali mi je opcenito rad na njihovom hardveru isto tako odgovara, i zato koristim njihove notebookove, dok na desktopu nisam vidio potrebu ici u trosak nabave i slozio sam hackintosh koji je jaci od bilo kojeg iMaca (i jeftiniji), a opet je blizi Mac Prou, i drasticno jeftiniji. Nisam vidio potrebu za kupovinom toga, jer mi sve radi iovako, koristim doduse njihovu periferiju, tastaturu i desktop trackpad, jer mi odgovaraju.

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.1.2012 6:47 (F10EXX).
12 godina
neaktivan
offline
Apple vodeći u "sve u jednom" računalima

Ljudi, kaj vam je? Prepucavate se i raspravljate o tome ciji je veci, bolji... cisti promasaj vremena - jer iz ovakvih rasprava nikad pametnog zakljucka ili koristi.

 

Radije radite nekaj korisnog... npr. igrajte bagminton, stalkajte loodace na FBu ili izumite perpetuum mobile i spasite svijet od gladi {#}

 
2 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Apple vodeći u "sve u jednom" računalima

Dok radim na 6 godina starom laptopu, koji bez problema vrti Ubuntu sa Gnome3, i izgleda i radi kao bilo koji drugi moderni OS, samo što ne mogu igre igrati (big deal), zapitam se zašto tolika prepucavanja oko precjenjenih uređaja.

 

Microsoft je apsolutni vladar poslovnih i kućnih okružja, dok Apple cilja na one sa dubljim džepom dizajnom i blještavilom. Na kraju se svodi na jednu stvar: osobni odabir.

 

Činjenica jest da će na kraju dana onaj sa Win sustavom i OSX sustavom, pa i linux sustavom obaviti svoj posao ako preferira određeni sustav. Vrlo jednostavno

 

Sve ostale rasprave o tome da li airbook ima 0,1 Ghz više nego HP elitnešto, i o tome da je quit button puno lijepši na OSX-u, su apsolutno isprazne i jalove. Barem za jednu realnu odraslu osobu. Problem nastaje kad čovjek od preferiranja jednog uređaja i komada software-a, zapadne u stanje psihološkog poremećaja popularno zvanog fanbojizam, te izgubi bilo kakvu vezu sa realnošću, te smisao za kritiku. Isto vrijedi i za tzv hatere.

 

Fanobojevi izvadite glavu iz pijeska, hateri popijte normabel, i lijepo konstruktivno raspravljajte na temelju svojeg i općeg iskustva. Nemojte biti voda na mlin koja generira miljarde dolara samo zato jer ne vidite dalje od svog nosa, i svima će biti ljepše.

 

Za domovinu s Titom! Naprijed! {#}

Q.E.D.
 
4 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Apple vodeći u "sve u jednom" računalima
Viggo kaže...
Mirko935 kaže...
Viggo kaže...
Rekao si da si čuo izraz ultrabook još tamo 2002 što nije istina. Samo sam ti dokazao da imaš loše pamćenje.

Nisam rekao Ultrabook nego ultraprijenosnik. Mislim da su ih još tad tako zvali u BUG-u. I da griješim, uopće nije bitno ime, ti si rekao da konkurencija nije imala nikakav odgovor Airu od 2008. do Ultrabooka što nije točno jer su i prije 2008. postojali lagani prijenosnici sa dobrim hardverom.

Maknuo sam konstatciju da nije bilo konkurencije čim je netko (možda ti) napisao da je postojala konkuranciju (spomenut je neki Dell itd.). Onda je netko vukao tu konstataciju u citatima dalje, ali ja sam to maknuo kada me netko ispravio.

 

Što se tiče toga da su postojali lagani prijenosnici s dobrim harverom sa tim se uopće ne slažem jer su bili dobri samo na papiru. Imao sam dva susreta sa takvima. Jedan od kolegice s posla iz 2004. Platila ga je 15.000 i kada sam išao staviti SP3, antivirus, patcheve koje ona nije stavljala godinama izgubio sam 8-9 sati. Smeće koje je zastarjelo nakon 2 godine. Rekao sam joj da kupi novoga. Drugi puta sam imao posla sa direktorovim iz 2007 koji je imao Vistu i stavljanje SP1 je također trajalo satima. Platio ga je 17.000kn!!!! Taj je bio spor čim je izašao. Jedno je što piše u specifikacijama a drugo je kako se ponašaju u praksi.

 

IBM je s ultralakim laptopima krenuo 2000. godine (ThinkPad X serija). Evo, educiraj se malo: http://en.wikipedia.org/wiki/ThinkPad_X_Series

Čvarci su bomboni od svinje
14 godina
neaktivan
offline
Re: Apple vodeći u "sve u jednom" računalima
BlueMax kaže...

I jedna i druga situacija svode se na isto. S tim da u mom slucaju na windowsima postoji mogucnost da donekle radim u aplikaciji koja mi je kruh i strepim kad ce se srusiti dok je na Macu ne mogu niti pokrenuti.

U jednoj situaciji spominjes konkretno OS dok u drugoj uvodis termin "normalni uvjeti"? E pa ovako, Artlantis 3.0 sasvim je dobro radio na Snow leopadru dok se na Lionu nije s njim moglo nista. Jesi li ti svjesan gdje bi windowsi danas bili da nije obavezne kompatibilnosti unatrag? Bili bi puno bolji OS kojeg bi veliki broj ljudi odhebao jer im nerade aplikacije kojima se koriste i na kojima zasnivaju svoj posao. Kad shvatis da sam profesionalni korisnik oba OS-a i da u svakodnevnom radu sve vecu prednost dajem windowsima srce ce ti se slomit.

Nisam od onih tipova koji ce dati 15000 za racunalo i poslije sami sebe uvjeravat kako je to dobra investicija. Appleu odlicno ide sa igrackama tzv. gadgetima i meni je zao sto racunalni segment zanemaruju ali to je cinjenica. Zato su moja 3 zadnja racunala win based. Nemam nikakvih emocija ni prema jednima ni prema drugima, gledam samo prakticnu stranu. Meni je racunalo alat i 10-20-30-200% visa cijena mi nije nikakav problem jer je to ulaganje a ne trosak. Daj mi razlog za tih 10% visu cijenu i ja cu to kupiti bez trenutka razmisljanja. Ali dati vise za dobiti manje, to necu.

 

Ne svode se na isto nego ih ti uporno svodiš. kako ti je već netko napisao kompatibilnost unazad nije uvijek najbolje riješenje (apple je u tome rigorozniji, ali i win 7 imaju sličnih odluka), a u tvom slučaju je stvar samo i isključivo: autori aplikacije nisu na vrijeme napravili update kako bi radilo na lion. sada radi. nije radilo prvih par mjeseci jer im se nije dalo, nisu imali vremena, nisu mislili da će biti bitno. što ja znam. ali su "zakasnili" s updateom i ti si zbog tog drvlje i kamenje po proizvođaču os-a.

 

nisam uveo termin "normalni uvjeti", već ti pokušavam objasniti da se stabilnost os-a očituje u "nenormalnim uvjetima". ako do smrzavanja, rušenja ili bilo čega dolazi u uvjetima kada bi os trebao odigrati neku ulogo (npr. memory managementom...) onda je to znak da nije baš sve najbolje složeno. znam da to ne želiš prihvatiti, ali onda prestani izmišljati kvazi argumente.

 

Meni je drago da su tebi windowsi draži i da i profesionalno koristiš oba os-a. samo daj, tvoje pravo. super ako imaš mišljenje. koristim ih i ja, i meni je osx definitivno bolji, iz razloga koje sam naveo već previše puta. pritom ne vrijeđam windoze (smatram ih dobrim os-om koji je još uvijek lošiji od osxa) i fakat nemam potrebu u svakoj temi o microsoftu govoriti kako svi koji ih koriste su djeca, glupi ili štogod. zašto ti imaš tu potrebu ne znam, ali ako te baš veseli onda opet opleti kako apple proizvodi  samo igračke.

 

Na tvoju žalost moj iMac još radi odlično, donosi mi kruh na stol, uz njega mi pomaže iPad (igračka) i OS-X. i dalje smatram da apple radi fantastična AIO računala i da iMac i OSX mogu jako jako dugo durati bez obzira na nemogućnost hardwareskog upgradea.

15 godina
offline
Re: Apple vodeći u "sve u jednom" računalima
Bypass kaže...

LOL, sad su i svi laptopi i raznorazni book-ovi kopije macbook-a.

 

Nevjerojatno do koje granice fanbojizam ide. Bokte.

Glupost. Nije riječ o fanbojizmu, koliko god kretenski izraz bio, već o prodaji prokušanog recepta i škrtosti da se nađe, a onda i plati dizajner koji će naše ružne sive kante pretvoriti u nešto pristojno. I tu ne mislim na pretvaranje računala u ogavne transformere ili bojanje rozom bojom već osmišljavanje cijelog koncepta.

 

Čak i kad uspiju skupit hrabrosti i para upustiti se u neki koncept naprednijeg/ljepšeg dizajna pokopaju ga nesposobni manageri bez vizije koji ne vide dalje od svog nosa (npr. Asus-Bang Olufsen laptop).

 

Kvragu eto na primjeru tipkovnice, radeći na ZX Spectrumu bio sam ponosan, a nakon toga utonuo u dubok san ružnjikavih tipkovnica sve do ove zadnje iMacove koja je konačno prava ljepotica.

Einsteine, da ti olakšam teoriju: samo za svemir postoji vjerojatnost da nije bezgraničan
12 godina
offline
Re: Apple vodeći u "sve u jednom" računalima
bocic kaže...

 

IBM je s ultralakim laptopima krenuo 2000. godine (ThinkPad X serija). Evo, educiraj se malo: http://en.wikipedia.org/wiki/ThinkPad_X_Series

I tko ih je koristio? Nije poanta samo nesto napravit, nego i napravit nesto sto ljudi zele. Duze vremena sam koristio X41, i u cijelo to vrijeme nisam nasao nikoga tko to ima, a jedan je imao T41. No nije to glavna stvar. Veca stvar je u tome da Apple najcesce ne ide u neko podrucje prije nego sto nastane tehnologija da to na kraju na nesto lici kad oni to sloze. Cak i tad drugima treba jos neko vrijeme da dodju barem do te razine.

Jedno vrijeme imao sam i 10'' sony, isto tako sve lagano i super, al nije to to. Stvari se u zadnje vrijeme cesto razvijaju u smjeru da Apple nesto napravi, onda svi drugi vide da je to uspjesno, i ajmo tim putem. Ne da je to lose, ali to treba priznati.

12 godina
offline
Re: Apple vodeći u "sve u jednom" računalima
Bypass kaže...

LOL, sad su i svi laptopi i raznorazni book-ovi kopije macbook-a.

 

Nevjerojatno do koje granice fanbojizam ide. Bokte.

Pa nisu svi. Recimo HP Envy je. Acer Aspire S3, Asus UX21 i 31. Donekle i Dell XPS 15z npr. Direktno iskopirani dizajn. Kao i npr Galaxy S koji je kopirani 3GS. Ide se toliko daleko: http://iphoneroot.com/samsung-copies-apple-power-adapter/#more-13736

 

Istu stvar je napravio Asus sa svojim adapterima za laptope, koji su pljunuti Appleovi, samo crne boje. Jednostavno jadno.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Apple vodeći u "sve u jednom" računalima
F10EXX kaže...
bocic kaže...

IBM je s ultralakim laptopima krenuo 2000. godine (ThinkPad X serija). Evo, educiraj se malo: http://en.wikipedia.org/wiki/ThinkPad_X_Series

I tko ih je koristio? Nije poanta samo nesto napravit, nego i napravit nesto sto ljudi zele. Duze vremena sam koristio X41, i u cijelo to vrijeme nisam nasao nikoga tko to ima, a jedan je imao T41. No nije to glavna stvar. Veca stvar je u tome da Apple najcesce ne ide u neko podrucje prije nego sto nastane tehnologija da to na kraju na nesto lici kad oni to sloze. Cak i tad drugima treba jos neko vrijeme da dodju barem do te razine.

Jedno vrijeme imao sam i 10'' sony, isto tako sve lagano i super, al nije to to. Stvari se u zadnje vrijeme cesto razvijaju u smjeru da Apple nesto napravi, onda svi drugi vide da je to uspjesno, i ajmo tim putem. Ne da je to lose, ali to treba priznati.

Ne kažem ni ja da je loše, ali percepcija ljudi da su oni to smislili i da su zato u svemu najnajnaj je idiotska. Ne samo da nisu osmislili koncept, nego su najčešće sve digli na osnovu svog gerila marketinga pa su ljudi svi odjednom baš shvatili da im to treba zato što je superkul. Uostalom, vidjeli smo u vijesti na Bugu prije par dana gdje su u odnosu na ostale po broju patenata.

Apsolutno nemam ništa protiv da se ljudi na tržištu koriste svim mogućim sredstvima da ostvare veći profit, ali ovo što Apple radi mi izgleda slično kao i dugogodišnje zatupljivanje Amera od strane banaka i izdavanja kredita za "zrak" što je cijeli svijet i dovelo tamo gdje sada jest u ekonomskom pogledu...

Da ne odem previše u OT, po meni Apple ima zgodne, simpatične, kvalitetne i donekle korisne proizvode koji, ipak, malo previše koštaju. Činjenica da praktički napuštaju profesionalni segment najbolje govori o stanju u kompaniji. Da trgujem na njihovoj burzi, u zadnjih pola godine bih počeo bježati od njihove dionice (medvjed, hebiga)...

Čvarci su bomboni od svinje
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice