Appleova carska dobit na mobitelima

poruka: 59
|
čitano: 5.589
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Appleova carska dobit na mobitelima".
13 godina
neaktivan
offline
Appleova carska dobit na mobitelima

A dajte molim vas ..

To samo pokazuje koliko je iPhone i ostala iGovna preskupo..

http://www.bug.hr/forum/topic/softver-literatura-usluge/prodaja-knjige-hardware/103166.aspx
 
24 12 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Appleova carska dobit na mobitelima
De nemoj rec
486 PWNZU! http://www.speedtest.net/result/1456936834.png
14 godina
neaktivan
offline
Appleova carska dobit na mobitelima

uvatili boga za bradu

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Appleova carska dobit na mobitelima
Check kaže...

uvatili boga za bradu

Ma uhvatili ljude za novcanik, a ne boga za bradu.

My computer once beat me at chess, but we got even after a round of boxing.
12 godina
neaktivan
offline
Appleova carska dobit na mobitelima

A opet, ekvivalentni mobiteli kostaju isto kao i konkurencija. Kao i s tabletima, svi su najavljivali, a kad su izasli s proizvodima, bili su skuplji i losiji.

Nije tu stvar u precijenjenosti, nego u odlicnom poslovnom modelu, i koristenju gomile kesa za dobre ugovore s dobavljacima i sastavljacima. Jednostavno, efikasnost.

 
21 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Appleova carska dobit na mobitelima
rustweaver kaže...
Check kaže...

uvatili boga za bradu

Ma uhvatili ljude za novcanik, a ne boga za bradu.

Nevolim osobito ajfone, ali budimo realni - da ih nemogu prodati za te pare, nebi toliko tražili za njih.

Malo mi je i sad čudno: pa nisu ni neznam hajend sony, nokia, htc, samsung, blackberry itd puno jeftiniji bez ugovora na ruke?

Kako i zašto su oni onda na tolikom gubitku? Nije da baš svi još uvijek razvjaju svoje procesore, OS, i materijale?

12 godina
neaktivan
offline
Appleova carska dobit na mobitelima

malo me cudi za HTC da i oni nisu pomenuti u ovom clanku kao dobitnici...

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Appleova carska dobit na mobitelima

Volio bi i ti kao i ja imati ta iGovna

@Intelovac123

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.5.2012 21:50 (nelejobs).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Appleova carska dobit na mobitelima
nelejobs kaže...

Volio bi i ti kao i ja imati ta iGovna

@Intelovac123

Za tebe ne znam ali ja nebi i necu nikad uzeti niti jedan od Apple proizvoda ..

Dati 6000 kn za telefon ,pa mislim to je stvarno glupo..

http://www.bug.hr/forum/topic/softver-literatura-usluge/prodaja-knjige-hardware/103166.aspx
14 godina
neaktivan
offline
Re: Appleova carska dobit na mobitelima
overhaul kaže...

Nevolim osobito ajfone, ali budimo realni - da ih nemogu prodati za te pare, nebi toliko tražili za njih.

To se podrazumjeva. Zato je pravo pitanje zašto ih mogu prodati za te pare? Tko im omogučava takvo veslanje sa cijenama?

My computer once beat me at chess, but we got even after a round of boxing.
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.5.2012 22:06 (rustweaver).
13 godina
protjeran
offline
Re: Appleova carska dobit na mobitelima
rustweaver kaže...
overhaul kaže...

Nevolim osobito ajfone, ali budimo realni - da ih nemogu prodati za te pare, nebi toliko tražili za njih.

To se podrazumjeva. Zato je pravo pitanje zašto ih mogu prodati za te pare? Tko im omogučuje takvo veslanje sa cijenama?

Fanbojevi bi odgovorili, da oni koji imaju novaca nije briga za njih nego za kvalitetu.

 

Normalan čovjek bi rekao da hipsteri plaćaju porez na bedake.

void function(char *str) {char buffer[16];strcpy(buffer,str); } void main() {char large_string[256];int i; for( i = 0; i < 255; i++) large_string[i] = 'A';fu
12 godina
neaktivan
offline
Appleova carska dobit na mobitelima

Neki ljudi koji imaju lovu su stoka, a glavni im je orijentir da je nesto skupo i/ili jos bolje preskupo.  

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Appleova carska dobit na mobitelima

ovdje ona "ovce se šišaju dok ima vune" najbolje dolazi do izražaja

 
6 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Appleova carska dobit na mobitelima
nelejobs kaže...

malo me cudi za HTC da i oni nisu pomenuti u ovom clanku kao dobitnici...

1% i nije neka dobit, više je statistička greška.

 

Naravno, ova poplava love rađa appse na Windowsima, touch™ svugdje i svagdje, quasiSiri na Androidu, itd. itd.

 

A Jabučilo pobire kremu na 1 modelu telefona/tableta po generaciji, economies of scale nezamislive. Počinje mi se priviđati budućnost u kojoj je PC moguće kupiti samo od Applea i par kineskih industrial-scale šanera.

Early adopter
13 godina
protjeran
offline
Re: Appleova carska dobit na mobitelima
Teerex kaže...
nelejobs kaže...

malo me cudi za HTC da i oni nisu pomenuti u ovom clanku kao dobitnici...

1% i nije neka dobit, više je statistička greška.

 

Naravno, ova poplava love rađa appse na Windowsima, touch™ svugdje i svagdje, quasiSiri na Androidu, itd. itd.

 

A Jabučilo pobire kremu na 1 modelu telefona/tableta po generaciji, economies of scale nezamislive. Počinje mi se priviđati budućnost u kojoj je PC moguće kupiti samo od Applea i par kineskih industrial-scale šanera.

Zanimljivo. Onda bi i ja jednu statističku pogrešku od 1% koja se mjeri u stotinama milijuna dolara.

 

Zajebana je ta matematika.

void function(char *str) {char buffer[16];strcpy(buffer,str); } void main() {char large_string[256];int i; for( i = 0; i < 255; i++) large_string[i] = 'A';fu
16 godina
offline
Re: Appleova carska dobit na mobitelima
Teerex kaže...

A Jabučilo pobire kremu na 1 modelu telefona/tableta po generaciji, economies of scale nezamislive. Počinje mi se priviđati budućnost u kojoj je PC moguće kupiti samo od Applea i par kineskih industrial-scale šanera.

Ako do toga dodje, ja cu se prvi prekvalificirat u cvjecara i zaboravit da sam ikad nesto znao opcenito o IT-u.

Truth in engineering.
12 godina
neaktivan
offline
Appleova carska dobit na mobitelima

Negdje sam procito da proizvodnja iP 4S dodje oko 180$

Moj PC  
1 2 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Appleova carska dobit na mobitelima
Kolko para tolko muzike, naravno da cu radije dati 7000 kn za Iphone nego 2000/3000 kn za neki drugi uređaj koji će mi LAG-ati.
Prodajem PS3, 320 GB, garancija, nov, 2 đojstika, GT5 igrica, 2 stalka za đojstike. 1999 kn
Moj PC  
3 34 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Appleova carska dobit na mobitelima
Bypass kaže...

Zanimljivo. Onda bi i ja jednu statističku pogrešku od 1% koja se mjeri u stotinama milijuna dolara.

 

Zajebana je ta matematika.

Knigovodstvo još više. Zato ja profite od 1% smatram zgodnom zajebancijom. I dioničari, biliv mi.

Early adopter
15 godina
neaktivan
offline
Re: Appleova carska dobit na mobitelima
Teerex kaže...

 

A Jabučilo pobire kremu na 1 modelu telefona/tableta po generaciji, economies of scale nezamislive. Počinje mi se priviđati budućnost u kojoj je PC moguće kupiti samo od Applea i par kineskih industrial-scale šanera.

Od Applea? Teško ,jedino iPad! Kak je krenulo ,Apple bi za godinu ili dvije mogel potpuno ugasit PC odjel. Xserve je mrtav ,MacPro samo što nije.

 

Samo je pitanje koliko dugo će još iMac??

Batista kaže...

Ako do toga dodje, ja cu se prvi prekvalificirat u cvjecara i zaboravit da sam ikad nesto znao opcenito o IT-u.

Pridužit ću se ,iako nerado!! {#}

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
14 godina
neaktivan
offline
Re: Appleova carska dobit na mobitelima
kizo2703 kaže...

Od Applea? Teško ,jedino iPad! Kak je krenulo ,Apple bi za godinu ili dvije mogel potpuno ugasit PC odjel. Xserve je mrtav ,MacPro samo što nije.

 

Samo je pitanje koliko dugo će još iMac??

Slažem se, međutim tu Apple nije na gubitku. A proizvodnju PCa oni mogu nastaviti iz vica, čisto da održe foothold. Dok bi Microsoft i veliki PC OEMi za par godina mogli burzovno izgledati kao sada RIM i NOKIA.

Early adopter
14 godina
neaktivan
offline
Re: Appleova carska dobit na mobitelima
Diplomat kaže...
Kolko para tolko muzike, naravno da cu radije dati 7000 kn za Iphone nego 2000/3000 kn za neki drugi uređaj koji će mi LAG-ati.

a ajfon ne lagga? sa svakim updatom lagga sve vise, kako bi takvi slicni tebi pomislili oh gle laga moram kupit novi od 7k da ne laga

13 godina
neaktivan
offline
Appleova carska dobit na mobitelima

Jednostavno uzmes, evo, 4S, bez limita 200 na pretplatu, 1900kn.

 

Nista.

Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Appleova carska dobit na mobitelima
Ja stvarno ne kužim jel se neki prave ludi il? Svi seru kako je iPhone skup, a SGS2/3,htc one x to su sve jeftini modeli zar ne? kupiti iphone je bacanje novaca, a kupiti sgs je dobitak na lutriji a?
14 godina
offline
Re: Appleova carska dobit na mobitelima
life kaže...
Ja stvarno ne kužim jel se neki prave ludi il? Svi seru kako je iPhone skup, a SGS2/3,htc one x to su sve jeftini modeli zar ne? kupiti iphone je bacanje novaca, a kupiti sgs je dobitak na lutriji a?

Za to postoji naziv u psihologiji, hejteri vide samo ono što žele vidjeti...

Nisam se popeo na vrh hranidbenog lanca da bi bio vegetarijanac
14 godina
neaktivan
offline
Appleova carska dobit na mobitelima

Sad čekam one najžešče Apple fanboye,njihov komentarna sve ovo,i one najžešče Apple hejtere,i njihove komentare..

Samo mi još kokice fale :D

 

Some people say that if you play a Windows install CD backwards you will hear demon voices commanding you to worship Satan. But that's nothing. If you play it forward it will install Windows.
Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Appleova carska dobit na mobitelima
life kaže...
Ja stvarno ne kužim jel se neki prave ludi il? Svi seru kako je iPhone skup, a SGS2/3,htc one x to su sve jeftini modeli zar ne? kupiti iphone je bacanje novaca, a kupiti sgs je dobitak na lutriji a?

Uzmi kao primjer ekran koji je najskuplja komponenta. Apple koristi vec godinama prastaru IPS tehnologiju i kupuje ekrane jeftino od mislim LGa. A Samsung koristi superiornu tehnologiju koja je jos u razvoju, al je zato i skupa.

 

Zato Samsung npr. zaraduje manje. Ekrani mu puno vise kostaju u proizvodnji, a mora odrzat istu potrosacku cijenu radi konkurencije.

Iako cak kad se usporeduje cijena bez pretplate u pocetku je iphone4s bio 8000kn, a SGS2 5000kn, a SGS2 je ocito superiorniji.

14 godina
neaktivan
offline
Appleova carska dobit na mobitelima

Apple proizvodi samo jedan novi model iPhona u jednom trenutku. Ostale se pojeftini pa lagano u phase out. Ako imaš samo jedan model, naručuješ goleme količine komponenti in bulk. Rabat - velikodušan.

Early adopter
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Appleova carska dobit na mobitelima

da toliko imaju nebi stalno bili na sudu zbog tako zvanih patenata oni pametni ostali svi glupi - rade im mob u kini radna snaga 400 kuna cijeli mjesec mora se imat a ovamo te dere kao budalu - imo jedanput njihov iphone nikad vise 

pored htc a narocito galaxi 2 i s3 netreba mi iphone precjenjeni nikad 

 
2 3 hvala 0
16 godina
offline
Re: Appleova carska dobit na mobitelima
Diplomat kaže...
Kolko para tolko muzike, naravno da cu radije dati 7000 kn za Iphone nego 2000/3000 kn za neki drugi uređaj koji će mi LAG-ati.

 Da, nisam to doživio, ali kažu ljudi koji su proživjeli zloglasni (gu)LAG, da je gore od impotencije i granuloma.

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice