Appleu pripada 92% zarade cijele mobilne industrij

poruka: 95
|
čitano: 10.244
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Appleu pripada 92% zarade cijele mobilne industrij".
16 godina
odjavljen
offline
Appleu pripada 92% zarade cijele mobilne industrij

Zar ta pusta zarada ne korelira blisko sa činjenicom da previše naplaćuju svoje proizvode?

Freak Show Inc.
 
41 3 hvala 0
16 godina
offline
Appleu pripada 92% zarade cijele mobilne industrij

A ti si ovlašten da zastupaš javno mjenje o tome sta je previše,a šta premalo naplaćeno ?

Najpovoljniji web shop za PC i PS3 igre. https://www.g2a.com/r/pcgames_66-_discount-html
Moj PC  
4 53 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Appleu pripada 92% zarade cijele mobilne indus
Romano kaže...

A ti si ovlašten da zastupaš javno mjenje o tome sta je previše,a šta premalo naplaćeno ?

 

Da, imam ovlaštenje sa službenim pečatom!

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Re: Appleu pripada 92% zarade cijele mobilne indus
Romano kaže...

A ti si ovlašten da zastupaš javno mjenje o tome sta je previše,a šta premalo naplaćeno ?

 Evo kao vlasnik Iphonea mogu reći da puno košta za ono što nudi. 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
12 godina
offline
Appleu pripada 92% zarade cijele mobilne industrij

Jeb*š ovakvu analizu i statistiku! Manipulacija brojevima samo kako bi naslov bombastičnije zvučao. Po ovom principu već smo 3 puta premašili donju granicu za perpetuum mobile, samo treba dati ekipi iz Canaccord-a da nam to pokaže.

Moj PC  
7 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Appleu pripada 92% zarade cijele mobilne indus
boxer kaže...

 Evo kao vlasnik Iphonea mogu reći da puno košta za ono što nudi. 

 To govori više o tebi nego išta o iPhoneu!

15 godina
offline
Appleu pripada 92% zarade cijele mobilne industrij

u nas se kaže: što gluplji seljak, to deblji krumpir (koji, u ovom slučaju, raste i na betonu). kaže se i da vrč ide na vodu dok se razbije a i tko visoko leti, sam u nju pada. dragec mi je da u toj ujdurmi nema ni jednog mojeg novčića, jer i te kako moram obrađivati zemlju za malo mršavog krumpira 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 3 hvala 0
15 godina
online
Re: Appleu pripada 92% zarade cijele mobilne indus
Friday kaže...

Zar ta pusta zarada ne korelira blisko sa činjenicom da previše naplaćuju svoje proizvode?

 To nam govori samo jednu stvar, da je Apple jako dobar trgovac (ideal trgovine je kupiti po što nižoj cijeni, a prodati po što višoj). Naravno, rijetki su oni koji to mogu provesti u praksi, a činjenica da Apple-u to polazi za rukom, i to duži niz godina, samo potvrđuje da su pronašli pravi poslovni model.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Appleu pripada 92% zarade cijele mobilne indus
maxym kaže...
Friday kaže...

Zar ta pusta zarada ne korelira blisko sa činjenicom da previše naplaćuju svoje proizvode?

 To nam govori samo jednu stvar, da je Apple jako dobar trgovac (ideal trgovine je kupiti po što nižoj cijeni, a prodati po što višoj). Naravno, rijetki su oni koji to mogu provesti u praksi, a činjenica da Apple-u to polazi za rukom, i to duži niz godina, samo potvrđuje da su pronašli pravi poslovni model.

 je, pravi poslovni model, eksploatacija robovske snage iz kine gdje se radnici ubijaju pa postavljaju mreze oko tvornica, bice njima poslovni model kad se Apple nacionalizira a kapitalisti streljaju po kratkom postupku.

12 godina
offline
Appleu pripada 92% zarade cijele mobilne industrij

Ovakav spin mene bi bilo stid objaviti.

Di su Google i Microsoft u ovoj prici?

 
1 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Appleu pripada 92% zarade cijele mobilne indus
Vidi kako komunjare sude, odmah u glavu
16 godina
odjavljen
offline
Appleu pripada 92% zarade cijele mobilne industrij

Nije to toliko poslovni model u pitanju koliko horda zombija poput kolege romana - mora kupiti jabuku i mora svima pokazati da ju je kupio!

Freak Show Inc.
 
30 6 hvala 0
16 godina
offline
Appleu pripada 92% zarade cijele mobilne industrij

Ma da,mi sto zaradjujemo i kupimo ono sto volimo smo zombiji,a vi sa nokijama 3310 ste napredni korisnici.

Najpovoljniji web shop za PC i PS3 igre. https://www.g2a.com/r/pcgames_66-_discount-html
Moj PC  
1 29 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Appleu pripada 92% zarade cijele mobilne indus
Friday kaže...

Zar ta pusta zarada ne korelira blisko sa činjenicom da previše naplaćuju svoje proizvode?

Ne toliko koliko korelira sa činjenicom da im telefone izrađuju Foxconnovi robovi koji jedva da su plaćeni.

S jedne strane zgrču puste milijarde, a s druge strane se nalazi sva jad i bijeda te zarade, skrivena od javnosti afkors.

 

Što ne naprave tvornicu za proizvodnju na tlu SAD-a pa da vidimo koliko će plaćati radnike i kolika će im biti zarada... i njima i ostalima.

12 godina
offline
Re: Appleu pripada 92% zarade cijele mobilne indus
Romano kaže...

Ma da,mi sto zaradjujemo i kupimo ono sto volimo smo zombiji,a vi sa nokijama 3310 ste napredni korisnici.

 Ne odredjuje te mobitel ali odredjujete reakcija na necije iznosenje misljenja. Odmah to svodis na osobni nivo i vrijedjas.

To sto netko smatra iPhone precjenjenim smecem ne znaci da ima nokiu 3310 ili da ne zaradjuje bar trostruko od tebe.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Appleu pripada 92% zarade cijele mobilne indus
BlueMax kaže...

 Ne odredjuje te mobitel ali odredjujete reakcija na necije iznosenje misljenja. Odmah to svodis na osobni nivo i vrijedjas.

To sto netko smatra iPhone precjenjenim smecem ne znaci da ima nokiu 3310 ili da ne zaradjuje bar trostruko od tebe.

 

Da mu kažem koliko zarađujem vjerojatno mi ne bi vjerovao

Freak Show Inc.
12 godina
offline
Re: Appleu pripada 92% zarade cijele mobilne indus
bill_jobs kaže...
Friday kaže...

Zar ta pusta zarada ne korelira blisko sa činjenicom da previše naplaćuju svoje proizvode?

Ne toliko koliko korelira sa činjenicom da im telefone izrađuju Foxconnovi robovi koji jedva da su plaćeni.

S jedne strane zgrču puste milijarde, a s druge strane se nalazi sva jad i bijeda te zarade, skrivena od javnosti afkors.

 

Što ne naprave tvornicu za proizvodnju na tlu SAD-a pa da vidimo koliko će plaćati radnike i kolika će im biti zarada... i njima i ostalima.

 Ne proizvode ni drugi u USA tako da ti prica ne drzi vodu.

Osim precjenjenosti uredjaja svi ocito zaboravljaju da Android mobitel dijeli zaradu izmedju proizvodjaca hardwarea, proizvodjaca OS-a i vlasnika patenata koji se u Androidu primjenjuju.

I onda nam u ovoj statistici izbace Google i Microsoft koji su najveci profiteri od Androida.

15 godina
offline
Re: Appleu pripada 92% zarade cijele mobilne indus
devotion kaže...
boxer kaže...

 Evo kao vlasnik Iphonea mogu reći da puno košta za ono što nudi. 

 To govori više o tebi nego išta o iPhoneu!

 Aj malo objasni, da čujem koju budalaštinu za danas, nisam se još nasmijao...

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
12 godina
offline
Re: Appleu pripada 92% zarade cijele mobilne indus
Friday kaže...
BlueMax kaže...

 Ne odredjuje te mobitel ali odredjujete reakcija na necije iznosenje misljenja. Odmah to svodis na osobni nivo i vrijedjas.

To sto netko smatra iPhone precjenjenim smecem ne znaci da ima nokiu 3310 ili da ne zaradjuje bar trostruko od tebe.

 

Da mu kažem koliko zarađujem vjerojatno mi ne bi vjerovao

 Dok tu svoju Gigabyte GTX 770 ne staviš u SLI, kao jedan naš uvaženi kolega za mene si siromah  koji nema za iphone

16 godina
odjavljen
offline
Re: Appleu pripada 92% zarade cijele mobilne indus
MRSKI kaže...

 Dok tu svoju Gigabyte GTX 770 ne staviš u SLI, kao jedan naš uvaženi kolega za mene si siromah  koji nema za iphone

 

I ovo mi je previše s obzirom na skill

Freak Show Inc.
16 godina
neaktivan
offline
Appleu pripada 92% zarade cijele mobilne industrij

Premium uređaji i klase postoje za publiku koja to želi. Druga je stvar iskoristivost. Mali Polo te prebaci od točke A do točke B. Također to isto radi i premium limuzina Passat.  Pitanje je samo, treba li ti to ili ne.

Evo ja sad čitam vijest sa uređaja(OSa) koji ima 3% zastupljenosti i košta 600kn.  Može li netko napravit SS sa iphona da usporedimo slike između 600 i 6000kn?

Pitanje je iskoristivosti...vjerojatno je za surfanje, skype, whatsapp odličan za opciju ,vozi od točke A do točke B.  Kamera i ostale mogućnosti su bolje kod premijum uređaja.

I taj posrani prestiž...posebno među bahatom raskalašenom djecom koja ne cijene svoje roditelje, te ih zavaljuju 24mjesečnim ugovorima, da bi oni slušali ajDeezer na ajAutobuskoj stanici.

Kad takvom klincu kažeš da može na Lumiji od 600kn to isto slušat...počne vrištat od smijeha...pa neće valjda ko zadnji seljak uć u razred sa tim smećem?  Lijepo će doma tatu i mamu nazigu i iskamčit uber uređaj premium klase i bit cool.  

 

 

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na bol-u.
 
14 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Appleu pripada 92% zarade cijele mobilne indus
Friday kaže...
BlueMax kaže...

 Ne odredjuje te mobitel ali odredjujete reakcija na necije iznosenje misljenja. Odmah to svodis na osobni nivo i vrijedjas.

To sto netko smatra iPhone precjenjenim smecem ne znaci da ima nokiu 3310 ili da ne zaradjuje bar trostruko od tebe.

 

Da mu kažem koliko zarađujem vjerojatno mi ne bi vjerovao

 Zasto ti ne bih vjerovao ? Reci nam i skeniraj bankovni izvadak i pejstaj ga ovdje ili ces se i dalje ovdje na forumu blamirati kao siromah.

Najpovoljniji web shop za PC i PS3 igre. https://www.g2a.com/r/pcgames_66-_discount-html
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.7.2015 15:41 (Romano).
16 godina
offline
Appleu pripada 92% zarade cijele mobilne industrij

Zastrašujuće. Dakle, koliko mogu dignuti maržu, a da rulja i dalje kupuje baz prigovora, to je nevjerojatno.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Appleu pripada 92% zarade cijele mobilne industrij

Proizvod vrijedi koliko je netko spreman platiti za isti. A za iPhone ocito ima poprilican broj ekipe kojoj cijena ili ne igra ulogu, ili pak su voljni platiti i vise nego sto smatraju da bi trebali. Samim time cijena je na mjestu koliko god (pre)visoka bila.

 

Osobno sam vec par godina na Androidu, no sa 6S se planiram vratiti na iOS. Nakon sto mi on dosadi vjerojatno cu opet na Android. Da li je iPhone preskup? Naravno, samo budala moze tvrditi suprotno (bez obzira imala ta budala 10 milijardi necega u dzepu, ili je average Joe). No jednako tako smatram debelo precjenjenim flagshipove od Samsunga, HTC-a, itd.

 

Ali je zanimljivo kako se ekipa bori za ljudska prava. Smetaju ih tvornice po kini, exploatacija djece, itd. No iste stvari ih ne smetaju kad se uzimaju Adidaske/Nikeice/itd., kao ni Samsung, pa sve do najobicnih majica koje svi kupujemo. Da je usrano - je. I to poprilicno. No (na zalost) nije Apple tu jedini koji sve to iskoristava. Tu su gotovo svi proizvodi koje koristimo. Od PC-a, mobitela pa sve do odjece i obuce. Evo gledam svoj prekrasni uber-cool Dell monitor. Naravno, slozen u Kini, vjerojatno bas taj Foxconn.

 

Graficka u mom kompu je valjda napravljena u Parizu? Je vraga. Valjda je trenutacno sve sto se nalazi na meni (majica, jeans, tenisice) kao i pred mnom proizvedeno u Kini. Ako nije, onda je opet u pitanju neki ekvivalent Kine. E sad, neka prvi digne ruku onaj kod kojega to nije slucaj. Nitko ju naravno nece dignuti, jer takav ne postoji. Jednostavno je neizbjezno.

 

Sad, da li to opravdava Apple? Ili bilo koju drugu firmu? Naravno da ne. Ali ne opravdava ni mene, a bogami ni vas. Presitne smo ribe da bi to promjenili. Dapace, vise smo mi sami krivi za to nego Apple, MS, Google, Nike, VW, BMW, itd. Jer svi mi zelimo sve najbolje, ali po sto nizim cijenama. Samo nam to igra ulogu u ovom 'konzumerizam' drustvu. Onaj dio da su nam vlastite tvornice propale, da je sve vise i vise nezaposlenih... Ma koga briga jarane, daj samo sto jeftinije taj iPhone i Galaxy. Neka ima za toga, sve ostalo je nevazno.

 

Zato mi je smijesno kad se pljuje po Appleu. Pljujte, ali krenite onda i na druge, ali prvo i primarno na sebe same. Tada barem necete biti licemjerni.

 
14 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Appleu pripada 92% zarade cijele mobilne indus
Hann kaže...

Proizvod vrijedi koliko je netko spreman platiti za isti. A za iPhone ocito ima poprilican broj ekipe kojoj cijena ili ne igra ulogu, ili pak su voljni platiti i vise nego sto smatraju da bi trebali. Samim time cijena je na mjestu koliko god (pre)visoka bila.

 

Zato mi je smijesno kad se pljuje po Appleu. Pljujte, ali krenite onda i na druge, ali prvo i primarno na sebe same. Tada barem necete biti licemjerni.

 

Kao prvo - glupost "proizvod vrijedi koliko je... bla bla" je himna naših ugostitelja koji smatraju da je posve normalno naplatiti par odmrznutih ćevapa 90 kn. To što postoji kreten koji je to toliko spreman platiti ne znači da je to normalno ostatku svijeta.

A drugo - po statistici koja je tema članka apple očito prednjači o ovome do te mjere da su ostale firme praktički strpane pod "ostalo". Daleko od toga da novi samsungov flagship vrijedi novaca za koje se prodaje...

Freak Show Inc.
16 godina
offline
Re: Appleu pripada 92% zarade cijele mobilne indus
Friday kaže...
Hann kaže...

Proizvod vrijedi koliko je netko spreman platiti za isti. A za iPhone ocito ima poprilican broj ekipe kojoj cijena ili ne igra ulogu, ili pak su voljni platiti i vise nego sto smatraju da bi trebali. Samim time cijena je na mjestu koliko god (pre)visoka bila.

 

Zato mi je smijesno kad se pljuje po Appleu. Pljujte, ali krenite onda i na druge, ali prvo i primarno na sebe same. Tada barem necete biti licemjerni.

 

Kao prvo - glupost "proizvod vrijedi koliko je... bla bla" je himna naših ugostitelja koji smatraju da je posve normalno naplatiti par odmrznutih ćevapa 90 kn. To što postoji kreten koji je to toliko spreman platiti ne znači da je to normalno ostatku svijeta.

A drugo - po statistici koja je tema članka apple očito prednjači o ovome do te mjere da su ostale firme praktički strpane pod "ostalo". Daleko od toga da novi samsungov flagship vrijedi novaca za koje se prodaje...

 Koji si ti lik s pečatom pa to nema nigdje. Daj ti nama reci koje su normalne cijene uredjaja i čevapa i da vise utvrdimo sta je precjenjeno,a sta nije, i da zatvorimo ovu temu. Nakon toga cemo svi koristiti tvoj cjenik uredjaja i čevapa,a tko se ne bude slagao s istim,poslat cemo mu sanitarnu inspekciju.

Najpovoljniji web shop za PC i PS3 igre. https://www.g2a.com/r/pcgames_66-_discount-html
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.7.2015 15:57 (Romano).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Appleu pripada 92% zarade cijele mobilne indus
Romano kaže...
Friday kaže...
BlueMax kaže...

 Ne odredjuje te mobitel ali odredjujete reakcija na necije iznosenje misljenja. Odmah to svodis na osobni nivo i vrijedjas.

To sto netko smatra iPhone precjenjenim smecem ne znaci da ima nokiu 3310 ili da ne zaradjuje bar trostruko od tebe.

 

Da mu kažem koliko zarađujem vjerojatno mi ne bi vjerovao

 Zasto ti ne bih vjerovao ? Reci nam i skeniraj bankovni izvadak i pejstaj ga ovdje ili ces se i dalje ovdje na forumu blamirati kao siromah.

Uh jbt, svega sam se nagledao po lijepoj nasoj i po bijelome svijetu, ali ti sa svojim stavovima i komentarima zaista predvodis medju sortom ljudi koju je tocnije kategorizirati kao krdo nego kao demografsku skupinu.

*dobitnik i7-4790K!, battlelog: B4stardo_CRO
9 godina
protjeran
offline
Re: Appleu pripada 92% zarade cijele mobilne indus
Friday kaže...
Hann kaže...

Proizvod vrijedi koliko je netko spreman platiti za isti. A za iPhone ocito ima poprilican broj ekipe kojoj cijena ili ne igra ulogu, ili pak su voljni platiti i vise nego sto smatraju da bi trebali. Samim time cijena je na mjestu koliko god (pre)visoka bila.

 

Zato mi je smijesno kad se pljuje po Appleu. Pljujte, ali krenite onda i na druge, ali prvo i primarno na sebe same. Tada barem necete biti licemjerni.

 

Kao prvo - glupost "proizvod vrijedi koliko je... bla bla" je himna naših ugostitelja koji smatraju da je posve normalno naplatiti par odmrznutih ćevapa 90 kn. To što postoji kreten koji je to toliko spreman platiti ne znači da je to normalno ostatku svijeta.

A drugo - po statistici koja je tema članka apple očito prednjači o ovome do te mjere da su ostale firme praktički strpane pod "ostalo". Daleko od toga da novi samsungov flagship vrijedi novaca za koje se prodaje...

 Hocemo sken tvoje place ili nista od razgovora.

15 godina
online
Re: Appleu pripada 92% zarade cijele mobilne indus
Makavelii kaže...
maxym kaže...
Friday kaže...

Zar ta pusta zarada ne korelira blisko sa činjenicom da previše naplaćuju svoje proizvode?

 To nam govori samo jednu stvar, da je Apple jako dobar trgovac (ideal trgovine je kupiti po što nižoj cijeni, a prodati po što višoj). Naravno, rijetki su oni koji to mogu provesti u praksi, a činjenica da Apple-u to polazi za rukom, i to duži niz godina, samo potvrđuje da su pronašli pravi poslovni model.

 je, pravi poslovni model, eksploatacija robovske snage iz kine gdje se radnici ubijaju pa postavljaju mreze oko tvornica, bice njima poslovni model kad se Apple nacionalizira a kapitalisti streljaju po kratkom postupku.

 

Naravno da je pravi poslovni model. A to ti govori činjenica da i svi ostali 'eksploatiraju robovsku snagu iz kine', ali ostvaruju puno manji profit (četiri puta manji u slučaju Samsunga) ili 'proizvode' gubitak.

 

Da je pošteno i etički (izrabljivati radnike do iznemoglosit) nije, ali trenutno na takav način funkcionira praktično kompletno svjetsko gospodarstvo, tako da Apple tu nije nikakav izuzetak (po pitanju izrabljivanja ljudi), ali po umijeću stvaranja profita i te kako jest.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Appleu pripada 92% zarade cijele mobilne indus
Magnolia_fan kaže...

 Hocemo sken tvoje place ili nista od razgovora.

 

Jbg, poslovna tajna...

Freak Show Inc.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice