Asus smanjio cijene svojih matičnih ploča

poruka: 65
|
čitano: 5.887
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Asus smanjio cijene svojih matičnih ploča".
16 godina
odjavljen
offline
Asus smanjio cijene svojih matičnih ploča

Što ne znači da će Links i ekipa napraviti isto... {#}

Freak Show Inc.
 
36 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Re: Asus smanjio cijene svojih matičnih ploča
dnevnoj tiskovini :)
13 godina
neaktivan
offline
Re: Asus smanjio cijene svojih matičnih ploča
Poceo asrock puhat za vrat :D
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
9 godina
protjeran
offline
Re: Asus smanjio cijene svojih matičnih ploča
asrock nije ni blizu asusu, bar za sada...
13 godina
offline
Re: Asus smanjio cijene svojih matičnih ploča
Sale_ds kaže...
Poceo asrock puhat za vrat :D

{#}

iclock2much
16 godina
odjavljen
offline
Re: Asus smanjio cijene svojih matičnih ploča
circle kaže...
asrock nije ni blizu asusu, bar za sada...

 

Ma ne, uopće...

Freak Show Inc.
13 godina
offline
Re: Asus smanjio cijene svojih matičnih ploča
Friday kaže...

 

Ma ne, uopće...

Hehe, tješi se ti jer imaš Asrock pod moj PC.

Ploče su im pristupačne, nude poprilično ali se vrlo dobro zna kakvi kondići i mosfeti idu na Asrock a kakvi na ASUS.

Kad imaš kupiš ASUS, realno.

iclock2much
16 godina
odjavljen
offline
Re: Asus smanjio cijene svojih matičnih ploča
zoharbizo kaže...

Hehe, tješi se ti jer imaš Asrock pod moj PC.

Ploče su im pristupačne, nude poprilično ali se vrlo dobro zna kakvi kondići i mosfeti idu na Asrock a kakvi na ASUS.

Kad imaš kupiš ASUS, realno.

 

Na PCE mi nude 550 kn za ploču staru 5 godina... Stroj radi 20-ak sati dnevno oduvijek. Ja ne vidim ništa loše!

Freak Show Inc.
13 godina
offline
Asus smanjio cijene svojih matičnih ploča

Kažem ti, okej su oni al ih ne trpaj u isti koš.

Posluži se sa googlom, ima materijala i videa gdje se uspoređuju i materijali i kvaliteta i tu je ASUS ipak ASUS.

iclock2much
 
5 2 hvala 1
16 godina
odjavljen
offline
Re: Asus smanjio cijene svojih matičnih ploča
zoharbizo kaže...

Kažem ti, okej su oni al ih ne trpaj u isti koš.

Posluži se sa googlom, ima materijala i videa gdje se uspoređuju i materijali i kvaliteta i tu je ASUS ipak ASUS.

 

Ja govorim iz osobnog iskustva. Ako ploča radi bez greške već godinama - koliko bolja može biti?

Freak Show Inc.
12 godina
offline
Asus smanjio cijene svojih matičnih ploča
Znaš što se desilo kad je Asus prdnuo!? :D
AUDIOFIL
Moj PC  
0 1 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Asus smanjio cijene svojih matičnih ploča

Da se nije tu negdje potkrala kakva greškica u izrazima...

 

"Tijekom prvog kvartala ove godine tvrtka je isporučila 10,4 milijuna matičnih ploča, dok bi u cijeloj 2014. godini trebalo biti isporučeno ukupno 22,1 milijuna ploča." - znači u 3 mjeseca je isporučeno gotovo pola količine koja je predviđena za cijelu godinu, pa su išli rušiti cijene da bi ostali vodeći.

 

I onda nakon toga Gigabyte, koji je isporučio pola manje u ta tri mjesca... "konkurentska tvrtka Gigabyte bi u trećem kvartalu trebala imati nešto manje isporučenih ploča od ranije predviđenog. Umjesto 5,6 milijuna matičnih ploča, bit će isporučeno manje od 5,5 milijuna."

 

Malo izmiješani kvartali i polugodišta. jer inače Asus nema razloga za brigu, ovim tempom od 10,4M na kvartal godišnje se to precratava na 40ak M komada, a ne 22.

Moj PC  
1 0 hvala 2
13 godina
neaktivan
offline
Re: Asus smanjio cijene svojih matičnih ploča
Realno..kolko meni znaci kakvi su kondezatori na ploci dok me ona sluzi? Lol

Nema tu bas logike u razmisljanju ak imas love kupujes asus, meni je bitno da radi. A tko mi ponudi vise za manje love to kupujem. Bio to asrock, asus il chang yong..

Mogao sam kupit asus, al cemu dat 200kn vise za plocu s manje pi*darija, a obje ce odratit posao za koji su namjenjene.

Konkretno kod mene druga asrock trenutno...prva radila 2 godine pa sam je ja kupio i kod mene radila jos dvije pa sam je i ja prodo i vjerovatno jos radi kod treceg vlasnika. Ja u tome ne vidim nista lose ;)
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
13 godina
offline
Asus smanjio cijene svojih matičnih ploča

Asrock radi dobre ploče, sasvim dovoljne za većinu korisnika.

Asus radi vrhunske ploče za sve korisnike, pogotovo enthusiast level ploče i to je činjenica, kao i GB.

Ispred su Asrocka i to je odavno dokazano, usporedba ima masu po neta vezano za sve materijale i dijelove...

iclock2much
 
1 2 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Asus smanjio cijene svojih matičnih ploča

Asus je precijenjen i za ogromne novce dobiješ osnovno.

Imao 3 konfiguracije s asusovim pločama od toga 1 ploča krepala i jedna odmah vraćena zbog greške.

 

Nakon toga imao 2 kompa s Gigabyte i prezadovoljan.

Nakon toga imao 2 kompa s ASrock (od toga jedan je još kod mene) i sve uredno radi.

 

Prije par mjeseci sastavio FM2+ konfiguraciju sa MSI A78M-E45 pločom i unatoč tome što nudi duplo više USB3.0 i drugih priključaka nisam bio zadovoljan (komp prodao).

Idući komp koji kupim bit će vjerovatno FM2+ slot i bit će Gigabyte (po meni najbolji) ili ako prevagne cijena ASRock ploča.

 

 

 

 

 
1 3 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Asus smanjio cijene svojih matičnih ploča
zoharbizo kaže...

Asrock radi dobre ploče, sasvim dovoljne za većinu korisnika.

Asus radi vrhunske ploče za sve korisnike, pogotovo enthusiast level ploče i to je činjenica, kao i GB.

Ispred su Asrocka i to je odavno dokazano, usporedba ima masu po neta vezano za sve materijale i dijelove...

Što je to enthusiast level korisnik ploče?

 

Ploča je dio računara na koju se kopčaju ostali, bitni dijelovi računara.

 

Primjetio sam da većina skupih ASUS-ovih matičnih ploča izgleda kao da je namjenjena populaciji koja igra video-igrice. Da li su obožavatelji video-igrica entuzijasti? 

 

Čak imaju i seriju Republika igrača video-igrica. Većina njih se enthusiast level dere meni u mikrofon kad igram neku video-igricu jer sam nub.

13 godina
offline
Re: Asus smanjio cijene svojih matičnih ploča
Onjegin kaže...

Što je to enthusiast level korisnik ploče?

 

Ploča je dio računara na koju se kopčaju ostali, bitni dijelovi računara.

 

Primjetio sam da većina skupih ASUS-ovih matičnih ploča izgleda kao da je namjenjena populaciji koja igra video-igrice. Da li su obožavatelji video-igrica entuzijasti? 

 

Čak imaju i seriju Republika igrača video-igrica. Većina njih se enthusiast level dere meni u mikrofon kad igram neku video-igricu jer sam nub.

To su ploče namijenjene overclocku procesora, slaganju multi SLI ili CF kombinacija, nečemu što ti nikada vjerojatno nisi uradio ali si zato tako pun sebe osjetio potrebu da napišeš takav post.

Jasnije?:)

iclock2much
16 godina
odjavljen
offline
Re: Asus smanjio cijene svojih matičnih ploča
zoharbizo kaže...
Onjegin kaže...

Što je to enthusiast level korisnik ploče?

 

Ploča je dio računara na koju se kopčaju ostali, bitni dijelovi računara.

 

Primjetio sam da većina skupih ASUS-ovih matičnih ploča izgleda kao da je namjenjena populaciji koja igra video-igrice. Da li su obožavatelji video-igrica entuzijasti? 

 

Čak imaju i seriju Republika igrača video-igrica. Većina njih se enthusiast level dere meni u mikrofon kad igram neku video-igricu jer sam nub.

To su ploče namijenjene overclocku procesora, slaganju multi SLI ili CF kombinacija, nečemu što ti nikada vjerojatno nisi uradio ali si zato tako pun sebe osjetio potrebu da napišeš takav post.

Jasnije?:)

 

E pa upravo takvu ASrock ploču imam kod kuće i yebeno rastura! Stvano ne znam šta može biti bolje na toj ploči pa da se kaže kako je Asus ipak znatno bolji!

Freak Show Inc.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Asus smanjio cijene svojih matičnih ploča
zoharbizo kaže...

To su ploče namijenjene overclocku procesora, slaganju multi SLI ili CF kombinacija, nečemu što ti nikada vjerojatno nisi uradio ali si zato tako pun sebe osjetio potrebu da napišeš takav post.

Jasnije?:)

Jednom prilikom sam morao u produžni kabel uključiti dvije bušilice i brusilicu. To je isto kao i trostruki SLI ili CF. Vjerovatno ćeš se složiti sa mnom da je to samo uštekavanje utikača (kartice) u utičnicu/matičnu ploču (Windows će sam instalirati drivere enthusiastima).

 

A overclock procesora, i to sam radio. To je kao da štimaš sat, zar ne? Kad je pogrešan sat ukucaš neke brojeve koje si provjerio na Internetu i onda podesiš vrijednost da odgovara. Dobro, postoje razlike; to je isto kao da štimaš naštiman sat da bi na osnovi od 10 godina dobio 2 sekunde preciznosti više ukoliko ti se ne zapali.

13 godina
offline
Re: Asus smanjio cijene svojih matičnih ploča
Onjegin kaže...

Jednom prilikom sam morao u produžni kabel uključiti dvije bušilice i brusilicu. To je isto kao i trostruki SLI ili CF. Vjerovatno ćeš se složiti sa mnom da je to samo uštekavanje utikača (kartice) u utičnicu/matičnu ploču (Windows će sam instalirati drivere enthusiastima).

 

A overclock procesora, i to sam radio. To je kao da štimaš sat, zar ne? Kad je pogrešan sat ukucaš neke brojeve koje si provjerio na Internetu i onda podesiš vrijednost da odgovara. Dobro, postoje razlike; to je isto kao da štimaš naštiman sat da bi na osnovi od 10 godina dobio 2 sekunde preciznosti više ukoliko ti se ne zapali.

Pa i ne baš, i SLI i CF se mora podesiti nakon što je spojen.

Isto tako treba ti i ploča sa dovoljno propusnosti na slotovima i CPU koji može isto toliko PCIE linija voziti bez uskog grla.

Nije to baš tako kako ti to zamišljaš.

A realno, tvoj overclock je bio 200MHZ iznad stock clocka bez diranja napona, ovdje je puno kompliciranije.

 

iclock2much
13 godina
offline
Re: Asus smanjio cijene svojih matičnih ploča
Sale_ds kaže...
Poceo asrock puhat za vrat :D

{#}

Ne obaziri se na TD, to su samo TD Trollovi, nemaju pojma o ničemu, pa moraju zaje... one koji nešto znaju. ;-))))))) (i3 4130 pojede ovaj tvoj i3 3240 za doručak) :D OMG.
10 godina
offline
Re: Asus smanjio cijene svojih matičnih ploča
zoharbizo kaže...
Onjegin kaže...

Jednom prilikom sam morao u produžni kabel uključiti dvije bušilice i brusilicu. To je isto kao i trostruki SLI ili CF. Vjerovatno ćeš se složiti sa mnom da je to samo uštekavanje utikača (kartice) u utičnicu/matičnu ploču (Windows će sam instalirati drivere enthusiastima).

 

A overclock procesora, i to sam radio. To je kao da štimaš sat, zar ne? Kad je pogrešan sat ukucaš neke brojeve koje si provjerio na Internetu i onda podesiš vrijednost da odgovara. Dobro, postoje razlike; to je isto kao da štimaš naštiman sat da bi na osnovi od 10 godina dobio 2 sekunde preciznosti više ukoliko ti se ne zapali.

Pa i ne baš, i SLI i CF se mora podesiti nakon što je spojen.

Isto tako treba ti i ploča sa dovoljno propusnosti na slotovima i CPU koji može isto toliko PCIE linija voziti bez uskog grla.

Nije to baš tako kako ti to zamišljaš.

A realno, tvoj overclock je bio 200MHZ iznad stock clocka bez diranja napona, ovdje je puno kompliciranije.

 

 

Aj ti meni objasni sta se svađas s likom koji pojma nema sta je SLI i CF a dajen krvi ispod njegovog vrata da u zivotu nije nista kloka pa ni budilicu a komoli da zna cemu sluze one puste đinđe na ROG-u. Uzivaj i ostavi se pripucavanja sa provokatorima
koristimo dijalekte kojih je Hrvatski jezik prepun a ne Englesko smeće
13 godina
offline
Asus smanjio cijene svojih matičnih ploča

Ubila me je dosada na poslu danas pa se samo prepucavam sa neznalicama.{#}

iclock2much
 
4 2 hvala 3
16 godina
offline
Re: Asus smanjio cijene svojih matičnih ploča
zoharbizo kaže...

Asrock radi dobre ploče, sasvim dovoljne za većinu korisnika.

Asus radi vrhunske ploče za sve korisnike, pogotovo enthusiast level ploče i to je činjenica, kao i GB.

Ispred su Asrocka i to je odavno dokazano, usporedba ima masu po neta vezano za sve materijale i dijelove...

Kakav sad enthusiast level dio tržišta,Nevinašce kad u njega ne spada 95% korisnika i kupaca kompova onda to i nije vrjedno spomena.Ko drugo Asus jeftine matične ploče, to je jako daleko od vrhunskog bez greške.Kratko i jasno kaj drugo jel, Asus je smanjio cijene ne iz zabave nego zbog pritiska konkurencije.

 

Eto jedan zgodan primjer u praksi, Asrock AM1B-M to je najefinija matična ploča u tom dučanu.Dakle to je vrlo jeftina matična ploča, no kao takva eto ona ipak ima sve Solid kapacitatore.S obzirom na vrlo nisku cijenu, ne bi bilo ništ čudno da jedna takva matična ima sve obične kapacitatore.No eto ipak danas je situacija sasvim drukčija, ono kaj je nekad bilo nezamislivo na vrlo jeftinim matičnim pločama danas je to onako potpuno normalno.

 

http://www.protis.hr/products/index/desktop/379

 

http://cdn-reichelt.de/bilder/web/xxl_ws/E200/ASR_AM1B-M_04.png

 

A sad onako usput jedan Asus primjer, dakle još jedna jeftina matična i opet tu su svi Solid kapacitatori.

 

http://www.protis.hr/products/details/am1-asus-am1ma/82910

 

http://www.asus.com/Motherboards/AM1MA/gallery/

 

Još jedan Asus primjer, ali hm iako je matična znatno skuplja ona nema sve Solid kapacitatore, točnije ima sedam komada običnih kapacitatora.

 

http://www.protis.hr/products/details/maticna-ploca-asus-h61mf/81981

 

http://www.asus.com/Motherboards/H61MF/gallery/

 

 

 

Kaj se tiče moje trenutne matične ploče, dakle opet je Asrock(kupljena 2009 godine za 430kn) ona ima 90% običnih kapacitatora.Kad sam ja kupoval tu matičnu ploču, u ono doba bilo je još znatno jeftinijih ploča mislim 280kn tu negdje.{#}

http://www.radiocrash.net/
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.9.2014 17:14 (rambox).
16 godina
offline
Asus smanjio cijene svojih matičnih ploča

Briga me što ima asrocka ovakvog i gigabytea onakvog. To što Asus snižava cijene je meni
bitnija vijest od iwatcha:) Vjerujem da bi ostali mogli pratiti konkurenciju i to mi je drago
čitati. A na kraju balade nek si svako odabere što voli ili si može priuštiti.  

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
10 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Asus smanjio cijene svojih matičnih ploča

Slažem se da Asus pravi generalno kvalitetnije ploče no kada imam zacrtan budžet i izbor mi je između Asrock h97 pro4 i asus b85 ili neke mATX h87 ploče onda je očigledno koju ću ploču uzet :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Asus smanjio cijene svojih matičnih ploča
Za izvuc maximum iz svog hw asus je tu bog i batina, naravno i ostali imaju po koji primjerak teškaša no doticna se firma najvise bazirala na potrebe entuzijasta ,lovaca na mhz;), modera i svih ostalih cuda it prirode pa je i njihov izbor najvece(preko 70 ploca za predzadnji socket)! Moje iskustvo s asus plocama mi je dalo najbolje i najvece rezultate tako da je svako pojeftinjenje dobro doslo! Kad pogledas recimo najnoviji x99 sa 1800kn padne na 1600, pa nije ni za baciti tih 200kn...;)lp
Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Moj PC  
2 0 hvala 2
16 godina
odjavljen
offline
Re: Asus smanjio cijene svojih matičnih ploča
Stjepanj kaže...
Kad pogledas recimo najnoviji x99 sa 1800kn padne na 1600, pa nije ni za baciti tih 200kn...;)lp

 

Onaj tko bi dao 1600 kn za matičnu - njemu vjerojatno tih 200 kn ne znači baš nešto...

(jer će u konačnici potrošiti vjerojatno 6-7k kn na tih par "osnovnih" dijelova)

Freak Show Inc.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Asus smanjio cijene svojih matičnih ploča
Friday kaže...
Stjepanj kaže...
Kad pogledas recimo najnoviji x99 sa 1800kn padne na 1600, pa nije ni za baciti tih 200kn...;)lp

 

Onaj tko bi dao 1600 kn za matičnu - njemu vjerojatno tih 200 kn ne znači baš nešto...

(jer će u konačnici potrošiti vjerojatno 6-7k kn na tih par "osnovnih" dijelova)

Iskreno nikad mi nije bilo jasno ovakvo generaliziranje.

To je potpuno pogrešno razmišljanje. Onome tko ima 1600 za matičnu tih 200 znači jako  puno, i to vjeruj mi puno više nego ljudima koji razmišljaju po ovom gore boldanom

I baš zato taj netko i ima za tu matićnu a oni nemaju.

 

Ako netko ima love "na lopate" to ne znači da mu jednostavno nije bitna svaka kuna koju ima.

Vrlo često je slučaj baš takav da onima koji imaju love na bacanje svakak kuna znači više nego onima koji nemaju love.

To što će on sebi priuštit hpru stvari koje mogu biti skupe, nekome nepotrebne, ili bilo što drugo samo zato jer želi i može, to nikako ne znači da neće htjeti uštedjeti 200 kn na 1600, ili 20 000 kn, ili na 200 000 kn, nego je slučaj često baš suprotan, jer u slučaju gdje nešto košta 19 880 kn onaj tko jedva skupio tih 20 000 kn će vrlo vjerojatno pustiti tih 120 kn kao manću nekome, dok onaj tko ima love, on neće, on će možda pustiti onih 20kn do 19 900.

 

To su jednostavno dva različita mentaliteta i te razlike su isto tako jedan od razoga zašto onaj tko ima  love ima lovu, a onaj tko baš i nema - nema. Nije to jedini razlog, naravno, daleko od toga, ali je svakako jedan od bitnijih. Primjera ima svuda oko nas.

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.9.2014 8:42 (miki1981).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Asus smanjio cijene svojih matičnih ploča
miki1981 kaže...
Friday kaže...
Stjepanj kaže...
Kad pogledas recimo najnoviji x99 sa 1800kn padne na 1600, pa nije ni za baciti tih 200kn...;)lp

 

Onaj tko bi dao 1600 kn za matičnu - njemu vjerojatno tih 200 kn ne znači baš nešto...

(jer će u konačnici potrošiti vjerojatno 6-7k kn na tih par "osnovnih" dijelova)

Iskreno nikad mi nije bilo jasno ovakvo generaliziranje.

To je potpuno pogrešno razmišljanje. Onome tko ima 1600 za matičnu tih 200 znači jako  puno, i to vjeruj mi puno više nego ljudima koji razmišljaju po ovom gore boldanom

I baš zato taj netko i ima za tu matićnu a oni nemaju.

 

Ako netko ima love "na lopate" to ne znači da mu jednostavno nije bitna svaka kuna koju ima.

Vrlo često je slučaj baš takav da onima koji imaju love na bacanje svakak kuna znači više nego onima koji nemaju love.

To što će on sebi priuštit hpru stvari koje mogu biti skupe, nekome nepotrebne, ili bilo što drugo samo zato jer želi i može, to nikako ne znači da neće htjeti uštedjeti 200 kn na 1600, ili 20 000 kn, ili na 200 000 kn, nego je slučaj često baš suprotan, jer u slučaju gdje nešto košta 19 880 kn onaj tko jedva skupio tih 20 000 kn će vrlo vjerojatno pustiti tih 120 kn kao manću nekome, dok onaj tko ima love, on neće, on će možda pustiti onih 20kn do 19 900.

 

To su jednostavno dva različita mentaliteta i te razlike su isto tako jedan od razoga zašto onaj tko ima  love ima lovu, a onaj tko baš i nema - nema. Nije to jedini razlog, naravno, daleko od toga, ali je svakako jedan od bitnijih. Primjera ima svuda oko nas.

 

LOL, a ja generaliziram??? {#}

Freak Show Inc.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice