Asus Xonar Phoebus

poruka: 55
|
čitano: 10.026
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Asus Xonar Phoebus".
13 godina
protjeran
offline
Asus Xonar Phoebus

Pitanje:

Dali je ovako nešto(ili jeftinije)potrebno(gaming i slušanje zike) na ploći poput ove

 

http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_217_214_355&products_id=10375

 

Nepratim baš MBO pa neznam ,znam da su prije par godina integralke bile shit

Believe those who are seeking the truth. Doubt those who find it!
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.1.2012 20:06 (roseman).
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Asus Xonar Phoebus

vec ti asrock Zserija ima hebenu intrg zvucnu , da puno su bolje nego prije malo skupljim matichnama ;) 

Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Asus Xonar Phoebus
roseman kaže...

Pitanje:

Dali je ovako nešto(ili jeftinije)potrebno(gaming i slušanje zike) na ploći poput ove

 

http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_217_214_355&products_id=10375

 

Nepratim baš MBO pa neznam ,znam da su prije par godina integralke bile shit

Integrirane zvučne su dost bolje nego prije, no još uvijek su daleko od kvalitetnijih diskretnih, pogotovo od onih diskretnih koje imaju pojačala za slušalice i slično.

Prešao sam s VIA VT1708S integrirane (koja zvuči bolje nego Realtek HD Audio 883) na Asus Xonar DG i mogu reći da je preporod.

Pošto imam jeftinjak zvučnike razliku ponajviše osjetim na slušalicama. Prije mi razlika kvalitete zvuka Creative Fatal1ty headseta i Wintech WH-2688 headseta nije bila velika, sada je ogromna.

 

Prodajem RAGE za PS3: http://www.bug.hr/forum/topic/igre-accounti-igrama/prodaja-igra-rage-playstation-3/129629.aspx?page=0&jumpto=2529211&sort=asc&view=flat
15 godina
offline
Asus Xonar Phoebus

Drago mi je da još uvijek netko obraća pažnju na diskretne zvučne kartice. Uvijek bolje od dreka integriranih na MBO.

Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Asus Xonar Phoebus

Uvijek se vode ovakve rasprave oko zvučnih kartica. Sa grafičkim karticama je lako - tamo pustiš nekakav benchmark i vidiš brojke. Ovdje je ipak većina stvari subjektivna. Osobno imam Z5500 spojene na optiku na integriranoj kartici i ne vidim potrebu za ičim boljim. Volio bih probati neku stvarno dobru zvučnu ali ne mislim da su Z5500 kalibar za "mjeriti" kvalitetu zvučnih kartica niti imam osjećaj da mi treba nešto bolje. Zapravo me samo znatiželja tjera da isprobam neku bolju zvučnu. Ali da bih dao neke puste novce samo zbog kvalitete - ne bih.

Freak Show Inc.
 
6 1 hvala 0
13 godina
offline
Asus Xonar Phoebus

Strašno.. Dobro.

Ali meni osobno, bespotrebno.
Da imam love na razbacivanje, dakako bih uzeo 

Ako se slažeš, ne košta te ništa TU. Ako sam ti uz to pomogao, neka ti ne bude mrsko stisnuti i HVALA! ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Asus Xonar Phoebus

e da mi je jedna

http://www.soundstream.com/
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Asus Xonar Phoebus

Vrag me odnio ako upravo nisam vidio 6-pin konektor na zvučnoj kartici,šta im se potrošnja toliko povečala da im treba dodatni konektor za napajanje {#}

Sad će bit nekih verzija tipa asus xonar mars/matrix...ima ih samo 100 primjeraka i zahtjevaju dva 8-pin konektora {#} kao kod grafa

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.1.2012 23:36 (1BIT).
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Asus Xonar Phoebus
1BIT kaže...

Vrag me odnio ako upravo nisam vidio 6-pin konektor na zvučnoj kartici,šta im se potrošnja toliko povečala da im treba dodatni konektor za napajanje {#}

Sad će bit nekih verzija tipa asus xonar mars/matrix...ima ih samo 100 primjeraka i zahtjevaju dva 8-pin konektora {#} kao kod grafa

 

haha nije, nego nema napajanje kroz pciex1

svrha čišći napon, što daje manje smetnji

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.1.2012 23:46 (igy).
13 godina
offline
Re: Asus Xonar Phoebus
Friday kaže...

Uvijek se vode ovakve rasprave oko zvučnih kartica. Sa grafičkim karticama je lako - tamo pustiš nekakav benchmark i vidiš brojke. Ovdje je ipak većina stvari subjektivna. Osobno imam Z5500 spojene na optiku na integriranoj kartici i ne vidim potrebu za ičim boljim. Volio bih probati neku stvarno dobru zvučnu ali ne mislim da su Z5500 kalibar za "mjeriti" kvalitetu zvučnih kartica niti imam osjećaj da mi treba nešto bolje. Zapravo me samo znatiželja tjera da isprobam neku bolju zvučnu. Ali da bih dao neke puste novce samo zbog kvalitete - ne bih.

Po meni Z5500 bez dobre zvucne nista nevaljaju!

Zato i jesam kupio zvucnu da zadovolji moje visoke kriterije.

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.1.2012 23:48 (lmutak).
14 godina
neaktivan
offline
Asus Xonar Phoebus

Ja mislio da se više baš i ne koriste zvučne, no bit će da sam u krivu. Ima li uopće itko osim mene da koristi HDMI audio s grafičke? Od tog divnog izuma su mi se brige oko kvalitete zvuka s PC-a smanjile za 95 % {#}

 

Kad se već hvale pojačalom za slušalice, mogli su staviti i 6.3 mm izlaz za iste, kao što je moja X-Fi Titanium imala na front bracketu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Asus Xonar Phoebus

Uložio sam 1000kn u zvučnu Xonar Essence STX,nisam se nikad zapitao jesam li mogao bolje uložiti novac. Osjetno čišći zvuk, te neophodno pojačalo za bolje slušalice.

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Asus Xonar Phoebus

Gdje nađoh za 100okn!

AUDIOFIL
12 godina
offline
Asus Xonar Phoebus

Da složio bih se s kolegom gore koji je naveo da su integrirane zvučne na matičnoj još daleko od zasebnih kartica!

Ja sam uspoređivao Asus Xonar D2X s dosta CD pleyera u rangu do 10Kkn,i dobio sam zanimljive rezultate.Kad se lipo namisti da zaobiđeš Windowse s Wasapi driverima i podesiš Foobar2000 kako trebaš rezultati su odlični!Još kad tome dodamo i hi-rez format 24/96 ili 24/196 sreći nema kraja.Trenutno je koristim kao amp za slušalice i transport za HTPC i moram priznat da radi odlično!

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Asus Xonar Phoebus

Trenutno ne koristim zvucnu karticu.  Graficka salje zvuk na 46" TV preko HDMI a audio out sa TV-a ide na BOSE system.

Takodjer koristim ABS AZ1 USB slusalice za koje stvarno nemam primjedbe.

Eventualno svaki supak dobije hemoroid.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Asus Xonar Phoebus
lmutak kaže...
Friday kaže...

Uvijek se vode ovakve rasprave oko zvučnih kartica. Sa grafičkim karticama je lako - tamo pustiš nekakav benchmark i vidiš brojke. Ovdje je ipak većina stvari subjektivna. Osobno imam Z5500 spojene na optiku na integriranoj kartici i ne vidim potrebu za ičim boljim. Volio bih probati neku stvarno dobru zvučnu ali ne mislim da su Z5500 kalibar za "mjeriti" kvalitetu zvučnih kartica niti imam osjećaj da mi treba nešto bolje. Zapravo me samo znatiželja tjera da isprobam neku bolju zvučnu. Ali da bih dao neke puste novce samo zbog kvalitete - ne bih.

Po meni Z5500 bez dobre zvucne nista nevaljaju!

Zato i jesam kupio zvucnu da zadovolji moje visoke kriterije.

 

Vidi, slušam uglavnom FLAC glazbu preko optičkog izlaza. Uopće se ne mogu složiti sa tobom kad kažeš da to ništa nevalja. A kao drugo - čisto sumnjam da bi na nekoj super zvučnoj taj doživljaj bio toliko bolji da bih istresao zbog toga 1000 i više kn. Treće - oni koji imaju stvarno visoke kriterije definitivno ne kupuju Z5500.

Freak Show Inc.
16 godina
protjeran
offline
Re: Asus Xonar Phoebus

Pozdrav

 

Odgovor n aprvi post roseman-u

 

Na brzinu sam pogledao ploču za koju se interesiraš i nisam primjetio ikakve ozbiljnije navode vezane na zvučnu. Naime ja sam kupio od gigabyte sličnu ploču ne FX nego samo X, GA990XA-UD3, ne treba mi 2x16x PCEe.  Nisam puno obraćao pozornost na zvuk na toj ploči, ali dotična je došla sa posebnom reklamom i osvrtom na kvalitetu zvuka kroz istaknuti reklamini slogan 108dB+, što je jako dobar odnos između signala i šuma, koji je bitan ali ne i presudan za doživljaj kvalitete zvuka.

Uglavnom moram priznati da sam ostao jako ugodno iznenađen. Spojio sam zvuk analognim izlazom na HiFi pojačalo Marantz 7001KI i slušao na MorudanShort bookshelfima Avanti 901 + MonitorAudio woofer DB10. To je pristojan audio sustav na kojem se mane izvora zvuka, u ovom slučaju ploče, čuju odmah i svatko ih čuje, bez ikakovg naprezanja ili uobičajenih audiofilskih seruckanja.

Ne šumi, ne krči i ne cvrči, nema problema sa izlazni niviom, isti je uštiman po standardima, nema uobičajenog prizvuka jeftine DA konverzije tj. nema pretjerano istaknutih niskih ili visokih tonova. To je ono što sam odmah primjetio i ostao iznimno ugodno iznenađen te mi se lice ozarilo kao da sam nešto ušićario mukte. Kako namjena računala nije primarno slušanje glazbe, uz vjernu reprodukciju, nisam detaljenije testirao no ovo što opisujem se čuje odmah i na prvu na svakom zvučnom materijalu.

 

Gigabyte je i prije znao na ponekim modelima skemijati jako dobar zvuk, u domeni osobnih računalna, tako da realno gledano to zapravo i nije neko veliko čudo, no skrećem pozornost da je gledanje u smjeru 108dB+ marketinškog slogana na nekim njihovim pločama vrlo pametna solucija za one koji bi bolji zvuk sa ploče.

 

GA vjerovatno nije jedini koji tak nešto nudi, ali ja ne znam koji su marketiniški slogani iz kojih stoji isti stupnj kvalitete u drugih proizvođača. Ovo sam otkrio slučajno, pa eto dijelim.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.1.2012 8:43 (guzzman).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Asus Xonar Phoebus
Friday kaže...
lmutak kaže...
Friday kaže...

(...) Osobno imam Z5500 spojene na optiku na integriranoj kartici i ne vidim potrebu za ičim boljim. Volio bih probati neku stvarno dobru zvučnu ali ne mislim da su Z5500 kalibar za "mjeriti" kvalitetu zvučnih kartica niti imam osjećaj da mi treba nešto bolje. (...)

Po meni Z5500 bez dobre zvucne nista nevaljaju!

Zato i jesam kupio zvucnu da zadovolji moje visoke kriterije.

(...) - čisto sumnjam da bi na nekoj super zvučnoj taj doživljaj bio toliko bolji da bih istresao zbog toga 1000 i više kn. (...)

Budući da se zvučnici spajaju preko optičkog izlaza na računalu, u većini slučajeva nema potrebe za boljom zvučnom karticom od integrirane - DA konverzija se obavlja u dekoderu zvučnika. Nabava diskretne zvučne kartice sa podrškom za Dolby Digital Live ili DTS Interactive ima smisla za igrače, budući da optički izlaz prenosi isključivo PCM stereo ili višekanalne Dolby/DTS streamove - 5.1 zvuk iz igara pretvorio bi se u Dolby/DTS stream u realnom vremenu i slao prema zvučnicima putem optičkog izlaza. Pozicioniranje zvuka je bolje (u odnosu na prijenos PCM streama i upmixanje u dekoderu zvučnika), izbjegavaju se višestruke konverzije signala, te ima manje kabela oko računala.

 

Kada bi se dekoder spojio na analogne izlaze kartice, ukoliko se koristi kakvo procesiranje na dekoderu zvučnika, digitalni signal bi se pretvarao u analogni na zvučnoj kartici, prenosio do dekodera gdje bi se digitalizirao, procesirao, pa  pretvarao u analogni i slao zvučnicima. Kvaliteta signala koji dolazi do dekodera ovisila bi o kvaliteti DA konvertera i pojačala na zvučnoj kartici, koje bi moglo "bojati" zvuk ovisno o svojoj karakteristici - primjerice, zvuk iz Burr Brown pojačala slovi kao "topao", sličan zvuku iz cijevnih pojačala, dok je zvuk iz pojačala Nationalove LME49xxx serije analitički i vrlo precizan. Zamjena DA konvertera na karticama nije moguća bez lemilice, dok je zamjena pojačala bez lemilice za sve kanale moguća na high-end karticama (Xonar DS omogućava zamjenu samo jednog pojačala, onog za izlaz na prednje zvučnike - pojačala za ostale kanale je potrebno odlemiti).

The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
16 godina
odjavljen
offline
Re: Asus Xonar Phoebus
hrx kaže...
Friday kaže...
lmutak kaže...
Friday kaže...

(...) Osobno imam Z5500 spojene na optiku na integriranoj kartici i ne vidim potrebu za ičim boljim. Volio bih probati neku stvarno dobru zvučnu ali ne mislim da su Z5500 kalibar za "mjeriti" kvalitetu zvučnih kartica niti imam osjećaj da mi treba nešto bolje. (...)

Po meni Z5500 bez dobre zvucne nista nevaljaju!

Zato i jesam kupio zvucnu da zadovolji moje visoke kriterije.

(...) - čisto sumnjam da bi na nekoj super zvučnoj taj doživljaj bio toliko bolji da bih istresao zbog toga 1000 i više kn. (...)

Budući da se zvučnici spajaju preko optičkog izlaza na računalu, u većini slučajeva nema potrebe za boljom zvučnom karticom od integrirane - DA konverzija se obavlja u dekoderu zvučnika. Nabava diskretne zvučne kartice sa podrškom za Dolby Digital Live ili DTS Interactive ima smisla za igrače, budući da optički izlaz prenosi isključivo PCM stereo ili višekanalne Dolby/DTS streamove - 5.1 zvuk iz igara pretvorio bi se u Dolby/DTS stream u realnom vremenu i slao prema zvučnicima putem optičkog izlaza. Pozicioniranje zvuka je bolje (u odnosu na prijenos PCM streama i upmixanje u dekoderu zvučnika), izbjegavaju se višestruke konverzije signala, te ima manje kabela oko računala.

 

Kada bi se dekoder spojio na analogne izlaze kartice, ukoliko se koristi kakvo procesiranje na dekoderu zvučnika, digitalni signal bi se pretvarao u analogni na zvučnoj kartici, prenosio do dekodera gdje bi se digitalizirao, procesirao, pa  pretvarao u analogni i slao zvučnicima. Kvaliteta signala koji dolazi do dekodera ovisila bi o kvaliteti DA konvertera i pojačala na zvučnoj kartici, koje bi moglo "bojati" zvuk ovisno o svojoj karakteristici - primjerice, zvuk iz Burr Brown pojačala slovi kao "topao", sličan zvuku iz cijevnih pojačala, dok je zvuk iz pojačala Nationalove LME49xxx serije analitički i vrlo precizan. Zamjena DA konvertera na karticama nije moguća bez lemilice, dok je zamjena pojačala bez lemilice za sve kanale moguća na high-end karticama (Xonar DS omogućava zamjenu samo jednog pojačala, onog za izlaz na prednje zvučnike - pojačala za ostale kanale je potrebno odlemiti).

 

Upravo to - stavio sam naglasak na optiku!

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Re: Asus Xonar Phoebus
volegradele kaže...

Da složio bih se s kolegom gore koji je naveo da su integrirane zvučne na matičnoj još daleko od zasebnih kartica!

Ja sam uspoređivao Asus Xonar D2X s dosta CD pleyera u rangu do 10Kkn,i dobio sam zanimljive rezultate.Kad se lipo namisti da zaobiđeš Windowse s Wasapi driverima i podesiš Foobar2000 kako trebaš rezultati su odlični!Još kad tome dodamo i hi-rez format 24/96 ili 24/196 sreći nema kraja.Trenutno je koristim kao amp za slušalice i transport za HTPC i moram priznat da radi odlično!

Nema dileme, Xonar kartice su melem za uši nakon on-board rješenja. Pošto se smatram nekakvim pasivnim audiofilom i komp. freakom, nabavio sam Xonar ST (za CD i vinyl transfere) + Xonar H6 (za SACD/DVD-A i filmove) + nabavio sam bolje opampove za ST i centralni/sub na H6, i ono... Majko milena. Kategorički tvrdim da taj kombo u suradnji s foobarom i WASPI/ASIO outputom staje rame uz rame vrlo kvalitetnim CD i SACD playerima, a mnogi playeri bi ziher zvučali i slabije. Ono, imam godinama Faseovo pojačalo i CD player koji su koštali ko 6-7 Xonarica ST, i CD player je slovio kao jedan od boljih CD playera u klasi do 5-6k kn, a ovo ga sad poslalo u penziju. Osim toga otvaraju se mogućnosti slušanja vinyl ripova i HiRes mjuze u 24-bita 96/192KHz na kvalitetan način što je ogromni skok naprijed u smislu mogućnosti, kvalitete zvuka i komfora. Možda za gejmanje i nisu najbolja trgovina, ali za dovući HiFi na komp. definitivno jesu. Imam i slabiju DX-icu u drugoj kanti za slušalice i to također radi fenomenalno. Tako da ja pozdravljam nastavak izdavanja Xonar serije kartica, i općenito razvoj zvučnih kartica neovisno o matičnim pločama i integraciji zvučnih chipova na iste.

Deckard
14 godina
neaktivan
offline
Re: Asus Xonar Phoebus
borgware kaže...

Trenutno ne koristim zvucnu karticu.  Graficka salje zvuk na 46" TV preko HDMI a audio out sa TV-a ide na BOSE system.

Takodjer koristim ABS AZ1 USB slusalice za koje stvarno nemam primjedbe.

Ajde, barem netko. :D Iako nisam siguran jesi li dobio puno time, čisto sumnjam da u TV-e ugrađuju pretjerano kvalitetne DAC-ove. I kud baš BOSE, a danas postoji cijela sila odličnih proizvođača zvučnih sustava? :/

No nećemo u offtopic.

13 godina
protjeran
offline
Re: Asus Xonar Phoebus
Mirko935 kaže...

Ja mislio da se više baš i ne koriste zvučne, no bit će da sam u krivu. Ima li uopće itko osim mene da koristi HDMI audio s grafičke? Od tog divnog izuma su mi se brige oko kvalitete zvuka s PC-a smanjile za 95 % {#}

 

Kad se već hvale pojačalom za slušalice, mogli su staviti i 6.3 mm izlaz za iste, kao što je moja X-Fi Titanium imala na front bracketu.

Kakva je to graficka?
kak to koristit

http://www.soundstream.com/
14 godina
neaktivan
offline
Re: Asus Xonar Phoebus
soundstream kaže...
Kakva je to graficka?

kak to koristit

Ti se zajebavaš ili ozbiljno? {#}

12 godina
offline
Re: Asus Xonar Phoebus

Kaoax je puno bolja solucija od optike,inače najbitnija stvar od svega je kvaliteta digitalnog signala koju prima DAC(ili višekanalni dekoder),ja sam testirao i zaključio da onbord kartica ima daleko inferiorniji signal naspram zasebne zvučne kartice!Ako npr imate zvučnu karticu koja je kvalitetnija od postoječeg DAC-a ili AV recivera(njego interni dekoder-DAc) i naravno ako je PC (server ili HTPC) blizu pojačala, spajamo anlalognim kabelim zasebno svaki kanal na reciver,tako DAC konverziju radi zvučna kartica a ne reciver!Evo slika!

 

AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.1.2012 11:48 (volegradele).
12 godina
offline
Re: Asus Xonar Phoebus

Slažem se u potpunosti,moja zvučna je nadsvirala Denon 1500Ae SACD pleyer,opasno se približila 2000AE,Marantz ,Pioneer.. s tima da kad pustiš snimku 24/96(HDtraks) usporedbe prestaju!

Isprobano s NAD M3(master serija),Opera Seconda,MIT i AQ ožičenje!

AUDIOFIL
13 godina
protjeran
offline
Re: Asus Xonar Phoebus
Mirko935 kaže...
soundstream kaže...

Ti se zajebavaš ili ozbiljno? {#}

Zasto bih se zajebavo?
Pa ak je to tak zast onda dat npr po 1000kn za graficku i zvucnu?
Bolje onda dat 2000kn za grafu i bok

http://www.soundstream.com/
12 godina
offline
Re: Asus Xonar Phoebus

Pa šalješ zvuk i sliku preko HDMI izlaza na grafičkoj kartici,najjednostavnije riješenje!

AUDIOFIL
12 godina
offline
Re: Asus Xonar Phoebus

Jel ti nije palo napamet da zvučna možda to kvalitetnije odradi!!{#}

AUDIOFIL
14 godina
neaktivan
offline
Re: Asus Xonar Phoebus
soundstream kaže...
Zasto bih se zajebavo?

Pa ak je to tak zast onda dat npr po 1000kn za graficku i zvucnu?
Bolje onda dat 2000kn za grafu i bok

Zvučao mi je tvoj post kao da se zajebavaš, NHF.

 

Zato što ti treba i nešto što će dekodirati taj HDMI audio, jel, nekakav receiver, a oni su po par tisuća kuna i više.

volegradele kaže...

spajamo anlalognim kabelim zasebno svaki kanal na reciver,tako DAC konverziju radi zvučna kartica a ne reciver!Evo slika!

Ovo nije baš točno, većina receivera, osim u Direct modu, ako ga imaju, mora napraviti ADC pretvorbu da bi procesirali itd. taj zvuk, i onda natrag DAC za izlaze za zvučnike.

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.1.2012 12:05 (Mirko935).
13 godina
neaktivan
offline
Asus Xonar Phoebus

Ja koliko sam ih slušao sam uvijek za analogiju + kvalitetnija zasebna zvučna (sa boljim DAC-om, ADC-om itd.) nego SPDIF itd. + Z5500 (kombinacija integruša).

 

S druge strane, to rješenje (SPDIF) mi je uvijek ispred kvalitete analogije na integruši (imao sam neke od najboljih npr. VIA 1828S codec itd.) i Z5500.

 

Smatram da nikakav oblik spajanja ne može zamijeniti kvalitetnije komponente, u ovom slučaju bolju zvučnu karticu. Ulaganje u kablove pronalazi smisao ionako tek na skupljim Hi-Fi i HT setovima, ali što se tiče PC domene, uvijek bolja zvučna + analogija nego drek onboard i coax/toslink.

Cemetary gates
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.1.2012 12:07 (thedream).
Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice