Australija provela zakonsku zabranu piratskih stra

poruka: 16
|
čitano: 3.642
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Australija provela zakonsku zabranu piratskih stra".
15 godina
offline
Australija provela zakonsku zabranu piratskih stra

"To je krađa koja šteti svakome tko stvara kvalitetan kreativni sadržaj."

 

Onaj tko stvarno stvara nešto kvalitetno, taj će uvijek imati svoje kupce i fanove. Nema jednog poštenog filma ove godine, sve samo remake-ovi, sequeli i prequeli. Serije su također nikud-nikam.

Moj PC  
23 1 hvala 2
16 godina
neaktivan
offline
Australija provela zakonsku zabranu piratskih stra

Uzaludan trud u svijetu u kojem postoji VPN...

Svaki put kad pišem sig netko me uhva
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.8.2017 15:12 (Corwin).
Moj PC  
12 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Australija provela zakonsku zabranu piratskih
Na kraju ce dobiti rezultate koje ce pokazati da su oni koji se stite na ovaj nacin, uprihoditi manje.
 
10 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Australija provela zakonsku zabranu piratskih
Podrška uređenoj državi koja omogućuje svojim građanima ekonomski prosperitet na način da mogu lijepo lagodno živjeti od svoga rada, tako da stvarne potrebe za piratstvom nema, a sve ostalo je objesti, pa čak i kriminal. Ako si možeš priuštiti putovanja po cijelom svijetu, onda sigurno možeš i amazon/netflix/hbo stream servise kao i kino ulaznice za najnovije filmove. Ovo sve govorim poznavajući situaciju jer imam desetke prijatelja i rodbine u Australiji. Nasuprot tome u Hrvatskoj je piratstvo način "preživljavanja" jer u današnjem vremenu postaješ zatucani idiot ako ne poznaješ modernu kulturu, glazbu i engleski jezik što se najbolje upije preko multimedijskih sadržaja koja nam ili nisu dostupni ili nisu dostupni pod jednakom uvjetima. Sve dok se sitaucija ne okrene, piratstvo je u našim okolnostima moralno ispravno, iako legalistički - kazneno djelo.
 
18 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Australija provela zakonsku zabranu piratskih
ivaninho kaže...
Podrška uređenoj državi koja omogućuje svojim građanima ekonomski prosperitet na način da mogu lijepo lagodno živjeti od svoga rada, tako da stvarne potrebe za piratstvom nema, a sve ostalo je objesti, pa čak i kriminal. Ako si možeš priuštiti putovanja po cijelom svijetu, onda sigurno možeš i amazon/netflix/hbo stream servise kao i kino ulaznice za najnovije filmove. Ovo sve govorim poznavajući situaciju jer imam desetke prijatelja i rodbine u Australiji. Nasuprot tome u Hrvatskoj je piratstvo način "preživljavanja" jer u današnjem vremenu postaješ zatucani idiot ako ne poznaješ modernu kulturu, glazbu i engleski jezik što se najbolje upije preko multimedijskih sadržaja koja nam ili nisu dostupni ili nisu dostupni pod jednakom uvjetima. Sve dok se sitaucija ne okrene, piratstvo je u našim okolnostima moralno ispravno, iako legalistički - kazneno djelo.

Ok, kako da netko gleda legalno sve što želi? Kada su serije koje se prate na torrentima raspoređene na 4-5 većih servisa i pritom ne nude sve serije kao u US (drugi polažu na prava prikazivanja u toj zemlji)?

I da netko želi plaćati 4-5 servisa opet ne može pratiti sve kao na torrentima. 

12 godina
offline
Re: Australija provela zakonsku zabranu piratskih
lovacmaki kaže...
ivaninho kaže...
Podrška uređenoj državi koja omogućuje svojim građanima ekonomski prosperitet na način da mogu lijepo lagodno živjeti od svoga rada, tako da stvarne potrebe za piratstvom nema, a sve ostalo je objesti, pa čak i kriminal. Ako si možeš priuštiti putovanja po cijelom svijetu, onda sigurno možeš i amazon/netflix/hbo stream servise kao i kino ulaznice za najnovije filmove. Ovo sve govorim poznavajući situaciju jer imam desetke prijatelja i rodbine u Australiji. Nasuprot tome u Hrvatskoj je piratstvo način "preživljavanja" jer u današnjem vremenu postaješ zatucani idiot ako ne poznaješ modernu kulturu, glazbu i engleski jezik što se najbolje upije preko multimedijskih sadržaja koja nam ili nisu dostupni ili nisu dostupni pod jednakom uvjetima. Sve dok se sitaucija ne okrene, piratstvo je u našim okolnostima moralno ispravno, iako legalistički - kazneno djelo.

Ok, kako da netko gleda legalno sve što želi? Kada su serije koje se prate na torrentima raspoređene na 4-5 većih servisa i pritom ne nude sve serije kao u US (drugi polažu na prava prikazivanja u toj zemlji)?

I da netko želi plaćati 4-5 servisa opet ne može pratiti sve kao na torrentima. 

 Lol. Kako to?

13 godina
neaktivan
offline
Re: Australija provela zakonsku zabranu piratskih
Grozni_Zabac kaže...

Ok, kako da netko gleda legalno sve što želi? Kada su serije koje se prate na torrentima raspoređene na 4-5 većih servisa i pritom ne nude sve serije kao u US (drugi polažu na prava prikazivanja u toj zemlji)?

I da netko želi plaćati 4-5 servisa opet ne može pratiti sve kao na torrentima. 

 Lol. Kako to?

Pa sve sam objasnio u dvije rečenice. 

Ali za tebe jednostavnije, primjer Netflixa: https://www.finder.com.au/netflix-australia-vs-netflix-us-tv-shows

Dakle, nisu dostupne mnoge serije u Australiji koje jesu u US. (legalno)

15 godina
offline
Australija provela zakonsku zabranu piratskih stra

Kad računaju "štetu" od piratizacije, uzimaju pretpostavku da bi 100% ljudi koji su skinuli piratski sadržaj, kupilo 100% svega što su ikad skinuli. To ne da je nonsens, nego ne mogu vjerovati da takvu glupost može netko odrasli pretpostaviti. Realnost je da onaj tko nema novaca neće platiti niti jedan sadržaj, jednostavno će ga prestati gledati. Onaj tko ima novaca više neće gledati sve sadržaje koje je prije gledao, nego će smanjiti. Zarada će im se smanjiti zbog ovoga drastično. Piraterija ima i besplatan marketinški efekt: nešto što je netko gledao piratski, postotak toga ode ga pogledati u kinu radi boljeg doživljaja, a ne bi da prije nije vidio piratski. Sada će više novca trošiti na reklame da postignu isti efekt koji su prije dobivali besplatno kroz pirateriju.

Tako da pozdravljam ovo provođenje zakona: rezultat će biti manje novca filmskoj industriji, a ljudima više kretanja i slobodnog vremena u prirodi i s obitelji!

 
6 0 hvala 0
16 godina
offline
Australija provela zakonsku zabranu piratskih stra

Da ne postoji piratiziranje/ripanje nikada ne bih slušao glazbu koju danas slušam, vrlo vjerojatno bih slušao Severinu, no eto Internet me spasio i navukao na DnB.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Australija provela zakonsku zabranu piratskih
Ej drugovi jel vam žao, rastanak se primakao... :)

Da ne ponavljam gore rečeno, piratstva bi bilo manje da je legalan sadržaj dostupniji. Ali, ne bi nestalo. Uvjek će ga biti. Naći će se načina...
Life is jazz. Play it cool.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Australija provela zakonsku zabranu piratskih stra

Zanimljivo kako se borba protiv internet kriminala (TM)(R)(c) uvijek svodi na blokiranje torrenta i piratstva. Ja opet daleko većim problemom smatram dark net i trgovinu ljudima, drogom, oružjem... koja se tamo odvija. No to korporacije ne brine, bilo toga ili ne njima ne ide u džep pa se valjda protiv toga ni ne treba boriti...

Moj PC  
3 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Australija provela zakonsku zabranu piratskih stra

Graham Burke, predsjednik organizacije za zaštitu autorskih prava Creative Content Australia.

Graham Burke, inače i potpredsjednik kompanije Village Roadshow, koja je i pokrenula cijelu ovu hajku na pirate.

 

Sukob interesa, dakle kurupcija, ovo je neki naš izgleda, veliki pravednik očito, no bitno da napada velike kršitelje zakona pirate.

 

The Show Must Go On
 
5 1 hvala 1
6 godina
offline
Re: Australija provela zakonsku zabranu piratskih
Glavas_ZG kaže...

Graham Burke, predsjednik organizacije za zaštitu autorskih prava Creative Content Australia.

Graham Burke, inače i potpredsjednik kompanije Village Roadshow, koja je i pokrenula cijelu ovu hajku na pirate.

 

Sukob interesa, dakle kurupcija, ovo je neki naš izgleda, veliki pravednik očito, no bitno da napada velike kršitelje zakona pirate.

 

 

Trust nobody, become the best !
13 godina
neaktivan
offline
Re: Australija provela zakonsku zabranu piratskih
Kako je to sukob interesa? Biti dio neke firme i istovremeno biti član organizacije koja čuva interese firmi poput njegove?
8 godina
odjavljen
offline
Re: Australija provela zakonsku zabranu piratskih
lovacmaki kaže...
Kako je to sukob interesa? Biti dio neke firme i istovremeno biti član organizacije koja čuva interese firmi poput njegove?

 Preko te organizacije ostvaruje utjecaj koji ne može ostvarit preko svoje firme, također pogoduje poziciji svoje firme preko te organizacije.

Konkretno, preko svoje firme ne može vršit medijski pritisak na pravosuđe ili politiku, no za to se očito služi sa pozicijom u toj organizaciji...

The Show Must Go On
13 godina
offline
Australija provela zakonsku zabranu piratskih stra

Mene je recimo oduševio ruski SF blockbuster Sila privlačnosti - Prityazhenie ( Притяжение )- ATTRACTION , rado bi ga pogledao u kinu ali gdje? Kod nas se neki filmovi jednostavno ne prikazuju, pitanje da li će biti i na televiziji...

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.8.2017 11:30 (Byron).
 
4 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice