Automatska nadogradnja Internet Explorera

poruka: 50
|
čitano: 10.184
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Automatska nadogradnja Internet Explorera".
13 godina
neaktivan
offline
Automatska nadogradnja Internet Explorera

Stvarno se ljudi previse zale na IE bez da ga i pogledaju. IE 9 je odlican, meni idalje bolji od Chroma.

Moj PC  
4 7 hvala 1
16 godina
offline
Automatska nadogradnja Internet Explorera

ja i dalje mislim da bi MS trebao kupiti Operu i izmixat ta dva browser. Rendering/kompatibilnost iz IE, sve ostalo iz Opere  {#}

I'm Afraid of Americans
 
0 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Automatska nadogradnja Internet Explorera
dragan225 kaže...

Stvarno se ljudi previse zale na IE bez da ga i pogledaju. IE 9 je odlican, meni idalje bolji od Chroma.

Tesko se osloboditi negativne reputacije kad ju jednom steknes. Pogledaj recimo Firefox i mitove o memorijskom zauzecu. Tako ce se i mitovi o nekompatibilnosti Internet Explorera jos dugo nastaviti...

 

noob007 kaže...

ja i dalje mislim da bi MS trebao kupiti Operu i izmixat ta dva browser. Rendering/kompatibilnost iz IE, sve ostalo iz Opere {#}

Nema potrebe uzimati Trident, operin Presto je veoma dobar. Ako itko zna napisati dobar i brz layout engine onda su to operini developeri.

My computer once beat me at chess, but we got even after a round of boxing.
15 godina
odjavljen
offline
Automatska nadogradnja Internet Explorera

Nitko i ne govori da je IE9 tako loš, nego IE6 :-)

Moj PC  
6 0 hvala 0
14 godina
offline
Automatska nadogradnja Internet Explorera
Hooray za web developere. :)

Sto se tice rasprave o browserima - nemojte opet. Trenutno je stvar osobne preferencije i ukusa, tako da je svaka daljnja diskusija suvisna. Tehnoloski su svi tu negdje (osim Opere koja je nakrcana svim i svacim, ali eto, meni osobno se to ne svida).
www.damagehigh.co.cc // Don't fix what ain't broken!
 
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Automatska nadogradnja Internet Explorera

Problem je što IE9 ne postoji za Win XP, a mislim da se starac još uvijek dobro drži.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Automatska nadogradnja Internet Explorera

ja prije dva dana prešao na win7... prvi put ih instalirao, sve do sad ni čut nisam htio za napuštanje Xp-a  {#}

 

I'm Afraid of Americans
14 godina
offline
Re: Automatska nadogradnja Internet Explorera

Ja od kako imama win7 korisim IE9 i odličan je!

16 godina
offline
Re: Automatska nadogradnja Internet Explorera
rustweaver kaže...
dragan225 kaže...

Stvarno se ljudi previse zale na IE bez da ga i pogledaju. IE 9 je odlican, meni idalje bolji od Chroma.

Tesko se osloboditi negativne reputacije kad ju jednom steknes. Pogledaj recimo Firefox i mitove o memorijskom zauzecu. Tako ce se i mitovi o nekompatibilnosti Internet Explorera jos dugo nastaviti...

 

noob007 kaže...

ja i dalje mislim da bi MS trebao kupiti Operu i izmixat ta dva browser. Rendering/kompatibilnost iz IE, sve ostalo iz Opere  {#}

Nema potrebe uzimati Trident, operin Presto je veoma dobar. Ako itko zna napisati dobar i brz layout engine onda su to operini developeri.

  ma kompatibilnost ih prca..... evo ja zadnjih par dana imam problem sa gmailom...stalno mi učitava basic view (onaj od prije Marije Terezije).... šugavi guglaši, namjerno diskreditiraju Operu za onih njezinih par postotaka..... e nećete ih dobit  {#}

I'm Afraid of Americans
15 godina
protjeran
offline
Re: Automatska nadogradnja Internet Explorera
dragan225 kaže...

Stvarno se ljudi previse zale na IE bez da ga i pogledaju. IE 9 je odlican, meni idalje bolji od Chroma.

ocajan, spor, standardi luduju ko i inace, srecom nesto manje... nije virjedan mog vremena... chrome, ff, opera, safari... to je izbor samo ne ie :)
i koristim ga, svakodnevno :( 

14 godina
neaktivan
offline
Automatska nadogradnja Internet Explorera

Mislim da sam to već jednom rekao, ali ajmo još jednom...

 

IE koristim jedino i isključivo kod pristupa MS serverima: Exchange, SharePoint, Project i CRM. I to isključivo iz jednog jedinog razloga: UI koji se renda u IE-u je 50 puta bolji nego u ostalim browserima. Mislim da je posve suvišno pojašnjavati zašto. Iako je MS i tu uspio zas*ati stvari, pa se za starije verzije (2007-) mora uključivati Compatibility View, ali ajde dobro... :\

 

Za sve ostalo, tu je FF i moja osobna kolekcija add-onova. {#}

 

 

P.S.

IE6 je smeće koje se nikad nije pridržavalo web standarda, pa često čak ni u onim osnovnim stvarima. I uvijek su se radile 2 verzije web stranica zbog toga: IE6 i svi ostali. Tako da zaslužuje pasti u zaborav i to čim prije.

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Automatska nadogradnja Internet Explorera

Internet explorer je najbolji web browser..........................za skidanje boljeg browsera. {#}

Peace and prosperity for us all thru superior firepower
 
10 3 hvala 0
14 godina
offline
Re: Automatska nadogradnja Internet Explorera
vlad0 kaže...

Mislim da sam to već jednom rekao, ali ajmo još jednom...

 

IE koristim jedino i isključivo kod pristupa MS serverima: Exchange, SharePoint, Project i CRM. I to isključivo iz jednog jedinog razloga: UI koji se renda u IE-u je 50 puta bolji nego u ostalim browserima. Mislim da je posve suvišno pojašnjavati zašto. Iako je MS i tu uspio zas*ati stvari, pa se za starije verzije (2007-) mora uključivati Compatibility View, ali ajde dobro... :\

 

Za sve ostalo, tu je FF i moja osobna kolekcija add-onova. {#}

 

 

P.S.

IE6 je smeće koje se nikad nije pridržavalo web standarda, pa često čak ni u onim osnovnim stvarima. I uvijek su se radile 2 verzije web stranica zbog toga: IE6 i svi ostali. Tako da zaslužuje pasti u zaborav i to čim prije.

 IE6 možda sada je smeće što je normalno jer je zastario ali u svoje vrijeme bio je nepobitni najpopularnij Bog u browserima tako da neće past u zaborav samo tako.

16 godina
offline
Re: Automatska nadogradnja Internet Explorera
dragan225 kaže...

Stvarno se ljudi previse zale na IE bez da ga i pogledaju. IE 9 je odlican, meni idalje bolji od Chroma.

 

Tebi je dobar jer ga samo koristis, ali ljudi koji prave web stranice itekako znaju razliku.

Koliko samo vremena treba potrositi da bi pojedine stvari se dotjerale da bar slice onome sto je u firefoxu i chromeu sasvim prosto odraditi.

Koliko stvari se programeri moraju odreci jer je to u IE jednostavno neizvodivo, koliko korisnici preglednika chromea i firefoxa moraju ispastati zbog onih koji koriste IE, jer da nije njih web stranice bi bile mnogo bolje odradjene, manje bi se trosilo protoka na internetu zbog suvisnog koda, mogu samo zamisliti kako bi to sve izgledalo.

IE 9 je poboljsan to je sigurno ali je sve to jos uvjek daleko od onoga kako bi trebalo da bude.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Automatska nadogradnja Internet Explorera
Memphis kaže...

 IE6 možda sada je smeće što je normalno jer je zastario ali u svoje vrijeme bio je nepobitni najpopularnij Bog u browserima tako da neće past u zaborav samo tako.

I konjska zaprega je bila popularna svojevremeno pa je sada rijetko možeš vidjeti na autocesti :D

12 godina
neaktivan
offline
Re: Automatska nadogradnja Internet Explorera
noob007 kaže...

ja i dalje mislim da bi MS trebao kupiti Operu i izmixat ta dva browser. Rendering/kompatibilnost iz IE, sve ostalo iz Opere {#}

 

Kompatibilnost iz IE? Ti si nesto pobrkao. Kompatibilan s cim? Otvori desnom tipkom bilo koji site i potrazi unutar javascripta "/* Internet Explorer */" i isto to Other browsers, odnosno kodira se ili za IE ili za sve ostale. Opera se najvise drzi standarda. Jedini joj je problem sto je brutalna prema greskama, pa stranica ne izgleda kako spada u Operi jer programer nije pazio nego je ostavio smeca u kodu.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Automatska nadogradnja Internet Explorera
Memphis kaže...

 IE6 možda sada je smeće što je normalno jer je zastario ali u svoje vrijeme bio je nepobitni najpopularnij Bog u browserima tako da neće past u zaborav samo tako.

 

 

IE6 nikad nije bio popularan, jedini razlozi zasto je prisutan i dan danas su:

 

-dolazi sa windowsima

-informaticki nepismeni korisnici

 

 

 

Drums guitar and death.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Automatska nadogradnja Internet Explorera

curice moje nema do netscape navigatora..... jedino od njega mi je bolji NCSA mosaic.

Chrome je smeće  koje je nakon verzije 10 meni počelo užasno raditi sporo i stalno izbacuje i traži neke instalacije kojekakvih gluposti. u početku mi je bio broj 1 a od ovog ljeta sam ga deinstalirao sa svih računala kako je fin.

Mozilla standardno vrhunska a Opera je super samo problematična oko webova koji nisu super čistog koda, inače je definitivno najbrži browser.

IE je čist solidan browser.... naravno verzija 6 je debelo zastarjela... no sedmica, osmica je sasvim u redu.

 

oni koji rade webove i strašan im je problem optimizacija bolje neka se ostave toga posla. pa naravno da treba optimizirati... naravno da treba otvoriti web i pod linuxom i OSxom..... ne samo pilit po windowsu i Chromeu....

Najbolje je što oni koji sad pljuju IE do prije 5 godina su se kleli u njega. Mrzim takve licemjere.

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.12.2011 1:13 (hondo).
13 godina
offline
Re: Automatska nadogradnja Internet Explorera
dragan225 kaže...

Stvarno se ljudi previse zale na IE bez da ga i pogledaju. IE 9 je odlican, meni idalje bolji od Chroma.

Jest odličan, ali objektivno govoreći, nikako bolji od Chroma.

Chrome dominira i taj trend će se nastaviti. 

Ako se slažeš, ne košta te ništa TU. Ako sam ti uz to pomogao, neka ti ne bude mrsko stisnuti i HVALA! ;)
15 godina
neaktivan
offline
Re: Automatska nadogradnja Internet Explorera
DamageHigh kaže...
Tehnoloski su svi tu negdje (osim Opere koja je nakrcana svim i svacim, ali eto, meni osobno se to ne svida).

  Kako je moguće da ta ista Opera zauzima na jednakim stranicama znatno više manje memorije od Firefoxa?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Automatska nadogradnja Internet Explorera
Random. kaže...

  Kako je moguće da ta ista Opera zauzima na jednakim stranicama znatno više manje memorije od Firefoxa?

Ovo je totalna neistina. Sada sam upravo vrsio testiranje na slijedecim stranicama (10 tabova):

 

http://support.amd.com/us/gpudownload/Pages/index.aspx
http://www.net.hr/
http://www.hrt.hr/
http://www.bug.hr/
http://www.microsoft.com/en-us/default.aspx
http://www.deviantart.com/
https://www.youtube.com/
http://sourceforge.net/
http://sourceforge.net/projects/audacity/
http://digg.com/

 

Testiranje sam vrsio tako da sam svaki od browsera kompletno ocistio od cachea, i pokretao na defaultnim postavkama, te nakon toga sam otvarao po jedan tab za svaki od ovih linkova gore, tocno tim redom, dok na kraju nije bilo otvoreno svih 10 stranica u 10 tabova.

Browseri su testirani jedan po jedan, dakle nisam ih oba istovremeno imao pokrenutima. Memoriju sam mjerio process explorerom, i to private bytes vrijednost (Windows task manager prikazuje working set vrijednost), nakon svakog dodatnog otvorenog taba zapisao sam stanje.

 

Rezultat je slijedeci:

 

Firefox 9.0 startup 66 MB

  1. tab 144 MB
  2. tab 93+43 MB
  3. tab 105+51 MB
  4. tab 111+63 MB
  5. tab 128+66 MB
  6. tab 140+66 MB
  7. tab 150+66 MB
  8. tab 150+67 MB
  9. tab 165+71 MB
  10. tab 179+75 MB

 

Nakon toga sam prolistao brzo sve tabove tako da prisilim sadrzaj da se vrati u memoriju, rezultat - 263+80 MB

  • ova brojka iza + je zapravo memorija koju zauzima plugin container (flash sadrzaji na stranici
  • Pri otvaranju drugog taba pokrene se garbage collector tako da se memorija zapravo smanji u odnosu na samo prvi tab (tri puta sam ponavljao ovaj dio i uvijek se ista stvar dogodi).

 

Opera 11.60 startup 65 MB

  1. tab 155 MB
  2. tab 240 MB
  3. tab 258 MB
  4. tab 287 MB
  5. tab 294 MB
  6. tab 307 MB
  7. tab 309 MB
  8. tab 324 MB
  9. tab 351 MB
  10. tab 376 MB

 

Nakon sto sam prolistao sve tabove, zauzece memorije je poraslo na 392 MB

  • Opera ne koristi nesto poput plugin containera, tako da da je memorija koju koristi flash pridodana memoriji browsera.

 

OS na kojem je sve to testirano je WinXP SP3

Iskreno, moram reci da me je rezultat nemalo iznenadio. Ocekivao sam poraz firefoxa za neku malenu vrijednost, ali Firefox je ispao kompaktniji od Opere.

My computer once beat me at chess, but we got even after a round of boxing.
16 godina
offline
Automatska nadogradnja Internet Explorera

da...opera i meni u zadnjoj verziji troši puno više memorije

ovako to izgleda na mom kompu s tim da je FF gol (nema nikakvih dodataka, čak niti skin)

i dalje je fluidnost operinog sučelja daleko veća od ostalih (scroll, promjena tabova, otvaranje side bara....)

 

 

edit: sa tabovima od rustweaver-a 

I'm Afraid of Americans
Poruka je uređivana zadnji put sub 17.12.2011 7:53 (noob007).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Automatska nadogradnja Internet Explorera
sulu6k kaže...
Memphis kaže...

 IE6 možda sada je smeće što je normalno jer je zastario ali u svoje vrijeme bio je nepobitni najpopularnij Bog u browserima tako da neće past u zaborav samo tako.

 

 

IE6 nikad nije bio popularan, jedini razlozi zasto je prisutan i dan danas su:

 

-dolazi sa windowsima

-informaticki nepismeni korisnici

 

 

 

 Pa očito ti misliš da nije kada si u to vrijeme vukao pelene po pijesku.

12 godina
protjeran
offline
Re: Automatska nadogradnja Internet Explorera
ovaj prebjeg iz MS-a rekao je istinu, postavio stvari na svoje mjesto i odao priznanje trenutnom kralju browsera.

MS nikad nije znao napravit vrhunski browser i čini se da nikad neće. ie9 je poluproizvod, od designa, nadalje.
14 godina
protjeran
offline
Re: Automatska nadogradnja Internet Explorera
cober kaže...

 

Tebi je dobar jer ga samo koristis, ali ljudi koji prave web stranice itekako znaju razliku.

Koliko samo vremena treba potrositi da bi pojedine stvari se dotjerale da bar slice onome sto je u firefoxu i chromeu sasvim prosto odraditi.

Koliko stvari se programeri moraju odreci jer je to u IE jednostavno neizvodivo, koliko korisnici preglednika chromea i firefoxa moraju ispastati zbog onih koji koriste IE, jer da nije njih web stranice bi bile mnogo bolje odradjene, manje bi se trosilo protoka na internetu zbog suvisnog koda, mogu samo zamisliti kako bi to sve izgledalo.

IE 9 je poboljsan to je sigurno ali je sve to jos uvjek daleko od onoga kako bi trebalo da bude.

"Programeri" koji rade web stranice trebali bi se zapitati je li to posao za njih? Za mene su web stranice oduvijek bile tek sredstvo prenošenja informacija, pa samim time web stranica ponekad mora biti sasvim jednostavna i bez nepotrebnih kerefeka u obliku nekakvih scriptova, flasha, silverlighta i sl. Takve web stranice možeš normalno prikazati u svim browserima. Tako da za probleme krivim "programere", a ne browsere.

14 godina
protjeran
offline
Re: Automatska nadogradnja Internet Explorera
damir33 kaže...
ovaj prebjeg iz MS-a rekao je istinu, postavio stvari na svoje mjesto i odao priznanje trenutnom kralju browsera.

MS nikad nije znao napravit vrhunski browser i čini se da nikad neće. ie9 je poluproizvod, od designa, nadalje.

Meni se čini da pojedinci ne znaju napraviti poštenu Web stranicu.

12 godina
protjeran
offline
Re: Automatska nadogradnja Internet Explorera
kad imaš chrome nije te briga tko zna a tko ne zna.
12 godina
neaktivan
offline
Automatska nadogradnja Internet Explorera
Apsolutna je glupost od strane Microsofta sto je izmisljao naredbe i onda se nesto na svim browserima kaze na jedan nacin, a u IE na drugi nacin. Kakve to veze ima s programerima i zasto bi programeri istu stvar morali pisati dva puta samo zbog idiota u Microsoftu?
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Automatska nadogradnja Internet Explorera

Ajd, da ne trkeljišemo previše...

IE i dalje ima jednu stvar koju ostali nemaju, a to je integracija za prepoznavanje hardwarea i integracija nekih standarda za e-banking kroz certifikate...
Naravno, obično iz tog razloga što developeri nekih sustava nisu prilagodili za ništa drugo osim IE-a...

Firefox sam koristio godinama zbog plug-inova, iako mi je velika zamjerka, kao i Chromeu, što se blesiraju ukloliko otvoriš mnogo tabova (a to znači 20-30.. mnogo surfam)....
Opera je i dalje car među njima... koristio bih isključivo nju da ima bolje dodatke.. malo je preslaba zajednica...

Chrome po ama baš ničemu ne može trenutno nadjačati proširivost FFa i stabilnost i sigurnost Opere.

Osobno, koristim trenutno najviše Rockmelt (baziran je na Chromeu, ali mi se zbog nekih dodataka za RSSove i društvene mreže izrazito sviđa i pojednostavljuje surfanje) 

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Automatska nadogradnja Internet Explorera

Da se malo više potrude IE bi mogao biti puno bolji. Firefox je moj izbor i teško da če mi ga drugi browser zamjeniti.

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.12.2011 11:09 (Hummer).
 
2 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice