Bakterija guta plastiku (i spašava planet)

poruka: 21
|
čitano: 3.703
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Bakterija guta plastiku (i spašava planet)".
10 godina
neaktivan
offline
Bakterija guta plastiku (i spašava planet)

Bit će to zanimliva budučnost, bolje to nego da završi na nekoj zelenoj površini. Siguran sam da bude nekih lijenih koji budu svejedno bacali smeče nego pravilno zbrinjavali. Iako budemo sigurno dobivali neku naknadu za plastiku kao sto za boce dobivamo 50 lipa. Ali sada zamislite da ima lijenih kojima se neda radi tih 50 lipa zbrinjavati ili one koji su bogatuni kao recimo Kerum koji bi svejedno bacili jer mogu.

 

Sviđa mi se članak, neka bude još takvih članaka :) 

 

 

 

Zamišljam neki scenarij, što ako bakterije pobjegnu i razmože se  :D završe u raznim kućama i jedu sve naše dragocjenosti kao tv, plastične stolice, slušni aparat koji je izvana plastičan, teglice za biljke, plastika na automobilima itd :D To bi moglo biti malo zajebano :) 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.5.2016 19:31 (Markić7).
 
15 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bakterija guta plastiku (i spašava planet)
Markić7 kaže...
...

 

Zamišljam neki scenarij, što ako bakterije pobjegnu i razmože se  :D završe u raznim kućama i jednu sve naše dragocjenosti kao tv, plastične stolice, slušni aparat koji je izvana plastičan, teglice za biljke, plastika na automobilima itd :D To bi moglo biti malo zajebano :) 

 

 ovo je i meni palo na pamet. uleti ti roj bakterija u novu Teslu i cijelu je pojedu. samo karoseriju ostave... :D

15 godina
offline
Bakterija guta plastiku (i spašava planet)

još bi samo valjalo bakterije dresirati da u rvata ne diraju pet boce na kojima je etiketa s povratnom naknadom 0,5. i, naravno, naći bakterijama prirodne neprijatelje da se ne ponovi situacija kao s mungosima na mljetu. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
15 0 hvala 0
8 godina
offline
Bakterija guta plastiku (i spašava planet)
Ovo o opasnosti od bakterije koja jede plastiku je simpatično (baš sam se nasmijao!), no nema temelja. Oko nas lete bakterije koje jedu šećer, drvo, pamuk, papir, pa opet se ne bojimo da ćemo ostati bez šećera i namještaja. To je zato što bakterije trebaju za svoj rast vodu, a ona se izuzetno teško zadržava na PET-ambalaži.
Toliko od autora ovoga članka.
 
24 1 hvala 12
14 godina
offline
Bakterija guta plastiku (i spašava planet)

Mozda vec chemtrailsima spricaju zemlju s tim bakterijama?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Bakterija guta plastiku (i spašava planet)
Markić7 kaže...
Zamišljam neki scenarij, što ako bakterije pobjegnu i razmože se  :D završe u raznim kućama i jedu sve naše dragocjenosti kao tv, plastične stolice, slušni aparat koji je izvana plastičan, teglice za biljke, plastika na automobilima itd :D To bi moglo biti malo zajebano :) 

 

Evo simulacija:

http://www.igre123.net/arkadne-igre/igre-tasty-planet.php

12 godina
offline
Re: Bakterija guta plastiku (i spašava planet)
Markić7 kaže...

Bit će to zanimliva budučnost, bolje to nego da završi na nekoj zelenoj površini. Siguran sam da bude nekih lijenih koji budu svejedno bacali smeče nego pravilno zbrinjavali. Iako budemo sigurno dobivali neku naknadu za plastiku kao sto za boce dobivamo 50 lipa. Ali sada zamislite da ima lijenih kojima se neda radi tih 50 lipa zbrinjavati ili one koji su bogatuni kao recimo Kerum koji bi svejedno bacili jer mogu.

 

Sviđa mi se članak, neka bude još takvih članaka :) 

 

 

 

Zamišljam neki scenarij, što ako bakterije pobjegnu i razmože se  :D završe u raznim kućama i jedu sve naše dragocjenosti kao tv, plastične stolice, slušni aparat koji je izvana plastičan, teglice za biljke, plastika na automobilima itd :D To bi moglo biti malo zajebano :) 

 

 Zasto zajebano? To mi je garancija da ce se moja investicija u crne orahe isplatiti, jer ce se sve opet morati raditi od drva :) A osim toga, nije sve PET, mnoga plastika je i PVC

8 godina
offline
Re: Bakterija guta plastiku (i spašava planet)
Ajar kaže...

još bi samo valjalo bakterije dresirati da u rvata ne diraju pet boce na kojima je etiketa s povratnom naknadom 0,5. i, naravno, naći bakterijama prirodne neprijatelje da se ne ponovi situacija kao s mungosima na mljetu. 

 Nije li to bilo (i?) na Hvaru?

15 godina
offline
Re: Bakterija guta plastiku (i spašava planet)
Zechina kaže...

 Nije li to bilo (i?) na Hvaru?

 je, ali. na hvaru su potamanili mungose pa sad imaju i poskoke i uskoke. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
10 godina
neaktivan
offline
Re: Bakterija guta plastiku (i spašava planet)
F10EXX kaže...

 

 Zasto zajebano? To mi je garancija da ce se moja investicija u crne orahe isplatiti, jer ce se sve opet morati raditi od drva :) A osim toga, nije sve PET, mnoga plastika je i PVC

Mislim da je pet ambalaža uzeta u obzir jer je najjednostavnija, no to ne znači da su ostali imuni. Detaljnim guglanjem sam pročitao da ako je plastika od ugljikovog monomera da bi ta bakterija mogla jesti tu plastiku. Ja sam totalni amater pa me nemojte shvatiti zaozbiljno, rađe bi da netko tko se razumije napiše više o tome.

 

Ali moj komentar više nije toliko strašliv kada je netko ovdje napisao da bakterija treba vodu da bi preradila plastiku a bez nje nije baš tako jednostavno. Nemojmo zaboraviti i na temperaturu tj treba biti barem 20* da bi bakterija imala največi učinika. Sada ja vidim da će oni to parkirati u neke kontenjere mislim svu plastiku u kontenjere, držati u toplom skladištu i pošpricati plastiku sa tom bakterijom i ostaviti na par tjedana da plastiku razgradi i onda će ono što je ostalo od plastike prosipati na nekom zemlištu, valjda ostanu neki prirodni sastojci (ko drekeci)  koji nisu škodlivi za prirodu. 

 

12 godina
neaktivan
offline
Bakterija guta plastiku (i spašava planet)

Kineska roba dok dođe brodom bit će sva nagrižena. Pa tko će to više kupovati.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Bakterija guta plastiku (i spašava planet)
NenadX kaže...

Mozda vec chemtrailsima spricaju zemlju s tim bakterijama?

 A mozda su u sumi

http://www.winblogs.net
14 godina
offline
Re: Bakterija guta plastiku (i spašava planet)
NenadX kaže...

Mozda vec chemtrailsima spricaju zemlju s tim bakterijama?

 za one koji još ne znaju, sad postoje i novi chemtrailovi

Milorad Rakuljić Zelov PREVARANT!!
8 godina
offline
Re: Bakterija guta plastiku (i spašava planet)
Da bi bakterija mogla nešto "jesti" ona mora imati odgovarajuće enzime. Enzimi za PET trebaju cijepati estersku vezu, a kako enzimi koji to rade već postoje u bakteriji, treba napravit nevelik evolucijski skok da bi se oni prilagodili novome supstratu (tj. PET-u). To što nisam naveo u ovome članku je da su japanski znanstvenici rekonstruirali evolucijsko stablo novih enzima (onih za PET). Ako je plastika (supstrat) potpuno različit od bilo čega čime se bakterije inače hrane, onda je teško, zapravo nemoguće uzgojiti bakteriju za tu plastiku. Ono što je za ovu "japansku" bakteriju najvažnije, je da ona PET razgradi do kraja, a pri tome ne stvara nešto otrovno. Bakterije koje je samo kemijski modificiraju mogu biti opasne, jer produkti mogu biti otrovniji od same plastike. (To je čest slučaj u toksikologiji: metilni alkohol nije otrovan sam po sebi, nego je otrovno ono što od njega u tijelu nastaje: formaldehid i mravlja kiselina).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Bakterija guta plastiku (i spašava planet)
danen kaže...
Ovo o opasnosti od bakterije koja jede plastiku je simpatično (baš sam se nasmijao!), no nema temelja. Oko nas lete bakterije koje jedu šećer, drvo, pamuk, papir, pa opet se ne bojimo da ćemo ostati bez šećera i namještaja. To je zato što bakterije trebaju za svoj rast vodu, a ona se izuzetno teško zadržava na PET-ambalaži.
Toliko od autora ovoga članka.

Možda će se to proždiranje plastike odvijati u nekakvim bazenima gdje će se održavati konstantna vlaga. Čekati da padne kiša značilo bi da bi kiša pala na bakterije koje su se osušile čekajući kišu. Također je plastika vlažna ako je pod zemljom. Bar kod nas, ne i u S. Arabiji. Da li će se bakterije prskati po divljim odlagalištima umjesto da se smeće pokupi?  Ako se poprskaju po odlagalištima otpada, bar bi donji slojevi plastike, što se tiče vlage, mogli biti pojedeni, pošto gornji slojevi čuvaju vlažnost donjih slojeva. Da li će moći živjeti u morskoj vodi da očiste more, gdje imaju obilje vode i smeća? Puno je nepoznanica i nagađanja.

16 godina
offline
Re: Bakterija guta plastiku (i spašava planet)
danen kaže...
Ovo o opasnosti od bakterije koja jede plastiku je simpatično (baš sam se nasmijao!), no nema temelja. Oko nas lete bakterije koje jedu šećer, drvo, pamuk, papir, pa opet se ne bojimo da ćemo ostati bez šećera i namještaja. To je zato što bakterije trebaju za svoj rast vodu, a ona se izuzetno teško zadržava na PET-ambalaži.
Toliko od autora ovoga članka.

 A što, ako završe u vodovodnim instalacijama? Danas su cijevi za vodu sve od pvc-a. A vode, jasno, tamo ne fali. Previše smo se oslonili na plastiku u svemu. Konstrukcije, pokrovi, vodiči, izolacija... 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
11 godina
offline
Re: Bakterija guta plastiku (i spašava planet)
overhaul kaže...

 A što, ako završe u vodovodnim instalacijama? Danas su cijevi za vodu sve od pvc-a. A vode, jasno, tamo ne fali. Previše smo se oslonili na plastiku u svemu. Konstrukcije, pokrovi, vodiči, izolacija... 

 

Jok. Polietilen. PE-HD (one zelene kućne) i PE-LD (one crne koje još zovu "okiten", "alkaten").
Nadajmo se da ih nema od PVC-a, jer on (barem u izvedbama koje nisu za medicinske namjene) sadrži zanimljive kemijske spojeve među kojima neki spadaju u endokrine disruptore.

 

Mikrobi, gljive i gljivice su zanimljive beštije i tek otkrivamo što sve mogu.

Npr. ovaj čiča:

https://en.wikipedia.org/wiki/Paul_Stamets

već se neko vrijeme bavi proučavanjem primjene gljiva u područjima od medicine do reciklaže i čišćenja tla nakon izljeva nafte i njenih derivata.

Po pitanju ovog zadnjeg su i poprilično uspješni.

 

Nego, ako je sudeći po jednom prethodnom članku CO2 izvor sveg klimatskog zla na ovom planetu, ubija male mačiće i mali Isus plače zbog njega, zar nije onda bolje ostaviti sve te silne tisuće tona plastike, koja je kemijski poprilično inertna stvar, mehaničko-kemijskoj razgradnji?

16 godina
offline
Re: Bakterija guta plastiku (i spašava planet)
Djuro von Prekoplotovich kaže...
overhaul kaže...

 A što, ako završe u vodovodnim instalacijama? Danas su cijevi za vodu sve od pvc-a. A vode, jasno, tamo ne fali. Previše smo se oslonili na plastiku u svemu. Konstrukcije, pokrovi, vodiči, izolacija... 

 

Jok. Polietilen. PE-HD (one zelene kućne) i PE-LD (one crne koje još zovu "okiten", "alkaten").
Nadajmo se da ih nema od PVC-a, jer on (barem u izvedbama koje nisu za medicinske namjene) sadrži zanimljive kemijske spojeve među kojima neki spadaju u endokrine disruptore.

 

 

Nego, ako je sudeći po jednom prethodnom članku CO2 izvor sveg klimatskog zla na ovom planetu, ubija male mačiće i mali Isus plače zbog njega, zar nije onda bolje ostaviti sve te silne tisuće tona plastike, koja je kemijski poprilično inertna stvar, mehaničko-kemijskoj razgradnji?

 Hvala na infou.
A CO2, mislim ako bi se to bakterijsko kompostište držalo u nekim tankovima, co2 bi se mogao kontrolirano skupljati, a tako skupljen ima svojih primjena. 
http://www.co2gasplants.com/applications-co2.html

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
15 godina
offline
Bakterija guta plastiku (i spašava planet)

izgleda da postoje i bakterije koje jedu "nepoćudne" postove (uključiv i onaj dr. raosa) 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Bakterija guta plastiku (i spašava planet)
Djuro von Prekoplotovich kaže...
overhaul kaže...

 A što, ako završe u vodovodnim instalacijama? Danas su cijevi za vodu sve od pvc-a. A vode, jasno, tamo ne fali. Previše smo se oslonili na plastiku u svemu. Konstrukcije, pokrovi, vodiči, izolacija... 

 

Jok. Polietilen. PE-HD (one zelene kućne) i PE-LD (one crne koje još zovu "okiten", "alkaten").
Nadajmo se da ih nema od PVC-a, jer on (barem u izvedbama koje nisu za medicinske namjene) sadrži zanimljive kemijske spojeve među kojima neki spadaju u endokrine disruptore.

 

Mikrobi, gljive i gljivice su zanimljive beštije i tek otkrivamo što sve mogu.

Npr. ovaj čiča:

https://en.wikipedia.org/wiki/Paul_Stamets

već se neko vrijeme bavi proučavanjem primjene gljiva u područjima od medicine do reciklaže i čišćenja tla nakon izljeva nafte i njenih derivata.

Po pitanju ovog zadnjeg su i poprilično uspješni.

 

Nego, ako je sudeći po jednom prethodnom članku CO2 izvor sveg klimatskog zla na ovom planetu, ubija male mačiće i mali Isus plače zbog njega, zar nije onda bolje ostaviti sve te silne tisuće tona plastike, koja je kemijski poprilično inertna stvar, mehaničko-kemijskoj razgradnji?

 Kućne zelene su PP-R, PE-LD se najviše koriste za navodnjavanje jer su niske gustoće tj.fleksibilne(kap po kap), a PE-HD(okiten) se koristi za cjevovode.

11 godina
offline
Re: Bakterija guta plastiku (i spašava planet)
om-prat kaže...

 Kućne zelene su PP-R, PE-LD se najviše koriste za navodnjavanje jer su niske gustoće tj.fleksibilne(kap po kap), a PE-HD(okiten) se koristi za cjevovode.

 

Fala na ovome.

OK, od sada provjeravam i ono što mi kažu ingovi kojima je to plastičarenje struka.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice