BenQ predstavio novi gamerski monitor iz Zowie ser

poruka: 11
|
čitano: 1.556
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "BenQ predstavio novi gamerski monitor iz Zowie ser".
9 godina
offline
BenQ predstavio novi gamerski monitor iz Zowie ser
Dali netko moze objasniti razliku flickerfree i gsync\freesynca
SIVE LUBANJE SILOM
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: BenQ predstavio novi gamerski monitor iz Zowie

Dva različita polja iako imaju zajedničko "free"

 

Flicker free je tehnologija koja prilagođava razinu osvijetljenja te tako smanjuje umor očiju dok je G-Sync/freesync tehnologija koja usklađuje srazmjer refresh rate monitora i fps gafičke kartice. U protivnom ako ti grafa ponudi više fps-a nego što je refresh rate monitora dolazi do trganja slike. Dakle,ova tehnologija usklađuje taj omjer tako da je uvijek kompatibilan refresh rate sa fps-om

 

p.s. G-sync je za Nvidiine grafe a freesync za AMD-ove

16 godina
offline
Re: BenQ predstavio novi gamerski monitor iz Zowie
Hrvoje.RH kaže...
Dali netko moze objasniti razliku flickerfree i gsync\freesynca

 FlickerFree je čista LCD monitor tehnikalija, i to ti znači da pozadinsko osvjetljenje na monitor konstantno svjetli.Ako monitor ima navedenu zelenu tehnikaliju, onda nema nikakvog titranja koje može bit nezgodno za ljude sa osjetljivim očima.

 

 

http://www.bug.hr/forum/topic/monitori/koji-monitor-kupiti/156916.aspx?page=163&jumpto=4828887&sort=asc&view=flat

 

Gsync\FreeSync to su gejmerske monitor tehnikalije, i okvirno jedna i druga opcija nude istu priču. Jedina bitna razlika je da AMD-ov FreeSync ne košta niti lipe, pa onda automatski FressSync monitor na kraju i nije puno skuplji.

 

 

 

 

 

https://www.malwarebytes.org/antiexploit/index.html
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.8.2016 17:34 (rambox).
16 godina
offline
Re: BenQ predstavio novi gamerski monitor iz Zowie

posebno optimiziran za naslove poput COD-a, HALO-a, Street Fightera, Tekkena, Mortal Kombata, Pokkena, FIFA-e i sl.

 

 

ja bih volio inzenjersko objasnjenje ovih gore gluposti, moze i marketnisko objasnjenje, samo da ima smisla

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
9 godina
offline
Re: BenQ predstavio novi gamerski monitor iz Zowie
E sad bi zelio cuti vasa misljenja dali se isplati dati vise love za gsync monitor naspram cistog 144hz.
Tj dali je razlika tolko vidljiva
SIVE LUBANJE SILOM
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: BenQ predstavio novi gamerski monitor iz Zowie

A zakaj ne 144hz freesync?

Zakaj placat lihvarima extra 1000kn?

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
9 godina
offline
Re: BenQ predstavio novi gamerski monitor iz Zowie
Pitam jel sam u pripremi za novi komp.
A i freesync je malo skuplji od obicnih 144hz plus ponuda je jako slaba bar kod nas.
Dvoumim se izmedu 1440p na 60hz
Ili 1080p sa freesync ili 144hz
SIVE LUBANJE SILOM
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: BenQ predstavio novi gamerski monitor iz Zowie
nixass kaže...

posebno optimiziran za naslove poput COD-a, HALO-a, Street Fightera, Tekkena, Mortal Kombata, Pokkena, FIFA-e i sl.

 

 

ja bih volio inzenjersko objasnjenje ovih gore gluposti, moze i marketnisko objasnjenje, samo da ima smisla

 Pa nisu gluposti, jesi ti kad vidio TN panel od 1ms u usporedio ga s nekim ips-om ili necim sporijim od tn? ili 120hz? 144? jel kuzis razliku od 2ms ili 6+ na nekom monitoru?

Na svom benq od 4ms(avg10) kad igram mortal combat ne vidim K pre nosom kaj radim...na drugom TN od 2ms ta igra se vrti fluidno na ekranu i mozes normalno pratiti likove i njihove kretnje...LP

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.8.2016 23:17 (Stjepanj).
16 godina
offline
Re: BenQ predstavio novi gamerski monitor iz Zowie
Stjepanj kaže...
nixass kaže...

posebno optimiziran za naslove poput COD-a, HALO-a, Street Fightera, Tekkena, Mortal Kombata, Pokkena, FIFA-e i sl.

 

 

ja bih volio inzenjersko objasnjenje ovih gore gluposti, moze i marketnisko objasnjenje, samo da ima smisla

 Pa nisu gluposti, jesi ti kad vidio TN panel od 1ms u usporedio ga s nekim ips-om ili necim sporijim od tn? ili 120hz? 144? jel kuzis razliku od 2ms ili 6+ na nekom monitoru?

Na svom benq od 4ms(avg10) kad igram mortal combat ne vidim K pre nosom kaj radim...na drugom TN od 2ms ta igra se vrti fluidno na ekranu i mozes normalno pratiti likove i njihove kretnje...LP

 i pokken i fifa tu spadaju? o cemu pricas?  kak optimizirat monitor posebno za neku igru? 

zakaj nije napisano optimizirano za FPS igre? zato jer je marketinski bullshit.  

ja se osvrcem na gluposti koje se propagiraju izdavanjem novog proizvoda i da mi nisu jasni ljudi koji to popuse.  

kaj se tice milisekundi.  

1000ms je 1 sekunda.  

4ms je 0.004 sekundi  

2ms je 0.002 sekundi 

ja se tebi iskreno divim :)

 

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.8.2016 0:03 (nixass).
12 godina
protjeran
offline
Re: BenQ predstavio novi gamerski monitor iz Zowie
nixass kaže...
Stjepanj kaže...
nixass kaže...

posebno optimiziran za naslove poput COD-a, HALO-a, Street Fightera, Tekkena, Mortal Kombata, Pokkena, FIFA-e i sl.

 

 

ja bih volio inzenjersko objasnjenje ovih gore gluposti, moze i marketnisko objasnjenje, samo da ima smisla

 Pa nisu gluposti, jesi ti kad vidio TN panel od 1ms u usporedio ga s nekim ips-om ili necim sporijim od tn? ili 120hz? 144? jel kuzis razliku od 2ms ili 6+ na nekom monitoru?

Na svom benq od 4ms(avg10) kad igram mortal combat ne vidim K pre nosom kaj radim...na drugom TN od 2ms ta igra se vrti fluidno na ekranu i mozes normalno pratiti likove i njihove kretnje...LP

 i pokken i fifa tu spadaju? o cemu pricas?  kak optimizirat monitor posebno za neku igru? 

zakaj nije napisano optimizirano za FPS igre? zato jer je marketinski bullshit.  

ja se osvrcem na gluposti koje se propagiraju izdavanjem novog proizvoda i da mi nisu jasni ljudi koji to popuse.  

kaj se tice milisekundi.  

1000ms je 1 sekunda.  

4ms je 0.004 sekundi  

2ms je 0.002 sekundi 

ja se tebi iskreno divim :)

 

 pa eto zato sam te pitao jesi vidio, kad vidis znate ces o cemu pricam ne treba ti nikakav "alien vid" razlika izmedu standardnog ips-a i nekog tn-a od cak 2ms@60hz je kao da si na Ips-u upalio V-sync u najboljim uvjetima( da ti se igra ne spusta ispod 60fps-a), to valjda znas kako fluidno izgleda u pokretu!

sve nabrojane igre su ultra brze i dok to igras "manično" na nekom sporom panelu jednostavno nista ne vidis kaj se desava!

nemora ti se valjda pisati sta je cod a sta tekken itd...lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
15 godina
neaktivan
offline
BenQ predstavio novi gamerski monitor iz Zowie ser

Još uvijek imam BENQ - XL2720XT

Monitor ima 144hz

Nema niti free niti gsync

 

Za sve mi je dobar iskreno, programiram, igram (najviše brze igre Quake - Reflex - Fightere), gledam filmove obične i 3D (koji puta i odigram u 3D-u jer je jednostavno gušt), bolje nego neka televizija a isto možeš spojit konzolu (kao ja ps3 - na kojem isto radi 3D bez previše podešavanja).

 

Da izađe ovakav sa 4k rez bi uzeo, al to jednog dana :)

 

Bacanje para po meni za taj trenutni hype tehnologije od free/gsync.....dobar monitor i dobra grafička, nema trzanja kako god okreneš :)

Life is a journey full of adventures !!
 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice