Bez A5X u iPhoneu

poruka: 12
|
čitano: 2.905
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Bez A5X u iPhoneu".
13 godina
offline
Bez A5X u iPhoneu
novi ajfon ce gotovo sigurno imati A6 (4 jezgre) obzirom je u kodu vec pronadena referenca na A5x i A6 i prije nego je iPad jucer predstavljen.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Bez A5X u iPhoneu
grzzi kaže...
novi ajfon ce gotovo sigurno imati A6 (4 jezgre) obzirom je u kodu vec pronadena referenca na A5x i A6 i prije nego je iPad jucer predstavljen.

Nekako mi se čini da nema još realne potrebe za 4 jezgre kad Nvidia Tegra sa 4 (5) jezgre puši od dvojezgrenog Snapdragona. Sad ovisi kakvi će bit Huaweiev i Exynos četverojezgraš.

 

Ali ako će još moć izvlačit pare na 2 jezgre, nije im isplativo da idu na 4. 

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
12 godina
neaktivan
offline
Bez A5X u iPhoneu
"iako i dalje ostaje upitnost čak četiri grafičke jezgre na relativno malenom ekranu mobitela" Je, i 640 KB bi trebalo biti dosta svima, i paleta od 512 dostupnih boja na Atariju ST je pretjerana (Dejan Ristanović, Računari, sredina 80-tih), i ne vidi se smisao CD-a jer čitanje radi na rubu tehničkih mogućnosti (Galaksija, rane 80-te)... Ekran mobitela jest "relativno" male rezolucije, ali ekran full HD tv-a i nije.
 
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Bez A5X u iPhoneu

Novi iPod?
Ajmo, zbijte se u redove, polijećemo {#} 

 

NHF Drago, samo, ispravite, da ne biste u Zločestoj završili.

Ako se slažeš, ne košta te ništa TU. Ako sam ti uz to pomogao, neka ti ne bude mrsko stisnuti i HVALA! ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Bez A5X u iPhoneu

Ovako.

 

Ipad2 ima rezoluciju ekrana 3.1MPx.

 

Iphone 4S ima 0.6MPx.

 

Dakle u teoriji treba mu 5x slabija graficka da bi vrtio sve na istim detaljima i framerateu.

 

Dakle bilo kakva nadogradnja grafike u vidu novog iPhonea ce biti cisto reda radi,kad je i 4S poprilicno mocan na tom podrucju!

 

Bolje da to prebace u manji proizvodni proces i izoptimiziraju,da dobe sto duze trajanje baterije!

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.3.2012 22:14 (BMK).
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Bez A5X u iPhoneu
Huaweievi Ascend D quad i quad XL modeli imaju 4-jezgreni procesor i 16-jezgreni GPU.
BRUN0_CRO ||| ''Work less, play more.'' \o/
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Bez A5X u iPhoneu
Šef kaže...
Huaweievi Ascend D quad i quad XL modeli imaju 4-jezgreni procesor i 16-jezgreni GPU.

da i? PowerVR ždere i tegru 2, 3, krait kaj se tiče grafičkih perfomansa

14 godina
neaktivan
offline
Re: Bez A5X u iPhoneu
Šef kaže...
Huaweievi Ascend D quad i quad XL modeli imaju 4-jezgreni procesor i 16-jezgreni GPU.

dok ne dođu dokazi, uzimam to s dozom rezerve jer vidiš kako je ispala tegra 3 i bulldozer. Nije sve u pumpanju jezgri

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Bez A5X u iPhoneu
16 GPU jezgri... mislis shadera ili nesta kao tzv. CUDA jezgre
You can either try to destroy it... Run from it... Or concede to it. Aren't you tired of running?
15 godina
neaktivan
offline
Re: Bez A5X u iPhoneu
Mitsuoka kaže...
Šef kaže...
Huaweievi Ascend D quad i quad XL modeli imaju 4-jezgreni procesor i 16-jezgreni GPU.

dok ne dođu dokazi, uzimam to s dozom rezerve jer vidiš kako je ispala tegra 3 i bulldozer. Nije sve u pumpanju jezgri

 

Naravno da nije to nikakav dokaz icega. Huawei kaze da imaju najbrzi mobitel, ali se cekaju konkretni testovi. Samo zelim reci da je eto, netko upakirao podosta jezgri u relativno mali uređaj.
BRUN0_CRO ||| ''Work less, play more.'' \o/
16 godina
neaktivan
offline
Bez A5X u iPhoneu

Koga boli briga kolika je grafička kartica i od čega je brža i koliko puta. Ionako ne može pokretat Crysis.

 

PS, nije ARM9 što je prastara verzija ARM arhitekture (ARMv5, njega su ugrađivali u stare iPodove). Vjerojatno su tili napisat Cortex A9 (ARMv7), koji je i u "normalnom" A5 SOC-u. Eh, bugovci...

HONDA: THE POWER OF DREAMS
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bez A5X u iPhoneu
zuper kaže...
Šef kaže...
Huaweievi Ascend D quad i quad XL modeli imaju 4-jezgreni procesor i 16-jezgreni GPU.

da i? PowerVR ždere i tegru 2, 3, krait kaj se tiče grafičkih perfomansa

nije ni adreno za bacit

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice