Bežično napajanje iz Sonyja

poruka: 17
|
čitano: 3.950
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Bežično napajanje iz Sonyja".
14 godina
neaktivan
offline
RE: Bežično napajanje iz Sonyja

I ako se ne varam, naši ljudi su prvi put uspjeli eksperimentalno uspjeli bežično prenjeti energiju i to prije 2-3 godine.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Bežično napajanje iz Sonyja

yep

Ne znam kaj da napišem !
14 godina
neaktivan
offline
Bežično napajanje iz Sonyja

stvarno dobra stvar samo da bi imala malo veči domet

 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Bežično napajanje iz Sonyja

Citao sam negdje da su Japanci "potpisali" neki projekt s kojim bi za 20-30god mozda i 40 poslali sateli u orbitu koji bi skupljao el. eng i slao je na zemlju bezicnim putem...a prvih 20 god. bi samo pokusavali pronac bezicni prijenos energije na toliku udaljenost...mozda je ovo pocetak...XDBogatašSmijeh

3200+2.01 1024 DDR1 ATI Radeon x1950GT
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Bežično napajanje iz Sonyja
Dalmatinac kaže...

Citao sam negdje da su Japanci "potpisali" neki projekt s kojim bi za 20-30god mozda i 40 poslali sateli u orbitu koji bi skupljao el. eng i slao je na zemlju bezicnim putem...a prvih 20 god. bi samo pokusavali pronac bezicni prijenos energije na toliku udaljenost...mozda je ovo pocetak...XDBogatašSmijeh

Teslina ideja.

- Psiho246
15 godina
offline
RE: Bežično napajanje iz Sonyja
Xanzzu kaže...

I ako se ne varam, naši ljudi su prvi put uspjeli eksperimentalno uspjeli bežično prenjeti energiju i to prije 2-3 godine.

Izet Fazlinović, :DDD

I don't care...
15 godina
protjeran
offline
Bežično napajanje iz Sonyja

igrao sam malo stalkera pa moram pitat dal takav prjenoz zraci (radjacija)

We don't need no education We dont need no thought control No dark sarcasm in the classroom Teachers leave them kids alone Hey! Teachers! Leave them kids alone! All in all it's just another brick in t
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Bežično napajanje iz Sonyja

Koliko je ovo zapravo opasno? U clanku se spominju "manji objekti"... sto se onda dogodi s vecima ili ljudima... kamo ode onih 20%?

I na slici je debeli oklop i nista zivo u blizini...

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Bežično napajanje iz Sonyja

mislim da nije bas previse opasno kad se sjecam bilo na dnevniko kad je to nas covjek napravio

punio je nokiu 3310 bezicno i nije imao nikakvu zastitu ni nista 

We don't need no education We dont need no thought control No dark sarcasm in the classroom Teachers leave them kids alone Hey! Teachers! Leave them kids alone! All in all it's just another brick in t
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Bežično napajanje iz Sonyja

to je bolesno ali sa malo razmišljanja shvatiš da bi moglo ako se dobro razvije imati jako veliku primjenu pogotovo u kući Namigiva

borg
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Bežično napajanje iz Sonyja
Dalmatinac kaže...

Citao sam negdje da su Japanci "potpisali" neki projekt s kojim bi za 20-30god mozda i 40 poslali sateli u orbitu koji bi skupljao el. eng i slao je na zemlju bezicnim putem...a prvih 20 god. bi samo pokusavali pronac bezicni prijenos energije na toliku udaljenost...mozda je ovo pocetak...XDBogatašSmijeh

e to bi bilo fino.

 

Vezano za temu, jedva čekam da se i ele. energijom napajamo bižično, čim prije

15 godina
offline
Bežično napajanje iz Sonyja

Vec neko vrijeme se mogu pronaci video prilozi na youtube o ovoj temi, probajte traziti pojam witricity

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Bežično napajanje iz Sonyja

Znači Japanci otkrili elektromagnetnu indukciju?

 

Što sve neće izmislit ti Japanci Iznenađen

 

15 godina
offline
RE: Bežično napajanje iz Sonyja
DigiMagic kaže...

Koliko je ovo zapravo opasno? U clanku se spominju "manji objekti"... sto se onda dogodi s vecima ili ljudima... kamo ode onih 20%?

I na slici je debeli oklop i nista zivo u blizini...

 

 

To je bezopasno jer (piše ti u tekstu) ne pogađa tvoju magnetnu rezozancu niti bilo čega osim uređaja. Ako se na putu te struje nađeš ti ili neki veći objekt struja nece doc do svog odredista ili ce bit vrlo slaba.

Ko drugom jamu kopa trećom šlajdra!
16 godina
offline
Bežično napajanje iz Sonyja
sada se sjetih da bi bilo pogodno i za napajanje sistemskih sala, servera.... svege gdje je veći skup žica na jednom malom prostoru
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Bežično napajanje iz Sonyja
Psiho246 kaže...
Dalmatinac kaže...

Citao sam negdje da su Japanci "potpisali" neki projekt s kojim bi za 20-30god mozda i 40 poslali sateli u orbitu koji bi skupljao el. eng i slao je na zemlju bezicnim putem...a prvih 20 god. bi samo pokusavali pronac bezicni prijenos energije na toliku udaljenost...mozda je ovo pocetak...XDBogatašSmijeh

Teslina ideja.

Nije - Tesla je imao nešto drugo na umu - ideja je Dr. Petera Glasera. U orbitu se postavi satelit sa solarnim panelima (par km2 velik), a energija se mikrovalovima šalje prema prijemnoj stanici na Zemlji.

 

Vijest o japanskom projektu (21 milijarda dolara "težak" projekt, satelit od 4 km2) i članak na Wikipediji o solarnoj energiji iz svemira.

The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.10.2009 12:06 (hrx).
16 godina
offline
RE: Bežično napajanje iz Sonyja

Malo citata:

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Wireless_energy_transfer

 

"2008: Intel reproduces Nikola Tesla's 1894 implementation and Prof. John Boys group's 1988's experiments by wirelessly powering a nearby light bulb with 75% efficiency."

 

Samo 114 godina im je trebalo :D

 

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice