Bill Gates nastavlja s poklanjanjem svog bogatstva

poruka: 17
|
čitano: 4.273
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Bill Gates nastavlja s poklanjanjem svog bogatstva".
11 godina
neaktivan
offline
Bill Gates nastavlja s poklanjanjem svog bogatstva

Poklanja u svoju zakladu lol.

Sam sebi daje lovu i za to ne plati porez.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.8.2017 16:18 (kingofthenight).
 
17 8 hvala 0
16 godina
offline
Re: Bill Gates nastavlja s poklanjanjem svog bogat
Njemu ta lova ne treba. Izbjegava porez da bi mogel vise dati siromasima, a ne sebi. On ima za sljedecih 100 zivota. Budi jalan na Todorica, on te pokral da bi uzel sebi, ne Bill Gates...
14 godina
offline
Bill Gates nastavlja s poklanjanjem svog bogatstva

što meni neda, a bio sam mu jednom poslao e-mail

Moj PC  
9 2 hvala 0
10 godina
offline
Bill Gates nastavlja s poklanjanjem svog bogatstva

Bill je cool tip. Dobar čovjek.

 

A, vi budite sretni da vama ne da pare, jerbo Vam ne trebaju. Sretan je on čovjek koji ne treba tuđu pomoć.

A, za traženje kruha iznad pogače, pitajte mami i tatu. Il se učlanite u političku stranku. A, u oba slučaja to su luzeri.

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.TMATIJA1.Leaving or dead, always ahead...
Moj PC  
3 8 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: Bill Gates nastavlja s poklanjanjem svog bogat
ukay1000 kaže...
Njemu ta lova ne treba. Izbjegava porez da bi mogel vise dati siromasima, a ne sebi. On ima za sljedecih 100 zivota. Budi jalan na Todorica, on te pokral da bi uzel sebi, ne Bill Gates...

 

Inace, Bill Gates mi je stvarno drag i jako ga postujem, ali mislim da je malo zastranio i daje pare u pogresne stvari.

 

Sve te dobrotvorne organizacije su najvece smece koje postoji, nista im ne treba donirati jer su sami sebi svrha. 90% doniranih srestava potrose same na sebe, medjutim postoji jedna dobrotvorna organizacija koja radi na drugaciji princim.

 

Recimo meni osobno najbolja dobrotvorna organizacija je Mary's Meal, ciji je cilj da na svaku doniranu fontu, 93% ide direkt za ljude kojima pomazu, a samo 7% u administraciju i placanje masinerije.

Ali uz sve to imaju jos jednu jako pametnu stvar, oni ne doniraju hranu na nacin da ju donesu recimo iz Europe u Afriku i daju siromasnima, nego poticu ljude da sami uzgajaju hranu, i onda od njih kupuju hranu koju uzgajaju lokalni ljudi i doniraju onima koji nemaju nista.

 

 

Osnovac Mary's Meal je valjda bio u Medjugorju 80-tih gdje se preobratio i zato je dao ime organizaciji Mary's Meal. Mislim da tako nesto ide prica.

Vidis, uvjek serem protiv tih organizacija i nadem jednu koja vrijedi nesto, e sad im idem stvarno donirati 10$

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.8.2017 17:28 (kingofthenight).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Bill Gates nastavlja s poklanjanjem svog bogat
Ne razumijem novinare, a pogotovo Amerikance koji jasno znaju kako izbjeći plaćanje poreza i staviti novac u zakladu. Pa zar nije Mark Z. većinu svog novca stavio u zakladu, a na ocima mu se vidi pohlepa?! Daleko od toga da multimilijarderi ne daju novac siromašnima, ali to je sve kap u moru njihovog bogatstva. Sto će čovjeku 70 milijardi dolara osim statusa? Svima njima je bitan status. A sto se tiče filantropa, postoji jedna vjerna definicija sto su oni. To su ljudi koji su desetljećima gazili po leševima (jer drugačije se ne može imati toliko novaca) pa se sad peru donacijama. Bill možda najviše daje, ali i dalje je ti sve premalo...
 
2 2 hvala 0
8 godina
offline
Re: Bill Gates nastavlja s poklanjanjem svog bogat
Moj naklon Mr. Gates.

A ostalima - ne budite jalni. Ima čovjek novce, nikom nije ukrao i sam odlučio davati u dobrotvorne svrhe. Da ga ne muljaju sam osnovao zakladu. I da, zato plati manje poreza za uhljebe, vojsku, špijune i ko zna što još.
Pa više love ode onima kome je on namijenio. I to puuuuno love.

Sve drugo je drobljenje bez veze.

Još jednom: svaka čast Bill.
Life is jazz. Play it cool.
Moj PC  
21 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bill Gates nastavlja s poklanjanjem svog bogat
Bill Gates dobrotvorno dobirao sam sebi u zakladu Gates, pa mu je porez nula. Kod nas je jedan pekar kojemu je stalo do ljudi donirao kruh koji mu je ostao, i to ne sebi kao Gates, nego gladnima, pa mu je Hrvatska naplatila kaznu oko 20 000kn. U našoj državi je kažnjivo biti dobar, suosjećati i pomagati drugima. Hvala glasačima.
 
8 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Bill Gates nastavlja s poklanjanjem svog bogat
Keso kaže...
Bill Gates dobrotvorno dobirao sam sebi u zakladu Gates, pa mu je porez nula. Kod nas je jedan pekar kojemu je stalo do ljudi donirao kruh koji mu je ostao, i to ne sebi kao Gates, nego gladnima, pa mu je Hrvatska naplatila kaznu oko 20 000kn. U našoj državi je kažnjivo biti dobar, suosjećati i pomagati drugima. Hvala glasačima.

Pekar je davao kruh. Proizvod koji također i prodaje. "Davanje" kao termin poklanjanja dobara je oporeziv. PDV-om. 

Gates nije izbjegao PDV. Razlika je drastična.

Daleko od toga da ružno zvuci sto je taj pekar kaznjen za doniranje, ali tada su svi placali PDV na robne donacije. Slicna stvar je i sa hranom kojoj istice rok u trgovinama.

 

 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Bill Gates nastavlja s poklanjanjem svog bogat
Umbel kaže...
Keso kaže...
Bill Gates dobrotvorno dobirao sam sebi u zakladu Gates, pa mu je porez nula. Kod nas je jedan pekar kojemu je stalo do ljudi donirao kruh koji mu je ostao, i to ne sebi kao Gates, nego gladnima, pa mu je Hrvatska naplatila kaznu oko 20 000kn. U našoj državi je kažnjivo biti dobar, suosjećati i pomagati drugima. Hvala glasačima.

Pekar je davao kruh. Proizvod koji također i prodaje. "Davanje" kao termin poklanjanja dobara je oporeziv. PDV-om. 

Gates nije izbjegao PDV. Razlika je drastična.

Daleko od toga da ružno zvuci sto je taj pekar kaznjen za doniranje, ali tada su svi placali PDV na robne donacije. Slicna stvar je i sa hranom kojoj istice rok u trgovinama.

 

 

 Znaci ja doma napravim kruh jedem i vidim vani nekog gladnog i dam mu i dobijem kaznu? To je uredu? 

8 godina
offline
Re: Bill Gates nastavlja s poklanjanjem svog bogat
Kolacic kaže...
Umbel kaže...
Keso kaže...
Bill Gates dobrotvorno dobirao sam sebi u zakladu Gates, pa mu je porez nula. Kod nas je jedan pekar kojemu je stalo do ljudi donirao kruh koji mu je ostao, i to ne sebi kao Gates, nego gladnima, pa mu je Hrvatska naplatila kaznu oko 20 000kn. U našoj državi je kažnjivo biti dobar, suosjećati i pomagati drugima. Hvala glasačima.

Pekar je davao kruh. Proizvod koji također i prodaje. "Davanje" kao termin poklanjanja dobara je oporeziv. PDV-om. 

Gates nije izbjegao PDV. Razlika je drastična.

Daleko od toga da ružno zvuci sto je taj pekar kaznjen za doniranje, ali tada su svi placali PDV na robne donacije. Slicna stvar je i sa hranom kojoj istice rok u trgovinama.

 

 

 Znaci ja doma napravim kruh jedem i vidim vani nekog gladnog i dam mu i dobijem kaznu? To je uredu? 

 Ja ti ne govorim svoje osobno mišljenje, nego objašnjavam zasto je dobio kaznu.

I ti nisi pravna osoba, niti registrirani obrt.

Da jesi - da, to je kažnjivo.

Uz svu isporucenu robu mora ici racun ili neki oblik otpremnice. Sve ostalo je kažnjivo ili lov u mutnom.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.8.2017 23:35 (Umbel).
15 godina
offline
Re: Bill Gates nastavlja s poklanjanjem svog bogat
PzKpfw kaže...

Bill je cool tip. Dobar čovjek.

 

A, vi budite sretni da vama ne da pare, jerbo Vam ne trebaju. Sretan je on čovjek koji ne treba tuđu pomoć.

A, za traženje kruha iznad pogače, pitajte mami i tatu. Il se učlanite u političku stranku. A, u oba slučaja to su luzeri.

I meni je cool. Posebno mi se sviđa što nam daje besplatne Windowse  (Windows Insider, DreamSpark+) i što je k'o nebo i zemlja razlika od pokojnog šu**a jabučara :-D

Zaradio sam brdo novaca na račun Windowsa i Windows Servera često i kroz jedan dan čitava mašinerija radi dok kolega još uvijek kompajlira drivere za Linux. Nikad centa nisam dao Microsoftu a od njih sam dobio bogastvo, nekad me bude i sramota, ali perem savjest time što sam na beti Windowsa još od bete 7-ce.

8 godina
offline
Re: Bill Gates nastavlja s poklanjanjem svog bogat
kingofthenight kaže...
 

Recimo meni osobno najbolja dobrotvorna organizacija je Mary's Meal, ciji je cilj da na svaku doniranu fontu, 93% ide direkt za ljude kojima pomazu, a samo 7% u administraciju i placanje masinerije.

Ali uz sve to imaju jos jednu jako pametnu stvar, oni ne doniraju hranu na nacin da ju donesu recimo iz Europe u Afriku i daju siromasnima, nego poticu ljude da sami uzgajaju hranu, i onda od njih kupuju hranu koju uzgajaju lokalni ljudi i doniraju onima koji nemaju nista.

 

Osnovac Mary's Meal je valjda bio u Medjugorju 80-tih gdje se preobratio i zato je dao ime organizaciji Mary's Meal. Mislim da tako nesto ide prica.

Vidis, uvjek serem protiv tih organizacija i nadem jednu koja vrijedi nesto, e sad im idem stvarno donirati 10$

 

MARY'S MEAL ili MARIJINI OBROCI je organizacija preko koje Markićka, Batarello, Laudato TV i ostali Opus Dei akteri peru novce. Većina prihoda od Markićkinog Sermona ili Laudato TV nestaje u donacijama Marijinim obrocima i gubi se u inozemstvu. A onda se novac pojavljuje kao milijunske anonimne donacije za "volontere", anti-kurikularne referendume i sl.
Po tom pitanju je Opus Dei jednak scijentolozima ("mi ćemo upravljati vašim novcima, za vaše dobro i sveti cilj" - osnovni cilj ispiranja mozga)
Ironija je da rigidni srednjevjekovno katolički Opus Dei ovdje uredno surađuje i dijeli pare sa npr protestanskim ProLife protestantskim sektama - kreacionistima.
(to je još Markićkin tata dogovorio i kao nagradu dobio fotelju u Vatikanu)
Cosa Nostra uz sveti blagoslov.
Ovo je aktualno:
http://www.jutarnji.hr/komentari/jurisnici-konzervativne-revolucije-zele-hrvatsku-po-svojoj-mjeri-bez-obzira-na-to-koliko-neistina-siju/6440368/

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.8.2017 11:23 (Zechina).
8 godina
offline
Bill Gates nastavlja s poklanjanjem svog bogatstva

Bill Gates je poznat po poslovnoj "etici" predatora. Osobno je predvodio strategiju uništavanja / preuzimanja svega što mu je smrdilo na konkurenciju.
Dobro je poznat primjer uništavanja Netscape-a (Firefox...), odn. browser ratova, gdje je utukao puste milijarde kako bi natjerao čovječanstvo na korištenje isključivo Internet Explodera. Kao što je povijest pokazala, unatoč par desetljeća napora, nije mu uspjelo.
Kako ne bi bilo da ja sad tu konstruiram, US vlada je još 1998. tužila Microsoft zbog toga ("antitrust case", MS je izgubio). Zanimljive su Gatesove video izjave tijekom i nakon svjedočenja...

https://en.wikipedia.org/wiki/United_States_v._Microsoft_Corp.

 

Znači, ovo što je Gatesova desna ruka (Ballmer) uradio s Nokijom (ponovno bacanje milijardi u vjetar kako bi se uništila konkurencija, s rezultatom pucanja u vlastitu nogu) samo je nastavak iste, Gatesove, "filantropske" doktrine spaljene zemlje.

Spomenut ću još samo jedan od bizarnijih slučajeva iza kojih je Gates stajao: kad su tužili Lindows jer im ime previše podsjeća na prozore (Windows), a MS je tvrdio da raspolažu globalnim pravom na upotrebu riječi - prozor(i).
Podigli su desetke tužbi globalno, suci su im se od reda smijali (globalno) i odbacivali tužbe, ali su pronašli hillbilly suca koji im je dopustio da otvore slučaj - i na osnovu toga zatrpali firmu sa desecima tužbi (globalno). I prisilili je da promijeni ime (i propadne).
Treba li spomenuti da je Lindows bio Open Source OS baziran na Linuxu, za kojeg su Gates & Ballmer tvrdili da su najveće zlo?
https://en.wikipedia.org/wiki/Microsoft_Corp._v._Lindows.com,_Inc.

Stvari postaju jasnije kad se vidi da i 8 godina kasnije Bill Gates opetovano koristi termin JIHAD za borbu protiv Open Source / Linuxa.

Bill Gates: "Where are we on this Jihad?" (Against Linux at Intel) 

Nije izuzetak nego postaje sve gluplje:
http://techrights.org/2009/06/23/bill-gates-afraid-of-gnu-linux/
"An ongoing jihad here is critical." (...)
"Our most potent Operating System competitor is Linux and the phenomena around Open Source and free software ..."

 

Svaka čast Melindi i Billovom psihijatru koji su ga konačno uvjerili da neće sve te milijarde odnijeti na "drugi svijet", samo...
Nikad nije javno dokazano da Gates poznatu bully tehniku koristi kako bi natjerao druge milijunaše da upravo njemu daju paru, ali se više puta opravdano sumnjalo.
Otprilike kao i svojedobno zaklada "Za Djecu Hrvatske" (podsjetite se uz kratku "Baladu o dvije Ankice"), ili Zaklada hrvatskog državnog zavjeta (Z-HDZ).
Ciljevi i djelovanja Gates zaklade su također suspektni, bar jednim dijelom.
OVDJE je kronološki navedeno kako zaklada, bar dijelom, služi kao paravan za specifične političko-poslovne ciljeve.
Evo tek (donekle) aktualne bizarnosti:

Gates claimed that "Trump is a big supporter of innovation", saying that "Trump would revolutionize America and get rid of regulatory barriers".
Isti Gates koji ga je par mjeseci prije toga pljuvao jer Trump ne razumije znanost, nije filantrop itd.

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.8.2017 14:01 (Zechina).
 
1 1 hvala 2
8 godina
odjavljen
offline
Re: Bill Gates nastavlja s poklanjanjem svog bogat

A koja kompanija to ne radi? To je legitimna poslovna strategija. Trebao je pomagati konkurenciju????????

8 godina
offline
Re: Bill Gates nastavlja s poklanjanjem svog bogat
Torent kaže...

A koja kompanija to ne radi? To je legitimna poslovna strategija. Trebao je pomagati konkurenciju????????

 

Pročitaj prije nego li odgovaraš.
Govorim o tome da je Bill Gates opetovano koristio taktiku spaljene zemlje, čak bi išao (nepotrebno) oštetiti sebe / kompanije, samo kako bi bar ozlijedio / uništio drugog.
Što je nelogično i bolesno.

I nema veze sa filantropijom.
Makijavelistički, cilj opravdava sredstva. Što je Gates dobio sa uništavanjem Netscapea (odn. Nokie - ista doktrina)? Tužbe, gubitak i omraženost?

Za Melindu ne znam, ona navodno uzde drži i vjerojatno je bolja (i normalnija) osoba.

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.8.2017 13:07 (Zechina).
8 godina
odjavljen
offline
Re: Bill Gates nastavlja s poklanjanjem svog bogat

Procitao sam nista ne brini. Da imas svoju firmu ne bi tako pricao....Lupas gluposti. Je li prekrsio zakon? Nije... Sve ostalo je lupardanje koje nema veze sa poslom. Po tebi treba pomagati konkurenciju? Ajd ne budali. Ti ces raditi za dzabe? Ili ces svojim radnicima davati duplo vece plate? Kakve veze filantropija i posao imaju? I ne trebaju imati veze.....

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice