Bitcoin prolazi kroz još dijeljenja

poruka: 18
|
čitano: 3.821
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Bitcoin prolazi kroz još dijeljenja".
9 godina
neaktivan
offline
Bitcoin prolazi kroz još dijeljenja

Više kriptopiramida nego faraona u Dolini kraljeva

 
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin prolazi kroz još dijeljenja
I nakon toliko vremena da li se isplati ulagati u Bitcoine.
Da li je istina da s uloženih par dolara mogu postati bogatiji za nekoliko tisuća / milijuna
*** nisam ovlašten da dajem potpis ***
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Bitcoin prolazi kroz još dijeljenja

Mislim da su ovakva forkovanja neozbiljna. Dodatno, dvostruko povećanje propusnosti mi ne deluje kao posebno veliko.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Bitcoin prolazi kroz još dijeljenja

ti forkovi ce jos doc' bitcoin glave...

16 godina
neaktivan
offline
Bitcoin prolazi kroz još dijeljenja

Da definitvno bi forkanje moglo negativno utjecat na sam XBT tj. na njegov ulazak u "mainstream", vrijeme će pokazati valjda.

 

Al ono što je još zanimljivije (žalosnije?) je da je Bitcoin kao nastao kao odgovor na bankarski sustav svu negativnost koja se povezuje sa istima, da bi na kraju isti ti naknadni Bitcoin kolovođe, samoprozvani anarhisti i borci za pravdu ili kako su se već prozvali, bili zapravo jednaki kao i ti protiv kojih se (konceptualno) bore.

 

Sve mi se čini da poanta u forkanju više ni nije poboljšanje/prijedlog novog porotokola nego čista pohlepa u obliku štancanja novih coinova koji kao i velika većina ostalih imaju 0 primjena.

 

Da se razumijemo, mislim da će kripto i blockchain koncepti napraviti puno dobroga, ali izgleda da od svih tih 900+ coinova, njih jedva deset, ako ne i manje, ima nekakvu budućnost i/ili primjenu gledano iz perspektive 2017. godine.

 

Ako mislite ulagati, budite oprezni, čitajte whitepapere i proučite dev tim, ulažite samo onoliko koliko ste spremni izgubiti.

 

To je sve ultrarizično ulaganje (da ne kažem kockanje), ne samo sa aspekta coina, već i sa aspekta exchangea koji su pod svakodnevnim napadima svih vrsta (ne držite ulaganje na exchange platformama ako ne mislite trgovati).

 
6 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Bitcoin prolazi kroz još dijeljenja
exxe kaže...

Da definitvno bi forkanje moglo negativno utjecat na sam XBT tj. na njegov ulazak u "mainstream", vrijeme će pokazati valjda.

 

Al ono što je još zanimljivije (žalosnije?) je da je Bitcoin kao nastao kao odgovor na bankarski sustav svu negativnost koja se povezuje sa istima, da bi na kraju isti ti naknadni Bitcoin kolovođe, samoprozvani anarhisti i borci za pravdu ili kako su se već prozvali, bili zapravo jednaki kao i ti protiv kojih se (konceptualno) bore.

 

Sve mi se čini da poanta u forkanju više ni nije poboljšanje/prijedlog novog porotokola nego čista pohlepa u obliku štancanja novih coinova koji kao i velika većina ostalih imaju 0 primjena.

 

Da se razumijemo, mislim da će kripto i blockchain koncepti napraviti puno dobroga, ali izgleda da od svih tih 900+ coinova, njih jedva deset, ako ne i manje, ima nekakvu budućnost i/ili primjenu gledano iz perspektive 2017. godine.

 

Ako mislite ulagati, budite oprezni, čitajte whitepapere i proučite dev tim, ulažite samo onoliko koliko ste spremni izgubiti.

 

To je sve ultrarizično ulaganje (da ne kažem kockanje), ne samo sa aspekta coina, već i sa aspekta exchangea koji su pod svakodnevnim napadima svih vrsta (ne držite ulaganje na exchange platformama ako ne mislite trgovati).

 Lupetas o necemu o cemu nemas pojma, vjerojatno kroz citanje ovakvih okrljastenih "clanaka".

Razlog za prvo forkanje (Bitcoin Cash) je limit u broju transakcija koju moze Bitcoin mreza da procesuira. Svaki block u Bitocoin blockchainu je limitiran na 1 MB. Zbog tog (umjetnog) limita bitcoin mreza moze da procesuira otprilike 7 transakcija po sekundi sto nije dovoljno da bitcoin postane mainstream. Podizanje tog limita je trivijalno, ali dvije struje u bitcoin zajednici se nisu mogle sloziti oko toge, i rodio se BitCoin Cash.

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin prolazi kroz još dijeljenja
Poštedi me svojih interpretacija i pretpostavki mojih izvora i znanja.
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin prolazi kroz još dijeljenja
A ako žele da bitcoin postane sredstvo plaćanja, što neće još dugo, ako uopće, onda im treba cca 20k transakcija po sekundi, a ne 7 ili 14.

I zato sumnjam u namjere devova i ne slušam slijepo devove i njihove djetinjaste teze koje ti fanbojevski gutaš.
 
3 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin prolazi kroz još dijeljenja
exxe kaže...

Da definitvno bi forkanje moglo negativno utjecat na sam XBT tj. na njegov ulazak u "mainstream", vrijeme će pokazati valjda.

 

Al ono što je još zanimljivije (žalosnije?) je da je Bitcoin kao nastao kao odgovor na bankarski sustav svu negativnost koja se povezuje sa istima, da bi na kraju isti ti naknadni Bitcoin kolovođe, samoprozvani anarhisti i borci za pravdu ili kako su se već prozvali, bili zapravo jednaki kao i ti protiv kojih se (konceptualno) bore.

 

Sve mi se čini da poanta u forkanju više ni nije poboljšanje/prijedlog novog porotokola nego čista pohlepa u obliku štancanja novih coinova koji kao i velika većina ostalih imaju 0 primjena.

 

Da se razumijemo, mislim da će kripto i blockchain koncepti napraviti puno dobroga, ali izgleda da od svih tih 900+ coinova, njih jedva deset, ako ne i manje, ima nekakvu budućnost i/ili primjenu gledano iz perspektive 2017. godine.

 

Ako mislite ulagati, budite oprezni, čitajte whitepapere i proučite dev tim, ulažite samo onoliko koliko ste spremni izgubiti.

 

To je sve ultrarizično ulaganje (da ne kažem kockanje), ne samo sa aspekta coina, već i sa aspekta exchangea koji su pod svakodnevnim napadima svih vrsta (ne držite ulaganje na exchange platformama ako ne mislite trgovati).

 

Tu pamet si izvukao iz bugovog clanka o bitcoinu ?

9 godina
offline
Re: Bitcoin prolazi kroz još dijeljenja
exxe kaže...
A ako žele da bitcoin postane sredstvo plaćanja, što neće još dugo, ako uopće, onda im treba cca 20k transakcija po sekundi, a ne 7 ili 14.

I zato sumnjam u namjere devova i ne slušam slijepo devove i njihove djetinjaste teze koje ti fanbojevski gutaš.

 Jos jedan koji ima tvrdi stav iako nema pojma o cemu prica.

9 godina
neaktivan
offline
Bitcoin prolazi kroz još dijeljenja

Moje viđenje:

 

Bitcoin je hype.

Napumpan je inflacijom i moglo bi sve to skliznuti.

Blokovi su toliko popunjeni da je transakcije skoro nemoguće provesti, te zbog toga minerima treba plaćati sve veće (i veće i veće) iznose.

Na transakcije se ponekad čeka satima.

Uskoro će iznosi koje moraš platiti da se provede transakcija, toliko narasti, da će bitcoin biti izbačen iz mainstream upotrebe i postat će nešto za čuvanje kao npr. zlato a ne za trgovanje.

Drugim rječima neće ga više skoro nitko koristiti za transakcije.

Kad se to desi gadno će pasti.

 

Za trgovanje i korištenje će onda biti nešto što ima kakvu takvu matematički održivu šansu kao npr Ethereum i sl. noviji coini, ovisno koji prevagne. Imat će smisla samo ona valuta koju će svi webshopovi i banke prihvatiti. Tu zbog konzorcija i dogovora Eth ima najviše šanse.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Bitcoin prolazi kroz još dijeljenja

Bitcoin spor? Jučer sam imao transakciju Zabe, trajala je 24h. Isti dan imao sam transakciju bitcoina, za 5min sam imao iznos na računu "unconfirmed" dok je do kompletnog "confirmed" prošlo 15min, dakle oko 100x brže nego klasična banka. I otprilike 2x jeftinije.

A ovdje imate video upute kako napraviti iznimno siguran offline novčanik, praktički besplatno, upotrijebivši neki stari USB:

 

 

Obavezno napravite i backup prepisivanjem seed-a od 12 riječi na papir. Iz njega možete napraviti potpuni oporavak u slučaju gubitka ili kvara USB-a.

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.10.2017 1:43 (Keso).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Bitcoin prolazi kroz još dijeljenja

Ne znam zašto je ta transakcija toliko trajala, meni je pre neki dan kolega e-bankingom prebacio određenu svotu novca na račun i poruka o prilivu mi je došla u roku od 2 minuta.

 

Drugo, ne možeš suditi o brzini (bilo kog sistema) na osnovu jedne transakcije koju si imao. Ako pogledaš šta su kolege kritikovale, suštinski problem bitcoina u tom smislu je mala "propusna moć" postojećeg blockchaina. Dakle, sve radi ok dok je broj transakcija koje se obavljaju bitcoinom relativno mali, no tačno se zna ograničenje preko koga trenutno tehničko rešenje ne može, i ono nije veliko (utoliko trajanje transakcija već sada potencijalno može biti zavisno od doba dana).

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Bitcoin prolazi kroz još dijeljenja

Ako je transakcija u istoj banci (nekad i grupaciji) - lova sjeda više manje odmah.

 

Ako je transakcija između različitih banaka, ali unutar zemlje - sjeda u roku od cca 24 sata.

 

Ako je transakcija unutar EU preko SEPA - sjeda unutar tri radna dana od predaje zahtjeva.

 

Ako je međunarodna transakcija preko SWIFTa - sjeda unutar tjedan dana ako imate sreće (znam za slučajeve kad se čekala tjednima - pa ti objasni klijentu da je lova stvarno poslana).

 

Bitcoin je brz kad se usporedi sa tradicionalnim bankama, ali neke stvari se moraju uzeti u obzir - volumen transakcija i naknada koje nisu ni blizu nekoj komercijalnoj upotrebi - i tu je po meni problem.

 

Ako se od XBTa očekuje da postane "nositelj vrijednosti" a ne način plaćanja, onda je ok ovako kako je, ali ako se očekuje da postane sredstvo plaćanja, onda ima ozbiljnih problema po trenutnim protokolima.

 

Najbolji primjer je lik koji je napravio app za plaćanje kave putem bitcoina - platio kavu manje nego što je bila naknada za transakciju.

 

Osim toga, nisam fan miniranja zbog neučinkovitosti, potrošnje energije i neskalabilnosti - al to je samo moje mišljenje (već vidim da će me se i zbog toga prozivat, kao ovih par koji su pametni sa 0 kontra argumenata).

 
5 0 hvala 2
16 godina
offline
Bitcoin prolazi kroz još dijeljenja

Ja zapravo problem sa time da Bitcoin postane mainstream vidim u samom blockchainu. Zamislite da svi krenu plaćati sa Bitcoinom. Rast blockchaina bi bio exponencialan pa me zanima tko bi držao toliko količine podataka na svojim hard diskovima. Da ne pričamo koliko će ta baza biti "teška" za 20 godina. Da li imaju riješenje za taj problem?

King in the castle, king in the castle ...
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Bitcoin prolazi kroz još dijeljenja

Pretpostavljam da će neka druga valuta slična bitcoinu preuzeti glavnu ulogu u platnom prometu. Bitcoin je samo prvi koji je probio led i najrašireniji je.

Ima puno kriptovaluta, e sad je pitanje koja će "uhvatiti" korjena u široj uporabi. Možda Monero. On ima skalabilne performanse broja transakcija i potpuno je anoniman, za razliku od bitcoina koji je poluanoniman. Ostaje za vidjeti. Bitno da smo dobili princip i valute koje su pod kontrolom matematike, a ne nečije političke ili bankarske volje, i koje može proizvoditi svatko (demokratski) a ne da tu privilegiju imaju samo neki (privatne banke i nešto malo centralne banke).

 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Bitcoin prolazi kroz još dijeljenja

Litecoin, Monero, Dash i Zcash se promoviraju kao platežno sredstvo, neki od njih imaju i anonimne feature (nešto što XBT zapravo nema, iako je velika većina misli da je XBT onogućuje anonimnost, što nije istina, zasad).

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Bitcoin prolazi kroz još dijeljenja
Keso kaže...

Bitcoin spor? Jučer sam imao transakciju Zabe, trajala je 24h. Isti dan imao sam transakciju bitcoina, za 5min sam imao iznos na računu "unconfirmed" dok je do kompletnog "confirmed" prošlo 15min, dakle oko 100x brže nego klasična banka. I otprilike 2x jeftinije.

A ovdje imate video upute kako napraviti iznimno siguran offline novčanik, praktički besplatno, upotrijebivši neki stari USB:

 

 

Obavezno napravite i backup prepisivanjem seed-a od 12 riječi na papir. Iz njega možete napraviti potpuni oporavak u slučaju gubitka ili kvara USB-a.

 Meni transakcija sa jedne banke na drugu uzme 1 minutu, to ukljucuje i vrijeme dok tipkam iznos i racun.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice