Blu-ray za tri dimenzije

poruka: 12
|
čitano: 3.114
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Blu-ray za tri dimenzije".
16 godina
offline
Blu-ray za tri dimenzije

Pravi 3d bi mogao uslijediti vec za par godina(15?) kad nam vise nece trebati naocale. :P

People who are crazy enough to think they can change the world are the ones who do.
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Blu-ray za tri dimenzije

-ili nećemo moći bez 'pepeljara' (godine ipak idu..)

-Samo mi nije jasna veza BluRay konzorcija s tehnologijom videa osim kapaciteta a za to može poslužiti DLT ili flashRAM koji je već danas veći od BR-diska. Znači li to (naivno/hipotetsko pitanje) da mi treba njihov skupi BRpalyer? Ili će pak Sony/Philips i ostali napraviti mpeg8 standard... (ah, da sad vidim.. to su zapravo te iste firme) Izlanuo se

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Blu-ray za tri dimenzije

svi ti prozivodaci 3d igrica, aplikacija i svega ostalog zaboravljaju da mi (i oni naravno) zivimo u 4d svijetu i da 3d nemoze stoga biti realnost.

[0ne bi htJeLe da im prides.da im kazes nek0Lik0 topLih rijeci.primaKnite se maL0 bLize njima.0ne su tuZne.a sanjaju smiiJeh.] ♥ I ♥
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.5.2009 12:22 (Escudo).
15 godina
protjeran
offline
Blu-ray za tri dimenzije

Ne tako davno sam pročitao da je Blu-ray zadnji optički medij.

 

Tada mi se to činilo iracionalno, međutim danas je prilično realno. Kad ste zadnji put snimili neki DVD, kupili, koliko nas imam BR? Razvojem Interneta sve je postalo dostupno brže nego što je npr. potrebno do najbližeg video kluba (o cijeni i legalnosti ne bih), za prijenos se koriste flash ili diskovi.

 

Optika je ostala samo za arhivu a i to je upitno zbog nepoznatog roka trajanja.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Blu-ray za tri dimenzije
Pero1234 kaže...

Ne tako davno sam pročitao da je Blu-ray zadnji optički medij.

 

Tada mi se to činilo iracionalno, međutim danas je prilično realno. Kad ste zadnji put snimili neki DVD, kupili, koliko nas imam BR? Razvojem Interneta sve je postalo dostupno brže nego što je npr. potrebno do najbližeg video kluba (o cijeni i legalnosti ne bih), za prijenos se koriste flash ili diskovi.

 

Optika je ostala samo za arhivu a i to je upitno zbog nepoznatog roka trajanja.

 Evo, ja npr. zadnja dva dana cistim sobu i sve DVDove i CDove sam pobacao. Kaj ce mi npr. Bugovi DVD diskovi (njih stotinjak imam) kad drivere ili demo igre skinem za manje od 1h?! Samo mi sakuplja prasinu. Filmovi isto tako. Imam eksterni disk i sve lijepo na to pohranjujem, a zauzima daleko manje mjesta. Ali kako god da bilo, opticki mediji nece izumrijeti. Hologramska tehnologija nudi daleko vise prostora za pohranu u odnosu na prostor koji zauzima. Kreditna kartica velicine 1TB :D
15 godina
offline
Blu-ray za tri dimenzije

Trice i kučine.  Cool

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Blu-ray za tri dimenzije

Ja još uvijek čekam holograme iz 90-ih, a čini se da ću jš dugo čekati Cool

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.5.2009 16:30 (Zallman).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Blu-ray za tri dimenzije

-hologrami su super, uz trenutno jednu 'sporednu' manu... -gube podatke. Izlanuo se

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Blu-ray za tri dimenzije

Ja još nisam ni probao blu-ray medij ni video/film, a kamoli da dam pare za blu ray čitač.Smijeh

 

Jedino što sam probao od HD materijala je Star trek trailer FULL HD, 150MB za 1-2min gledanja, a neželim ni pomišljat koliko ima film od 2h cca 9-10GB = MALO PUNO, bar meni.

 

E da još trebam nabavit i full hd monitor/ tv da doživljaj bude potpun uz 7.1 zvučni sustav...

MSN i e-mail - drazen016@net.hr
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Blu-ray za tri dimenzije

optički mediji su tehnologija koja već danas nema smisla, a kamoli u budućnosti...već sam dosadan koliko put sam to ovdje na forumu napisao i obrazložio, tak da ovaj put neću obrazlagat...al samo da još jednom napišem ...sve zato kaj su me razočarali zbog nepouzdanosti za backup...i ne, nisam kupoval najjeftinije medije...upravo suprotno zbog važnosti slika i videa familije i frendova, kaj skupljam ko hrčak...srećom VHS, miniDV, hardovi su još uvijek svjetlosnim godinama po sigurnosi čuvanja podataka u odnosu na CD;DVD...itd...

backup na BD - ni u ludilu...

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.5.2009 20:12 (hogar strašni).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Blu-ray za tri dimenzije
hogar strašni kaže...

optički mediji su tehnologija koja već danas nema smisla, a kamoli u budućnosti...već sam dosadan koliko put sam to ovdje na forumu napisao i obrazložio, tak da ovaj put neću obrazlagat...al samo da još jednom napišem ...sve zato kaj su me razočarali zbog nepouzdanosti za backup...i ne, nisam kupoval najjeftinije medije...upravo suprotno zbog važnosti slika i videa familije i frendova, kaj skupljam ko hrčak...srećom VHS, miniDV, hardovi su još uvijek svjetlosnim godinama po sigurnosi čuvanja podataka u odnosu na CD;DVD...itd...

backup na BD - ni u ludilu...

 A DVD-RAM? :D
15 godina
offline
RE: Blu-ray za tri dimenzije
infinityzg kaže...
hogar strašni kaže...

optički mediji su tehnologija koja već danas nema smisla, a kamoli u budućnosti...već sam dosadan koliko put sam to ovdje na forumu napisao i obrazložio, tak da ovaj put neću obrazlagat...al samo da još jednom napišem ...sve zato kaj su me razočarali zbog nepouzdanosti za backup...i ne, nisam kupoval najjeftinije medije...upravo suprotno zbog važnosti slika i videa familije i frendova, kaj skupljam ko hrčak...srećom VHS, miniDV, hardovi su još uvijek svjetlosnim godinama po sigurnosi čuvanja podataka u odnosu na CD;DVD...itd...

backup na BD - ni u ludilu...

 A DVD-RAM? :D
 :) DVD-RAM na pocetku, je bio u kutijicama, sto ocito fali optickim medijima (mada ponekad nisu problemi samo u ficickim ostecenjima)

ali problem s DVD-RAM-om je sto mu cijena nije pala (valjda radi nerasirenosti), a i noviji DVD-RAM-ovi su bez zastitnih kutijica, pa su jednako osjetljivi kao i obicni DVD-ovi :/
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice