Brze provale radiovalova - misterij koji astronomi

poruka: 21
|
čitano: 3.596
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Brze provale radiovalova - misterij koji astronomi".
15 godina
offline
Brze provale radiovalova - misterij koji astronomi

u čitavom napisu ovo posebno upada u oba oka: 

 

"Otkrio ga je David Narkevic, tada student na američkom sveučilištu West Virginia, kad je tražio signale pulsara. Taj FRB danas je poznat kao provala Lorimer, prema Narkevicevom mentoru Duncanu Lorimeru."

 

dakle, i vani je slično kao i kod nas: sitna riba otkrije a mentor nezasluženo preuzima zasluge. jadno, nisko, pokvareno i nadasve ljudski.  

 

no članak je ok, tipično hrupecovski. zanimljiva egzotika za trkeljat uz kaf'cu i zblesirat komade. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.3.2016 19:10 (Ajar).
Moj PC  
16 0 hvala 0
13 godina
offline
Brze provale radiovalova - misterij koji astronomi

autor : pažljivo s tim pipanjem, pa makar je i svemir u pitanju, da ne bi izgubili kvalitetnog pisca članaka.

Stručnjak za odmaganje...
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Brze provale radiovalova - misterij koji astronomi

Naizgled je tako, ali zamisli da si profesor geologije s recimo revolucionarnom tezom da omjer pješčanih zrnaca A i B točno određuje starost nekog pijeska (ma što god to značilo). Uzmeš jednog studenata i daš mu par hrpica pijeska i mikroskop, pa neka danima prebrojava zrnca i pišu u bilježnicu. Na kraju studentovo brojanje dokaže tezu, no hoće li se zvati po njemu ili po profesoru? Vjerojatno je i ovaj iz članka bio samo radna snaga, a ne genijalac koji je sve osmislio.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
0 3 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Brze provale radiovalova - misterij koji astronomi

Da li je moguce da su izvori tih valova lokalni i.e. smetnje s obzirom da su radio teleskopi na Zemlji. Bio je slican slucaj kad su otkrili da je mikrovalna koji su koristili zaposlenici izvor valova.

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Brze provale radiovalova - misterij koji astronomi

Imam malo apstraktno pitanje za autora:

na Arecibo Crop Circle tragovima u žitu je kao nacrtan odgovor izvanzemaljaca na ljudski poslani signal s opisom nas ljudi. radi se o ovome:

http://www.crop-circles.eu/images/crop-circles/5_4_arecibo_et_chibolton.jpg

 

na izvanzemaljskom crtežu je nacrtan i njihov način komunikacije uz pomoć nekakvih "radio" valova. kasnije se ukazala i detaljna slika tih valova, točnije ovo:

http://thespiritscience.net/wp-content/uploads/2014/11/Screen-Shot-2014-11-02-at-12.16.17-PM.png

 

ono što me zanima je da li autoru slika tog načina odašiljanja valova ima smisla i ako da, na što ga podsjeća u našoj tehnologiji

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Brze provale radiovalova - misterij koji astronomi

Mislim da si falio temu, trebao bi pisati u Teorijama zavjere.

 

Btw jos jedan odlican i zanimljiv clanak... Moar please!

Rvat katolik!
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Brze provale radiovalova - misterij koji astro
tnakir kaže...

Mislim da si falio temu, trebao bi pisati u Teorijama zavjere.

 

Btw jos jedan odlican i zanimljiv clanak... Moar please!

čisto me zanima logičnost toga nacrtanoga, i neznam većeg autoriteta od autora na području valova čije mišljenje bi mi dočaralo da li crtež drži vodu

 

btw. čisto kao info: top znanstvenici koje ja znam su svi mišljenja da izvanzemaljci postoje (i pod top mislim uistinu na top znanstvenike koji rade po institutima, a ne samoprozvane šarlatane, i to mislim od Hrvatskih do stranih s kojima sam imao prilike razgovarati)

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.3.2016 10:18 (Ges).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Brze provale radiovalova - misterij koji astro
Osnovno obilježje vanzemaljaca je da su van zemlje. Stoga je znatno vjerojatnije da krugove u žitu radi netko od 7 milijardi zemaljaca.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Brze provale radiovalova - misterij koji astro
tnakir kaže...

Mislim da si falio temu, trebao bi pisati u Teorijama zavjere.

 

Btw jos jedan odlican i zanimljiv clanak... Moar please!

 izvoli moar:

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
16 godina
offline
Brze provale radiovalova - misterij koji astronomi

Par pitanja, nadam se da autor može odgovoriti:

 

Koliko uopće znamo o intergalaktičkom mediju, što ga čini, vodik, odn. ioni vodika ? Da li je uglavnom plazma? Ima li težih elemenata? Koji su omjeri?

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Brze provale radiovalova - misterij koji astro
Ges kaže...

Imam malo apstraktno pitanje za autora:

na Arecibo Crop Circle tragovima u žitu je kao nacrtan odgovor izvanzemaljaca na ljudski poslani signal s opisom nas ljudi. radi se o ovome:

http://www.crop-circles.eu/images/crop-circles/5_4_arecibo_et_chibolton.jpg

 

na izvanzemaljskom crtežu je nacrtan i njihov način komunikacije uz pomoć nekakvih "radio" valova. kasnije se ukazala i detaljna slika tih valova, točnije ovo:

http://thespiritscience.net/wp-content/uploads/2014/11/Screen-Shot-2014-11-02-at-12.16.17-PM.png

 

ono što me zanima je da li autoru slika tog načina odašiljanja valova ima smisla i ako da, na što ga podsjeća u našoj tehnologiji

crop circles

 

the spirit science

 

 

Ges kaže...
tnakir kaže...

Mislim da si falio temu, trebao bi pisati u Teorijama zavjere.

 

Btw jos jedan odlican i zanimljiv clanak... Moar please!

čisto me zanima logičnost toga nacrtanoga, i neznam većeg autoriteta od autora na području valova čije mišljenje bi mi dočaralo da li crtež drži vodu

 

btw. čisto kao info: top znanstvenici koje ja znam su svi mišljenja da izvanzemaljci postoje (i pod top mislim uistinu na top znanstvenike koji rade po institutima, a ne samoprozvane šarlatane, i to mislim od Hrvatskih do stranih s kojima sam imao prilike razgovarati)

 

 Pretpostavljam da si ih upoznao na CERN-u ili nekom sličnom institutu dok si im objašnjavao kako je slijetanje na mjesec u biti napravljeno u holywood-skom studiju, a da su Elvisa oteli vanzemaljci. Vjerojatno isti oni koji ostavljaju crteže i krugove u žitu. I siluju krave.

 

Rekla bi Zadruga: Odi zemi vode pa se hmij.

Samomrzeći hrvat
16 godina
offline
Re: Brze provale radiovalova - misterij koji astro
PaleRider kaže...

Par pitanja, nadam se da autor može odgovoriti:

 

Koliko uopće znamo o intergalaktičkom mediju, što ga čini, vodik, odn. ioni vodika ? Da li je uglavnom plazma? Ima li težih elemenata? Koji su omjeri?

 

 ovo su dva para pitanja...

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.3.2016 14:40 (hogar strašni).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Brze provale radiovalova - misterij koji astro
hogar strašni kaže...
PaleRider kaže...

Par pitanja, nadam se da autor može odgovoriti:

 

Koliko uopće znamo o intergalaktičkom mediju, što ga čini, vodik, odn. ioni vodika ? Da li je uglavnom plazma? Ima li težih elemenata? Koji su omjeri?

 

 ovo su dva para pitanja...

Ako ćemo tako onda si krivo napisao, jer koliko vidim tu ima pet pitanja.

16 godina
offline
Re: Brze provale radiovalova - misterij koji astro
Prva dva bi mogli svesti na jedno, kao i druga dva i eto par :-)
Nebitno, ne trazim 4 odgovora, moze i samo jedan koji obuhvaca sve ovo :-)
15 godina
offline
Re: Brze provale radiovalova - misterij koji astro
PaleRider kaže...
Prva dva bi mogli svesti na jedno, kao i druga dva i eto par :-)
Nebitno, ne trazim 4 odgovora, moze i samo jedan koji obuhvaca sve ovo :-)

47

Rvat katolik!
15 godina
odjavljen
offline
Re: Brze provale radiovalova - misterij koji astro

Što nije odgovor 42?

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
15 godina
offline
Re: Brze provale radiovalova - misterij koji astro
Sum_of_all_fears kaže...

Što nije odgovor 42?

Ovisi koje je pitanje.

Rvat katolik!
8 godina
neaktivan
offline
Re: Brze provale radiovalova - misterij koji astro
Entry Point kaže...

 

 Pretpostavljam da si ih upoznao na CERN-u ili nekom sličnom institutu dok si im objašnjavao kako je slijetanje na mjesec u biti napravljeno u holywood-skom studiju, a da su Elvisa oteli vanzemaljci. Vjerojatno isti oni koji ostavljaju crteže i krugove u žitu. I siluju krave.

 

Rekla bi Zadruga: Odi zemi vode pa se hmij.

 nemjo sprdat čovjeka, te njegove takozvane "teorije zavjere" imaju također uporišta čvrsta kao i "teorije istine" koje svi smatraju istinom "zdravo za gotovo" il kako li vec

i nemoj sad tu njemu nabadat na nos ljudske glupoti, te bapske priče o tome "da su Elvisa oteli vanzemaljci. Vjerojatno isti oni koji ostavljaju crteže i krugove u žitu. I siluju krave."

mozda se jednog dana ispostavi da je bio u pravu s tim o cernu i o mjesecu pa ti ispadneš glup, kako i ti njega sad smatraš

15 godina
offline
Re: Brze provale radiovalova - misterij koji astro
nadimakNemam kaže...
Entry Point kaže...

 

 Pretpostavljam da si ih upoznao na CERN-u ili nekom sličnom institutu dok si im objašnjavao kako je slijetanje na mjesec u biti napravljeno u holywood-skom studiju, a da su Elvisa oteli vanzemaljci. Vjerojatno isti oni koji ostavljaju crteže i krugove u žitu. I siluju krave.

 

Rekla bi Zadruga: Odi zemi vode pa se hmij.

 nemjo sprdat čovjeka, te njegove takozvane "teorije zavjere" imaju također uporišta čvrsta kao i "teorije istine" koje svi smatraju istinom "zdravo za gotovo" il kako li vec

i nemoj sad tu njemu nabadat na nos ljudske glupoti, te bapske priče o tome "da su Elvisa oteli vanzemaljci. Vjerojatno isti oni koji ostavljaju crteže i krugove u žitu. I siluju krave."

mozda se jednog dana ispostavi da je bio u pravu s tim o cernu i o mjesecu pa ti ispadneš glup, kako i ti njega sad smatraš

 ma pusti plitkim kompleksašima njihovo veselje, ionako nemaju kapacitet razmišljati izvan kutije

15 godina
odjavljen
offline
Re: Brze provale radiovalova - misterij koji astro
Ges kaže...

 ma pusti plitkim kompleksašima njihovo veselje, ionako nemaju kapacitet razmišljati izvan kutije

Jedno je razmišljanje out of box, drugo je čista ludost. Dijeli ih jako tanka linija zvana "razum".

 

Nekima toga fali, jelte.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
8 godina
neaktivan
offline
Re: Brze provale radiovalova - misterij koji astro

nekima.... ali nama ne, zdrav razum ti moze rec samo da nije sve onako kako mediji prikazuju i to je dovoljno, a ja govorim o tome......

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice