Brzina downloada - Hrvatska na 97. mjestu

poruka: 95
|
čitano: 10.356
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Brzina downloada - Hrvatska na 97. mjestu".
15 godina
offline
Brzina downloada - Hrvatska na 97. mjestu

Krasno, cak je i Kongo bolji od nas

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. https://www.facebook.com/MandicPhoto
 
31 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Brzina downloada - Hrvatska na 97. mjestu

Eh, da je meni i tih prosjecnih 6,65 Mbit/s. {#}

Ovo za Afganistan me iznenadilo, dobro da imaju uopce i takvu brzinu...

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
12 godina
offline
Brzina downloada - Hrvatska na 97. mjestu
Dokaz da smo "banana" drzava. S obzirom kako se kod nas razvije infrastruktura sto se tice optike, ocekujem daljnji pad na navedenoj ljestvici.
Ne koristiš dropbox? Isprobaj ga i donesi sebi i meni 500MB bonusa. http://db.tt/6fi3NQ9
Moj PC  
18 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Brzina downloada - Hrvatska na 97. mjestu

Ja se nebi zalio kad bi imo prosjecnu brzinu, nemrem dobit pisljivih 4mbit/s {#}

You got to lose to know how to win
12 godina
offline
Brzina downloada - Hrvatska na 97. mjestu

hajde i nekako za dodatnih 20 kn 10mb , al nas upload je katastrofa...

 
10 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Brzina downloada - Hrvatska na 97. mjestu

Rumunjska. {#}

 

 

One Ring to rule them all, One Ring to find them, One Ring to bring them all and in the darkness bind them. In the Land of Mordor where the Shadows lie.
Moj PC  
15 1 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Brzina downloada - Hrvatska na 97. mjestu

Hehe iznad prosjeka sam sa svojih 7-10 Mbit downloada (ovisno o vremenu, i sve to za 10eura mjesečno) {#}

 

Stvarno nisam očekivao da će moja Bosna biti bolja od vas susjeda koji ste 400-500 metara udaljeni od mene {#}

Thing or two about hackers: http://www.smbc-comics.com/comics/20120220.gif
 
4 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Brzina downloada - Hrvatska na 97. mjestu

Ja sam trenutno na bnetu i imam D/U 20/1,75. Problem je kod nas upload iako metronet ima najbolji ipload a tu je opet problem sto je to vise poslovni operater i na samo malo adresa kucnih radi za privatne. Prije sam bio kod njih i imao 6/6 ali mi je trebao download pa sam presao na bnet i jer imaju bolju telku.

franomaster
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Brzina downloada - Hrvatska na 97. mjestu

pa ja u Bosni placam 25KM tj 100KN net od 10Mbit.

Networking Admin,nemam 15 godina takav mi je nick :)
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.11.2013 1:15 (tpg).
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Brzina downloada - Hrvatska na 97. mjestu

Budite super i posjetite naše najveće davatelje internetskih usluga, pokažite im ove podatke i gurnite diktafon pod nos, a njihove komentare objavite u slijedećem broju. Ako i nemaju komentara, svejedno objavite i tu činjenicu, bilo bi vrlo znakovito. Budite novinari, radite malo u našu korist! {#}

gort247
 
51 0 hvala 4
12 godina
neaktivan
offline
Brzina downloada - Hrvatska na 97. mjestu

"No bolja je od brzine u na primjer: Crnoj Gori (6,40 Mb/s), Albaniji (6,04 MB/s)" 

Mislim da je kod Albanije greska. Trebala je biti prva na listi. {#}

 
0 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: Brzina downloada - Hrvatska na 97. mjestu

ja bih bio sretan i sa POLA prosječne naše brzine! Trenutno sam na ogromnih 1,9 Mbit.

Ko drugom jamu kopa trećom šlajdra!
12 godina
offline
Brzina downloada - Hrvatska na 97. mjestu

Problem je sto kod nas nema dovoljno konkurencije, mi u Republici Srpskoj imamo samo M-Tel i oni mogu stavljati kakav hoce speed, da je vise operatora bilo bi bolje. WTF Rumunija ? Kod njih ptica umre za jedan dan :D

Darko
 
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Brzina downloada - Hrvatska na 97. mjestu
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Brzina downloada - Hrvatska na 97. mjestu

Majke ti, kad vidim Tadžikistan, Rumunje i ekipu kojoj se u biti smijemo, tek sad vidim di živim.

na referendumu PROTIV
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.11.2013 4:08 (daniel.hajdinjak666).
Moj PC  
12 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Brzina downloada - Hrvatska na 97. mjestu
tpg kaže...

pa ja u Bosni placam 25KM tj 100KN net od 10Mbit.

Nije u cijeloj BiH tako svijetlo, npr, ja sam rob HT-Eroneta zbog toga što nema konkurencije i plaćam 50km za 4mbit...

A da nije slučajno...?
14 godina
offline
Brzina downloada - Hrvatska na 97. mjestu

Pa to na Ookli postoji već godinama.... Dobro jutro BUG.

 

Namibija 10.1Mb/s, Madagascar 10.82,   Turska 9,46, Mongolija 14.07.... 'bo vas t-shit i njegova 4Mb/s mrak mi padne na oči kada mi još napišu kako je to njima dovoljno ma kako ti to danas može biti dovoljno. Ti i kvare cijeli prosjek.  :p

bug caruje, um klade valja
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.11.2013 6:19 (Oldy).
 
13 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Brzina downloada - Hrvatska na 97. mjestu

Sad će Linić uvesti dodatni porez za sve one koji imaju brzinu veću od 6,65 Mb/s ...

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.11.2013 6:46 (dasoo988).
Moj PC  
18 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Brzina downloada - Hrvatska na 97. mjestu
tu je prosjek samo onih koji su napravili speedtest, rezultat se moze svakako tumaciti. a o nije da nas je nesto puno pa da i rezultat bude konkretniji
Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
14 godina
offline
Brzina downloada - Hrvatska na 97. mjestu

Ha ha malo je i Slovenaca pa imaju 14.68Mb/s prosjek...

 

Kada sam to počeo pratiti ima već nekoliko godina bili smo valjda sedamdeset i neki  i Bosna i Srbija su recimo bili iza nas što vrijeme više prolazi mi sve više tonemo i tonemo.....

bug caruje, um klade valja
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Brzina downloada - Hrvatska na 97. mjestu
Oldy kaže...

Ha ha malo je i Slovenaca pa imaju 14.68Mb/s prosjek...

 

Kada sam to počeo pratiti ima već nekoliko godina bili smo valjda sedamdeset i neki  i Bosna i Srbija su recimo bili iza nas što vrijeme više prolazi mi sve više tonemo i tonemo.....

mozda je problem i u necem drugom. ja svoju vezu testiram samo onda kad me hebe. znači kad imaju problema sa mrežom. i onda obično razultati budu loši. a dokle god veselo radi na 8mbita ja nemam potrebe provjeravat. (optima korisnik)

14 godina
offline
Brzina downloada - Hrvatska na 97. mjestu

A-ha tako i ovi iz Konga, Moldavije, Mongolije... isto testiraju kada im je veza u banani.

 

Daj se malo uozbiljite.... Nedavno ne dugo je -rumunjska imala 32 sada su već na 50 ne vjerujem i Južnu koreju su prešišali.

 

Mi kako smo krenuli sa vašim da testirate vezu samo kada je u banani završit ćemo na zadnjem mjestu uskoro smo ispod stotog mjesta.....

bug caruje, um klade valja
 
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Brzina downloada - Hrvatska na 97. mjestu

Da, kako rece i jedan moj sunarodnjak, tesko je povjerovati da je Hrvatska iza Bosne po nekim rezultatima.

 

Radim za ISP-a igrom slucaja, i na poslu zaista imam pofinu brzinu pa i kuci, vec godinama tako da se nikad nisam borio za brzinu internet pristupa od kuce jer i kuci imam od firme free pristup.

 

Kuci imam i backup liniju placenu i taj paket je kod nas cca 100 Kn sa brzinom od 15/1,2 Mbps. U pitanju je paket kablovske i interneta.

 

Prosjek koji postizem u downloadu je 12-13 Mbps.

 

Ove testove ne smatram ipak relevantnim jer veoma cesto se brzine ne mjere sa izvora ( router, kablovski modem i sl ) nego iza jednog ili vise mreznih uredjaja sa nekoliko istovremenih korisnika.

 

Tako da je zaista pitanje koliko je tacno da je BiH na 94 mjestu. Ali eto kao neka odokativna metoda sa grupisanjem u kategorije se sigurno moze koristiti, odnosno da se prvih deset svrsta u brzine pristupa jedne kategorije itd...

 

Takodjer je jedan od forumasa naveo da mnogi korisnici vezu testiraju na speedtest-u kada imaju problema sa istom. Moram potvrditi iz dugogodisnjeg iskustva da je to uistinu tako. Prvi korak troubleshooting-a problema je uvijek speedtest. Ja licno prilikom spajanja na bilo koji AP prvo odradim taj test da vidim sta mi je na raspolaganju. Da li cu moci pratiti HBO GO ili ne :) iz nekog kafica ili sl. I cesto sam iznenadjen kako kod nas u Bosni kad se najmanje nadam dobijem odlicnu brzinu na nekim ne bas frekventnim mjestima i ugostiteljskim objketima. Tako u skenderiju kada supruga ode da sredjuje nokte sjednem u jedan ug. objekat gdje je brzina cca 10/2 Mbps a gostiju uvijek 2 ili 3 po danu. Kcerkici dam mobitel sa HBOGO ili nekim drugim stremiangom ( God bless NOTE ) a ja se mogu posvetiti svojim aktivnostima.

 

I po ocekivanju BiH i Hrvatska su u istoj kategoriji :)

It's so deep how can you be so shallow
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.11.2013 8:28 (dejson).
 
4 0 hvala 0
13 godina
offline
Brzina downloada - Hrvatska na 97. mjestu

Negdje sam bio gledao nekakvu emisiju, pa je bio jedan fun fact, ali se ne sjećam jesam li dobro zapamtio, no, ako nisam ispravite me. Po sjećanju, ispalo je da je Hrvatska bila 2. država u Europi ( kontinent, ne zajednica ) koja je dovela internet kod sebe?
Prije nas je bila Švedska valjda, možda i Švicarska, ne mogu se sjetiti.

 

Ako je ovo istina, to je velika sramota.  

Optimizam je nedostatak iskustva.
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Brzina downloada - Hrvatska na 97. mjestu
turbojc kaže...

Negdje sam bio gledao nekakvu emisiju, pa je bio jedan fun fact, ali se ne sjećam jesam li dobro zapamtio, no, ako nisam ispravite me. Po sjećanju, ispalo je da je Hrvatska bila 2. država u Europi ( kontinent, ne zajednica ) koja je dovela internet kod sebe?
Prije nas je bila Švedska valjda, možda i Švicarska, ne mogu se sjetiti.

 

Ako je ovo istina, to je velika sramota.  

 

I ako to nije istina, opet je velika sramota {#}

Thing or two about hackers: http://www.smbc-comics.com/comics/20120220.gif
11 godina
neaktivan
offline
Brzina downloada - Hrvatska na 97. mjestu

Izgleda da ste vi svi napredniji od mene.Kod mene je brzina bila 1,8 Mbit/s.Kad sam se žalio T-Comu izmislili su milion razloga zbog toga i jedva mi dali raskid ugovora bez placanja penala.Zalosno!

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Brzina downloada - Hrvatska na 97. mjestu
turbojc kaže...

Negdje sam bio gledao nekakvu emisiju, pa je bio jedan fun fact, ali se ne sjećam jesam li dobro zapamtio, no, ako nisam ispravite me. Po sjećanju, ispalo je da je Hrvatska bila 2. država u Europi ( kontinent, ne zajednica ) koja je dovela internet kod sebe?
Prije nas je bila Švedska valjda, možda i Švicarska, ne mogu se sjetiti.

 

Ako je ovo istina, to je velika sramota.  

 

Carnet + HT (dok je bio domaći) je zbilja prednjačio...evo ustanova gdje ja radim je 1998-me imala 100mbit vezu i kad sam pričao

(tada) sa amerikancima nisu mi vjerovali jer je kod njih samo par jačih sveučilišta to moglo priuštiti.

Oni su u međuvremenu svi, ne samo jači, otišli na gigabite, a mi smo nakon 15 godina još gdje smo i bili (iako se Mudrinić hvali

da godišnje ulažu milijarde u infrastrukturu)

 

Evo vam samo primjer rumunjske da vidite koliko nas DT pljačka:

 

http://www.rcs-rds.ro/internet-digi-net/fiberlink?t=internet-fix&pachet=digi_net_fiberlink_1000

 

59 LEI-a vam je 13.5 eura za 1gbit flat internet, flat telefon i internet televiziju

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
14 godina
offline
Brzina downloada - Hrvatska na 97. mjestu

Kako je bilo ono nedavno u članku za PS4... Hrvatistan.

Swedish latin super funk.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Brzina downloada - Hrvatska na 97. mjestu

@dejson:

Postoje ruralni dijelovi države gdje je brzina ispod 1 MB pa i ispod 512 KB a nije napravljana adekvatna infrastruktura i/ili su daleko od centrala. Tako da je moguće da je situacija i lošija. No kako nemam uvid u ustatistike ISPova pa to ne mogu argumentirano tvrditi da li i kako to utječe na čitavu sliku i ne poznajem koja je struktura ispitanika.

Također radi točnije informacije  bolje je utvrditi medijan tj. koja je brzina kojom pristupa večina građana, a ne prosječna brzina - koja ne govori puno o usluzi. Ruralna područja imaju solidan broj korisnika, ali radi raštrkanosti nisu "isplativi" ISP-ovima za ozbiljnije ulaganje u infrastrukturu.

Također treba pogledati cijelu državu - lokalno - prosječne brzine jako variraju.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Brzina downloada - Hrvatska na 97. mjestu
tpg kaže...

pa ja u Bosni placam 25KM tj 100KN net od 10Mbit.

Koji ti je to provider pa placas 25 KM za 10 Mbita ?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice