Bug kaže - PC nije mrtav!

poruka: 120
|
čitano: 10.758
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Bug kaže - PC nije mrtav!".
14 godina
neaktivan
offline
Bug kaže - PC nije mrtav!

Slažem se...PC nit je mrtav, nit je na zalasku karijere...

Jednostavno još ima previše prednosti, ili možda bi bilo točnije reći da svi ostali uređaji koje se silom gura na mjesto PC-a jednostavno nemaju adekvatan odgovor na kombinaciju produktivnosti, cijene i praktičnosti PC-a.

Moj PC  
23 1 hvala 2
11 godina
offline
Bug kaže - PC nije mrtav!

Mogli bi kao prijedlog u slijedecem broju buga napraviti veliki test usb 3.0 stickova kapaciteta 32-64GB a mozda i poneki 128GB model tipa sandisk extreme pro, mislim da bi to čitateljima dobro došlo s obzirom da cijene padaju

 
15 1 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Bug kaže - PC nije mrtav!
roby27 kaže...

Mogli bi kao prijedlog u slijedecem broju buga napraviti veliki test usb 3.0 stickova kapaciteta 32-64GB a mozda i poneki 128GB model tipa sandisk extreme pro, mislim da bi to čitateljima dobro došlo s obzirom da cijene padaju

Da, slažem se, to je dobra ideja.

pogotovo što ljudi ponekad navale na kupnju stickova samo zato što piše USB 3.0 a kao jako su jeftini...pa naravno kad su im brzine čitanja / pisanja 10/5 MiB.

Ali piše USB 3.0...

12 godina
offline
Bug kaže - PC nije mrtav!

Točno, zna se tko je gazda u kuci osim žene..

Ne pravim se lud, pravim se da nisam.
 
16 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Bug kaže - PC nije mrtav!
miki1981 kaže...
Da, slažem se, to je dobra ideja.

pogotovo što ljudi ponekad navale na kupnju stickova samo zato što piše USB 3.0 a kao jako su jeftini...pa naravno kad su im brzine čitanja / pisanja 10/5 MiB.

Ali piše USB 3.0...

Zato je čovjek i predložio "test" USB stickova da ne bi netko kupio te famozne USB 3.0 koji imaju tako niske brzine čitanja i pisanja.

Make yourself sheep and the wolf is ready.
13 godina
neaktivan
offline
Bug kaže - PC nije mrtav!

PC nije mrtav, i nece izumrijeti, ostati ce u formi notebooka, no mislim da su desktop ili tower racunala na izdisaju.

 

Notebookovi (Win/Mac) su prakticniji, zauzimaju manje prostora, ukupno je manje kablova oko stola i sto je takodjer bitno trose manje el. energije (pogotovo ako kWh kosta 30 euro ct - nedavno sam izbacio par godina stari tower pc i zamjenio ga sa notebookom, usteda el. energije u godinu dana je oko 150+ eura - s obzirom na nacin na koji sam ga koristio).

 

Naravno da ce uvijek postojati market gdje ce se trazit snazne kofiguracije kao npr za igrice ili npr. za matematicke proracune u graditeljstvu, gdje je bitna procesorska snaga, ali za normalnog korisnika, kakvih je velika vecina,  to je sve overkill.

 

Ja bih se mogao smatrati power userom pa opet kompletan posao obavljam na power notebooku (uz dva monitora) a ne na punokrvnom PC-u.  Prije sam koristio PC, medju ostalim, i kao server (70-100W), danas koristim NAS (5-15W) ili PlugComputer (2-5W). Za sitne stvari poput pogledati kakvo ce vrijeme bit, malo prosurfati, procitati eBook ili pogledati neku seriju ili film, koristim ili tablet ili smartphone.

 

Stoga, slazem se da PC nije mrtav, ali u main streamu ce definitvno promijenti oblik (iz ogromnih desktop/towr kutija prema All-in-One odnosno notebookovima).

 

 

 

 

 

 
3 48 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Bug kaže - PC nije mrtav!

Pojma ti nemaš o čemu pričaš .... a da ti objasnim nešto trebale bi mi dvije stranice teksta....

13 godina
neaktivan
offline
Re: Bug kaže - PC nije mrtav!

Pa daj me, molim te prosvijetli.

11 godina
offline
Bug kaže - PC nije mrtav!

he,he ! nema šanse da ja kištricu zamjenim sa nekim notebook računalom. tu se uvjek nešto preslaguje, nadograđuje, isprobava ... hobi, gušt, zadovoljstvo ... gaming da i ne spominjem, a za kw ili dva godišnje, čisto me zaboli ... PC live FOREWER{#}

Forzza Fiume !!!
Moj PC  
18 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bug kaže - PC nije mrtav!
MMX kaže...

Ja bih se mogao smatrati power userom pa opet kompletan posao obavljam na power notebooku (uz dva monitora) a ne na punokrvnom PC-u.

 

Power user na laptopu...haha!

16 godina
odjavljen
offline
Re: Bug kaže - PC nije mrtav!
MMX kaže...

Pa daj me, molim te prosvijetli.

Iz istog razloga zbog kojeg ljudi kupuju skupe, luksuzne i rastrošne aute...od točke A do točke B je dobar je jeftini mali gradski auto ili čak i bicikl, koji je i brži od auta u gradskoj gužvi ali ljudi i dalje kupuju skupe aute jer im je gušt. Jednom se živi a život je kratak. Svaka budala ima svoje veselje. Nikakav laptop ne može zamjeniti brzinu i stabilnost složene kante koja je 10X bolje ohlađena i sa daleko jačim komponetama. Jedan WOT igra 50 miliona ljudi, da se jake mašine proizvode samo za njih industrija neće propasti...gdje su svi ostali gameri koji igraju druge igre. Gdje su svi ostali koji PC koriste kao radnu stanicu, kombiniraju više stvari, hobisti...od sedam milijardi ljudi naći će se dovoljan broj zbog kojih će se industrija i dalje nastaviti.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Bug kaže - PC nije mrtav!

Do prije 5-6 godina sam i ja slagao svaki svoj PC (ha ha i pazljivo birao komponente), ali od kako sam dobio djecu nemam vise nit vremena nit volje. A neda mi se vise nit bacati novac u nadogradnje.. 

A i usteda potrosnje el. energije takodjer nije zanemariva.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Bug kaže - PC nije mrtav!
XXX kaže...
MMX kaže...

Pa daj me, molim te prosvijetli.

Iz istog razloga zbog kojeg ljudi kupuju skupe, luksuzne i rastrošne aute...od točke A do točke B je dobar je jeftini mali gradski auto ili čak i bicikl, koji je i brži od auta u gradskoj gužvi ali ljudi i dalje kupuju skupe aute jer im je gušt. Jednom se živi a život je kratak. Svaka budala ima svoje veselje. Nikakav laptop ne može zamjeniti brzinu i stabilnost složene kante koja je 10X bolje ohlađena i sa daleko jačim komponetama. Jedan WOT igra 50 miliona ljudi, da se jake mašine proizvode samo za njih industrija neće propasti...gdje su svi ostali gameri koji igraju druge igre. Gdje su svi ostali koji PC koriste kao radnu stanicu, kombiniraju više stvari, hobisti...od sedam milijardi ljudi naći će se dovoljan broj zbog kojih će se industrija i dalje nastaviti.

Da, kuzim na sto ciljas - no pogledaj koliki je udio prodaje premium automobila u ukupnom broju prodanih automobila. Najprodavaniji model VW je Golf/Polo/Pasat a ne Pantheon.

Naravno da ce manjina kupovati luksuzne aute/PC ali njihov udio u ukupnoj prodaji racunala ce opadati. Po Moorovom zakonu snaga koja se moze upakirati u notebook se duplicira svakih 18 mjeseci - sto mislis koliko ce jos vremena trebati da prosjecni notebook moze zadovoljiti potrebe 95% trzista?

 

Ako jedna korporacija od npr 65.000 zaposlenih kupuje za svoje zaposlenike iskljucivo notebookove a ne standardne PC, sto ti to signalizira?

Ako prosjecni PC cuga 60-70W (bez monitora) a notebook 20W izracunaj kolika je to usteda el. energije na po zaposlenom godisnje. U HR to mozda nije toliko bitno, ali u DE gdje je cijena kWh 26-30 ct i tekako igra ulogu (40W x 1600 sati godisnje je 64 kWh po zaposlenom, odnosno za 65K zaposlenih je oko 1.25M Eura).

 

Kao sto sam vec naznacio, postojat ce segment trzista koji ce traziti procesorsku/graficku snagu, ali ce taj segment bit specijalizirani i relativno mali u odnosu na ukupno trziste racunala.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Bug kaže - PC nije mrtav!
Rino kaže...
MMX kaže...

Ja bih se mogao smatrati power userom pa opet kompletan posao obavljam na power notebooku (uz dva monitora) a ne na punokrvnom PC-u.

 

Power user na laptopu...haha!

Pa sto fali, jesm user i imam power Ha ha.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Bug kaže - PC nije mrtav!
MMX kaže.
Potražnja postoji, novi proizvodi su najavljeni, ostalo su špekulacije.
15 godina
offline
Re: Bug kaže - PC nije mrtav!
MMX kaže...
Rino kaže...
MMX kaže...

Ja bih se mogao smatrati power userom pa opet kompletan posao obavljam na power notebooku (uz dva monitora) a ne na punokrvnom PC-u.

 

Power user na laptopu...haha!

Pa sto fali, jesm user i imam power Ha ha.

Laptop može poslužiti samo u varijanti da imaš dock ili "simulaciju docka" tako da priključiš na njega normalnu tipkovnicu i normalni monitor (dobro to više-manje) da možeš koliko-toliko normalno raditi nešto jer raditi nešto duže kada ti ni oči ni ruke nisu u optimalnom položaju definitivno nije pametno na duže staze. Znači nema veze sa performansama nego sa ergonomijom koja je kod laptopa, netbuka i sličnih zvizdarija na čistoj nuli.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Bug kaže - PC nije mrtav!
XXX kaže...
MMX kaže.
Potražnja postoji, novi proizvodi su najavljeni, ostalo su špekulacije.

Mi svi (ukljucujuci i BUG) spekuliramo na ovu temu.

 

Naravno da su novi proizvodi najavljeni, ipak radi se o premium segmentu.

Npr. pogledaj prospekt od MediaMarkta, PC-a, kao desktop ili tower varianta, uopce nema u prospektu - samo notebook ili tableti.

 

Sa druge strane, kolega sa posla je bas prosli tjedan kupio zvjer od PC-a (max nabrijani) i bas se bio pohvalio kako moze sve igrice vrtiti na max detaljima bez da se PC zadise.. 

Ali, on je mladac, bez familije i bez obaveza. Jos uvijek je entuzijast. Takvih ce naravno uvijek bit i oni ce kupovati robu iz premium segmenta, kao sto je npr. kupio i novi iPhone. 

 

Za prijmejer koji sam vec spominjao - supruga od frienda koja je gradjevinarka i koja cesto vrti proracune na kompu po par sati. On je zadnjih godina uvijek kupovao za nju (to joj je privat biznis) top racunala.

No pogledaj alternativu, za kalkulacijski intezivne operacije, umjesto da kupi zvjer od 2.000 eura, mozda mu se vise isplati kupit komp od 300 eura a onda kalkulaciju za koju treba par sati, odvrtiti u amazom cloudu za par sekund i pri tom platis nesto sitno - kad pogledas koliko moras dodatno platit za zvjer od PC-a, plus koliko jos struje potrosis za tu kalkulaciju, mislim da je to sasvim razumna i ekonomski isplativa alternativa.

 

Na projektu gdje trenutno ucestvujem, upravo smo to i mi napravili, monte carlo simulaciju i jos neke sitnice racunamo na AWS (Amazon Web Services) i to nam je i brze (napravi za djelic sekunde) i isplativije nego da sami kupimo odgovarajuci hardwerske kapacitete.

 

Sve ovisi o tome o kome/cemu govorimo.

 

 

 

 

 

14 godina
neaktivan
offline
Bug kaže - PC nije mrtav!

Ok, ali za mene je pred smrti jer će mi Asusov Windows tabletić zamijeniti PC kad potpuno prestanem s igranjem, što je na vidiku.

Ostaje samo LCD, ako možemo govoriti o dijelu PC-a.

Moj PC  
1 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Bug kaže - PC nije mrtav!
Gnjavator kaže...

Laptop može poslužiti samo u varijanti da imaš dock ili "simulaciju docka" tako da priključiš na njega normalnu tipkovnicu i normalni monitor (dobro to više-manje) da možeš koliko-toliko normalno raditi nešto jer raditi nešto duže kada ti ni oči ni ruke nisu u optimalnom položaju definitivno nije pametno na duže staze. Znači nema veze sa performansama nego sa ergonomijom koja je kod laptopa, netbuka i sličnih zvizdarija na čistoj nuli.

 

Na poslu svi to i imamo, bez dock-a ne ide. Dva monitora, normalna tipkovnica i normalni mis. Ali dva monitora, tipkovnicu i mis bih imao i u slucaju da imam PC box ispod stola.

 

Dakle, usporedjujemo jabuke i jabuke - PC box zamjenim sa notebookom. I gle cuda, stvar funkcionira. Cak ga mogu i doma odnijeti i radit iz home office-a.

 

Doma imam MacBookPro 13" i Dell 7357. Mac mi je za sada jedini notebook na kojem mogu funkcionirati bez misa da se ne ubijem na touchpadu.

 

Dakle, ja kupujem stvari iz premijum segmenta, ali bih prije izdvojio 1.500 Eura za notebook nego za PC.

Ukratko, nemam mjesta za drzati PC, nemam vremena za igranje, mrzim kablove. Jos da se notebook moze bezicno punit, to bi tek bila prava stvar.

 

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Bug kaže - PC nije mrtav!
Asta kaže...

Ok, ali za mene je pred smrti jer će mi Asusov Windows tabletić zamijeniti PC kad potpuno prestanem s igranjem, što je na vidiku.

Ostaje samo LCD, ako možemo govoriti o dijelu PC-a.

 

Pa upravo u tom i je fora. Ako izbacis gaming prakticno ti vise ne treba mrcina od PC-a. Onda ti je i notebook dostatan.

Za igranje, osim PC-a, imamo konzole, tablete, smartfone.. prakticno toliko alternativa nikad prije nismo imali.

11 godina
offline
Bug kaže - PC nije mrtav!

ali kvalitetno se poigrat, ne mogu ni na jednoj od tih platformi ...

Forzza Fiume !!!
Moj PC  
2 1 hvala 0
13 godina
offline
Bug kaže - PC nije mrtav!

''Dosta nam je više slušanja proricanja smrti PC-a i tvrdnji kako je takav koncept prošlost, uvjeravanja da uz dobar smartfon ili tablet PC skoro nikome više nije ni potreban. Gluposti. Nije da imamo išta protiv prijenosnih pametnih gadgeta, ali zna se tko je gazda u kući!''

 

Pametno zboriš Miro {#}

Moj PC  
8 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Bug kaže - PC nije mrtav!

Svaka čast pametnim gadgetima i prijenosnim računalima, ali komoditet koji pruža PC ne nude (niti će) niti jedni. Pogotovo kada hoćeš zamijeniti koji dio... PC je car nad carevima.

 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Bug kaže - PC nije mrtav!

mislim, tko bi uopće kupovao taj Bug da u njemu nema zanimljivih članaka, napisa, kolumni, testova i nagradnih igara. pih! {#}

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Bug kaže - PC nije mrtav!

Najinteresantnije u stvari je proricanje citavog trzista prema vlastitom misljenju.

Kome to ttreba, sta ce ti to, meni je dovoljno.. to sto mozes da sjeduckas tu malu sprdnju nazvanu kopmjuterom taj kalkulator to je jedna stvar.

Ja upravo slazem jos jednu zvijer  a i 5 da ih stavim takvih ne bi bilo dovoljno.

Takodje imam i zenu i dijtee uskoro i jos ako bog da srece pa i dalje ulazem u ahrdwer jer prije svega od nejga zivi. 

ovaj sto sad novi sastavljem vec je poceo zaradjivati a nije ni do kraja sastavljen hahha.

Tako da nemojte racunati trziste prema sebi ili pak prema % zastupljenosti.

 

Samo jedno poredjenje, na trzistu grafickih kartica gaming kartice se prodaju u daleeeeko vecem broju nego pro quadro kartice, govorim o nvidiji u ovom slucaju.

No u finansikoj slici pro segment ostvaruje visetruko vecu dobit nego gajming.

Tako da jedna prodavnica moze prodati 20 tovjih notebookova i hvaliti se prodajnim rezultatima a druga moze prodati jednu jedinu zvijer i ostvariti duplo vecu dobit id svih tih notebookva zajedno.

Stoga it e cifre apsolutno ne igraju ulogu.

Svaka pro masina sastavljane za hardwerski zahtjevne ljude vrijedi kao nekoliko pa i desetina tih tvojih notebookova :)

pa sad vidi da li prodanih gomile  notebookva ili puno manje brojacno ali hardwerskih zvijeri, sta donosi vecu zaradu na kraju.

Sve su cifre spekualcija ali realne.

 

nasao sam i sliku , dovoljno govori

 

 

http://www.modsrigs.com/detail.aspx?BuildID=32977
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Bug kaže - PC nije mrtav!
MMX kaže...
XXX kaže...
MMX kaže.
Potražnja postoji, novi proizvodi su najavljeni, ostalo su špekulacije.

Mi svi (ukljucujuci i BUG) spekuliramo na ovu temu.

 

 

 

 

 

 

I to potpuno bespotrebno. Dok ima interesa i tržišta a ima jednog i drugog, industrija će raditi svoj posao i profitirati. Kada ga neće biti, a to trenutno nije slučaj, zatvoriti će posao. Sve ostalo je zavijanje na Mjesec ili ti ga, psi laju, karavane prolaze.

12 godina
offline
Bug kaže - PC nije mrtav!

36 godina,3 djece,1 žena,1 laptop,1 tablet i 1 PC desktop!!

AUDIOFIL
Moj PC  
19 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Bug kaže - PC nije mrtav!

I to potpuno bespotrebno. Dok ima interesa i tržišta a ima jednog i drugog, industrija će raditi svoj posao i profitirati. Kada ga neće biti, a to trenutno nije slučaj, zatvoriti će posao. Sve ostalo je zavijanje na Mjesec ili ti ga, psi laju, karavane prolaze.

 

Pa to je draz spekuliranja.:-)

 

Kao sto postoji scena auto tunera, gdje netko u npr. starog golfa ulozi 30K eura i sredi ga tip top, tako postoji i scena gejmera koji ce uvijek trazit bolje perfomanse i nece zalit potrositi xxxx eura na najnoviju graficku karticu ili CPU.

 

Auto-tuneri nisu mainstream, vec posebna nisa u auto marketu. Trziste postoji, interesa ima, tuneri su zadovoljni i sve pet.

 

I jos jedna stvar koja je ocito poromakla: ja smatram da je notebook PC (personal computer) u prijenosnom formatu, i smatram da ce market PC-ova u desktop ili tower kucistima drasticno opasti, tj. da ce PC dalje pretezito zivjeti u formi notebooka. Naravno, uvijek ce bit entuzijasta koji ce slagati svoje konfiguracije - ali ce bit u manjini. Mozda ne bas iduce godine, ali trend je po meni ocit vec neko vrijeme.

 

 

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Bug kaže - PC nije mrtav!
mirkoj kaže...

Najinteresantnije u stvari je proricanje citavog trzista prema vlastitom misljenju.

Kome to ttreba, sta ce ti to, meni je dovoljno.. to sto mozes da sjeduckas tu malu sprdnju nazvanu kopmjuterom taj kalkulator to je jedna stvar.

Ja upravo slazem jos jednu zvijer  a i 5 da ih stavim takvih ne bi bilo dovoljno.

Takodje imam i zenu i dijtee uskoro i jos ako bog da srece pa i dalje ulazem u ahrdwer jer prije svega od nejga zivi. 

ovaj sto sad novi sastavljem vec je poceo zaradjivati a nije ni do kraja sastavljen hahha.

Tako da nemojte racunati trziste prema sebi ili pak prema % zastupljenosti.

 

Samo jedno poredjenje, na trzistu grafickih kartica gaming kartice se prodaju u daleeeeko vecem broju nego pro quadro kartice, govorim o nvidiji u ovom slucaju.

No u finansikoj slici pro segment ostvaruje visetruko vecu dobit nego gajming.

Tako da jedna prodavnica moze prodati 20 tovjih notebookova i hvaliti se prodajnim rezultatima a druga moze prodati jednu jedinu zvijer i ostvariti duplo vecu dobit id svih tih notebookva zajedno.

Stoga it e cifre apsolutno ne igraju ulogu.

Svaka pro masina sastavljane za hardwerski zahtjevne ljude vrijedi kao nekoliko pa i desetina tih tvojih notebookova :)

pa sad vidi da li prodanih gomile  notebookva ili puno manje brojacno ali hardwerskih zvijeri, sta donosi vecu zaradu na kraju.

Sve su cifre spekualcija ali realne.

 

nasao sam i sliku , dovoljno govori

 

 

ti se profi bavis (kazes da zivis od toga) i to je u redu.. ja ne tvrdim da ce prestati slaganje hardwera, nego da ce se volumen smanjiti.. danas je prosjecni i5/i7 notebook dovoljan skoro za sve (osim za hard-core igre).

 

pa kao sto kazes, to je smisao premium segmenta, prodas jednu zvijer i zaradis kao da si prodao 20 notebookova.

 

 

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Bug kaže - PC nije mrtav!
volegradele kaže...

36 godina,3 djece,1 žena,1 laptop,1 tablet i 1 PC desktop!!

i ja sam imao pc do veljace ove godine (kojeg sam sam slozio). sad imam 3 notebooka i tablet.

 

ha ha, i jos sam zaboravio 2 djecija laptopa (winnie the pooh ili tako nesto..)

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.9.2014 16:05 (MMX).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice