Canon EOS 550D

poruka: 15
|
čitano: 8.706
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Canon EOS 550D".
15 godina
neaktivan
offline
Canon EOS 550D

Ovi u Canonu nisu normalni... Za njih nema izgleda granice među pikselima, samo ku mutavi ih nabijaju (na račun DR-a i sigurno će nekvalitetni objektivi patiti s tom rezom), valjda da kompenziraju nedostatak kvalitetne ponude svojih entery-level DSLR-a Šutim

Through every dark night, theres a bright day after that. So no matter how hard it get, stick your chest out, keep ya head up.... and handle it
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.2.2010 18:36 (Oly_E3).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Canon EOS 550D
Oly_E3 kaže...

Ovi u Canonu nisu normalni... Za njih nema izgleda granice među pikselima, samo ku mutavi ih nabijaju (na račun DR-a i sigurno će nekvalitetni objektivi patiti s tom rezom), valjda da kompenziraju nedostatak kvalitetne ponude svojih entery-level DSLR-a Šutim

Malo ima Canon zoomova koji tu mogu pratiti i to su npr. EF-S 10-22 F3,5-4,5 EF-S 17-55 F2,8 IS i EF 70-200 F4 IS L, a ta 2a zadnja svojom cijenom u Hrvatskoj će premašivat cijenu dotičnog aparatića. Ima još 15-85 koji bi se mogao donekle držati, a ovi ostali kvalitetni su ili puno preskupi ili unatoč svoj cijeni nedorasli tom senzoru jel ne zaboravimo da je FF imao bi gotovo 48MP.

15 godina
neaktivan
offline
Canon EOS 550D

Možete li nama laicima pojasnit o čemu pričate!? Ne razumijem kakve veze ima rezolucija sa objektivom!???

 

Hvala unaprijed na odgovoru!

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Canon EOS 550D

Senzor sadrži malene fotodiode i svaka fotodioda ima mikroleću... Sada kako ovaj Canon ima 18MP-a tj. na njegovom senzoru (veličine 22 x 16mm) nalazi se 18 milijuna tih fotodioda (svaka fotodioda je jedan piksel). Ovdje kako je velik broj fotodioda, svaka fotodioda ima manju mikroleću, a da svaka mikroleća dobije oštru sliku mora na fotoaparatu biti poprilično kvalitetan objektiv (koji dobro slama svjetlost)

Through every dark night, theres a bright day after that. So no matter how hard it get, stick your chest out, keep ya head up.... and handle it
15 godina
online
RE: Canon EOS 550D

Nekvalitetni objektivi ce dati mutniju sliku i tu se gubi rezolucija.. tako da nabijenje megapiksela nema puno smisla, osim markentiskog trika!

Zato mi je kompakt klasa fotoaparata presmjesna, da ne spominjem kamere na mobitelima 

 

A ono, netko ce staviti na taj fotoaparat i L klasu :D

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.2.2010 20:27 (hrastro).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Canon EOS 550D
hrastro kaže...

 

A ono, netko ce staviti na taj fotoaparat i L klasu :D

Pa stavit će neki, ali čak ni većina L zoomova na tom čudu neće dobro proć. Kao što sam rekao gustoća piksela je takva da bi isti imao da je FF imao 46MP ako se ne varam.

15 godina
online
Canon EOS 550D

Primijeti smajlija uz post :p

 

Na tog canona jako racunaju astrofotografi koji pak imaju svakakvih prigodnih stakala... ja recimo 1250mm f/4.7 (nije to tako skupo)

Nismo zanemariva publika, pa je Canon svojevremeno izdao serijski Canon 20Da, koji je izmedju ostalog imao drugaciji IR-block filter + razne dodatke prilagodjene astrofotografiji

 

Pa tako Canon velikim djelom cilja naivce markentiskim trikom, manjim djelom moje kolege astrofotografe  i one koji ce znati to iskoristiti (kolege astrofotografi ukljuceni :D)

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.2.2010 21:27 (hrastro).
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Canon EOS 550D

znate sta meni nije jasno

svaki ( bas 100% svaki)novi model koji ima manju cjenu i daje slicne performanse kao hi modeli 

je panicno omalovazavan  od tih  istih ljudi koji stalno kukaju (mozd imaju hi model pa sad kukaju jer su previse dali

           a sad i low segment ima slicnu rezoluciju , perfomanse )

zast nebi npr neko uzeo  2 l objektiva i stavio na ovaj  fotic i dobio isto sto i 7d (oki 90% njeg)

bar sto se slike tice nema bas neke razlike na testovima vs 7d

 

zato prekinite vise kukati

tehnologija ide ljudi razvijaju nove modele

canon ,nest manje nikon

ionako stancaju 10 modela baziranih na istom cmosu tako da uskoro mozemo i ocekivati low  ff

i tad opet to vase kukanje

zato mrzim canon/canonase

jer ste ko male bebe

stalno cim nes novo izadje a prihvatljivo svima po cjeni panika kukanje omalovazavanje  

btw rezolucija L stakla je ok za ovaj senzor a to pogledajte na 7d reklamama

a ako neko kupi mutni jeftini objektiv i nasarafi i na 1d m4 isti vrag ce imati kao i na ovom

tako da prestanete vise plakati muka je svima od vas

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.2.2010 21:13 (ccfly).
 
2 1 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Canon EOS 550D

Baš bi se usrićija sa Canoom 70-200 F2,8 L (IS) na 7D.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Canon EOS 550D
Bara kaže...

Malo ima Canon zoomova koji tu mogu pratiti i to su npr. EF-S 10-22 F3,5-4,5 EF-S 17-55 F2,8 IS i EF 70-200 F4 IS L, a ta 2a zadnja svojom cijenom u Hrvatskoj će premašivat cijenu dotičnog aparatića....

 

hrastro kaže...
...

 

A ono, netko ce staviti na taj fotoaparat i L klasu :D

Pa šta ako će stavit L klasu ? Pa ja imam 350D star nekih 5 godina i sva Canon-ova stakla koja imam ili sam imao za njega su L (osim 10-22 koji je bio EF-S, ali po kvaliteti tu negdi sa L-ovima). Jesam ja zbog toga glup - jer na tijelo koje brat-bratu danas mogu prodat za 1000 kuna stavljam stakla od 4,5,6k kuna ? Ljudi, o čemu pričate ? Slažem sa da nabijanje piksela nije neophodno, osim kao čisti marketing, ali isto tako osuđivat nešto šta niste ni vidili, a kamoli isprobali je pomalo djetinjasto. Odakle vam da rezolucija L stakala ne može pratit ovakav senzor ?? Pa nisu ni u Canonu debili, kakvi god bili što se tiče "ponašanja" oduvijek su imali najkvalitetnije CMOS-senzore po pitanju šuma i DR-a. Vjerojatno su ljudi dotjerali tehnologiju, a znajući da u pro-sumer segmentu ljudi "vole" megapixel count ... napravili su ovo. A što se tiče komentara da će kvalitetna stakla bit skuplja od aparata - pa to je i normalno u ovom segmentu. Za svakoga ko nije profi fotograf, a voli fotografiju i ima ograničeno love, normalno je da će uložit u kvalitetna stakla, nego u tijelo.

 

pozdrav

 

P.S. malo sam bacija oko na specifikacije - ima metalni mount, ima spot metering, ima ISO stalno u viewfinderu, ima cool movie mode - stvarno ne znam zašto se bunite, aparat ima stvarno vrhunske specifikacije za ovaj segment ... ah, da, vjerojatno vlasnici Oly-ja i sličnih brandova koji se još traže Šutim

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.2.2010 21:54 (Z3k0).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Canon EOS 550D
Z3k0 kaže...
Pa nisu ni u Canonu debili, kakvi god bili što se tiče "ponašanja" oduvijek su imali najkvalitetnije CMOS-senzore po pitanju šuma i DR-a. Vjerojatno su ljudi dotjerali tehnologiju, a znajući da u pro-sumer segmentu ljudi "vole" megapixel count ... napravili su ovo.

A to da Canon ima najbolje senzore ne stoji(nekada davno ipak je), nit imaju senzor sa najvećim DR-om(Nikon D3x na ISO 100), niti onaj sa namanje šuma(Nikon D3s), a bome niti onaj koji daje najviše detalja(opet D3x na ISO 100). Inače mi ovdi nismo razgovarili o tome kava je senzor nego koji će objektiv zadovoljiti apetite tog senzora i došli do zaključka da je malo takvih. Evo kako je to radio Canon 70-200 F2,8 IS L na 40D obrat posbenu paćnju na 200mm i F2,8, a da bi dao potpuno iskoristio rezoluciju 18MP senzora mu je gotovo dvostruko teže.

14 godina
neaktivan
offline
Canon EOS 550D

Pa di si Hrast,šta ima(ja sam adri sa astroforuma)?

Nego,ne čini mi se puno inovacija,sam su nakrcali još 3 Mpixela.Ne znam,kako to na čipu koji nije FF.

Nadajmo se da neće biti previše šuma.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Canon EOS 550D
AdriTheGamer kaže...

 

Nego,ne čini mi se puno inovacija,sam su nakrcali još 3 Mpixela.Ne znam,kako to na čipu koji nije FF.

Nadajmo se da neće biti previše šuma.

Neće biti previše šuma(manje nego u 500D) al zato će praktički biti nemoguće naći objektive koji će popratiti te puste piksele.

13 godina
neaktivan
offline
Canon EOS 550D

Planiram kupiti svoj prvi SLR i odlučio se za ovaj model.. Ne razumijem vas što toliko dramatizirate o tolikim megapikselima i malenome senzoru.. Radi se o tome da navedeni EOS 550D ima senor dimenzija 22,3 x 14,9 mm, što je za senzor od 18 MP 5,4 MP po cm kvadratnome.. Gledam tu malo kompakte i moj sadašnji fotoaparat koji ima mali senzor s obzirom na broj MP.. Primjer senzor kompakta od 6,16 x 4,62 mm i 14 MP ima 50 MP po cm kvadratnome, što je 10 puta više, znači 10 puta više fotoelemenata na istoj površini, pa po tome kakvu pa bi tek onda on optiku trebao imati da slika ne bude mutna i da bude oke, a radi sasvim pristojne slike.. Ovo je samo moje mišljenje, ispravite me ako griješim..

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Canon EOS 550D

.

I HAVE A LARGE CHIN, YOUR ARGUMENT IS INVALID!
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.11.2010 18:06 (Bubi).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice