Canonical objavio Ubuntu tablet OS

poruka: 34
|
čitano: 5.467
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Canonical objavio Ubuntu tablet OS".
12 godina
offline
Canonical objavio Ubuntu tablet OS

Uzimajući u obzir što sve Android, spojen na TV/monitor sa priključenom tipkovnicom i mišem, može.. Mislim da će ovo biti pun pogodak jer ne očekujem ništa manje, dapače, očekuje se puno više.

 

Osvrt s korisničke strane - http://echo1.blog.hr/
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.2.2013 18:03 (EchoOne).
 
13 0 hvala 0
14 godina
offline
Canonical objavio Ubuntu tablet OS

Za razliku od windows tableta ovo izgleda pregledno i čist simpatično, pitanje je (zanima me) kakav će biti u praksi.

 
4 4 hvala 0
16 godina
offline
Re: Canonical objavio Ubuntu tablet OS
rmiculini kaže...

Za razliku od windows tableta ovo izgleda pregledno i čist simpatično, pitanje je (zanima me) kakav će biti u praksi.

Uvjeren sam da se Ballmeru gaće tresu! I to mislim ozbiljno. 

13 godina
offline
Re: Canonical objavio Ubuntu tablet OS
Ovo bi moglo biti vrlo dobro,a i puno jeftinije od Windows tableta
robimarko@gmail.com
14 godina
offline
Re: Canonical objavio Ubuntu tablet OS
Aldo kaže...

Uvjeren sam da se Ballmeru gaće tresu! I to mislim ozbiljno. 

Mislim da mu se nemaju zašto trest. Canonical i MS jednostavno nisu ista liga. Treba puno vremena i puno krivih poteza da se jedan MS osjeti ugrožen od Canonicala. E sad u zadnje vrijeme MS baš i nije oličenje kompanije sa vizijom i dobrim potezima.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.2.2013 18:25 (rmiculini).
13 godina
protjeran
offline
Canonical objavio Ubuntu tablet OS

Multi device im je najbolja ideja, i tu se mogu sakriti svi ostali. Od mobitela do tv-a sve sa jednim uređajom.

 

 

Ad astra peronospora
 
12 0 hvala 1
13 godina
offline
Canonical objavio Ubuntu tablet OS
Gužva na tablet tržištu se zahuktava. Uzevši u obzir na čemu se sve može pokrenuti Ubuntu s više nego solidnim perfomansama ne sumnjam da će ovo biti kompetitivan OS.
Stručnjak za odmaganje...
 
3 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Canonical objavio Ubuntu tablet OS
Kako ćeš palit ga ako nema hardverskih tipki i pojačati zvuk i zaključati /otključati?
AMD u <3 Intel u C===3
16 godina
neaktivan
offline
Canonical objavio Ubuntu tablet OS

Moram priznati da sam jedva čekao nešto ovakvo. Dosta sam razočaran Androidom tako da se nadam da bi ovo moglo unijeti malo živosti na tržište, ovakav tablet (ili mobitel sa Ubuntuom) + dock (ili još bolje wireless veza) na TV + tipkovnica mi zvuči jako dobro. Sve na jednom mjestu (nema syncanja), nema potrebe za kupnjom više uređaja. Od samog Ubuntua nisam uspio toliko vidjet da bih mogao komentirati detalje, ali mislim da će ovaj koncept navesti mnoge da se zamisle, a nekima bi se i mogle tresti gaće

There's no business like showbusiness
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Canonical objavio Ubuntu tablet OS

Izgleda odlično, možda čak  kupim N7 zbog ovoga. 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Canonical objavio Ubuntu tablet OS
Aldo kaže...

Uvjeren sam da se Ballmeru gaće tresu! I to mislim ozbiljno. 

A Windowsi na tabletima? To je onaj, cekaj, S, S, Sur..., Surfa..., ma znam da pocinje na S, k vragu, na vrhu mi je jezika, joj da, Surface. Joj, stvarno, toliko su tableti s Winsima rasprostranjeni da sam se jedva sjetio imena. {#}

GeneralPag1997 kaže...
Kako ćeš palit ga ako nema hardverskih tipki i pojačati zvuk i zaključati /otključati?

Ima zasigurno hardversku tipku za paljenje/gasenje (ekrana), ali zakljucavanja/otkljucavanja nema. Potrazi po Youtubeu videe koji prikazuju Ubuntu Phone, vidjet ces da nema lock-anja screena, imas odmah drito welcome screen (osim simlocka, to ce biti). Evo recimo ovaj:

https://www.youtube.com/watch?&v=GwL77K2cb8o

 

Napokon od tableta dobivamo pravo racunalo s upotrebljivim aplikacijama (pogotovo Terminal, mmm), pravim pravcatim multitaskingom te multiuser okruzenjem. Sve to spremno za piknuti u dock i nagaziti s punokrvnim desktop OS-om. Konacno pravo Linux okruzenje za tablete.

Cim bude spremno za Galaxy Tab stavljam ga gore.

S Ubuntuom za smartfone korisnicko iskustvo je kompletno. Jedno te isti OS na smartfonu, tabletu i desktopu. Piknem bilo tablet, bilo smartfon u dock, dize je kompletan punokrvni desktop Ubuntu. Tu je i Ubuntu One, Canonicalova cloud usluga. Uzmimo u obzir i Ubuntu TV za televizore. Sve na dohvat prsta, savrseno povezano pod okriljem jednog jedinog OS-a. Ubuntu Linuxa. I sve to za 0 kn.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
13 godina
offline
Canonical objavio Ubuntu tablet OS

Čisto sumnjam da će napraviti neku konkurenciju iPadu i tabletima s Androidom...

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Canonical objavio Ubuntu tablet OS

Čini se zanimljivim,kao više manje sve oko Linuxa(znači jako zanimljivim).

 

Ali nadam se da netko neće stavljati zatvorene bootloadere da i druge distribucije Linuxa dobe priliku.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.2.2013 21:55 (g12356).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Canonical objavio Ubuntu tablet OS
robimarko kaže...
Ovo bi moglo biti vrlo dobro,a i puno jeftinije od Windows tableta

Največi dio prevelike cijene raznih modela Windows tableta ima cijena samog hardwera. Ako samo jedan X86 proc(Intel) košta 300 dolara, šta onda moš očekivat od konačne cijene nekog 10 Tableta kojeg tjera takav X86 proc jel.{#}

 

 

 

 

 

 

http://dambek.minus.com/mjf1iISZq
14 godina
neaktivan
offline
Canonical objavio Ubuntu tablet OS

Lijepo, lijepo, malo promjene i svježine.

Najviše me zaintrigiralo "pravi multitasking", naime nedostatak istog u Androidu mi je jedini trn u guzici!

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Canonical objavio Ubuntu tablet OS

Malo sumnjam u taj pravi multitasking, i za wp7 su govorili da ce ga imati pa je ispao retardiraniji od onog na iosu.

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet
Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Canonical objavio Ubuntu tablet OS

šteta, da je apple izbacio ovako što bilo bi revolucionarno. ovako je samo ok. pomoći će da udio windowsa na uređajima nastavi padati kao i do sada svake godine čak i puno niže  ispod 20% 

Može li ljudima u tamnim odjelima u Bruxellesu biti stalo do Hrvatske?
 
6 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Canonical objavio Ubuntu tablet OS
EZY-E kaže...

Malo sumnjam u taj pravi multitasking, i za wp7 su govorili da ce ga imati pa je ispao retardiraniji od onog na iosu.

Linux kernel, kakav bi drugi multitasking postojao?

 

Ovo ti je linux distra za ARM, sa DE-om podešenim za tablete, i još nekim dodatcima...

0xBADC0DE
15 godina
online
Re: Canonical objavio Ubuntu tablet OS
Nema potrebe za ovim, vrtim punokrvni 13.04 vec mj. dana i rula!

Jedino sto se ne moze dpi namjestit, ali sredit cu to nekako, najveca prednost (meni) je u tome sto je ovaj punokrvni ubuntu i bez problema vrti Wine!
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Canonical objavio Ubuntu tablet OS
Mitch kaže...
najveca prednost (meni) je u tome sto je ovaj punokrvni ubuntu i bez problema vrti Wine!

Ako ga vrtiš na ARM-u, tada Wine mora emulirati x86 pa je upitno koliko je to korisno...

0xBADC0DE
16 godina
neaktivan
offline
Re: Canonical objavio Ubuntu tablet OS
hrvooje kaže...

šteta, da je apple izbacio ovako što bilo bi revolucionarno. ovako je samo ok.

 

upravo to. al nema veze, ne treba patiti za slavom. postoji uvijek dio populacije koja će prepoznati pravu stvar.

14 godina
offline
Re: Canonical objavio Ubuntu tablet OS
Mitch kaže...
Nema potrebe za ovim, vrtim punokrvni 13.04 vec mj. dana i rula!

Jedino sto se ne moze dpi namjestit, ali sredit cu to nekako, najveca prednost (meni) je u tome sto je ovaj punokrvni ubuntu i bez problema vrti Wine!

Na cemu ga vrtis?

Ima li bugova?

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet
15 godina
online
Re: Canonical objavio Ubuntu tablet OS
Nexus 7, jedino je GPU driver jos u banani kod okretanja, ostalo je dosta dobro
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
15 godina
neaktivan
offline
Canonical objavio Ubuntu tablet OS
Ocu jednog :D
Listen, this is no set of rules. I'm not tellin' you what to do, all I'm saying is I'm bringing up of three things that are like, so important to the world, I don't have to find as much importance in.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Canonical objavio Ubuntu tablet OS

Kako to da nema download linka za skinuti Preview jos uvijek na http://developer.ubuntu.com/?

Ili ja na krivom mjestu gledam?

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Canonical objavio Ubuntu tablet OS
Pa nema jos zato sto teoretski nije ni predstavljen, samo objavljen

Mozes probat na Nexusu 7 punokrvni za ARM img
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Canonical objavio Ubuntu tablet OS
EZY-E kaže...

 

Kako to da nema download linka za skinuti Preview jos uvijek na http://developer.ubuntu.com/?

Ili ja na krivom mjestu gledam?

 

https://wiki.ubuntu.com/Touch/Install

0xBADC0DE
14 godina
offline
Re: Canonical objavio Ubuntu tablet OS
ruaže...
EZY-E kaže...

 

Kako to da nema download linka za skinuti Preview jos uvijek na http://developer.ubuntu.com/?

Ili ja na krivom mjestu gledam?

 

https://wiki.ubuntu.com/Touch/Install

Yep vidio, takoder sam vidio po yt videima da je dosta bugovit i da nema osnovne stvari tako da budem pricekao final realise

A danas ide desktop ubuntu :)

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet
15 godina
online
Re: Canonical objavio Ubuntu tablet OS
Na Nexus 4 ga trenutno se moze stavit

Probao sam, ali nije to to, ne radi BT, landscape mod, a neki put niti WiFi.
Takoder GPU je u banani kao i na N7
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Canonical objavio Ubuntu tablet OS
Mitch kaže...
Na Nexus 4 ga trenutno se moze stavit

Probao sam, ali nije to to, ne radi BT, landscape mod, a neki put niti WiFi.
Takoder GPU je u banani kao i na N7

  Ali se barem boota...

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice