Carl Icahn napisao pismo Appleu

poruka: 21
|
čitano: 3.102
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Carl Icahn napisao pismo Appleu".
16 godina
online
Carl Icahn napisao pismo Appleu

"Ja, Carl Icahn, dajem časnu pionirsku reč: Da ću marljivo učiti i raditi poštovati roditelje i starije, i biti veran i iskren drug, koji drži datu reč; Da ću voleti našu domovinu samoupravnu Socijalističku Federativnu Republiku Jugoslaviju Čuvati bratstvo i jedinstvo Svih njenih naroda i narodnosti I ceniti sve ljude sveta koji žele slobodu i mir!"

 

A zašto on ne otkupi te dionice, pa nek' se njemu isplati? Koji lik!

Gledam te!
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.10.2013 7:40 (Veliki Brat).
 
14 2 hvala 0
16 godina
online
Carl Icahn napisao pismo Appleu

Poanta je "ja bi da vi uložite svoje novce i kupite dionice nazad pa da im zato poraste vrijednost, a ja obećajem da neću prodavati svoje jer hoću da više vrijede pa da "nit or'o, nit kop'o" udvostručim novce"?

 

I kako su ovakve burzovne muljaže IT vijest?

Moj PC  
8 2 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Carl Icahn napisao pismo Appleu
Solo761 kaže...

Poanta je "ja bi da vi uložite svoje novce i kupite dionice nazad pa da im zato poraste vrijednost, a ja obećajem da neću prodavati svoje jer hoću da više vrijede pa da "nit or'o, nit kop'o" udvostručim novce"?

 

I kako su ovakve burzovne muljaže IT vijest?

apple

HOW ABOUT NO
16 godina
offline
Re: Carl Icahn napisao pismo Appleu
Koji je smisao otkupa dionica od strane firme cije su dionice?
13 godina
offline
Re: Carl Icahn napisao pismo Appleu
NEW_MAN kaže...
Koji je smisao otkupa dionica od strane firme cije su dionice?

Ako uprava smatra da je vrijednost bitno potcijenjena ( a to Ichan i piše ) ulaganje u vlastite dionice je dobar potez, tj može se višestruko isplatiti ... ima par mehanizama.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Carl Icahn napisao pismo Appleu
NEW_MAN kaže...
Koji je smisao otkupa dionica od strane firme cije su dionice?

 

Razlog svemu je ogromna kolicina casha koju Apple ima na racunu i ne zna sto ce s tim. Umjesto da ih isplati kroz dividendu moze ih iskoristiti za kupnju svojih dionica cime raste njihova vrijednost. Ukoliko im stvarno zatreba gotovina jednostavno prodaju te dionice natrag na burzi.
16 godina
offline
Carl Icahn napisao pismo Appleu

Ljudi pričaju kao da velike korporacije vode deca iz vrtića. Skoro sam pročitao sličnu stvar kao što je Zoki ovde napisao (i takođe se tekst odnosio na Apple), otprilike: "Korporacija sa viškom para pre ili kasnije podlegne iskušenju da napravi neku glupu veliku akviziciju."

 

Što se tiče ovog predloga, razmotrimo sledeći scenario: Apple kreće u predloženu kupovinu i u tu svrhu, kako je pomenuto u tekstu, podiže kredit. Pošto sad svi "znaju" da će po obavljenoj kupovini vrednost akcija skočiti za 140%, malo ko prodaje. Zbog toga cena akcija skače, tako da Apple više nije u stanju da sa prikupljenim novcem otkupi predviđeni broj akcija, a i potencijalna zarada po deonici je mnogo manja, pa cela akcija propada, no ne pre nego što, na vrhuncu potražnje, Carl Icahn dumpuje svoje nedavno kupljene akcije uz odičan profit. Nakon toga, preplavljeno tržište obara cenu deonica. Apple može probati da ih otkupi i tako im stabilizuje vrednost, ali od željene zarade nema ništa, a ostaju sa ogromnim kreditom.

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Carl Icahn napisao pismo Appleu
zoki.zlikowski kaže...
NEW_MAN kaže...
Koji je smisao otkupa dionica od strane firme cije su dionice?

 

Razlog svemu je ogromna kolicina casha koju Apple ima na racunu i ne zna sto ce s tim. Umjesto da ih isplati kroz dividendu moze ih iskoristiti za kupnju svojih dionica cime raste njihova vrijednost. Ukoliko im stvarno zatreba gotovina jednostavno prodaju te dionice natrag na burzi.

 

Sve je to lopovluk i prijevara! Ako Apple ima dovoljno love zasto da dize kredit? Dal mozda kredit od banke/fonda u kome je Carl?

Zasto da se Apple rijesi cachea kako bi kupio bezvrijedni papir. Sto ce biti sutra kada ce im trebati cache? Bit ce prisiljen posudit cache od banke (u kojoj mozda Carl ima prste)!

 

Po Bibliji imamo dobro i zlo, a zlo je nazvano Sotonom. Mi Sotonu zovemo bankama, fondovima i slicnima!

16 godina
offline
Re: Carl Icahn napisao pismo Appleu
Drazen kaže...

 

... Ako Apple ima dovoljno love zasto da dize kredit? ... Sto ce biti sutra kada ce im trebati cache? ...

Sam si sebi (drugim pitanjem) odgovorio na prvo pitanje.

12 godina
protjeran
offline
Re: Carl Icahn napisao pismo Appleu
Drazen kaže...

Sve je to lopovluk i prijevara! Ako Apple ima dovoljno love zasto da dize kredit? Dal mozda kredit od banke/fonda u kome je Carl?

Zasto da se Apple rijesi cachea kako bi kupio bezvrijedni papir. Sto ce biti sutra kada ce im trebati cache? Bit ce prisiljen posudit cache od banke (u kojoj mozda Carl ima prste)!

 

Po Bibliji imamo dobro i zlo, a zlo je nazvano Sotonom. Mi Sotonu zovemo bankama, fondovima i slicnima!

 

Mozda da pobrisu cookie? Bi li to pomoglo? Pardon, nisam mogao odoljeti {#}

12 godina
offline
Carl Icahn napisao pismo Appleu

Reklama i navlakuša - prozirno. 

 
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Carl Icahn napisao pismo Appleu

hm ... zanimljivo. u biti, sama ova objava je digla cijenu dionice zadnjih nekoliko dana. 

iPhone:You're holding it wrong. Always!
 
2 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Re: Carl Icahn napisao pismo Appleu
Tuđe pare su najjeftinije pare. Pogotovo velikim firmama koje imaju toliko niske kamate na pare da ih pojede inflacija...
14 godina
neaktivan
offline
Re: Carl Icahn napisao pismo Appleu
NEW_MAN kaže...
Koji je smisao otkupa dionica od strane firme cije su dionice?

Ako firma (ili bilo tko drugi što se toga tiče) počne masovno kupovati te dionice njihova se vrijednost u očima drugih podiže. Ajde da to ovako objasnim, da vidiš neku gužvu u trgovini gdje se svi praktički tuku za neki proizvod, pomislio bi kako u tome ima nečega zar ne možda bi i sam kupio iako ti ne treba.

 

E tako je i sa dionicama, kada ostali vide da netko ko blesav kupuje neke dionice prva stvar koja će im pasti na pamet je "on zna nešto što mi ne znamo vjerojatno je kompanija napravila neki super posao i dionice će porasti" i samim time će ponuditi više za dionice kako bi ih se i oni dočepali i to nadmetanje će u biti dovesti do porasta njihove cijene.

 

Nisam ekonom ali sam to tako shvatio. Neka me netko ispravi ako nije tako...

What Andy giveth, Bill taketh away.
10 godina
neaktivan
offline
Carl Icahn napisao pismo Appleu

Kratkovidna glupost.

Apple ima skoro 150 milijardi u kešu. 

To je višestruko više no što je ijedna kompanija imala u zadnjih 80 godina. 

 

Najbolje što Apple može učiniti s tim sredstvima je da ih kontinuirano ulaže u sveobuhvatan proces istraživanja i razvoja.

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Carl Icahn napisao pismo Appleu

Kratkovidna glupost.

Apple ima skoro 150 milijardi u kešu. 

To je višestruko više no što je ijedna kompanija imala u zadnjih 80 godina. 

 

Najbolje što Apple može učiniti s tim sredstvima je da ih kontinuirano ulaže u sveobuhvatan proces istraživanja i razvoja.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Carl Icahn napisao pismo Appleu
darko_sam kaže...

Kratkovidna glupost:

Apple ima skoro 150 milijardi u kešu. 

To je višestruko više no što je ijedna kompanija imala u zadnjih 80 godina. 

 

Najbolje što Apple može učiniti s tim sredstvima je da ih kontinuirano ulaže u sveobuhvatan proces istraživanja i razvoja.

 

There, I fixed it.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Carl Icahn napisao pismo Appleu
Drazen kaže...

 

Sve je to lopovluk i prijevara! Ako Apple ima dovoljno love zasto da dize kredit? Dal mozda kredit od banke/fonda u kome je Carl?

Zasto da se Apple rijesi cachea kako bi kupio bezvrijedni papir. Sto ce biti sutra kada ce im trebati cache? Bit ce prisiljen posudit cache od banke (u kojoj mozda Carl ima prste)!

Po Bibliji imamo dobro i zlo, a zlo je nazvano Sotonom. Mi Sotonu zovemo bankama, fondovima i slicnima!

Ako bi kupovao svoje dionice kreditom to bi bila glupost, ali ako ih kupuje svojim novcem to možda i nije glupost. Trenutno im taj novac donosi manje kamate od inflacije, odnosno proizvodi gubitak umjesto dobitka. U slučaju da potroše svih 150 milijardi dolara oni uvijek mogu prodati te iste dionice (koje će u trenutku prodaje biti na puno većoj vrijednosti jer će ih povećana potražnja napumpati) i na taj način zaraditi više nego da su ih držali na banci.

16 godina
protjeran
offline
Re: Carl Icahn napisao pismo Appleu
Mislis da ne zaradjuju drzanjem novaca u banci?
12 godina
neaktivan
offline
Re: Carl Icahn napisao pismo Appleu
metak kaže...
Mislis da ne zaradjuju drzanjem novaca u banci?

 

Nedovoljno.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Carl Icahn napisao pismo Appleu
metak kaže...
Mislis da ne zaradjuju drzanjem novaca u banci?

Držanjem novca u banci se ne zarađuje ništa, samo se novcu održava vrijednost.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice